Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 121 sonuç

Konu: Lig Tamam, Sıra Avrupa'da! | Galatasaray | Sezon 2

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by canavar19 View Post
    mehmet ekici olabilir selçukla ikisi müthiş olur forvetede kadleci öneririm baroşa yakın frofilide açık olarakta sam var leverkusende benim önerilerim bunlar sol bek içinde s.lizbonda atila turan var türk olması avantaj

Mehmet Ekici'yi Werder'in bırakacağını sanmıyorum ama yine de şansımı deneyeceğim. Kadlec ismini önceki serilerde de duymuştum ancak hiç deneme şansım olmamıştı. Baros'u bu sene gönderebiliriz, sık sakatlanan bir oyuncu, eğer bir teklif gelirse değerlendireceğim. Atila Turan'ı mutlaka kadroma katmaya çalışacağım. Önerilerin için çok sağol kardeşim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by denizgs93 View Post
    kariyeririni takip ediyorum.bende ilk senemde kupayla ligi aldım.9 milyon euro bütçe verdi başkan.sağlam forvet arıyorum gs'ye gelebilecek.senin transferlerini bekliyorum

Eyvallah renkdaş, ben kupada penaltılar sonucunda Trabzonspor'a elendim maalesef. Ama bu sene mutlaka kupayı da müzeme götürmek istiyorum. Aynen ben de senin gibi Şampiyonlar Ligi için genç bir forvet arıyorum. Baros'la Elmander'in yaşı geldi artık, en fazla bir sene daha yararlanabilirim ikisinden de.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ardaskoc View Post
    Fenerliyim ancak başarını gönülden kutlarım. Sunumun harika. Takipçinim.
    Çok teşekkür ederim desteğin için. Sunumu mümkün olduğu kadar detaylı yapmaya çalışıyorum. Kendi yaşadıklarımı size ne kadar iyi yansıtabilirsem o kadar başarılı görürüm kendimi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar Sessegnon transferine ne dersiniz?

bence gerek yok (ekici yerine) andrea bertolacci(20) roma'da imza atmamışsa al derim selcukla iyi ikili oluyor alper potuk daha iyi olurdu ama eses inat yaptı vermemişti bana

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bence gerek yok (ekici yerine) andrea bertolacci(20) roma'da imza atmamışsa al derim selcukla iyi ikili oluyor alper potuk daha iyi olurdu ama eses inat yaptı vermemişti bana

Mehmet Ekici'yi Werder bırakmıyor, Bertolacci sözleşme uzatmış. Alper Potuk benim de aklımda, teklif yapacağım mutlaka. Orta saha için Sessegnon & Salihovic ikilisini düşünüyorum.

taktiğini koyarsan daha iyi olur ona göre oyuncu öneriyim ben ofansif orta saha oynatmıyorum ondan iki mc bir de dmc ikide kanat orta saha böle

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

taktiğini koyarsan daha iyi olur ona göre oyuncu öneriyim ben ofansif orta saha oynatmıyorum ondan iki mc bir de dmc ikide kanat orta saha böle
    Ben de senin gibi oynatıyorum Barça 4-3-3'ü işte, merkezdeki iki orta sahadan birinin hücuma dönük olması gerekiyor taktiğimde.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Mehmet Ekici'yi Werder bıraksada kendi gelmiyor zaten ona hiç bulasma

Ramus Elm'e bak derim , keza Enoh var Salihovicde idare eder ama istedigin verimi alamayabilirsin
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Mehmet Ekici'yi Werder bıraksada kendi gelmiyor zaten ona hiç bulasma

Ramus Elm'e bak derim , keza Enoh var Salihovicde idare eder ama istedigin verimi alamayabilirsin
    Defansif orta saha için 3 alternatifim var; Eyong Enoh, Anthony Annan ve Mohamed Sissoko, birini seçeceğiz artık.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Melo sendede kalmayı red ediyor demi , kulübüyle her konuda anlassakda Melo ikna olmuyor.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Melo sendede kalmayı red ediyor demi , kulübüyle her konuda anlassakda Melo ikna olmuyor.

Aynen öyle, hem bonservisiyle almayı denedim hem de kiralamayı, bir türlü gelmek istemiyor. O yüzden alternatiflere yöneldim ben de.

defansif orta saha olarak m'vila var gelirse müthiş olur yada tottenhamda sandro var geçen seride almıştım çok verim aldım iki yönlüde oynayabilir casemiro var s.paulo da birde toulouse da capoue var onada bak derim ben bunları öneririm bunlardan birini düşünüyorum bende sezon sonu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Mehmet Topal'ı alsaydın ya adam harika.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Mehmet Topal'ı alsaydın ya adam harika.
    Geçen sezon almıştım zaten onu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İkinci sezon hazırlıklarına başladık. Şampiyonlar Ligi için takıma önemli takviyeler yapıyoruz ve takımda gençleştirmeye gidiyoruz. Belirli bir yaşın üzerindeki oyunculara bonservis bedeli ödemeyeceğiz. Bize en az 5 yıl faydası dokunabilecek oyuncularla anlaşma zemini arıyoruz. Günü kurtarmaktansa geleceği planlıyoruz. Hazırlık kampını bu akşam eklerim.

Şampiyonluk güzel olmuş öncelikle tebrik ederim.Bence bu sene takımda bir temizliğe git.Gereksiz bir çok futbolcu vardır zaten.Hemde finans olarak gelir etmiş olursun.Gelecek vaad eden oyuncular alman çok yararlı olacaktır.Tavsiye olarak ise Felipe Anderson,Nicolas Lodeiro,Marco Verratti,Willian,Carlos Fierro ve Milan Badelj'e bak derim.Başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Marquinh0s View Post
    Şampiyonluk güzel olmuş öncelikle tebrik ederim.Bence bu sene takımda bir temizliğe git.Gereksiz bir çok futbolcu vardır zaten.Hemde finans olarak gelir etmiş olursun.Gelecek vaad eden oyuncular alman çok yararlı olacaktır.Tavsiye olarak ise Felipe Anderson,Nicolas Lodeiro,Marco Verratti,Willian,Carlos Fierro ve Milan Badelj'e bak derim.Başarılar

Eyvallah birader. Takımda söylediğin gibi bir temizliğe gittim. Ama söylediğin isimlerin birçoğu çoktan kapılmışlardı. Öyle olunca Doğu Avrupa pazarına yöneldik transferde. İkinci sezonun ilk resimlerini birazdan yüklüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İkinci sezon başlıyor...

Evet arkadaşlar, geldik ikinci sezona. Transfer için elimizde ciddi bir kaynak var. Maaş bütçesini de dengeleyerek ve fazla ücret alan oyuncularla yollarımızı ayırarak hem takımı gençleştirme hem de kadroyu güçlendirme amacındayız. İşte ilk transferlerimiz;

Yeni Bülent Korkmaz, #3 Serdar Aziz;

Bursaspor'la olan sözleşmesi sona eriyordu. Lig devam ederken masaya oturmak istemedi, biz de saygı duyduk. Ligin bitmesiyle birlikte imza attırdık. Genç bir oyuncu, potansiyeli de çok yüksek. Bu sene belki yedek bekler ama en fazla iki sene içerisinde değişilmez oyuncularımızdan biri olacaktır.

Artık 34 yaşına gelen Tomas Ujfalusi'yle yolları ayırdık. Kendisini satışa çıkardık ve Stuttgart'la Werder Bremen ilgilendiler. Ujfalusi Stuttgart'ın teklifini kabul etti. Biz de bu transfere onay verince 1,200,000 € karşılığında takımdan ayrıldı. Ujfalusi'nin ayrılmasıyla birlikte maaş bütçesinde de ciddi bir rahatlama oldu.

Geçen sene kadroda iki kiralık oyuncum vardı. Felipe Melo ve Mathieu Bodmer. Melo'yu bu sene de kiralamak istedim ancak kendisi bize gelmek istemiyor. Eğer yerine daha iyi bir oyuncu bulamazsam Bodmer'i bir sene daha kiralayabilirim. Hala bize katkı sağlayabilecek bir oyuncu.

Kiradan dönen oyunculardan çoğuyla yollarımızı ayıracağız. Aralarından bir tek Stancu'yu denemek istiyorum. Geçen sene Orduspor'da hemen hemen bütün maçlara çıkmış ve ligde 17 gol atmış. Culio, Pino, Mehmet Batdal ve Aydın'ı ise kadroda düşünmüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hazırlık kampı...

Hazırlık Maçı
    12.7.2012
    Galatasaray 3-0 Galatasaray A2

Sezon başı kampı için yurtdışına gitmeden önce kamp kadrosuna karar vermek için yaptığımız bir hazırlık maçı. Rahat bir galibiyet aldık. Gollerimiz Rafae Toloi, Servet ve Stancu'dan geldi. Stancu'nun takımda kalması için bu maçtaki gibi oynaması gerekiyor.

Bu sene yaz kampı için Belçika'yı seçtik. Burada 5 hazırlık maçı yaptık ve genelde iyi sonuçlar aldık. Takımın durumundan şimdilik memnunum.

Aslan Tutuk Başladı!
    Hazırlık Maçı
    16.7.2012
    Anderlect 1-1 Galatasaray

Sezonun ciddi anlamdaki ilk hazırlık maçı için Anderlecht'e konuk oluyoruz. Tribünlerde birçok Türk taraftar takımı destekliyor. Bu maçtaki amacımız tüm oyuncularımızın form durumunu görerek eksiklerimizin farkına varmak. İlk yarıdan gol sesi çıkmıyor. İkinci yarıda 75. dakikada Elmander'in golüyle öne geçsek de Anderlecht 90'da Chatelle'le eşitliği sağlıyor ve maç böyle sona eriyor. Önümüzdeki sezonun kadrosu yavaş yavaş kafamda oturmaya başlıyor.

Belçika Aslanı!
    Hazırlık Maçı
    19.7.2012
    Lierse 1-2 Galatasaray

Bu kez rakibimiz Lierse. Hemen hemen ideal 11'imizle sahadayız. 20. dakikada Belçika kampının en iyi ismi olan Albert Riera'yla öne geçsek de rakip Lierse 53'de bu gole cevap veriyor. Ancak ataklarımız kesilmiyor ve 80'de Sercan'ın golüyle 2-1'lik üstünlüğü sağlıyoruz ve maç bu skorla sona eriyor.

Standard Sonuç!
    Hazırlık Maçı
    22.7.2012
    Standard 3-4 Galatasaray

İşte Belçika kampının en zevkli maçı. Yeni transfer Lacina Traore'nin golüyle 1-0'ı yakaladığımız maçta ikinci golü de çok geçmeden Servet'le buluyoruz. Bir başka yeni transfer Alex Teixeira skoru 22'de 3-0'a getiriyor. Devre böyle biterken ikinci yarıda Standard Liege fırtınası başlıyor. Tchite ve Nacho Gonzalez'le buldukları gollerle durumu 3-3'e taşıyorlar. Ancak son sözü bir başka formda isim Nordin Amrabat söylüyor ve son dakika golüyle maçı 4-3 kazanmasını biliyoruz.

Aslanın Tadı Yok!
    Hazırlık Maçı
    25.7.2012
    Genk 2-1 Galatasaray

Hazırlık kampındaki açık ara en kötü oynadığımız maç. Rakibimiz geçen sezon ligi iyi bir sırada noktalayan Genk. İlk yarı bitmeden Vossen kornerde durumu 1-0 yapıyor ve geri düşüyoruz. 59'da Riera'yla eşitliği sağlasak da 67'de Genk bir gol daha buluyor. Kalan dakikalarda gol sesi çıkmayınca Belçika kampındaki tek yenilgimizi 2-1'le Genk karşısında alıyoruz.

Moralli Dönüyoruz!
    Hazırlık Maçı
    28.7.2012
    Westerlo 0-2 Galatasaray

Belçika kampının son maçında ligin zayıf ekiplerinden Westerlo karşısına çıkıyoruz. 22'de Riera'yla bulduğumuz golle 1-0 ne geçiyoruz. Ardından 27'de Stancu'nun golü geliyor. Kalan dakikalarda gol sesi çıkmıyor ve bu mücadeleden 2-0 galip ayrılıyoruz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Transfer çalışmaları...

Daha önce de dediğim gibi takımda artık yaşı gelen ve yüksek maaş alan oyuncularla yollarımızı ayıracağız. Bu düşünce içerisinde geçen sene bize büyük emekleri geçen ancak 34 yaşına gelen Ujfalusi'yi Stuttgart'a gönderip yerine Bursaspor'dan bedelsiz olarak Serdar Aziz'i almıştık.

Transferde ikinci hamleyi forvet pozisyonunda yaptık. Bundan önceki mesajlarımda söylemiştim, Baros sezon içinde çok sık sakatlanıyor. Ayrıca bu sezon sonunda kontratı da sona eriyor. Bu sezon satarsak bonservis bedeli alabiliriz. Bu sebepten Baros'u satılığa çıkardık ve Everton talip oldu. Yapılan görüşmeler sonucunda 3,100,000 € bonservis bedeli karşılığında anlaştık. Baros da yeniden Premier League'e dönmek isteyince takımdan ayrıldı. Bu transfer sonucunda hem kasamıza fena sayılmayan bir bonservis parası girdi hem de Baros'a bu sene ödememiz gereken 3,000,000 € kasada kaldı.

Baros'un forvetteki partneri Elmander'e birçok Avrupa kulübünden teklif geldi. Bunlardan en ciddisi Bayer Leverkusen'di. Elmander de gitmeyi çok isteyince 1,700,000 € bonservis bedeli karşılığında anlaştık. Bu transfer sonucunda Elmander'in senelik alacağı olan 2,100,000 € da cebimizde kaldı. Aslında Elmander'i bu sene de kadroda tutmayı düşünüyordum. Çünkü sonradan oyuna girdiğinde çok etkili olan bir oyuncuydu. Ancak kendisi gitmeyi çok istedi.

Juan Emmanuel Culio geçen sene Orduspor'da iyi bir sezon geçirmişti. Kendisini hazırlık maçlarında denedik ancak istediğimiz verimi alamadık. Culio'nun Orduspor'daki performansı Udinese'nin dikkatini çekmiş. Culio'yu 1,200,000 € bedel karşılığında Udinese'ye sattık.

Aydın Yılmaz kadroda düşünmediğim bir isimdi ve satışa çıkardım. Las Palmas talip oldu ve 400,000 € karşılığında Aydın takımdan ayrılan bir diğer isim oldu. Serkan Kurtuluş'u bir sene daha kiralık vermek istedim ve Büyükşehir Belediye talip oldu. Serkan bir sene boyunca orada oynayacak, maaşının tamamını Büyükşehir Belediye karşılayacak.

Sözleşmesi sona eren Aykut Erçetin de takımdan ayrıldı. Satış listesine koyduğum ancak hiçbir talipleri çıkmayan Juan Pablo Pino ve Mehmet Batdal'ın sözleşmelerini de feshettim.

Ayrıca altyapıdan yetişen Erhan Şentürk, Sercan Ekinci ve Ahmet Topal da sözleşmeleri bittiği için kulüpten ayrılan son isimler oldular.
    Last edited by Berkaiser : 26.Kasım.2011 at 02:59

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Transfer çalışmaları...

Gönderdiğimiz bu isimlerin ardından takımı genç ve potansiyelli oyuncularla takviye etmeye çalıştık. Bu amaçla ilk olarak gönderdiğimiz iki santraforun ardından sağlam bir santrafor almamız gerekiyordu. Biz de Lacina Traore ve kulübüyle anlaşarak oyuncuyu Galatasaraylı yapan imzayı attırdık;

Kara Kule, #9 Lacina Traore;

Traore'yi 24 ay vadeli 7,500,000 € karşılığında Ruban Krasnodar'dan transfer ettik. Çok beklentim olan bir transfer. Açık ara Avrupa'nın en uzun santraforu, boyu 2,03 metre. Oldukça potansiyelli ve gelişmeye açık bir oyuncu. Onun çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Kendisi için haylü yüksek bir bonservis ücreti ödedik. Umarım bizim ona olan güvenimizi boşa çıkarmaz.

Traore'nin ardından geçen sezon en büyük eksiğimiz olan forvet arkası oyun kurucu aramaya başladık. Gerçek anlamda bir 10 numara arıyorduk. Ve aradığımız 10 numarayı da Shakhtar Donetsk 'de bulduk.

Sambacı virtüöz, #10 Alex Teixeira;

Alex tam anlamıyla bir oyun kurucu, ancak ikinci forvet olarak da oynayabiliyor. 24 ay vadeli 7,750,000 € karşılığında Shakhtar Donetsk'ten transfer ettik. Eksikliğini çektiğimiz oyun kurucu pozisyonunu dolduracağına inanıyorum. Gelişime açık bir futbolcu. Uzun bir kontrat imzaladık. Ona çok güveniyorum.

9 ve 10 numaraların ardından orta sahaya genç ve kuvvetli bir oyuncu için arayışlara başladık ve yine Ukrayna'da bulduk aradığımız oyuncuyu;

Afrikalı canavar, #20 Lukman Haruna;

Haruna orta sahanın ortasında, ilerisinde, gerisinde, kısacası heryerinde oynayabiliyor. Tam anlamıyla bir görev adamı. Daha yaşı çok genç ve gelişime açık. Ondan da çok umutluyum. Bu transferde büyük paralar konuşmadı. 24 ay vadeli 3,600,000 € karşılığında Haruna'yı kadromuza kattık ve uzun bir sözleşme imzaladık. Umarım orta sahamızda kalıcı olur.

Taffarel özellikle Brezilyalı bir kaleciyi almamı çok istedi. Ben de araştırdım ve uygun buldum. İşte o kaleci;

Taffarel'in veliahtı, #32 Luis Guilherme;

Guilherme'yi şu an için A takımda düşünmüyorum. Ancak oldukça potansiyelli bir kaleci. Eğer beklediğimiz gelişmeyi gösterirse Muslera'dan sonra kale onundur. Kendisi için Botafogo takımına 24 ay vadeli 2,300,000 € ödeyeceğiz.

Arjantin'e gönderdiğim gözlemciler Banfield'daki genç bir oyuncudan bahsettiler. Fiyatını uygun bulunca onu da kadromuza kattık;

Forvete genç tangocu, Facundo Ferreyra;

Ferreyra da bu sene kadroda düşündüğüm bir oyuncu değil. Ancak geleceğe yatırım amacıyla yaptığımız bir transfer. Potansiyelli bir oyuncu. Arjantin U20 takımında da zaman zaman forma şansı buluyor. Banfield'a 24 ay vadeli 1,400,000 € ödeyeceğiz bu transfer için. Mantıklı bir hamel yaptığımızı düşünüyorum.

Stoper rotasyonuna bir ekleme daha yapmak istedim ve Samsunspor'un genç yeteneğini de kadromuza kattık;

Defansa taze kan, #13 Kemal Tokak;

Geçen sene ligde iyi işler çıkardı. Büyük bir kulübe transfer olmak istiyordu, biz de 24 ay vadeli 650,000 € bonservis bedeliyle aldık. Şu an için defanstaki ilk tercihlerimden değil. Ancak iyi çalışırsa formayı kapabilirim. Ondan ümitliyim.

Orta sahaya genç bir oyuncu takviyesi daha yaptık, muhtemelen birkaç yıl içerisinde Milli Takım'ın değişilmezi olacak;

Türk dinamosu, Tolga Ciğerci;

İki senelik kiraladık. Ekstra bir kira ücreti ödemiyoruz ancak yıllık alacağını biz karşılıyoruz. Ayrıca satın alma opsiyonu da elimizde. Onu mutlaka kadroma katacağım. Muhteşem bir oyuncu olacak.

Transferin son günlerinde orta sahaya bir takviye daha yaptık. Geçen sezonki performansıyla bizi memnun etmişti, bu sene yedek de kalsa ihtiyacımız olduğunda bize yardım edecek bir oyuncu;

Fransız panzeri, #12 Mathieu Bodmer;

Ne zaman başımız sıkışsa imdadımıza koşacak bir oyuncu. Kiralama bedeli olarak Paris St. Germain'e 425,000 € ödeyeceğiz. Ayrıca Bodmer'in maaşının yarısını da biz karşılıyoruz.

Fransa'daki gözlemcilerim Çadlı bir oyuncu buldular. Bonservis bedeli de olmayınca aramıza kattık;

Orta sahaya genç yetenek, Azrack Karim;

Oldukça potansiyelli bir oyuncu. Ülkemize alışabilirse işimize yarayacaktır. bekleyip göreceğiz.

Sakaryaspor yetiştirdiği yıldızlarla ünlü bir kulüp. O yıldız adaylarından biri de artık Galatasaraylı;

Potansiyel yıldız, Fırat Çalışkan;

Bonservis bedeli olarak 48 ay vadeli 750,000 € ödedik. Eğer kendini geliştirebilirse yıldız olur, o potansiyele sahip.

Son transferimizi de Elazığspor'dan yaptık. Genç bir yeteneğe imza attırdık;

Küçük golcü, Vahap Ravcı;

48 ay vadeli 800,000 € ödeyeceğiz Vahap için. Ona da Fırat'a güvendiğim gibi çok güveniyorum. İkisi de yetenekli futbolcular.
    Last edited by Berkaiser : 26.Kasım.2011 at 03:08

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gelenler ve gidenler hakkındaki yorum ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Belçika kampının ardından İstanbul'a döndük. Bundan sonra ciddi maçlar bizi bekliyor. İlk önce Olympique Lyon'un sezon açılışı için Fransa'ya gidiyoruz. Ardından Fenerbahçe'yle oynayacağımız Süper Kupa Finali için Almanya'ya geçiyoruz. Daha sonra tekrar İstanbul'a dönüp sezonu Real Madrid'le oynayacağımız maçla açıyoruz. Bu maçın ardından yine Türk Telekom Arena'da Roma'yı konuk ediyoruz. Sonra da ikinci kez düzenlediğimiz Türk Telekom Kupası'nda Panathinaikos, Benfica ve Boca Juniors'la mücadele ediyoruz. Zorlu bir fikstür bizi bekliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Transferlerin fena değil. Ben de Gs ile oynuyorum şu anda. İlk yılımda şampiyon olduktan sonra ikinci senemde Baros, Riera, Ujfalusi, Melo, Eboue, Pino, Elmander, Culio ve Stancu'yu gönderdim onların yerine Kara, Odion Ighalo, Carlos Fierro, Carlos Villanueva, Adam Vass, Brown Ideye, Thiago Neves'i alıp Yaya Sanogo ve Roderick Miranda'yı kiraladım. Bu oyuncuları birbirinin yedeği olması ve takımın iskeletini oluşturması için aldım. Bu oyuncular doğru taktikle birlikte bana Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu getirdi.

Özellikle Ighalo ve Fierro'yu forvete koy ve izle derim. DMC arıyorsan tackling, strength ve passing gibi özellikleriyle Adam Vass'ı tek geçerim. Miranda'ya gelirsek satın alma opsiyonlu kiralayabilirsin. Çok iyi gelişiyor. Kara, Neves, Villanueva ve Ideye için ise bir şey söylememe gerek yok. Profillerine bakınca anlarsın zaten.

Önerebileceğim bütçene uygun diğer oyuncular ise; Erick Torres, Dudu, Vladimir Weiss, Benatia, Danny Welbeck, Albin Ekdal...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Lig hazırlıkları...

Kötü Misafir!
    Hazırlık Maçı
    7.8.2012
    Olympique Lyon 0-2 Galatasaray

Olympique Lyon'un sezon açılışı için Fransa'dayız. Maça her iki takım da as kadrolarıyla başlıyor. Ancak yenilenen Galatasaray oyunun hakimi. 27. dakikada bu sezon çok şey beklediğim Sercan'ın golüyle 1-0 öne geçiyoruz. Devre böyle bitiyor. İkinci yarıda da hakimiyetimiz söz konusu. 73'te hazırlık kampının formda ismi Amrabat şık bir golle skoru 2-0 yapıyor. uzatma dakikalarında Çağlar'ın gördüğü kırmızı kart tadımızı kaçırmaya yetmiyor. Fransa'nın en güçlü takımını 2-0 yenerek Fenerbahçe'yle oynayacağımız Süper Kupa maçı öncesi moral depoluyoruz.

Bileğinin Hakkıyla!
    Türkiye Süper Kupa Finali Maçı
    11.8.2012
    Galatasaray 2-1 Fenerbahçe

Geçen sezonun şampiyonu Galatasaray'la 29 senelik hasrete son vererek Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Fenerbahçe Köln'de Süper Kupa Finali'nde karşı karşıya geliyor. Tribünler tıklım tıklım. Gurbetçilerin maça büyük etkisi var. Maç iki takımın da birbirini kontrol etmesiyle başlıyor. Her iki takım da diğerinin üzerine saldırmıyor. Ancak beklenen gol çok gecikmiyor. 13. dakikada sağdan gelen ortaya Riera iyi yükseliyor ve takımını 1-0 öne geçiriyor. Hemen ardından Fenerbahçe'nin atakları başlıyor. 20. dakikada Hakan Balta'nın ceza sahası içerisindeki faulüyle Fenerbahçe penaltı kazanıyor ve Alex durumu 1-1 yapıyor. İlk yarı bu skorla sona eriyor. İkinci yarıda ataklarını artıran taraf biz oluyoruz. Ve kurduğumuz müthiş baskı sonucunda Fenerbahçe defansı hata yapıyor, atılan geri pasta Amrabat araya giriyor ve topu Volkan'ın yanından ağlara gönderiyor. Kalan dakikalarda iyi kapanıyoruz ve Fenerbahçe'yi 2-1 yenerek sezonun ilk kupasını müzemize götürüyoruz.

Terim 1-1 Mourinho!
    Hazırlık Maçı
    15.8.2012
    Galatasaray 1-1 Real Madrid

İstanbul'a kazandığımız Süper Kupa'nın moraliyle döndük ve hala bu ülkenin en iyi takımı olduğumuzu gösterdik. Şimdi rakibimiz sezon açılışında Real Madrid. Rakibimiz Dünya'nın en iyi iki takımından biri, çok etkili silahlara sahipler. Sezon açılışında böyle bir takımla oynamak da bizim için ayrı bir gurur. Maça iki ekip de iyi başlıyor ve karşılıklı ataklar geliştiriyor. Eboue'nin 6. dakikadaki sakatlığı can sıkarken devre 0-0'la geçiliyor. İkinci yarıda Real Madrid Granero'nun ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçiyor ve bu dakikadan sonra baskımızı iyice artırıyoruz. 76'da Selçuk'un kullandığı serbest vuruşta Ceyhun iyi yükseliyor ve durumu 1-1 yapıyor. Kalan dakikalarda yakaladığımız pozisyonları değerlendiremeyince bir dünya devini yenememenin üzüntüsüyle ayrılıyoruz staddan. Maç 1-1 berabere bitiyor.

Roma'yı Yakamadık!
    Hazırlık Maçı
    19.8.2012
    Galatasaray 0-0 Roma

Bu sefer rakibimiz İtalya'nın güçlü ekibi Roma. İmparator Fatih Terim güçlü rakibini yenerek İtalya'ya bir selam göndermek niyetinde. Maça da iyi başlayan takım Galatasaray oluyor. Özellikle Alex & Traore işbirliği bu maçla birlikte etkili olmaya başlıyor. Ancak birçok ataktan sonuç alamıyor Galatasaray. Kaçan fırsatların ardından maç 0-0 sona eriyor. İstatistiklerde de görüldüğü gibi maç boyunca Roma'yı kendi yarı sahasına hapsedip yüklenen taraf bizdik ancak son vuruşu bir türlü gerçekleştiremedik.

Finalist Buysa Şampiyon Gelsin!
    Türk Telekom Kupası Yarı Final Maçı
    23.8.2012
    Galatasaray 2-1 Benfica

İkinci kez düzenlediğimiz Türk Telekom Kupası'nın yarı finalinde rakibimiz son Şampiyonlar Ligi finalisti Benfica. Rakibimiz oldukça iyi ve etkili bir takım. Oldukça güçlü silahlara sahipler. Ancak kendi düzenlediği kupayı ikinci kez müzesine götürmek isteyen bir Galatasaray var sahada. Maça da iyi başlayan taraf yine Galatasaray oluyor. 10. dakikada Albert Riera şık bir golle takımını 1-0 ne geçiriyor. İlk devre bu skorla biterken Galatasaray ikinci devreye de aynı ciddiyet ve arzuyla başlıyor. 50. dakikada Kazım'ın golü geliyor. 80'de gelen Saviola'nın golü ise Benfica'ya yeterli olmuyor. Galatasaray güçlü Portekiz temsilcisini 2-1'le geçerek adını finale yazdırıyor.

Sıradaki!
    Türk Telekom Kupası Final Maçı
    24.8.2012
    Galatasaray 2-0 Boca Juniors

Galatasaray kupa koleksiyonuna bir yenisini daha ekleme amacında. Bu sefer rakip Arjantin'in köklü ekiplerinden Boca Juniors. Maça iyi başlıyoruz. 27. dakikada Traore uzun boyunun avantajını kullanarak 1-0'ı getiriyor bize. Ardından Kazım çıkıyor sahneye ve attığı golle 2-0 oluyor durum. İlk yarı bu golle bitiyor. İkinci yarıda her iki takımın atakları da sonuç vermiyor ve Galatasaray Boca Juniors'u 2-0 gibi net bir skorla geçerek ikinci kez Türk Telekom Kupası'nı müzesine götüren ekip oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by SaSaJaY View Post
    Transferlerin fena değil. Ben de Gs ile oynuyorum şu anda. İlk yılımda şampiyon olduktan sonra ikinci senemde Baros, Riera, Ujfalusi, Melo, Eboue, Pino, Elmander, Culio ve Stancu'yu gönderdim onların yerine Kara, Odion Ighalo, Carlos Fierro, Carlos Villanueva, Adam Vass, Brown Ideye, Thiago Neves'i alıp Yaya Sanogo ve Roderick Miranda'yı kiraladım. Bu oyuncuları birbirinin yedeği olması ve takımın iskeletini oluşturması için aldım. Bu oyuncular doğru taktikle birlikte bana Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu getirdi.

Özellikle Ighalo ve Fierro'yu forvete koy ve izle derim. DMC arıyorsan tackling, strength ve passing gibi özellikleriyle Adam Vass'ı tek geçerim. Miranda'ya gelirsek satın alma opsiyonlu kiralayabilirsin. Çok iyi gelişiyor. Kara, Neves, Villanueva ve Ideye için ise bir şey söylememe gerek yok. Profillerine bakınca anlarsın zaten.

Önerebileceğim bütçene uygun diğer oyuncular ise; Erick Torres, Dudu, Vladimir Weiss, Benatia, Danny Welbeck, Albin Ekdal...
    Öncelikle yorumun ve önerilerin için çok teşekkürler. Ben de senin yaptığın gibi bir yenileme yaptım kadroda. Önerdiğin adamların hemen hemen hepsiyle ilgilendim bugüne kadar. Ancak çoğu ya gelmek istemedi ya da daha büyük kulüpleri tercih etti. Bu seneki Şampiyonlar Ligi biletine rağmen gelmek istemeyen tonla adam oldu. Mesela Vass'ı ben de çok istedim ama o Cagliari'yi tercih etti. Kara Kobenhavn'a transfer oldu, yine aynı şekilde Villanueva Olympiakos'a gitti.

Tavsiyelerini bir kenara not ettim. Carlos Fierro'nun profiline baktım çok beğendim. Onu kadroma katmaya çalışacağım. Erick Torres için de kulübüyle anlaşmaya çalışacağım. Gelişmeleri yazarım zaten burdan.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Transfer tablosu...

İşte bu sezon gelenler ve gidenlerin genel tablosu bu şekilde. Karlı işler yaptığımıza inanıyorum. Öncelikle takımı gençleştirdik ve güçlendirdik. Gelenler gidenlerden daha iyi isimler bana göre. Ayrıca maaş bütçesinde de ciddi bir rahatlama sağladık. Aldığımız oyuncuları en az 24 ay vadeye yaydığımız için kasada halen 20,000,000 € civarı para duruyor. Bu parayı gidişata göre ara transferde harcayabilirim.

Ayrıca Şampiyonlar Ligi kuraları çekildi. Olympique Lyon, Liverpool ve Stuttgart'la aynı gruba düştük. Daha bir ay önce hazırlık maçında deplasmanda yendiğimiz Lyon'u ilk maçta Türk Telekom Arena'da konuk edeceğiz. İlk torbadan Lyon'u çekmemiz ne kadar iyi olduysa ikinci torbadan Liverpool'u çekmemiz aynı derecede kötü oldu. Stuttgart'ı geçebileceğimi düşünüyorum ama ikincilik zor gözüküyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şampiyonlar Ligi grubum ve bu gruptaki şansım hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Berkaiser View Post
    Öncelikle yorumun ve önerilerin için çok teşekkürler. Ben de senin yaptığın gibi bir yenileme yaptım kadroda. Önerdiğin adamların hemen hemen hepsiyle ilgilendim bugüne kadar. Ancak çoğu ya gelmek istemedi ya da daha büyük kulüpleri tercih etti. Bu seneki Şampiyonlar Ligi biletine rağmen gelmek istemeyen tonla adam oldu. Mesela Vass'ı ben de çok istedim ama o Cagliari'yi tercih etti. Kara Kobenhavn'a transfer oldu, yine aynı şekilde Villanueva Olympiakos'a gitti.

Tavsiyelerini bir kenara not ettim. Carlos Fierro'nun profiline baktım çok beğendim. Onu kadroma katmaya çalışacağım. Erick Torres için de kulübüyle anlaşmaya çalışacağım. Gelişmeleri yazarım zaten burdan.
    Esas transfer hedeflerinden ziyade listedeki ikinci üçüncü alternatiflere gitmişsin mecburen. Ben de çok zorlanmıştım ikinci sene daha iyi bir kadro yapabilmek için. Mesela Kara ilk yıl Twente'ye gitmişti. Ben 4.3 mio pound verip aldım. Yapacak bir şey yok. Andile Jali, Papiss Cisse, Sidney Sam ve Kolbeinn Sigþórsson'a da bak derim. Kariyerinde başarılar...

Benim bu yıl ki transferlerim şu şekilde oldu: Nicolas Gaitan, Leandro Damiao, Cristian Zapata, Gökhan İnler, Dzagoev, Ömer Toprak ve Ozan İpek

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri