1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: Yıkılma Ey Koca Çınar | Ankaragücü Kariyeri

Default Yıkılma Ey Koca Çınar | Ankaragücü Kariyeri

102 yıllık koskoca çınar Ankaragücü, tarihinin en kötü günlerini yaşamaktaydı. Siyasetin kulübe bulaşması üzerine kulüp mahkemelik olmuş ve mahkeme kararıyla yönetim el değiştirmişti. Yeni başkan Cengiz Topel Yıldırım'ın ise önceki yönetimin borçlarından eli ayağı bağlanmıştı.

Bir de bu yetmezmiş gibi TFF'de kulübün borçları nedeniyle transfer yasağı getirmişti. Ankaragücü transfer yapamıyordu. Hiç kimse kulübü çalıştırmak istemiyordu. Oyuncuların çoğu kulüpten kaçmıştı.Yönetim kulübü eldeki oyuncularla ligde tutabilecek bir teknik direktör arıyordu.

Böyle bir gün de Mert Şahin ismindeki tecrübesiz bir teknik adam Ankaragücü'nü eldeki kadroyla kurtarabileceğini söyledi. Başkan, kendisinin bu isteğini olumlu yanıtladı ve böylece Mert Şahin'in Ankaragücü kariyeri başlamış oldu.

Mert Şahin ise ilk sezon için tek hedeflerinin Ankaragücü'nü eldeki oyuncularla ligde tutmak olduğunu söyledi.

Başarılar dilerim kardeşim.

Başarılar

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Başarılar, iki kere 1 sezon bitirdim bu seride Ankaragücüyle düşme korkusu yaşamazsın çok rahat ilk 10'a giriyor. Ziya Hoca'nın taktiğiyle bile tutunuyor yani
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Başkent umarım şampiyonluk turlarının atıldığı bir şehir olur:P başarılar

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

__________________________________________________ __________

MICHAEL HENKE ANKARAGÜCÜ'NDE

Kulübümüzün yardımcı antrenörlük görevine B.Dortmund, B.Münih, Köln gibi kulüplerde görev yapmış olan tecrübeli Alman antrenör Michael Henke getirilmiştir.

HAZIRLIK KAMPIMIZ

Seviyemizin altında takımlarla oynamamıza rağmen iyi bir hazırlık kampı geçirdiğimizi düşünmüyorum. Sonuçlar daha farklı olmalıydı bana göre. Birkaç mevkide eksiklerimiz var. Fakat bunları transfer yasağı olduğu için maalesef kapatamıyoruz. Umarız bu eksikler ileriki dönemlerde ciddi bir problem yaratmaz.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Umarım Ankaragücü' nü bu kötü günlerinden kurtarırsın Başarılar
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Ankaragücüyle zor ama başarılar dostum
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Umarım Ankaragücü' nü bu kötü günlerinden kurtarırsın Başarılar
    Teşekkür ederim

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Ankaragücüyle zor ama başarılar dostum
    Zor ama imkansız değil

__________________________________________________ ___________________

1.HAFTA

İlk yarısı karşılıklı ataklarla geçen maçta; İkinci yarı İBB'li Rızvan'ın oyundan atılmasıyla oyunun kontrolü bize geçti. Fakat tüm ataklarımızı büyük bir kararlılıkla geri püskürten İBB, kontra atakta bizi gafil avlayarak maçı 1-0 kazandı.

2.HAFTA

İlk yarı maça fırtına gibi başlayarak güçlü rakibimiz önünde 2 gol bulduk. İkinci yarı Ozan İpek'in golüyle Bursaspor umutlansa da Stepanov'un arka arkaya yaptırdığı 2 penaltı sonrası maçı 4-1 kazanarak 3 puanla tanışmış olduk.

3.HAFTA

İki taraf içinde kısır geçen Mersin İY maçını Uğur Uçar'ın gereksiz yere yaptırdığı penaltı sonrası kaybettik. Aslında penaltıyı kalecimiz Senecky kurtardı fakat dönen topu Zurita tamamladı.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

dizilişini ve ilk 11ini koyarmısın bi?
    eto'o bitmiş.

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    dizilişini ve ilk 11ini koyarmısın bi?
    Buyur kardeşim:

Aslında Timur Özgöz'ün yerine Ergin Keleş'in olması lazımdı fakat o sakat. Zaten santrafor mevkinde sıkıntılıyız o yüzden onu oynatmak zorunda kaldım.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

ben 4-5-1 oynatıyordum.

Kale aynı, Uğur'u kesin oynatmanı öneririm. Kagan'ı da aynı şekilde. Benim orta saham Hürriyet, Kagan, Serdar Özkan, Tisdell, Güven Varoldu. İlerde Turgut oynuyordu. Ergin gelince Turgut Tisdell'in yerine geçti.
    eto'o bitmiş.

ben 4-5-1 oynatıyordum.

Kale aynı, Uğur'u kesin oynatmanı öneririm. Kagan'ı da aynı şekilde. Benim orta saham Hürriyet, Kagan, Serdar Özkan, Tisdell, Güven Varoldu. İlerde Turgut oynuyordu. Ergin gelince Turgut Tisdell'in yerine geçti.
    Valla Uğur Uçar'ı ne zaman oynatsam penaltı yaptırıyor. Çok agresif bir oyuncu. O yüzden pek oynatmıyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Taktik güzel

Quote Originally Posted by hakankor View Post
    Taktik güzel
    Teşekkür ederim Alıntı taktik bu arada.

__________________________________________________ ____________________

4.HAFTA

Beşiktaş'a karşı üstün oynadık fakat İbrahim Toraman ve hakem el birliğiyle takımımızı katlettiler. 3 oyuncumuz sakatlandı ve sadece 1'ini değiştirebildim. Diğer 2'si oynayamayacak düzeydeydi ve o yüzden 9 kişi bitirebildim maçı. 90+5 uzatma verilmişti fakat hakem 90+10 oynattı ve 90+7'de yediğimiz golle mağlup olduk. İşin ilginç tarafı maçın katili İbrahim Toraman sadece bir sarı kart gördü o da 90+1. dakikada.

BEŞİKTAŞ MEYDAN MUHAREBESİ SONRASI KAYIPLARIMIZ:

Jan Rajnoch: 1 ay sakat
    Jaroslav Cerny: 4 ay sakat
    Stefan Senecky: 3 hafta sakat (Aslında maçı sorunsuz bitirdi ama maç sonrası sakatlandığı öğrenildi)
    Theo Weeks: 1 hafta sakat

5.HAFTA

TT Arena'da adeta gol düellosu yaşadık. Melo'nun golüyle Galatasaray 1-0 öne geçti fakat biz 44. dakikada Turgut'la karşılık verdik ve ilk yarı böyle bitti. İkinci yarı maça hızlı başladık ve arka arkaya 2 gol bularak skoru 3-1'e getirdik. Fakat 80.dakikadan sonra Galatasaray'ın baskılarına daha fazla dayanamadık ve 2 gol yedik. Maç 3-3 bitti.

6.HAFTA

Bu maça yorum dahi yapmak istemiyorum. Sakat oyuncularımızın yokluğunu çok aradık. Çok berbat oynadık ve farklı kaybettik.

7.HAFTA

Rakibimizin 10 kişi kalmasından faydalanamadık ve maçta 1 puana razı olduk.
    Last edited by MeToMaNiA : 11.Kasım.2011 at 23:24

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Adaletsiz Beşiktaş maçı .

Quote Originally Posted by hakankor View Post
    Adaletsiz Beşiktaş maçı .
    Beşiktaş oyunda bile şike yapıyor

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Başarılar.

Quote Originally Posted by Rick Nelson View Post
    Başarılar.
    Teşekkür ederim dostum

__________________________________________________ _________________

BOMBACI NAZMİ ANKARAGÜCÜ'NE GERİ DÖNDÜ

Ankaragücü'nün "Bombacı Nazmi" lakaplı efsanevi oyuncusu Nazmi Erdenerin, coach olarak yeniden Ankaragücü'ne döndü.

8.HAFTA

Uzun bir sakatlık döneminden sonra geri dönen Ergin Keleş gerçekten müthiş başladı. Süper bir oyunla Antalyaspor'u adeta sahadan silerek maçı kazanmayı bildik.

9.HAFTA

İtiraf etmeliyim ki Fenerbahçe bu maçta Barcelona gibi oynadı. Müthiş bir pas oyunuyla savunmamızı her seferinde delerek maçı farklı bir şekilde kazandılar.

10.HAFTA

1-0 geriye düştüğümüz ve son dakikalarını 10 kişi oynamak zorunda kaldığımız maçta Gençlerbirliği'ni zor da olsa yenmeyi başardık. Ayrıca Kalemci kardeşimin önerisiyle bir şans daha verdiğim Uğur Uçar bu maçta da beni haklı çıkararak kırmızı kart gördü ve bizi çok kritik bir zamanda yalnız bıraktı.

PUAN DURUMU

Kadro bakımından gayet iyi gidiyorsun bakalım nolacak.

Quote Originally Posted by 16ali16 View Post
    Kadro bakımından gayet iyi gidiyorsun bakalım nolacak.
    Transfer yasağı olmasaydı sen o zaman görecektin kadroyu

__________________________________________________ _______________________

11.HAFTA

Adeta bir gol düellosu yaşandı. 3-1 önde götürdüğümüz maçta rakip 3-3'lük eşitliği yakaladı fakat son dakikada kazandığımız penaltıyla maçı kazanmayı bildik.

12.HAFTA

İtiraf etmek gerekirse 2-0 geriye düştükten sonra maçı kaybedeceğimizi düşünmeye başlamıştım. Ancak öğrencilerim beni yanılttılar ve bu maçtan 1 puan koparmayı başardılar.

13.HAFTA

Murat Duruer'in kırmızı kart görmesi ve Theo Weeks'in sakatlanmasının ardından değişiklik hakkımız olmadığı için değişiklik yapamamızın sonucunda maçı 9 kişi bitirdik. 9 kişiyken 1-0 öne geçsekte skoru koruyamadık ve rakibimize 2-1 yenilerek 4 hafta sonra mağlubiyet yüzü gördük.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Transfer yasağının olması çok kötü oluyo. Ben ilk kariyeri açtığımda 14. haftada şutlamışlardı beni

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Gidişat çok ilginç. Başarılar dostum
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Galibiyet serisi yakalayabilirsen ilerisi için umutlar yeşerebilir başarılar.

Takipteyim, başarılar.

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Transfer yasağının olması çok kötü oluyo. Ben ilk kariyeri açtığımda 14. haftada şutlamışlardı beni
    Quote Originally Posted by ParduS View Post
    Galibiyet serisi yakalayabilirsen ilerisi için umutlar yeşerebilir başarılar.

Quote Originally Posted by Giallorossi View Post
    Takipteyim, başarılar.
    Teşekkür ederim

__________________________________________________ _______________________

14.HAFTA

15.HAFTA

16.HAFTA

Oynadığımız 3 maçımızdan da yenik ayrıldık. Bu tabii ki üzücü bir tablo şimdi ise ligler tatile giriyor. Bu sırada ise Ankara Cup adını verdiğim, Celtic, Olympiakos, Anzhi takımlarının katıldığı bir turnuva oynayacağız.

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

İyi gidiyorsun yazmak isterdim ama çok kötü gidiyorsun.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Eğer gerçekte bu kadar puan toplanırsa ligde kalınır bu sene
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

büyükşehir kopmuş gidiyor iyi tarafından bak aybars gibi genç futbolcuların gelişiyo transfer yasagı bir yıl için degil mi hocam ?

Quote Originally Posted by attirson View Post
    İyi gidiyorsun yazmak isterdim ama çok kötü gidiyorsun.
    Düştüğümüz gibi kalkacağız inşallah.

Eğer gerçekte bu kadar puan toplanırsa ligde kalınır bu sene
    O zaman gerçek A.Gücü'nün başına da ben geçeyim

Quote Originally Posted by semih99999 View Post
    büyükşehir kopmuş gidiyor iyi tarafından bak aybars gibi genç futbolcuların gelişiyo transfer yasagı bir yıl için degil mi hocam ?
    İBB coştu hakikaten. Evet, 1 yıllık transfer yasağım var. Gelecek sezon transfer yapabilicem. Tabi kovulmazsam

__________________________________________________ ________________________

Kaleci koçluğu mevkisine Milli Takım antrenörlerinden Murat Ayhan Aydın getirilmiştir.

ANKARA CUP

YARI FİNAL

Celtic karşısında müthiş oynadık. 10 kişi kalmamıza rağmen rakibimize kök söktürdük. Fakat 3-3 biten 90 dakikanın sonucunda penaltılarda kaybederek turnuvadan elendik.

3.LÜK MAÇI

3.lük maçında Olympiakos'a 6-0 yenilen Anzhi'yle karşılaştık. Aslında maç ortada geçti. Fakat kazanan taraf onlar oldu.

NOT: Final; Olympiakos 1-0 Celtic

Mesaj Yetkileri