Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 203 sonuç

Konu: Oyun Biraz Kolay Mı?

İnanılmaz kolay olmuş Türkiye Ligi. Fenerbahçe kariyerimde, 12 maçta sadece bir beraberlik aldım. Kadro aynı. Beşiktaş' ı deplasmanda 1-7, Manisa' yı 2-7, Gençlerbirliği' ni, 0-8 yendim.

Yani bir sezon içerisinde bu kadar kısa süreçte üstelik bu sonuçlar oluyorsa, anormallik var demektir.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Konu ile ilgili SI forumlarında konu açılmış mı veya bununla ilgili bir gelişme var mı acaba ? Oyunu gelen patch ile zorlaştıracaklar mı yoksa tüm seri böyle mi devam edecek ?
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Acayip kolay olmuş.2-3 dakikada baştan savma bir taktik yaptım herkese 3-4 atıyorum.Bir iki maç berabere kaldım yarım sezonda.Hiç zorlamıyor takımlar heyecanı da kalmıyor pek.Maçları izlemiyorum doğru düzgün bir heyecan olmuyor umarım giderilir bu sorun.

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Acayip kolay olmuş.2-3 dakikada baştan savma bir taktik yaptım herkese 3-4 atıyorum.Bir iki maç berabere kaldım yarım sezonda.Hiç zorlamıyor takımlar heyecanı da kalmıyor pek.Maçları izlemiyorum doğru düzgün bir heyecan olmuyor umarım giderilir bu sorun.
    Peki konuşmaları (maçtan önce ve maç içerisindeki) kim yapıyor?

demekki neymiş tr ligini oynamayacakmışız ben hem villarealden hem liverpooldan kovuldum yarım sezonda baya zor

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Ben her zaman kendi taktiğim iLe oynadım. Hatta hiç bir zaman korner taktiğide yapmam. HaLa çokta zorLanmadığımı rahatLıkLa söyLerim. Abartı kadrom da yok.

Beşiktaş ta 3.sezon kadrom.

Cenk-İsmaiL-Mariano-Ersan-Egemen-Shaqiri-Quaresma-Fernandes-Necip-Pektemek-C.Fierro

Bu kadro iLe kafa tutamadığım takım yok şu anda.
    Hocam senin ilk 11'de bug var normal zorlanmaman

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

İngiltere milli takımı ile oynuyorum.İspanya hegemonyasına henüz son verebilmiş değilim.Euro 2012'de finalde,Olimpiyatlar'da yarı finalde,Konfederasyon Kupası'nda yine yarı finalde İspanya'ya kaybettim.Acayip hırs yapmış durumdayım. 2008'den beridir ilk defa bu kadar süre oynuyorum Fm'yi.Bence o kadar da kolay değil.Tabii kulüp takımı yönetsem,nasıl olur henüz fikrim yok.
    Last edited by GeNç KaRTaL : 08.Kasım.2011 at 04:43
    So what?
    Saike

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    İngiltere milli takımı ile oynuyorum.İspanya hegemonyasına henüz son verebilmiş değilim.Euro 2012'de finalde,Olimpiyatlar'da yarı finalde,Konfederasyon Kupası'nda yine yarı finalde İspanya'ya kaybettim.Acayip hırs yapmış durumdayım. 2008'den beridir ilk defa bu kadar süre oynuyorum Fm'yi.Bence o kadar da kolay değil.Tabii kulüp takımı yönetsem,nasıl olur henüz fikrim yok.
    Bence oyunun diğer ligleri falan normal ve heyacanlı ama Türkiye ligi aşırı kolay üç büyüklerle. 11 hafta içersinde 3 deplasmanda toplam 22 gol attım. Skorlar 0-8, 2-7, 1-7. Üstelik bu 1-7 lik galibiyet İnönü' de Beşiktaş' a karşı. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray zirveye oynar ama bu kadarı fazla geldi bana.

Öyle detaylı bir taktik de yapmadım. Oyuncu rollerini belirledim sadece detay olarak. Sonuç 12 maç 11 galibiyet 1 beraberlik.

demkki tr liginden uzak duracakmışız ben liverpool ve villarealden kovuldum

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Benim kariyerimde İspanya Avrupa Şampiyonasında gruptan çıkamadı. Dünya kupası eLemeLerinde baraja takıLdı ve baraj maçında ÇekLere eLenerek Dünya kupası vizesini aLamadı.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

QPR ile ligin ilk maçında Manchester United'ı 4-1 yenmemle acaba dedim ama sonraki maçta Chelsea 5 tane attı geçti lafımı geri aldım .

Quote Originally Posted by ozzymanborn View Post
    Üst liglerde oyunun kolaylaştığı ve alt liglerde zorlaştığına dair bir inanç var bu sene genel çerçevede. Bunu da üst liglerden oyuna başlayanların hemen sonuç almak isteyen bir kitle, alt liglerden oyuna başlayanların da işkenceyi seven bir kitle olduğunun oyunu yaparken düşünüldüğü teorisi ile açıklayanlar var. Ayrıca az lig açmak ile ilgili bir durum da sözkonusu tüm oyuncuların yüklenmesi datada açık olmayan ülkeleri de zenginleştiriyor.
    Çok hoş bi yorum Son cümleyi anlamadım yalnız onu biraz daha açabilir misiniz? Az lig açmak daha mı iyi transfer açısından?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Bence takıma uygun taktiği oturtunca hakikaten işler çok kolay oluyor.Ama kafanızda bir taktik var ve illa o taktiği uygulamak için uğraşırsanız daha çok zorlanıyorsunuz.Misal 4-2-3-1 le şampiyon olduğum Spurs'le ikinci sezon 4-4-2 deneyince çok gerilerde kaldım.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

türkiyede 4 büyükler ile oyun tabi kolay gelir avrupa liglerinde düsmeye aday takimlardan birini alip oyna bak ne kadar zorlanacaksin yada bu bana yetmez ben daha zor olsun istiyorum diyorsan amatör kümelerden basla oyuna

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyun kolay diyen arkadaşları Kocaeli'yi öneriyorum, ilk onla başlamayı düşündüm ama kadroya ve borçlara bakıp korkup bıraktım, oyuna alışınca başlama kararı aldım.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by bozoo1903 View Post
    Peki konuşmaları (maçtan önce ve maç içerisindeki) kim yapıyor?

Ben yapıyorum.Konuşmalarım her zaman aynı oluyor.I expect a win maç başlarken.Good win boys maç sonunda

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    Oyun kolay diyen arkadaşları Kocaeli'yi öneriyorum, ilk onla başlamayı düşündüm ama kadroya ve borçlara bakıp korkup bıraktım, oyuna alışınca başlama kararı aldım.
    Kocaeli şu anda benim kariyerde 1 beraberlik 8 mağlubiyetle son sırada. Ve ne ilginçtir ki o 1 puanı lider olan Turgutluspor'dan aldı.

Oyun kolay diyen arkadaşlara ek olarak ben de Körfez FK'yı öneriyorum. FM 11'de Kocaelispor benzer bir kadroya sahipti ve 1. sırada Bank Asya'ya çıkmayı başarmıştım. Şu anda benzer bir kadro ve taktikle oynuyorum fakat 10. sıradayım.

Üst liglerde durum nedir bilemem ama, alt liglerde oyun bayağı zor.

Ben yapıyorum.Konuşmalarım her zaman aynı oluyor.I expect a win maç başlarken.Good win boys maç sonunda
    Kötü giden bir maçta ne diyorsun mesela? Maç başında 1 yada 2 kişi motive oluyor. Kimse tatmin olmuyor. Maç sonu "Delight" ama bir sonraki maç Karamürsel sepeti oluyoruz.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

yenilince agresif konuşun. fired-up oluyorlar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Zor kariyer isteyenlere önerim Fransadan Sochaux sezona başı transfer bütçesi 0 maaş bütçesi de 1 oyuncuya harcanacak kadar. takımda defans berbat zaten tek transfer yapabiliyorsunuz onu da M. Diarra'ya harcadım ama adam yokluğundan DC oynatıyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    türkiyede 4 büyükler ile oyun tabi kolay gelir avrupa liglerinde düsmeye aday takimlardan birini alip oyna bak ne kadar zorlanacaksin yada bu bana yetmez ben daha zor olsun istiyorum diyorsan amatör kümelerden basla oyuna
    İngiltere Championship'te 22. olur diye gösterilen bir takım ile başladım. Şampiyonluğa oynamak yine sorun olmadı. Hala kolay olduğu kanısındayım.

Bu konuyla ilgili SI forumlarında açılmış konu var mı diye tekrar soruyorum
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Fazla ıvır zıvır kullanıyorsunuz bence o kadar kolay bir oyun değil 2. sezonda cl kazanamazsınız
    Süperligde FB GS BJK TS BUR Gibi takımlarla şampiyon olabilirsiniz doğal fakat anadolu takımlarıyla şamp. olmak ta zor ya fazla save aç kapa yapıyorsunuz yada fazla yardımcı program kullanıyorsunuz. yani hileyle bile 2.Sezonda cl kazanmak zor ken siz kazanıyorsunuz helal diyim

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by bozoo1903 View Post
    Kötü giden bir maçta ne diyorsun mesela? Maç başında 1 yada 2 kişi motive oluyor. Kimse tatmin olmuyor. Maç sonu "Delight" ama bir sonraki maç Karamürsel sepeti oluyoruz.
    Kötü giden bir maçım olmuyor ki İlk yarıyı en kötü berabere kapatıyorum.Zaten maç öncesi ve devre arası söylediklerimden sonra takımda bir değişme olmuyor ne gaza gelen oluyor ne stres yapan Şanssızdık diyorum veya memnunum böyle devam edin diyorum zaten bir şekilde gol atıyoruz (: Şunu yazarken bir yandan maç yapıyorum mesela deplasmanda ilk yarıda 3 atmışım Eskişehir'e.Gol atamadığım bir iki maç vardır.Onda da kaleyi tutan şutum yok yoksa onlar da gol olacak.Takıma bir sadece 32'lik bir stoper aldım öyle oynuyorum ekstra bir şey yaptığım yok yani bu oyunun kendi şeyi derken 5 olmuş Eskişehir maçı

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by FenoMachine View Post
    Fazla ıvır zıvır kullanıyorsunuz bence o kadar kolay bir oyun değil 2. sezonda cl kazanamazsınız
    Süperligde FB GS BJK TS BUR Gibi takımlarla şampiyon olabilirsiniz doğal fakat anadolu takımlarıyla şamp. olmak ta zor ya fazla save aç kapa yapıyorsunuz yada fazla yardımcı program kullanıyorsunuz. yani hileyle bile 2.Sezonda cl kazanmak zor ken siz kazanıyorsunuz helal diyim

2. sezon sonunda aç-kapa yapmadan, başkaLarının taktiği kuLLanmadan ve abartı transferLer yapmadan BJK iLe ŞL yi aLdım arkadaşım.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    2. sezon sonunda aç-kapa yapmadan, başkaLarının taktiği kuLLanmadan ve abartı transferLer yapmadan BJK iLe ŞL yi aLdım arkadaşım.
    Abi sen oyunun ustası olmuşsun.Seni kıstas almamak lazım kolay olup olmadığı konusunda.
    So what?
    Saike

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Abi sen oyunun ustası olmuşsun.Seni kıstas almamak lazım kolay olup olmadığı konusunda.
    Yok yahu. Eski seriLerde min.3 sezonda aLmışLığım var ama bu yıL rekorumu kırdım sanırım. Bu kadar erken Beşiktaş iLe ŞL aLmamıştım daha önce

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Ustalığını benle yaptığı kariyerde gördük. Neyse...

Oyun her seride kolay olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü takım olursak tüm kupaları oyun bozulana kadar üst üste topluyoruz, güçsüz takım alırsak kabul edilebilir bir zamanda güçlü hale getiriyoruz.

Artık oyunun mantığını anladığımız için bunları yapmak kolay oluyor. Bunun yanında hep bilindik oyuncularla oynuyoruz ve ek olarak oyuncu potansiyelini gösteren programlar kullanıyoruz. Herşey bu kadar lehimize çalışırken, işlerin kolay gelmesi bana göre normaldir.

Bu seride iş daha da kolaylaşmışsa hiç çekilmez.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Her maçtaki senaryodan sadece bir örnek Maç sonu Carvalhal kovuldu orası ayrı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Her maçtaki senaryodan sadece bir örnek Maç sonu Carvalhal kovuldu orası ayrı

Banada 3-0 yenilince Beşiktaş Carvalhal'ı kovuldu. Sonra oyun crash dumps hatası verdi ve kapandı. O maçtan sonra save yapmamıştım ve tekrar oynamak zorunda kaldım. Ondada 2-0 kazandım Carvalhal yine kovuldu.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Premier League iyi seviyede olmuş. QPR'da 28.haftada kovulunca gördüm kolay oyunu

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri