Sayfa 1 / 16 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 472 sonuç

Konu: FM 2012 - Yeni Özellikler

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Default FM 2012 de beklediğiniz yenilikler

Evet arkadaşlar.2011 i artık ezberledik.Kaç tane kariyer yaptık.Artık kimimiz sıkıldı oyunu bıraktı kimimiz de değişik tadlar aramaya koyuldu.Artık 2012 içinde yavaş yavaş beklentileri almaya başlayalım dedim.Zaten hepimizin 2012 den ana beklentisi oyunun Türkçe olması.Bunun dışındaki beklentileriniz neler?

Benim beklentim transferi tamamen başkana bırakabilmektir.Bilhassa fakir kulüpler için bu şart.Çünkü doğru dürüst transfer yapılamıyor.En azından başkana bıraksak o kadro için en uygun transferleri yapabilir.
    Ya da başkana istediğimiz oyuncu listesini verip uygun olanların transferinin gerçekleştirilmesini isteyebiliriz.

Oyundan başka bir isteğim örneğin bir kariyer yaptık 10 sene filan oynadık.Sonra kariyerden sıkıldık yeni bir kar,yer yapmak istiyoruz ama şuan öyle birşey yaptığımzda kazandığımız tüm kupalara başarılara veda etmek zorunda kalıyoruz yeni bir oyun açmak için.Ama kazanılan başarıları geçmiş olarak saklayabilsek yeni kariyer açtığımızda da geçmişimizde görünse süper olur

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Kupa töreni...

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Basın

Basın biraz daha aktif olabilir aslında.Örneğin haberlerde birden fazla haber şirketi yer alabilir.Buna ek olarak kupa alındığında basın takım,futbolcular ve teknik kadro hakkında daha fazla haber yapılabilir

Taktik

Bence FM 12' de 2 yönlü taktik oluşturulmalı.Hem Atak yapıldığında hemde Defans yapıldığında.Böylece taktiksel anlamda tutarlılık sağlanır.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    1- Benim beklentim transferi tamamen başkana bırakabilmektir.

2- Oyundan başka bir isteğim örneğin bir kariyer yaptık 10 sene filan oynadık.Sonra kariyerden sıkıldık yeni bir kariyer yapmak istiyoruz ama şuan öyle birşey yaptığımzda kazandığımız tüm kupalara başarılara veda etmek zorunda kalıyoruz yeni bir oyun açmak için.Ama kazanılan başarıları geçmiş olarak saklayabilsek yeni kariyer açtığımızda da geçmişimizde görünse süper olur
    1-eğer bu dediğin gerçekleşirse ben oyunu almam zira oyunun en sevdiğim tarafı transfer yapmaktır.hatta bana kalsa tersini diyeceğim: biz transfer yapalım maça asistanlar çıksın.

2-fm 2006 da da falan oluyordu kariyeri silip yeni oyuna geçtiğinde ne göresin daha şimdiden eski başarıların gözüküyor(önceki kariyerin başarıları silinmemiş)

benim önerilerim:
    1-transfer yapalım ama maçlara dediğim gibi asistan çıksın (eğer istersek yani tatile gitmeden)

2-maç sonrası yorulan oyuncular otomatik izinli olsun.her maçtan sonra özellikle de hem as hem yedek takım +u 18 maçlarının oyuncularına 1-2-3 gün 1 hafta izin vermekten canım çıkıyor bi de o yüzden şişkin kadroları sevmiyorum.az oyuncu az uğraşı.

3-oyunda sadece menajer değil koç,gk koç,fitness koç hatta oyuncu olalım.

4-sarışın bi oyuncunun saç rengi belirgin olsun.fm 2010 da hiç anlamıyorum.

5-oyuncular fm 2006da gazoz kapağıydı,fm 2010 da gelişmiş ama hala çok iyi değiller.

6-başkan profilleri de gözüksün,fm 2010 da yok.

7-ha bire aynı basın toplantıları olmasın.başka sorular gelsin.sorulara cevap verdiğimizde şöyle olmasın mesela "rakip iyidir"- "rakibi övdü" "kötüdür"- "profesyonelliğe sığmaz" "bişey demicem"-"basınla konuşmadı" (bkz.özellikle fm 2006)

8-taraftarlar olay çıkarsın sahaya yabancı madde atsınlar,taraftarlar şarkı söylesin "cimbom bom" "trabzonum oley" vs.

9-kontratın bitmesine 3 ay kala falan sözleşme yenilenmesin, martta takımlar koç almasınlar
    sezon başlarında alsınlar,başarısız olan hemen kovulsun,ligden düşüyor takım mesela hala güvensiz diyor hatta menajerlerden durumdan memnunum diyen de var.

10-oyun oyundan attığında nedenini yazsın.

11-editörden yeni lig kurulabilsin hatta yeni ülke kurulabilsin.şu anda mecburen olanlarda değişiklik yapıyoruz.

12-genç oyuncu alırken bize sorulsun yada olanları free gönderme durumu verilsin.

13-yabancı durumu 5 sene olsun ve değiştirilebilsin.6+2+2, 6+2 sınırsız vs.

14-editörde orjinal 5 yedek bu 7 yedek olsun(eğer kural koymazsanız normali 5 yedek,3ü değişir bu 7 yedek 3 ü değişir olmalı)bunu şundan diyorum: yedek takım yaptım ama ayrıca kurallarını belirlemedim 5 yedek yaptı.+12 yedek 12 side değişir gibi bir seçenek yok.seçeneklerde 11 yedek 12 yedek hepsi değişir seçeneği de olmalı.(özellikle kendi oluşturduğumuz turnuvalarda lazım olabilir bende olsaydı yapacaktım mesela)

15-oyuncu konuşmasında daha fazla seçenek lazım.mesela deplasmanda oynarken "taraftar için oynayın" yerine "taraftarın bağırmasından etkilenmeyin" daha uygun olur. zira deplasmandasın.

16-seyircisiz maç,cezalı maç falan olmalı.mesela "taraftar olay çıkardı bu hafta kendi sahamızdaki maçı seyircisiz (yada tarafsız sahada) oynayacağız"

17-saçma işler olmamalı,mesela 1,5 milyonu bizde reddedip 500 k ya başka kulübe imza atmamalı,gençler yüksek para ve anahtar oyuncu istememeli(zira anahtar demeden gelmiyorlar deyip aldıktan sonra genç h.p dersem de mutsuz oluyorlar)

18- walter di salvo,bisciotti gibi adamları parasını verip alabilmeliyim.hep reddediyorlar.

19-antreman sistemi değişebilmeli.mesela benim görüşüm "kaleci antremanı" "defans antremanı"
    o.saha,forvet kanatlar falan oysa oyunda top kontrol falan var.

20-2 deki as takım için olmasa bile en azından genç oyuncuların antremanlarıyla ilgilenmemeliyim
    dediğim gibi ha bire dinlendirmeden canım çıkıyor.

21-oyunda mesela "çevirmen" olsun.yabancılar için.

22-maç sırasında bağırma olsun mesela "naapıyorsunuz" maç öncesi "çıkın kafanıza göre oynayın" maç sonrası basın toplantısında goller sorulsun "vay be ne goldü be"vs.

yada biraz daha abartırsak
    "sonraki maçlara bakıcaz"
    "hakemi de yendik"
    "federasyon istifa"
    vs.vs.

şimdilik bu kadar yeter herhalde.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Yok zaten opsiyonlu olsun demek istedim bende zaten 1. maddeyi.Yani istersek biz yapalım istemezsek başkana bir liste verelim veya tamamen başkan kendisi yapsın gibisinden.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Kulübün borçlarını taksitlendirme seçeneklerini biz kendimiz artırıp, azaltabilmeliyiz.

Daha fazla transfer opsiyon maddesi.

Kupa töreni ve gol sevinci sırasında kulübede sevinen bizi görebilmeliyiz.

Daha etkili basın, oyuncu etkileşimleri.

Daha iyi analiz sistemi, bir oyuncunun tüm istatistiki geçmişini görebilmeyiz. Hangi bölgede ne kadar pas yapıyor, nereyi iyi kullanıyor vs.

Oyuncular ve top daha doğal hareket etmeli.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

valla bu üstte dediklerim olsa fm de devrim olur hatta türkiye için uygun bir fiyatla özel yapılıp satılabilir ama nerde?

mesela oyunda şike yok,doping yok, nss 3ün gözünü seveyim,
    zayıf takımı farklı yenme yok, sonra o kadar para kazanıyoruz naapıyoruz o paraları?

annem soruyor -hani iş? diye bende diyorum ki -ayda 1 milyon alıyorum oyunda.o da oyunda kazanılan ne işe yarar diyor, doğru da oyunda da işe yaramıyor zira bişey yapamıyorsun oysa yukarda belirttiğim nss 3 öyle mi? şike var, doping var, araba ev alıyosun, evleniyorsun, bi mankenin peşine düşüyorsun paparazzi yakalıyor eşinden ayrılıyorsun, arabayla hız yapıyorsun 6 aylığına ehliyetin alınıyor gerçi ehliyetim yok ama çaktırma sonra kaza yapıyorsun ben çıkıyorum orda tabi yenisini almak gerekiyor zira vs. vs.

Kontrat meselesi çözülsün ve oyuna başkanlı modu eklensin, teknik direktörü biz seçelim transferi biz yapalım(td nin isteği doğrultusunda) stadyumla sponsorlarla biz ilgilenelim... bunları yapabildğimiz fifa manager var ama o da saçmalığın daniskası...

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Chivalry View Post
    sponsorlarla biz ilgilenelim....
    sponsor dedin de aklıma geldi.mesela oyun sponsorlarla anlaşsın hem reklamı olur,
    mesela "barcelona thy ile anlaştı şu kadar ödenecek" tarzı free sponsorlar olsun,oyunda bunlar sponsor olarak alınabilsin böylece reklamları olmuş olur sigagames te para kazanır bu işten.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

mükemmel oyun çıkmayacağını biliyorum
    tek beklentim türkçe çıksın bizde oyunu orijinal alalım
    tek beklentim türkçe çıkması

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

En kökten çözüm: Maç motoru değişsin. Artık kabak tadı vermeye başladı. Yeni animasyon ekliyoruz deyip bizi keklemeye çalışıyorlar. Olmadı başka motorla yapsınlar oyunu. Oyunun %75 i 5 senedir kendini tekrar ediyor. Adamlar 5 senedir neredeyse hiçbir şey yapmayıp deli gibi para kazanıyorlar. Her sene oyun çıkmadan yama üstünde çalışmaya başlıyorlar. Sadece ara transfer yaması dışında yama çıkarmayacak kadar iyi bir oyun yapsınlar. Bu aralar fazla rahatladılar. Satışları düşse belki biraz çabalarlar ama rakipsiz olduklarından oyun neredeyse hiç gelişmiyor. Ben iyi kötü bir rakip bekliyorum şahsen (cm dışında. ondan bir halt olmayacağı belli). Rekabet her zaman sektörün ve müşterinin iyiliğinedir.

Bedava Olmasını Bekliyorum

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

kontratlarda opsiyon,basın kalıp sorulardan kurtulmalı oyunun gidişine göre daha iyi sorular gelmeli

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by fotosuki View Post
    En kökten çözüm: Maç motoru değişsin. Artık kabak tadı vermeye başladı. Yeni animasyon ekliyoruz deyip bizi keklemeye çalışıyorlar. Olmadı başka motorla yapsınlar oyunu. Oyunun %75 i 5 senedir kendini tekrar ediyor. Adamlar 5 senedir neredeyse hiçbir şey yapmayıp deli gibi para kazanıyorlar. Her sene oyun çıkmadan yama üstünde çalışmaya başlıyorlar. Sadece ara transfer yaması dışında yama çıkarmayacak kadar iyi bir oyun yapsınlar. Bu aralar fazla rahatladılar. Satışları düşse belki biraz çabalarlar ama rakipsiz olduklarından oyun neredeyse hiç gelişmiyor. Ben iyi kötü bir rakip bekliyorum şahsen (cm dışında. ondan bir halt olmayacağı belli). Rekabet her zaman sektörün ve müşterinin iyiliğinedir.
    İyi bir rakip için iyi bir database gerekli. Eidos ile Sigames ayrıldıktan sonra database Siga'da kaldı. Bu yüzden CMciler FMye dönüş yapmış oldu. Ben böyle biliyorum. O yüzden, çok ama çok zor iyi bir rakip. Baksanıza Türkiye 2. liginin bile araştırmacıları var fmde.

Nesil
    2011
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Kupa töreni...
    O kadar maç yapıyoruz kupa kazanıyoruz sevinemeden takım konuşması ekranda bu düzeltilirse de süresini fazla da abartmasalar iyi olur

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    Türkçe çıksa orijinal alımı artacak ama inatla çıkarılmıyor umarım bu sefer yaparlar zorla ingilizce öğretmeye çalışıyorlar

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yalnız Türkçe çıksa bile satışlar Türkçe'ye çeviriyi bile karşılayacak kadar artmaz, bu kez 90 milyona oyun mu olur, yeterince yenilik yapmıyorlar deriz. Ki bence korsan alan adamın şikayet etmeye hakkı yoktur, zaten para bile vermiyorsun.
    Ben taktiksel anlamda ve yapay zekada yenilik bekliyorum, taktiğin en ayrıntısına kadar yapma olanağı olmalı, hücumda çalışılmış pozisyonlar ve duran top organizasyonları olmalı, teknik direktörlüğün tam anlamıyla hakkını vermesini isterim.
    Ayrıca yapay zekanın hedef sistemi ile çalışmasını isterim, takım uzun vadede başarı arıyorsa ona göre transfer, kısa vadede başarı için ona göre transfer yapıp sistem oturtması güzel olurdu, sadece Türk takımlarının transferleri FM'deki gibi düzensiz oluyor.
    Bir de teknik direktörlerin belli bir sisteminin olmamasını takımdaki önemli oyunculara göre sistem belirlemesini isterim, teknik direktör değişimlerinde çok garip kadrolar çıkıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Maç içi konuşmalar da konsa iyi olur mesela

Sabri daha isabetli orta yap
    guiza üst kapalı tirübüne değil kaleye çek
    ali topu at
    volkan topu tut
    gökhan daha çok koş falan gibi maç içi motive edici konuşmalar olsa daha iyi olur

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Yazsak bir şey farkedecek mi ? Uyduruktan 1-2 yenilik ekleyip kalan yerleri de biraz değiştirip önümüze sürecekler. Sonra da her gün 1 yenilik açıklıyoruz diyip hava atacaklar.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

İspanya 2. liginde sezonluk 40.000 euro ile oynayan oyuncuya kontrat önerdiğimde 4.5 milyon euro istemesin başka birşey istemem.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Çok uçuk şeyler beklemiyorum öle yok araba alalım,ev alalım vs. gibi şeyler.

Benim isteklerimden en önemlisi oyunun Türkçe olması,maç motorunun biraz daha özenle yapılması,basın konuşmalarının genişletilmesi,kenara bir tane td koysunlarda görelim kendimizi
    ve son olarak kupa töreni falan koysunlar yıllarca uğraşıyoruz şampiyon olmak için falan laps maç bitiyor oyuncular gidiyor,sevincim yarım kalıyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

ali topu at
    volkan topu tut
    gökhan daha çok koş falan gibi maç içi motive edici konuşmalar olsa daha iyi olur
    İlk ikisine kimsenin gücü yetmez..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Stadda Deplasman takımının taraftarının ne kadar olacağını biz belirleyelim örneğin ben İBB ile oynuyorum bana kalsa FB maçlarında falan stadın %90 veririm hem biletlerden de iyi bir gelir kaynağı olur. Bilet fiyatlarını da biz belirleyelim tabii oyun bir sınır koysun bu konuda en fazla şu kadar olur falan diye hem pahalı yaparsak taraftarlardan uyarı gelsin çok pahalı diye iyi olur aslında.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sportif direktör olabilme olsa, iyi olurdu aslında.

oyunda başkanlık modu olmalı transferi biz yapmamalıyız biz bir mevki için üç seçenek sunmalıyız örnek drobba lmadı klose olmadı sercan olmadı mehmet battal zaman zaman messinin bile gelebilme ihtimali olmalı parayla getirebilmeliyiz bizim sabit bir teknik kadromuz olmalı 10 kişilik bir teknik ekimiz reale beraber gitmeliyiz
    ve en önemlisi kazandığımız paralarla bişeyler yapmalıyız ev araba eşya banka faizi eşn çoluk çocuk tamam biraz fifa managere karışıyor ama olması lazım üstelik mod mod olmalı

1klasik fm modu
    2başkanlık modu
    3. fm ve para yatırım modu gibi

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

benim istediğim
    1:kupa töreni olmalı kupa maçı sonunda
    2ara konusunda mutlaka düzenleme getirilmeli
    3çok önemli) 4 m euro bonservisi olan bir oyuncunun 15 m euro gibi uçuk maliyete çıkıyor bunların düzeltilmesi lazım 4m euro ise en fazla 7 m ye gözden çıkarması lazım yoksa istenilen oyuncular gelmiyor vallahi
    4:scottların gittiği yerler artırılmalı mesela cüneyt talmanın gezdiği ülke sayısı genelde 6 oluyor bunu artırması lazım
    5ÇOK ÇOK ÖNEMLİ)OYUN TÜRKÇE OLSUN

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Tek istediğim karşı tarafta yer alanların bize karşı olan tepkilerinin daha fazla daha gerçekçi olmasıdır. Örneğin bir takımı alıyor onu 2. ligden çıkarıp süper ligde tutuyorsunuz. Bir politika ile iyi oyuncular kazandırıp hem sportif olarak hemde mali olarak kulübün hayatında görmediği kadar katkı yapıyorsunuz sonunda size büyük takım iyi bir kontrat teklif ediyor ve ret edince daha farklı bir ortam olmalı.En azından 1-2 sezon bu nedenle yönetim daha fazla maaş bütçesi veya transfer bütçesi vermelidir. Daha töleranslı olmalıdır. Yine bir oyuncuya vefalı oluyorsunuz her şartta arkasında durup oynatıyorsunuz ama hemen mutsuz oluyor. En ufak şeyde umutsuzluğa düşmemeli. En önem verdiğim şey psikoloji oyunda. Çünkü herşeyde ikili iletişim ve maliyet rol oynuyor. Atıyorum adam ile etkili bir konuşma yapmak transferde önemli. Kontrat yenilemede önemli. Herşeyde etkileşim önemli. O açıdan oyunda bu kadar kilit bir rolü olan bu etkileşim olayı çok çok gelişmiş olmalıdır.

Mesela G.Saray'ı yönettiğimde Türk oyuncu sanırım Barış'tı iki iyi oynadı diye olmayacak para istedi. Mali açıdan biraz rahatlattım kulübü ama o kadarda değil o parayı vermem. Mesela o durumdaki bir adam gidip Sevilladan 1.3 milyon euroya oynuyor. Bununda bir çözüme kavuşması lazım. Bende oynamak için 4-5 istemesi çok abest bir durum Barış tarzında bir oyuncunun.

(Forvete ve diğer mevkilere kaliteli yabancılar aldım yıllık 3-4 milyona bu açıdan kendini bir tutuyor sanırım ama olmayacak duaya amin dememeli oyuncularda...)

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

http://community.sigames.com/showthr...n-here./page71

Fikirlerinizi burada belirtin, en azından yapımcılar okuyup mantıklı buldukları fikirleri ekleyebilir. Burada yazmanın pek manası yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

İngilizcesi olmayan birisiyim o yüzden buraya açtım konuyu Buraya gelen güzel fikirleri ingilizcesi olan arkadaşlar oraya aktarırsa daha iyi olur

Oyuncu Menajer sisteminin Kalkması! ve Sözleşme önerme kısmının eski haline getirilmesi.

Eskiden oyuncular maaşlarını abartmıyorlardı makul fiyatlar istiyorlardı bizde istediklerine göre veriyorduk. Şimdi adam 100 k alıyor diyelim ben teklif yapıyorum geliyo 900 k istiyor. Daha aşağı inmiyor. Vazgeçiyorum transferden 1 hafta sonra adam 180 k ya benden daha vasat bir kulübe imza atmış. Bune aptallıktır. Biz hep kazık mı yiyeceğiz? Bu saçmalığı düzeltirler umarım.

Edit: Bir sorun daha var o da büyük takımlardan abartı bonservis bedeli istenmesidir. Barcelona kariyerimde iken Tottenham Alan Hutton'u yedeklere göndermiş. Benmde alternatif bir oyuncuya ihtiyacım vardı. Rapor istedim bir de ne göreyim. Tam tamına "30.5 m €" istiyorlar! Yuh be arkadaş büyük kulübüz diye bu kadar mı kazıklamanız lazım bizi pes! Ve adam transfer dönemi kapanmadan 2.2 milyona Aston Villa'nın yolunu tuttu. Üstelik 15 milyona kadar cıktığım teklfimi reddettiler.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

doğru söze ne hacet.

o zamanda bir sürü hata olur,sonra aman hata olmasın da deriz
    oyun hatadan satılmaz ve gene ingilizce olur.

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bedava Olmasını Bekliyorum
    oldu

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    korsan alan adamın şikayet etmeye hakkı yoktur, zaten para bile vermiyorsun.
    Bir de teknik direktörlerin belli bir sisteminin olmamasını takımdaki önemli oyunculara göre sistem belirlemesini isterim, teknik direktör değişimlerinde çok garip kadrolar çıkıyor.
    para vermiyorsak tabi alırım

bence de rakibim ben editörden 3-4-3 belirledim favori taktiğini ve 199 pa yaptım,
    17.dk.da gol olsun olmasın kenardaki dl yi sokup 5-2-3 e dönmemeli.

ali topu at
    volkan topu tut
    1. mümkün değil
    2. oynarsa eğer ve top gelirse ve şut çekerse belki deriz ama olur mu o başka.
    3.tut topu tut
    4.evet volkan topu tut.
    5. gökhan (gönül) koşmuyor mu zaten?

bence yenikken sinirleniyorum bak,galipken daha kontrollü çocuklar,
    ama defansınıza çekilip gol yemeyin şimdi, AMANN! HIRRR! Çıkın La!

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Tam tamına "30.5 m €" istiyorlar! transfer dönemi kapanmadan 2.2 milyona Aston Villa'nın yolunu tuttu. Üstelik 15 milyona kadar cıktığım teklfimi reddettiler.
    benim fm 2010 da da rakibin oyuncusuna 30 milyon veriyorum reddediyor sonra 9,5 a satacak.
    şimdi transfer listesine koymasını bekliyorum zira değeri olan 9,5 tan alabilirim.
    Senin dediğin oyuncu transfer listesinde değilken olan iş,o zaman yüksek ücret istiyorlar,
    oyuncuyu kısalisteden silmicen takip edicen baktın değerinde transfer listesine konmuş almaya bakıcan tabi alabilirsen.
    Last edited by mehmetd : 10.Haziran.2011 at 18:54

Sayfa 1 / 16 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri