1 ile 30 arası toplam 50 sonuç

Konu: [Türkiye] 6. Seviyeye Kadar (3.Lig, BAL, SAL)

Threaded View

Default [Türkiye] 6. Seviyeye Kadar (3.Lig, BAL, SAL)

Bu seneki ilk versiyon Default database üzerine geldi. 15 ayrı düzen denendikten sonra (ki SI forumlarının bug raporlamasına neredeyse hepsini gönderdim) 2018 yılına kadar test edilmesine rağmen sorun yaşamadığım bir versiyon oluşturabildim. (Üstelik başka ligler ile birlikte zorlamak amacıyla denememe rağmen)

152 takımlık BAL "Bölgesel Amatör Lig" ve 465 takımlık SAL "Süper Amatör Lig" den oluşuyor.
    Tabi ki 3. lig de oynamak isteyenlerin hizmetine sunuldu. Doğal olarak o lig olmadan daha altına inemezdik zaten.

Takım Renkleri ve Stad bilgilerini doğru yapmak için database'in araştırma ekibine başvurup bana başvurmamanız gerektiğini tekrar hatırlatırım.

Şu takım var mı bu takım var mı sorularına gerek yok çünkü oyun içinde arama kutucuğuna adını yazdığınızda çıkan her takım mevcuttur. "Her ilden 1 takımın BAL'da yer alması gerçek anlamda kural olarak hayatımızda olduğu için her ilden en az 1 takım bulma şansınız yüksektir. Mesela Karaman için Karaman G.Birliği BAL'da iken, Karamanspor da SAL'da yeralmaktadır." Yine de bulamadığınız takımlar olabilir. Onu da siz dataya ekleyebilirsiniz kendi oyununuz için.

"Ben datada takımlarla oynarsam başka şeyler yapabileceğimden endişe ediyorum. Mesela altyapısının iyi olduğunu bildiğiniz bir takıma biraz altyapı gücü eklerseniz değeri 2Milyonu bulabiliyor. Oyunun gerçek işleyişine müdahale olur bu"

Lig kuralları elden geldiğince gerçekçi yapıldı. 24 yaş kuralları 3. ligde yansıtılırken, Bölgesel amatör lig için sigorta kuralları veya 28 yaş meselesi editörün limitlerine takıldı.

26 takımlı play-off ve sadece 9 takımın çıkacak olması yansıtılamazken 2 yabancı kuralları doğru olarak yansıdı.

3.ligin 3 grubunda ve Amatör Ligin 13 grubundaki tüm takımlar doğru ligdeler. "Ama malesef doğru grupta olmayabilirler". Bildiğimiz gibi oyunda bir sorun var bu sene ve 2. lig grupları bile doğru değil.

Süper amatör lig için ingiliz alfabesinde 26 harf olması limit oldu. (Doğru gruplandırma yapabilseydik aynı il takımlarını aynı gruba düşürebilecektik o da olamadı malesef)

Amatör ligler BAL'ın gerçek hayatta başladığı 2 Ekim tarihinde başlıyor. Süper amatör lig için bu çoğu hafta 2 maç oynanacağı anlamına geliyor. Çünkü bu ligler 1 Nisan tarihinde bitiyor.

Gerçek lig isimleri paketi gibi bir paket indirdi iseniz yabancı kaynaklardan şu değişiklikleri yapmalısınız çünkü o paketi yapanlarda bir ufak hata var...

"COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70027104 "Türkiye Süper Amatör Lig" ""
    "COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70027104 "SAL" ""
    "COMP_LONG_NAME_CHANGE" 70055727 "Türkiye Bölgesel Amatör Ligi" ""
    "COMP_SHORT_NAME_CHANGE" 70055727 "BAL" ""

DOWNLOAD İÇİN:

http://dosya.turksportal.net/disco_f...level6fm12.dbc

Tavsiyelere gelince

Bu ülkeler ile birlikte large database'de sadece Türkiye ligleri açık olarak 19000 oyuncu yüklenecektir

Add key staff ve add players to playable teams seçili değil gördüğünüz gibi bu şekilde takımların fazlalık oyuncularla dolması önlenmiş durumda yerel ligde birçok oyuncu gri ancak çok sayıda boşta oyuncu mevcut ve boştaki genç oyuncular da kulübe gelmeye istekli oluyorlar.

Allow first window transfer budgets da seçili değil çünkü ister 3.ligden başlayın ister amatörlerden ancak free oyunculara yatırım yapabileceksiniz ve diğer takımların da fazla ileriye gitmeleri böylece önlenmiş olmakta...
    Last edited by DisCo : 23.Ocak.2012 at 21:09

Mesaj Yetkileri