Bir sene önceki kariyerin hikayesine göz atmak isteyenler için ;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=99238

( Kariyer , 2011'deki kariyerimin devamıdır niteliğini taşımaktadır . Sadece zaman uyarlaması farklıdır. )

( Metin biraz uzun gözüküyor , ama okumanız çok zevkli olacaktır )

Sene 2011..

3 Sene önce Galatasaray'ın büyük teknik direktörü Furkan Berkay Özcan , artık futbolu bırakmış , -ki başarıya doymuştu zaten- ve yine önceden yaptığı gibi kendini kapatmıştı yazlığına..

Fatih Terim , geldiği takımdan kişisel sorunlarını bahane ederek ayrılmıştı , Ünal Aysal'ın gizli seçim vaatlerinden biri olan Fatih Terim ayrılınca Ü.A'da tabii ki büyük bir tepkiyle karşılaştı , Terim'de..

Ünal Aysal büyük teknik direktör Furkan Berkay Özcan'ın telefonunu arıyordu , ŞL'de takıma final oynattıktan sonra ( zaten 90. dk'da yiyince 3-4 ay daha takım başında kalmıştım ve oyunu kapatmıştım. ) istifa etmişti.3 sene içinde neler değişmişti peki ? Açıkcası Furkan Berkay Özcan'ın bıraktığı şeylerin hepsi gitmişti , finans , başarı , güven ve huzur.Fatih Hoca'nın döneminde yapılan birçok transferden sonra istifanın gelmesi , büyük bir teknik direktörün gelmesine işaretti.Zaten Türkiye'de de böyle olmalıydı.

Furkan'ın candostu Hakan'dan telefonunu almıştı Ünal Aysal sonunda.Anında aradı ve şu konuşmaları geçti aralarında ;

- Alo
- ( kötü bir sesle ) Efendim kimsiniz ?
- Ben Galatasaray A.Ş'nin başkanı Ünal Aysal.
- Şakayı kaldıracak durumda değilim.Güle güle..

Ü.A'ın yüzüne kapatılmıştı telefon , halbuki o gerçekten Ü.A'dı.

3-4 aramadan sonra , ilk defa görüşme için tarih aldı Ü.A.Başka bir kimlikle

İstanbul'a gelen Furkan Berkay Özcan Furker King'de buluştu Ü.A ile.Şok olmuştu , aman Allah'ım ! Nasıl olur ? 3 sene önce tarih yazdığı takımın başkanı tam karşısındaydı.

- Merhaba Furkan , Fatih Terim istifa etti.
- Hiçbir şeyden haberim yok .
- Bak şimdi senin 3 sene ön...
- Geveleme lafı , çabuk söyle.
- Tamam tamam..Seni yeniden takımın başında görmek istiyoruz.
- Taraftar ne der ? 3 sene önce travma geçirdiler.
- Senin dünyadan haberin yok.Taraftarlar her maç sana tezahürat yapıyorlar.
- Gerçekten mi ?

/ tam o sırada açık olan TV'den sesler gelir , gerçekten de Ü.A'nın dediği gibidir. /

- Furkan kabul et lütfen.Yeniden ŞL'de başarı yakalamak istiyoruz.

- tamam çabuk eşyalarımı toplayayım Antalya'dan , geliyorum hemen.

İmza töreni ve klişe laflar. İşte o göreve geri dönüşünün günündeki gazete başlıkları :

28.07.2011

AMAN ALLAH'IM ! O GERİ DÖNDÜ !

3 Sene önce tarihinin en büyük başarılarını Galatasaray'a yaşatan ve Türkiye'yi de son döneminde çalıştıran Furkan Berkay Özcan , Galatasaray'a geri döndü !

Deha , Galatasaray'da !

Türkiye'nin en büyük 3 hocası içinde gösterilen Furkan Berkay Özcan , yuvasına geri döndü !

Kuralları okudum ve kabul ediyorum.