Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 50 sonuç

Konu: [Türkiye] 6. Seviyeye Kadar (3.Lig, BAL, SAL)

Default [Türkiye] 6. Seviyeye Kadar (3.Lig, BAL, SAL)

Bu seneki ilk versiyon Default database üzerine geldi. 15 ayrı düzen denendikten sonra (ki SI forumlarının bug raporlamasına neredeyse hepsini gönderdim) 2018 yılına kadar test edilmesine rağmen sorun yaşamadığım bir versiyon oluşturabildim. (Üstelik başka ligler ile birlikte zorlamak amacıyla denememe rağmen)

152 takımlık BAL "Bölgesel Amatör Lig" ve 465 takımlık SAL "Süper Amatör Lig" den oluşuyor.
    Tabi ki 3. lig de oynamak isteyenlerin hizmetine sunuldu. Doğal olarak o lig olmadan daha altına inemezdik zaten.

Takım Renkleri ve Stad bilgilerini doğru yapmak için database'in araştırma ekibine başvurup bana başvurmamanız gerektiğini tekrar hatırlatırım.

Şu takım var mı bu takım var mı sorularına gerek yok çünkü oyun içinde arama kutucuğuna adını yazdığınızda çıkan her takım mevcuttur. "Her ilden 1 takımın BAL'da yer alması gerçek anlamda kural olarak hayatımızda olduğu için her ilden en az 1 takım bulma şansınız yüksektir. Mesela Karaman için Karaman G.Birliği BAL'da iken, Karamanspor da SAL'da yeralmaktadır." Yine de bulamadığınız takımlar olabilir. Onu da siz dataya ekleyebilirsiniz kendi oyununuz için.

"Ben datada takımlarla oynarsam başka şeyler yapabileceğimden endişe ediyorum. Mesela altyapısının iyi olduğunu bildiğiniz bir takıma biraz altyapı gücü eklerseniz değeri 2Milyonu bulabiliyor. Oyunun gerçek işleyişine müdahale olur bu"

Lig kuralları elden geldiğince gerçekçi yapıldı. 24 yaş kuralları 3. ligde yansıtılırken, Bölgesel amatör lig için sigorta kuralları veya 28 yaş meselesi editörün limitlerine takıldı.

26 takımlı play-off ve sadece 9 takımın çıkacak olması yansıtılamazken 2 yabancı kuralları doğru olarak yansıdı.

3.ligin 3 grubunda ve Amatör Ligin 13 grubundaki tüm takımlar doğru ligdeler. "Ama malesef doğru grupta olmayabilirler". Bildiğimiz gibi oyunda bir sorun var bu sene ve 2. lig grupları bile doğru değil.

Süper amatör lig için ingiliz alfabesinde 26 harf olması limit oldu. (Doğru gruplandırma yapabilseydik aynı il takımlarını aynı gruba düşürebilecektik o da olamadı malesef)

Amatör ligler BAL'ın gerçek hayatta başladığı 2 Ekim tarihinde başlıyor. Süper amatör lig için bu çoğu hafta 2 maç oynanacağı anlamına geliyor. Çünkü bu ligler 1 Nisan tarihinde bitiyor.

Gerçek lig isimleri paketi gibi bir paket indirdi iseniz yabancı kaynaklardan şu değişiklikleri yapmalısınız çünkü o paketi yapanlarda bir ufak hata var...

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70027104 "Türkiye Süper Amatör Lig" ""
    "COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70027104 "SAL" ""
    "COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70055727 "Türkiye Bölgesel Amatör Ligi" ""
    "COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70055727 "BAL" ""

DOWNLOAD İÇİN:

http://dosya.turksportal.net/disco_f...level6fm12.dbc

Tavsiyelere gelince

Bu ülkeler ile birlikte large database'de sadece Türkiye ligleri açık olarak 19000 oyuncu yüklenecektir

Add key staff ve add players to playable teams seçili değil gördüğünüz gibi bu şekilde takımların fazlalık oyuncularla dolması önlenmiş durumda yerel ligde birçok oyuncu gri ancak çok sayıda boşta oyuncu mevcut ve boştaki genç oyuncular da kulübe gelmeye istekli oluyorlar.

Allow first window transfer budgets da seçili değil çünkü ister 3.ligden başlayın ister amatörlerden ancak free oyunculara yatırım yapabileceksiniz ve diğer takımların da fazla ileriye gitmeleri böylece önlenmiş olmakta...
    Last edited by DisCo : 23.Ocak.2012 at 21:09

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Paylaşım için teşekkürler.
    So what?
    Saike

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

İşte beklediğim şey çok teşekkürler
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

çok teşekkurler. yalnız bir sorm olacak SAL'da takım çalıştırırken bir kaç maç holiday yapayım dedim ancak bütün gruplarda bulunan takımların maçlarını hesapladıgı için çok uzun suruyor bunun bir çözümü var mı ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Büyük emek, teşekkürler.

Teşekkürler fakat oyunu çok kazar bu kadar takımın olması. :/ Birde renkler stadlar falan doğru girildimi ? ÖR: Aksarayspor mavi beyazdı, siyah beyaz olması gerekirken?

Nesil
    2009
    Yer
    Budapeşte

Bu ciddi emek için kutlar ve çok teşekkür ederim kendi adıma..

Quote Originally Posted by edwardweo View Post
    çok teşekkurler. yalnız bir sorm olacak SAL'da takım çalıştırırken bir kaç maç holiday yapayım dedim ancak bütün gruplarda bulunan takımların maçlarını hesapladıgı için çok uzun suruyor bunun bir çözümü var mı ?
    Şimdilik yok gibi.

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Teşekkürler fakat oyunu çok kazar bu kadar takımın olması. :/ Birde renkler stadlar falan doğru girildimi ? ÖR: Aksarayspor mavi beyazdı, siyah beyaz olması gerekirken?
    Gruplandırma yapmak için çaba sarfederken bazı takımları düzeltmiştim ama o test oyunu göçünce yalan oldu yaptığım değişikliklikler. Yine de asıl amacım burada görülen hataları gerçek araştırma ekibinin düzeltmesi...

Mesela Zaferspor bu datada hem SAL'de hem BAL'de mevcut bu datanın bir eksikliği ama iki takım da aynı olmasına rağmen dataya müdahale olmaması amacıyla silmedim. (Ne tesadüftür ki şu anda SAL'daki Bursa zaferspor ile kariyere başladım.)

Ayrıca alt lig ekleme işi yeni bir sistem yaratmadan görece daha zor. Özellikle de araştırmasında eksiklik bulunması normal olan bir ligde (Kutudan çıkan ligleri olan bazı ülkelerde oynanabilir liglerde bile eksiklik varken hiç değilse 3. lig ve BAL'ın bir kısmının doğru olması bile de iyi birşeydir.)

- Yeni lig ekleme çıkarma sistemi kasmanın tek çaresi şimdilik sal'den başlıyorsanız sal'ı geçtikten sonra isterseniz çıkartabilirsiniz veya bal'den başlıyorsanız sal'i seçmeyebilirsiniz. Kupa sistemlerine dokunulmadığı için bu tür bir uygulama sorun yaratmayacaktır sistemlerde... (En azından SI yine birşeylerle oynamadıysa)

Quote Originally Posted by ozzymanborn View Post
    Şimdilik yok gibi.

Gruplandırma yapmak için çaba sarfederken bazı takımları düzeltmiştim ama o test oyunu göçünce yalan oldu yaptığım değişikliklikler. Yine de asıl amacım burada görülen hataları gerçek araştırma ekibinin düzeltmesi...

Mesela Zaferspor bu datada hem SAL'de hem BAL'de mevcut bu datanın bir eksikliği ama iki takım da aynı olmasına rağmen dataya müdahale olmaması amacıyla silmedim. (Ne tesadüftür ki şu anda SAL'daki Bursa zaferspor ile kariyere başladım.)

Ayrıca alt lig ekleme işi yeni bir sistem yaratmadan görece daha zor. Özellikle de araştırmasında eksiklik bulunması normal olan bir ligde (Kutudan çıkan ligleri olan bazı ülkelerde oynanabilir liglerde bile eksiklik varken hiç değilse 3. lig ve BAL'ın bir kısmının doğru olması bile de iyi birşeydir.)

- Yeni lig ekleme çıkarma sistemi kasmanın tek çaresi şimdilik sal'den başlıyorsanız sal'ı geçtikten sonra isterseniz çıkartabilirsiniz veya bal'den başlıyorsanız sal'i seçmeyebilirsiniz. Kupa sistemlerine dokunulmadığı için bu tür bir uygulama sorun yaratmayacaktır sistemlerde... (En azından SI yine birşeylerle oynamadıysa)
    Anladım cevabınız için teşekkür ederim. Peki tüm takımların bilgilerinin üzerinden geçtinizmi? Mesela ben 2010'dan beri Aksarayspor'un renklerinin siyah beyaz olduğunu bağıra bağıra söylüyorum bu forumda ama kimse dikkate almadı 3 senedir hala mavi beyaz renklere sahip. Takım hakkında çok açık ve net bilgileri paylaşmama rağmen yama yapımcıları dikkate almıyor. Bu konuda tüm takımları tek tek araştıracak renklerinden tutun stad ve tesislerine kadar hepsini inceleyebilecek bir ekiple bu lig daha da oynanılabilir hale getirilebilir ben bu göreve sonuna kadar hazırım.

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Anladım cevabınız için teşekkür ederim. Peki tüm takımların bilgilerinin üzerinden geçtinizmi? Mesela ben 2010'dan beri Aksarayspor'un renklerinin siyah beyaz olduğunu bağıra bağıra söylüyorum bu forumda ama kimse dikkate almadı 3 senedir hala mavi beyaz renklere sahip. Takım hakkında çok açık ve net bilgileri paylaşmama rağmen yama yapımcıları dikkate almıyor. Bu konuda tüm takımları tek tek araştıracak renklerinden tutun stad ve tesislerine kadar hepsini inceleyebilecek bir ekiple bu lig daha da oynanılabilir hale getirilebilir ben bu göreve sonuna kadar hazırım.
    En son düzeltmede sadece BAL'de olmasına rağmen yazılmamış takımları denetledim. Yoksa tüm bilgileri denetleyecek zamanım yoktu. Normalde haftada 6 gün günde 10 saat işyerinde olduğum için ayrıca bazen işyerinde bile gizli gizli FM oynadığım için (ki editore daldığımda fm oynamayı unutuyorum bazen) zaman sıkıntısına girdim son dönemlerde..

Renk vb konusunda da şunu belirteyim. Elimizden geldiğince 12.3.* (veya 12.2 son yama olacaksa 12.2)'e kadar araştırma ekibine güvenelim. Onlar en azından BAL'ı adam edebilirler diye düşünüyorum. Sonuçta bizimle aynı kaynağa sahipler. TFF'nin sitesine girip 2 günde datayı düzeltebilirler. Onların değişikliğini beklememizin sebebi bizim her yaptığımız değişikliğin her yeni yamada bozulmasını engellemek.

Evet doğru söylüyosunuz fakat zaman ayırmak istemiyorlar sanırım. Baştan sağma sadece liglerde bulunsun diye yapılıyor gibi geliyor bana. Aslında çok zor bir iş te değil ancak zamanlarının olmaması gayet doğal hepsi işinde gücünde insanlar. O yüzden kesinlikle dışardan yardım alınmalı. İllaki ilgilenicek insanlar çıkar başta ben olmak üzere.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

hocam ist.demirspor varmı gerçi süper amatöre çıkmamıştı enson galiba 1.amatörligdeler

Nesil
    2006
    Yer
    trabzon

Arkadaşlar bunun kurulumu nasıl olacak bir yardımcı olun.

Quote Originally Posted by gargi_17 View Post
    Arkadaşlar bunun kurulumu nasıl olacak bir yardımcı olun.
    /Belgeler/Sports Interactive/Football Manager 2012/Editor Data/ 'e yerleştirilecek yeni oyuna başlarken bu data da seçili hale getirilecek. (Start new game sonrası hangi dataların seçilmesi gerektiğini gösteren bir ekran çıkar zaten)

"Eğer başka bir ligde de oynayacak olsanız yine oyun başlangıcında bu dosyayı seçili hale getirirseniz sonradan lig ekle kaldır ile eklenebiliyor."

"Bu data seçilmeden başlanan kariyerde ise sonradan ekleme şansınız yok"

Nesil
    2006
    Yer
    trabzon

yalnız bende sports interactive dosyasından football menager 2012 dosyasına girince orda ''editor data'' dosyası yok nasıl çözüm bulabilirim?

Quote Originally Posted by gargi_17 View Post
    yalnız bende sports interactive dosyasından football menager 2012 dosyasına girince orda ''editor data'' dosyası yok nasıl çözüm bulabilirim?
    küçük harflerle editor data adında bir klasör oluşturun...

Nesil
    2006
    Yer
    trabzon

yaptım oldu Önerebileceğin iyi bir free transfer var mı

nasıl seçileceğini halen soranlar oluyor. O yüzden şu ekranı da eklemek isterim...

BAL liginde AVCILAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR varmıdır? Merak ettim de.

Quote Originally Posted by Marquinh0s View Post
    BAL liginde AVCILAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR varmıdır? Merak ettim de.
    Grupları TFF sitesine göre yapamasam da TFF sitesinde olan puan cetvellerinde mevcutlu tüm takımlar mevcut...

Gerçekte olduğunuz 11. gruptan farklı bir grupta olabilirsiniz (%99 ihtimalle öylesinizdir.) ama vardır...

Emeğiniz için Teşekkür ederim ...

12.1.0 ile uyumludur. (Zaten belirtilen sürümde Database Güncellemesi Yoktur.) Ancak Editör'ün de güncellenmesinden ötürü 3. Lig ve BAL gruplarını düzgün yapıp onu da eğer sorun çıkmaz ise yayınlamayı planlıyorum.
    Last edited by ozzymanborn : 16.Aralık.2011 at 15:21

Yeni Sürüm Çıktı:
    Yenilikler:
    İlk sene 3.lig ve BAL gerçek gruplarıyla başlar (2. sene dağılıyor gruplar)
    SAL (Süper Amatör Lig) 26 grupta ilk sene Takımlar açısından İller Alfabetik Şekilde Sıralanır. Mesela ilk grup Adana, Adıyaman, Afyon takımlarını içerir. İstanbul - İzmir ve Ankara'nın bulundukları bazı gruplarda araya başka il girmez.
    SAL'daki zaferspor ile BAL'daki zaferspor arasında Parent Club ilişkisi kuruldu. SAL'daki takım BAL'dakinin rezerv takımı oldu...
    İndirmek İçin
    http://www.4shared.com/file/hbrVrvkf...urum121-1.html
    veya
    http://www.gamefront.com/files/21094...surum121-1.dbc

İyi Oynamalar. Sanırım ingiltere alt ligleri deneyiminden daha korkutucu olduğundan ve takım sayısı fazlalığından pek sonuca bağlanamıyor kariyerler ama eğlenceli bir lig.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yeni Sürüm Çıktı:
    Yenilikler:
    SAL (Süper Amatör Lig) 26 grupta ilk sene Takımlar açısından İller Alfabetik Şekilde Sıralanır. Mesela ilk grup Adana, Adıyaman, Afyon takımlarını içerir. İstanbul - İzmir ve Ankara'nın bulundukları bazı gruplarda araya başka il girmez.
    SAL'daki zaferspor ile BAL'daki zaferspor arasında Parent Club ilişkisi kuruldu. SAL'daki takım BAL'dakinin rezerv takımı oldu...
    İndirmek İçin
    http://www.4shared.com/file/hbrVrvkf/turkiye6-surum121-1.html
    veya
    http://www.gamefront.com/files/21094931/turkiye6-surum121-1.dbc

İyi Oynamalar. Sanırım ingiltere alt ligleri deneyiminden daha korkutucu olduğundan ve takım sayısı fazlalığından pek sonuca bağlanamıyor kariyerler ama eğlenceli bir lig.
    Eline sağlık

eline sağlık bir deneyelim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu yama harika ama tek kötü yanı var. Fikstür çok yavaş ilerliyor en alt ligi seçince. Süper ligden en alt lige kadar olan bütün maçları işliyor. Zaman geçmek bilmiyor.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

Yeni Sürüm Çıktı:
    Yenilikler:
    İndirmek İçin
    http://www.4shared.com/file/hbrVrvkf...urum121-1.html
    veya
    http://www.gamefront.com/files/21094...surum121-1.dbc

indirdim ve ilk defa bu şekilde bir kariyer açacağim...

eline sağlık...
    TÜRKÇE FM İÇİN !!!
    LİSANSLI OYUN !!!

Hocam paylaşım için teşekkürler. Yeni sürümü indirdim fakat şöyle bir hata veriyor. Yardım edebilirsen sevinirim:

Quote Originally Posted by Giallorossi View Post
    Hocam paylaşım için teşekkürler. Yeni sürümü indirdim fakat şöyle bir hata veriyor. Yardım edebilirsen sevinirim:

Kullandığınız diğer düzeltme paketi (Türkiye 3. Ligi Düzeltme paketi olarak görünenin adının önüne (alfabetik olarak sonlarda olmasını sağlayan) birşey ekleyin o sonda yüklensin) Ya da benim paketin isminin başına birşey ekleyin önce yüklensin. Diğer pakette tüm takımlar 3. lige kayıtlı sanıyorum. Benim pakette takımlar gruplara yerleşmiş durumda. Ondan çakışıyor olabilir.

Editöre girip merge database ile iki dosyayı birleştirebilirsiniz ayrıca (tabi sonra bir kontrol daha etmelisiniz ama aynı şeyleri değiştirmediysek sorun olmaz sanırım)

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri