Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 92 sonuç

Konu: Türk takımlarıyla Avrupa'da hilesiz başarı elde eden var mı?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Türk takımlarıyla Avrupa'da hilesiz başarı elde eden var mı?

arkadaşlar ciddi soruyorum,ben fm 2005(az da olsa daha ufacıktım cm01) serisinden beri oynuyorum bu oyunu,hilesiz avrupada başarı elde edemiyorum,kadromda akıl almaz adamlar var ama olmuyor

hilesiz galatasaray ile 4 sene üst üste şampiyon oldum,transfer bütçem 50milyon Euro kimler geldi kimler geçti kulüpten ancak avrupadaki en iyi başarım 2013-2014 sezonunda uefa çeyrek finali ben mi şanssızım yoksa bu işin gerçekten taktiği mi var anlayamadım.paylaşır mınsız neler yapmam gerekiyor,mesela antreman programıyla hiç ilgilenmem bunda mı sorun anlamadım?
    Last edited by meddah : 14.Kasım.2011 at 01:52 Reason: Argo

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Antreman programınında etkisi var tabi ama taktiğin çok çok önemi var.Mesela sürekli taktik değişikliği veya sürekli 11 değişikliği kadrondaki oyuncular kimler olursa olsun başarı almaman için bir etkendir Oyunda ilerleyen senelerde çıkan bir iki tane regen oyuncu ile birkaç oyunun bilinen oyuncularıyla Avrupa'da başarı gelebiliyor.Tabi bu da ha diyince olmuyor.7-8 sene geçmesi lazım orta halli bir takım için.
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Oyun gerçeği yansıtıyor demek oluyor bu

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

merhaba,
    teşekkürler cevaplarınız için.İlk 11 stabil,girecek yedekler bile belli fovette cenk tosun denen biri var antep den almıştım bi görseniz süper ligde rüzgar estiriyor adam da avrupada tık yok.forvete türk ve yabancı önerir misiniz arkadaşlar. bide sağ kanat önerisi alabilirmyim sanırım bundan oluyor...2015-2016 sezonundayım,hiç hile yapmadım,sıkılmadım da aksine çok eğlenceli hilesiz oldugundan ancak avrupa da başarı istiyorum!!

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

valla 2.sene şampiyonlar liginde fenerbahçeyle çeyrek final oynadım,çeyrek finalde ilk maçta barçayı kendi evimde 3-1 yendim ikinci maçta dk 58 durum 2-2,dk 90 skor 6-2 yenildim elendim,bu birazda şanşla ilgili 3 dakikada 2 gol yedim oyun sapıtıyor bazen olmayacak yerlerden goller oluyor vs.Oyuncularımda mevkilerine göre yetenekli ve genç isimler hiç ünlü bir isim yok kadroda.Diziliş en önemlisi ondan sonrada şans.Şimdi 3.senem bakalım neler olacak

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Rekorum 3.sezonda FB ile CL şampiyonluğuydu HİLESİZ tabi
    Ama FM 2012'de bu başarıya 5.senemde ulaşabildim.
    Hileli şampiyon olmak ne kadar zevk verici onu da bilmiyorum maalesef.
    Hücum hattınız iyi olursa (orta saha - forvet) defans bence idare eder düzeyde olsa bile CL hayal değil.
    Önemli olan ilerde top yapmanız ve rakibe topu kaptırmayan oyunculara sahip olmanız.Ve en önemlisi bitirici bir forvetinizin olması lazım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

şampiyonlar liginde 3. oldum 9 puanla,uefa ya kaldım ilk rakibim stoke city yi kendi evimde 5-0 ve deplasmanda 2-2 lik skorlarla geçerek uefada 1.round maçlarını geçtim mancity düştü kurada,evimde 3-1 yendim,deplasmanda 7-2 yenildim...sanırım deplasman taktiğim yok arkadaşlar,evimde büyük takımlara(ac milanı şl de 2-0 ile geçtim evimde) kök söktürüyorum ancak deplesmanda affalıyoruz.Deplasmanlara nası bir taktikle çıkmalıyım sizce?

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by leave_992 View Post
    şampiyonlar liginde 3. oldum 9 puanla,uefa ya kaldım ilk rakibim stoke city yi kendi evimde 5-0 ve deplasmanda 2-2 lik skorlarla geçerek uefada 1.round maçlarını geçtim mancity düştü kurada,evimde 3-1 yendim,deplasmanda 7-2 yenildim...sanırım deplasman taktiğim yok arkadaşlar,evimde büyük takımlara(ac milanı şl de 2-0 ile geçtim evimde) kök söktürüyorum ancak deplesmanda affalıyoruz.Deplasmanlara nası bir taktikle çıkmalıyım sizce?
    Deplasmanlarda evindeki kadar açık oynama eğer o tür skorlar alıyorsan

Bir tane Zenci koy Dmc'ye savaşsın

fm 2009 da gs ile uefa yı alark başarı etmştm en son. fm 2010 oynamadm. fm 2011 gs ile regenlerle dünya karması kurmştm. liverpoola bile deplasmnda 4-5 atıodm. lig i domine etmştm. ama ne yptysm şampionlar liginde yarı finaldn ötesine gidemedm. 6 ay fln fm 2011 oynadm gs ile 3 yeni kariyer açtm yine alamadm. başkada tkm yönetmedm. gs ile avrupada bi kupa kaldrmadn bşka bi takım yönetmem ben. şmdi fm 2012 de 1 aydn beri değil avrupa kupasını almk avrupa kupasına gitmye çalışıodm. 6 sezonda 4 kere kovldm. menjr ekldn devm ettim. şmdi gs de yeni kariyer açtm daha akıllı davranıorm. inş bu seride alcm bi kupa avrupadn.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

geçen sene açtığım afyonkarahisar kariyerinde 12.sezonda uefada final oynamıştım başka türlü yartı finali geçemedin fb ile

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Mevcut kadroları itibariyle takviye yapmadan G.Saray,F.Bahçe,Trabzon ve Beşiktaş'ın Şampiyonlar Liginde Final oynaması imkansız bence..

takım bazen iyi hava yakalıyor , o dönemde başarmak zor değil bence .. fm10 ve öncesinde cok zordu ama fm11 ve 12 de bence o kadar da zor değil ...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

2-3 takviyeyle 2.sezonda CL yi aldım. sıfır hile.. transfer yapmasam çeyrek finale gelirdim en azından.. tabi bu seri için konusuyorum. nedense bu seri herkese olduğu gibi bana da çok basit geldi..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2007

En son oynadığım 2008 idi, 2012'de daha başarı yok; 2008'den örnek vereyim

7. sezonda CL'yi aldım, ilk ve tek.
    Takımı iyi kurdum genç ve ucuz-orta derece pahalı adamlar alıp, 24 gibi genç bir yaş ortalamasıyla hem çok iyi bir takım kurdum hemde bütçe inanılmaz oldu.10 adam alıp 2-3 ünü kadroma dahil edip diğerlerinden iyi paralar elde ettim.Boşta ve tanınmış oyuncularla sözleşmeleri biterken sözleşme imzaladım yüksek ücretlere.1 yıl sonra sattım burdanda epeyce bütçe oldu.Ama kadrom çok kaliteli olmasına rağmen(o kadar da değildi, gerçekteki Porto, Lyon gibi düşünmek gerek) dediğin gibi ŞL'de çeyrek finali geçemiyordum.Multi oynadığımız için TR'de bile şampi olamıyordum.
    Her şey taktikteymiş, en son bir taktik yaptım amanın.Tüm kupaları topladım o sene, ŞL falan dinlemedim.Barcelona'ya karşı şu anki gerçek Barcelona gibi oynadık.Bayağı iyi takımları eledik.Sonuç olarak şampiyon olduk.Herşey taktik ve hava, takım iyi oynamaya başlayınca oynuyor

2012 de HİLESİZ şekilde GALATASARAY ile
    1. Sezon Lig şampiyonu
    2. Sezon Lig şampiyonu - Şampiyonlar Ligi yarı final Liverpool a 3-2 ve 2-2 yle elendim.
    3. Sezon Lig şampiyonu - Şampiyonlar Ligi yarı final Porto ya 1-1 ve 3-3 le elendim.
    Kullandığım taktik ufak düzeltmelerle Goals Galore
    İlk 11im
    Gk.Onur Kivrak
    Dr.Sabri - Emre Can Dl.İsmail Köybaşı - Hasan Ali Dc.Seyfi(regen) - Biyik Dc.Kara - Toure
    Dmc.Mehmet Topal - Mc.Rakitic - Fleck Mc.Tolga Ciğerci - Ryan Babel
    Amr.Wilfried - Traore Aml.Kadlec Fc. Omer Damari - Fierro

Kesinlikle hileye karşıyım.48 ay taksitli transfere bile karşıyım ama arada mecbur kalınca istemeyerekte olsa kullanıyorum özellikle ilk sezon takımı oluştururken.

FM 11'de Kocaelispor'la 12. sezonumda Şampiyonlar Ligi'ni almıştım.

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

hilesiz ilk sezonumda uefa fınalında leverkusene elendım ıkıncı sezonda samp. ligi ceyrek fınal 3. sezonda kupayı aldım ama sonra 5 sezon alamadım 3. sezon nasıl aldım bende anlamadım hulk bayağı cosmustu ama takıgımı butun oyun ıcınde 4-5-1 olarak gosterılen bıldıgımız 4-3-3 tu.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Biz kuzen bize geldiğinde 9 sezon oynamıştık adam Beşiktaşa Ronaldo'yu Kakâ'yı aldı
    Şampiyonlar ligi felan vız geldi sonra

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Bende 7 sezon uğraşarak, birazda şans yardımıyla komple Türk bir takımı şampiyonlar ligi şampiyonu yapmıştım. Onun haricinde hiç nasip olmadı o büyük kupa

bende 2006 da veya 2007 de çok oynardım oyunu, bir kere inter ile şampiyonlar ligini almıştım. onun dışında sonraki oyunlarda genelde Beşiktaş'ı alıp 1-2 sezon sonra kapatırdım oyunu bir daha açmazdım, bjk ile en iyi başarım uefa yarı final olması lazım biraz uğraşmak gerekiyor uzun yıllardan sonra orta halli takımlarla kupa kaldırmak için.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

2.Sezonumda Galatasaray ile ŞL Şampiyonu oldum.Hatta bu akşam oldum Gruplardan zar zor ikinci çıktım.Üst turda ne olduysa her maç kornerden 1-2 gol atar oldum.Ligte hiç atamıyordum nerdeyse tüm ligte 10 gol falan atardım kornerden.ŞL'de ise Lyon'a,Braga'ya,Barcelona'ya kornerden birer ikişer ata ata finale geldim.Golleri atanlar da Gökhan Zan,Ceyhun Gülselam.Buralarda bir konu vardı ilk 11'iniz diye oradaki bir konuya yazmıştım dizilişimi.Ama sonradan oyuna girince baktım ki öyle bir diziliş sadece benim hayalimin ürünüymüş.Devre arası aldığım birçok adamı oynatamadım ve defansta Gökhan Zan Ceyhun Gülselam'la falan oynadım Neyse şansıma da finale ManU yerine Tottenham kaldı.Fierro coştu o maç 2 gol attı toplamda 3-2 kazandım ve şampiyon oldum.Kadromda kilit olarak sayabileceğim Muslera,Hamit,Selçuk,Joaquin ve Fierro vardı.Hamit ve Selçuk sık sık sakatlanıyordu da neyse (: Kesinlikle bir hile hurda yapmadım.Yapacak olsam ŞL Şampiyonu olup gidip de ligte şampiyonluğu Beşiktaş'a bırakmazdım İnanmayan,ss isteyen olursa paylaşabilirim

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Üst turda ne olduysa her maç kornerden 1-2 gol atar oldum.Ligte hiç atamıyordum nerdeyse tüm ligte 10 gol falan atardım kornerden.ŞL'de ise Lyon'a,Braga'ya,Barcelona'ya kornerden birer ikişer ata ata finale geldim.Golleri atanlar da Gökhan Zan,Ceyhun Gülselam.
    Bunu, biz arkadaşlar arasında "korner taktiği" olarak adlandırıyoruz ve FM'nin taktik menüsünde detaylı duran top ayarları yapmak mümkün olduğundan beri hile olarak kabul ediyoruz.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bunu düzeltmek için bir şeyler yapın o zaman.Millet programla bir şey yapmıyor ki zekinin teki bulmuş korner taktiğini herkes yararlanıyor.Gelecek yıl bir çözüm getirilse artık şu korner işine.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Aynen öyle kornere çözüm bulunması lazım.Sonuç olarak korner taktiği uygulamayalım diye başlasak bile oyuna.Rakip bir maçta 2-3 tane korner ile golü buluyor ve ister istemez insan delleniyor.

Korner ile birlikte ekstra olarak Her Frikik neredeyse gol karşıdan görürse top içerde , yandan orta olursa savunmacı bi bakmışsın atmış golü.

Oyun ise bu sene korner olmadan bile çok çok kolay.2012 için tam bir facia.Yazık oldu 85 lere 80 lere 75 lere.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Bunu, biz arkadaşlar arasında "korner taktiği" olarak adlandırıyoruz ve FM'nin taktik menüsünde detaylı duran top ayarları yapmak mümkün olduğundan beri hile olarak kabul ediyoruz.
    Şu an ortak kariyerde ligde 20 maçta 3 mağlubiyet var, hepside 1-0 bilgisayara karşı.Hepsinde de kornerden attılar sağolsunlar Gelde korner taktiği yapma şimdi...

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Ligde Kasımpaşa'ya kornerden atamayıp ŞL'de Barcelona'ya atıyorsam da mı hile

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

ben 2. sezonun sonunda Avrupa kupasını aldım, ŞL'de 3. olup Avrupa kupasına gittikten sonra oynadığım takımlar sırasıyla;
    Zürih
    Bordo
    Zenit
    Twente
    Benfica
    deplasmanlarda hiç maç kazanamadım içerde Zürih - Bordo ve Zenit'i yendim ama Twente'yi yenemedim deplasman golü ile tur atladım...
    finalde Benfica'yı 120+3 de attığım penaltı golü ile yendim...

biraz şanslıydım sanırım...

Bence korner taktiği abartılmadığı sürece hile olmamalı sonuçta normaldede takımlar duran top organizasyonlarından çok gol buluyorlar. Stoke City Bursa gibi kornerci takımlar mevcut normaldede. Ama geçen seneki Hough taktiğindeydi sanırım her maç 2-3 gol atılıyordu o tabikide hile ama bu oyunda o kadar sık atılmıyor yanılmıyorsam. Uzak direkten atarsa atıyor Dc ler.

Nesil
    2003
    Yer
    Istanbul

işkembeden sallamaya gerek yok. hilesiz en fazla çeyrek finale kalırsınız türk takımları ile.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

sağlam scout alın takımınıza.regen buluyorlar.regenleri toplayın takıma.çok değil ama.yoksa yabancı kontenjanı cort olur.3 4 tane regen alın.yaşlı ucuz satılan futbolcularıda alın.6 yabancı dışında kadroya koyacağınız diğer oyuncularda eğer 170 üstüyse her türlü şampiyonlar ligini alırsınız.bunu söylüyorum ama sen aldınmı derseniz yok ilk sezonu zorla şampiyon bitirdim.türkçe yama olmadığından takımdakilerle iyi muhabbet yapamadığım için bazıları gitmek istiyor.sinirleniyorlar filan.yabancı doldu birde takım o yüzden 2 3 hafta ara verdim.bugün yine girmeyi düşünüyorum.2. sezona devam edim.regenler gelecek 2015de...O yüzden şampiyonlar liginde çeyrek final bile benim için başarı.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri