Sayfa 2 / 20 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 571 sonuç

Konu: Avrupa Altay'ı konuşuyor Altay yoluna devam ediyor bu heyecana ortak olun [VI.Sezon]

Transfer sezonu açıldı

Romain Dedola 24 yaşında Fransız AMC/MC mevkinde görev yapıyor. 1.5 yıllık senelik ise 110 bin dolar ücretle bedelsiz olarak transfer ettik.

Sonunda Muhammed Demirciyi ikna ettik. Gelecek sezon sonuna kadar bizimle olacak.

Emre Can Transferini Bitiremedik. Parasızlık yüzünden istenilen kontratı öneremiyoruz.Kemer sıkma politikası neticesinde kulüpten bir çok kişi ayrıldı.
    Bir çok bölgeye ihtiyacımız olmasına rağmen kulübün borç batağında olması nedeni ile elimizdekiler ile yetineceğiz sakatlanmamaları için dua edeceğiz. Şuanda As kalecimiz Recep Biler yok sezon başından beri Şaşal Vural ile maçlara çıkıyoruz.Hiç güven vermiyor ama elden birşey gelmiyor kiralık seçeneğini denedik ama oyuncuları ikna edemedik. Sezon sonu güzel transferler yaparız ins.

Deplasman'da Eskişehir maçındayız.

90+4'de Penaltı golü ile yenilmekten kurtuluyoruz.

Türkiye Kupası 4.Tur maçımız Evimizde Bandırmaspor ile oynuyoruz.

Türkiye Kupası 5.Tur maçımız rakip bu sefer İstanbul B.B deplasmandayız.
    Her zaman ki gibi kapalı, sert savunma ve kontra ataklar ve duran toplar ile sonuca gitmeye çalışacağız.

Mucizenin adı İsa. 84.dk oyuna girdi 87. dk attığı kafa golü ile Altay'ı şahlandırdı.Semih kaya ve Nezir de güzel bir performan ortaya koydu.Bu maçta takım olarak çok zorlandık kondisyon olarak tükendik normal bir lig maçında 70-75 km koşan takım bu maçta 102 km koştu tabiki maç öncesi ateşli konuşmalarımız takımı gaza getirmiş.Ayrıca iyi pas yapmışız.Rüya gibi ama Çeyrek finaldeyiz rakip Trabzonspor ve bu sefer maç evimizde taraftarımızın önünde.

Giresun deplasmanına gidiyoruz.

Takımımdan kesinlikle memnunum bu kadar aksiliğe rağmen kısa zamanda yüksek tempolu maçlara çıkıyoruz bulduğumu pozisyonları değerlendirsek şimdi ilk 4'de olabilirdik. Maçlarımızı ya tek gol ile kazanıyoruz ya da berabere bitiyor ama herşey düzelecek.Şuan için taktiğimiz yok.

Sokaklar caddeler bomboş herkes maça kilitlendi.

İzmir Türkiye Kupası Çeyrek Final Maçına Kilitlendi.

[YOUTUBE="ezc4KMQLG9I"]Altay 2-1 Trabzon[/YOUTUBE]

Trabzonspor Şokta. Bu mutluluğu kelimeler ile anlatmak çok zor. Takım olarak çok iyi mücadele ettik bu maç hem bizim hem de Trabzon için çok zor geçti çok efor sarf ettik 2 takımda 118 km koşmuştur bu tempoda 12 dk ayakta kalmak her baba yiğidin harcı değil ama bir kişinin ismini söylemeden edemeyeceğim transferi aceleye geldi dedim pek katkısı da olmuyordu oyun planı taktik ona oymuyor dedim hatta kulüplere bile önerdik kim mi Polonyalı Gardawski bugün hepimizi utandırdı eğer bugün öğle bir performans ortaya koydu ki şiir olsa hiç bir bayan ona hayır diyemezdi.Bugün bizi yarı final'e taşıdı ve parasının kat kat fazlasını çıkardı. Şimdi kutlama zamanı.

Yıl 1980 Türkiye Kupası Final maçında Altay ve Galatasaray karşı karşıya geliyor.İlk maç 1-0 Altay'ın Galibiyeti ile sonuçlanan maçta ikinci karşılaşma yenilenen Ali Sami yen Stadında 22 bin kişinin önünde Galatasaray ile Altay 1-1 berabere kalarak Kupayı kazanıyor ve olaylar çıkıyor.
    Gelin fotoğraflar ile o günleri anlamaya çalışalım.

Tarih Tekerrür Edecek mi?

Ortalama 9bin seyirci geliyor yeni sezona girişimizi yaptık birinci lig tecrübesi olan bir iki oyuncu aldım takım fena değil şuan ilk ikideyiz 9. haftada. Arif Çoban'ı almıştım makine gibi gol atıyor zaten Tokat sporla kariyer yaptığımda da orda da çok gol atıyordu fena değil. Orta sahasında Taha var bence süper lig kalitesinde. Defansa Semih'i bende aldım idare ediyor. Hasan Üçüncü'yü aldım DM olarak sağ açık sorunum var AM LC oyantıyorum o kanatta o kadar kötü yani durum Finansal açıdanda klüp (-) de maalesef.

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    Emre Cani Superligde oyanayan takimima bedelsiz aldim. Biraz kaprisli gibi, kontrati sadece key player olmasi sartiyla kabul etti ama suan 11 de bile oynucak ozelliklere sahip degil halbuki Fakat potansiyelli bi adam, bankasyada olsam hermac 11 de cikarir superlige hazir hale getirirdim. Ne yap ne et almaya bak onu.
    Hocam emre ile anlaşamadık arada uçurumlar var ama sezon sonu inş. gerekirse ben Almanya'ya gidip getirmeyi düşünüyorum.

Ortalama 9bin seyirci geliyor yeni sezona girişimizi yaptık birinci lig tecrübesi olan bir iki oyuncu aldım takım fena değil şuan ilk ikideyiz 9. haftada. Arif Çoban'ı almıştım makine gibi gol atıyor zaten Tokat sporla kariyer yaptığımda da orda da çok gol atıyordu fena değil. Orta sahasında Taha var bence süper lig kalitesinde. Defansa Semih'i bende aldım idare ediyor. Hasan Üçüncü'yü aldım DM olarak sağ açık sorunum var AM LC oyantıyorum o kanatta o kadar kötü yani durum Finansal açıdanda klüp (-) de maalesef.
    Biz maçlarımızı yaklaşık 6 bin taraftarımız ile oynuyoruz ama şuana kadar Karşıyaka maçında 12 bin kişi geldi Trabzon maçına 10 bin kişi geldi ilgi az 1009 adet kombine ile hepsini sattık. Arif Çoban çok hızlı bir oyuncu benim takımımda değil ama ligde takip ettiğim oyunculardan golcü bir oyuncu bana da gol atmıştı sanırım. Hocam iyi transferler yapıp satmadıkça bu ekonomi 20-30 bin dolarlar ile düzelmez benim bu sene en iyi transferim mads laudrup bizim takımın beyni konumun da şuan da bir de Ali bıçakçı var maçları takip ettiysen görmüşündür daha 16 yaşında ama mecbur yetiştirmeye çalışıyoruz başka şansımız yok.

Laudrup iyi oyuncu evet asist özelliği var katkı yapıyor. Bende şu yabancıları almıştım

Uploaded with ImageShack.us

İzmir Derbisi Altay-Göztepe bu maçı alırsak Play off için büyük bir adım tmış olacağız.

Maça ilgi çok kötüydü bir derbi maçına 7.7 bin seyirci gelmişti maça seyir zevki olarak çok kötü bir maçtı Göztepe'nin 1 topu kaleyi buldu o da gol oldu bizim kaleyi bulan şutumuz ise 2. Maçın hakkı beraberlikti taraftarımızın önünde hak etmesek de kazanmak güzel.

Deplasmanda Bolu maçımız.

Maçın son bölümünde transfer listemizde de bulunan Cafercan Aksu'nun golü ile 2-1 kaybediyoruz.

Evimizde Adanaspor maçı lider ile oynuyoruz.

Quote Originally Posted by hasanerarslan View Post
    Laudrup iyi oyuncu evet asist özelliği var katkı yapıyor. Bende şu yabancıları almıştım

2 oyuncuda güzel. Baqoev bende belçika liginde westerlo da oynuyor çok güçlü ve bitiriciliği muazzam.

Sagredo bende çıkmadı.

benim veritabanı large belki ondandır neyse değişiyor zaten oyuncular bazen çıkmayabiliyor.

bazen çıkmıyor large olmasına rağmen.

Evet ben 12-13 sezonunu tamaladım takımı şampiyon olarak süper lige çıarabildim Arif Çoban 24 golla gol kralı oldu hadi bakalım

Quote Originally Posted by hasanerarslan View Post
    Evet ben 12-13 sezonunu tamaladım takımı şampiyon olarak süper lige çıarabildim Arif Çoban 24 golla gol kralı oldu hadi bakalım

Tebrik ederim bugün biraz işlerim var gece sanırım ben de ekran görüntülerini koyarım şampiyon değilde belki play off ile çıkarım. Final maçlarında bizim takım çok ballı

Türkiye Kupası Yarı Final maçı Galatasaray - Altay TT Arena

Bu geceyi unutmak zaman alacak maçı 9 kişi tamamladık yenilmek önemli değil tam final e çıkacakken 90+2'de gol yedik penaltılara götürelim dedik 120.dk da gol yedik zaten 10 kişi kaldıktan sonra 4 5 0 şeklinde forvetsiz tüm takım savunma yaptı 110.dk da volkan sakatlanınca değişiklik hakkımız olmadığı için mecburen 9 kişi tamamladık maçı futbolcularımın göstermiş olduğu üstün performanstan ötürü çok mutluyum.Eğer bu maçı kazansaydık kesinlikle o kupayı kaldırırdık. Tarih tekerrür etmedi ama yakındır.

Diğer maçlarımız ...

Bank Asya 1.lig Playoff Yarı Final ilk maç

Bank Asya 1.lig Playoff Yarı Final ikinci maç

Bank Asya 1.lig Playoff Final

Samsun'a karşı hep 5 4 1 oynayıp kaybettik ona göre bir taktik ayarlayacağım ve çift forvet başlamayı düşünüyorum hayırlısı ...

Zorlu geçen sezonun ardından takım tatile çıktı.

Salary per annum'a baktığımızda takımın maddi durumunun kotu olduğu anlaşılıryor zaten.Bu sene çok iyi free transferler bekliyoruz senden çok büyük başarı yakaladık iyişallah iyi bir kadro kurarız...

Salary per annum'a baktığımızda takımın maddi durumunun kotu olduğu anlaşılıryor zaten.Bu sene çok iyi free transferler bekliyoruz senden çok büyük başarı yakaladık iyişallah iyi bir kadro kurarız...
    Ben bir öz eleştiri yapmak istiyorum geçen sene D.Manga adlı oyuncuya 300 bin dolar verdik ama tek bir kuruş hayrını göremedim 2 yabancım çok kötüydü elimiz kolumuz bağlıydı değer vermediğim oyuncularım erdal olsun murat ocak olsun isa var anıl abanoz volkan bu oyuncular sayesinde lig atladık Şaşal Vural sonra Recep sakatlanınca mecbur kaleyi ona emanet ettik bence iyiydi ama yabancılardan sadece Laudrup iyi bir performans gösterdi. Bu sene büyük revizyon olucak şimdi hazırlıyorum görüntüleri ...

2013-2014 Sezonu Transfer Dosyasını açıyoruz.

Gelenler

Emre Can DC/DM/MC FC Bayern Serbest Transfer

Tshepo Mokoena M/AMC Orlando Pirates 80K $

Vlademir Zaitsev DRC Zenit Serbest Transfer

Süleyman Özdamar DRC G.Antep Serbest Transfer

Cafercan Aksu AMLC Orduspor Serbest Transfer

Matthias Lindner ST SC Wiener Neustadt Serbest Transfer

İhsan Poyraz GK SC Wiener Neustadt 35K $

Andrey Karpovich DM/MR Astana 50K $

Efe Yıldırım DC IFK Göteborg 90K $

Tomas Krecek DRLC Banik Ostrawa 300K $

Aleksendar Varjacic M/AMR Radnicki 1923 50K $

Bira Dembele DLC CS Sedan Ardennes Serbest Transfer

Toplam: 600 Bin Dolar harcadık 100 bin dolardan düşük ücretleri nakit gerisini ise yarısı peşin diğer yarısı 6 ay taksit şeklinde bir ödeme planı izledik.

Gidenler

Abdülkadir Kuzey Belçika Temsilcisi Westerlo ve Potekiz ekibi Maritimo talip oldu. 400K $ sattık.
    Neden sattık? Türkiye ligin formda bir Forvetken A.Kuzey i satmayı hiç istemedim fakat çok pislik bir menajeri ve kontratının ise bu yıl sonu bitecek olması sözleşme imzalamak istememesi 400 K iyi bir paraydı bu yüzden sattık. Fiziki özellikleri üst düzeye getirdik üzgünüm ama sezon sonu kaçıp gidecekti.

Michael Gardawski kendisini 24 ay taksitle Alman ekibi Augsburg'a 525K gibi yüksek bir fiyata sattık. Nedeni gerek sözleşmesi gerekse yıl içinde ki performansı bana Süper lig için umut vermedi.

David Manga büyük umutlar ile transfer ettik ve peşin 300k vermiştik sanırım ama oyun planından olsa gerek yada başka bir sebep çok silik bir performans gösterdi aslında sezon sonu bir kıpırdanma olsada Süper lig için umut vermedi. Sözleşmesi de bir engeldi çok yüksek bir ücret alıcaktı maaş dengesisliği ortaya çıkacaktı zarar ettik ama zararın neresinden dönersen kardır aksi halde bir sezon daha oynatıp kasamızdan 250k bir para çıkması bizim açımızdan çok da iyi olmazdı.Kendisini 400K gibi bir ücret ile 12 ay taksitle Partizan ekibine sattık.

Romain Dedola hiç bir lig maçında oynayamadan kendisini gönderiyoruz nedeni geçen sezonun ortasında geldi ve zaten 3 yabancımız vardı kaydedemedik Türkiye kupasında iyi bir performans gösterdi ama dediğim gibi ücreti çok yüksekti yaşı 24 ve gelişim göstermesi çok zor Süper ligi kaldıracak bir düzeyde değildi kendisine bir çok kulüp talip oldu hepsini kabul ettik kendisi Mainz kulübüne 110K gibi bir fiyata transfer oldu.

Sözleşme Yenilemediğimiz Futbolcularımız
    Erdal Güneş, Suat Usta, Ali Ölmez, Anıl Abanoz, Mustafa Cevahir, İsa Akgöl, Volkan Özcan ve Fırat Sezer ile sözleşme yenilemedik bazıları ile sözleşme yenilemek istedik ama çok yüksek bir fiyat ile bize geldiler yollarımızı ayırdık.
    Ernani gerçekten kendisinin bu kadar iyi performans göstereceğini hiç düşünmüyorduk yaşı 36 olmuştu ve sözleşme imzalamadık bizden ayrıldıktan sonra futbolu bıraktı ve Coach oldu bizde ona sözleşme önerdik artık o kulübümüzün personelleri arasında yerini aldı.
    Toplam Gelir: 1.4 Milyon Dolar

Diğer Kulüplerin Kıskacındaki Futbolcularımız
    Matthias Lindner yeni almamıza rağmen Albacete transfer etmek istiyor. Vadeli olarak 2 transfer ücretini de reddettik sırasıyla 500 ve 650 bin dolarlık transfer tekliflerini reddettik umarım ilerde pişman olmayız.

Semih Kaya 2 sezondur bizimle ve her maç oynadı bu sezon da öğle olacak tek sıkıntımız kendisi çok agrasif gördüğü kartlar birazcık üzüyor bizi Gençlerbirliği ve Eskişehir kendisini izliyor. Gençlerbirliğinin 3 saçma sapan transfer teklifini reddettik.

İzmirspor ile pilot kulüp anlaşması imzaladık.Yıllık 7.25 bin dolar kira ücreti ödeyeceğiz.

Kasamız yine tam takır kuru bakır

Hazırlık maçları. Zor maçlar ufukta bizi bekler ...

Kadromuz toplam kadro mevcudu 22 biliyorum çok az ama çok gereksiz adam vardı hepsini gönderdik zamanla toparlarız acil bir durum olduğunda 16-17 yaşındaki U-21 den genç korkusuz oyuncular ile takviye yaparız.

Artık gol görmek istiyoruz sezonuna bu taktik ile başlıyoruz. 3 hazırlık maçında deneyebildik taktiği daha oturtamadık sezon içinde yine herşey değişebilir ...

Yıldızlar bana pek inandırıcı gelmedi şahsen potansiyeli çok yüksek bir takımım var.

Ligin en uzun boylu takımı, en genç takımı ve en az maaş veren takımıyız ve Fenerbahçe bizden 22.7 kat daha fazla maaş veriyor ciddi bir fark.

Last edited by grozny : 27.Kasım.2011 at 05:25

Hazırlık maçlarımız

Geçen sene az gol atan az gol yiyen bir takımdık hep kapalı futbol sert futbol oynadık pek keyifli değildi açıkcası ama o şartlarda ondan başka çaremiz yoktu bu sene Süper ligde oyuna hakim olan çok pozisyona giren bir takım görüntüsü çizmek istiyoruz geçen sene açıkcası bulduğumuz 3-4 pozisyonu değerlendiremeyince maçı kazanma şansımız tükeniyordu ...

Yeni transferleri denedik gayet memnunum fakat takımda kadro derinliği mevcut değil yedek klubesi çok zayıf buna bir çare bulmak lazım bu nedenle Almanya,Belçika ve Holanda liglerini mercek altına alıp kiralama yoluna gideceğiz ...

Transfer dönemi hala devam ediyor ...

Gerçekten transferlerine değinmek istiyorum tam anlamıyla harikasın...Genç oyuncuların mukemmel 80-90 k ya süper adamlar almışsın serbestten iyi oyuncular kapmıssın mangayı iyi paraya satmıssın soylenecek cok soz var ...Beni kadron bi haayli heyecanlandırdı iyişallah cok iyi uyum sağlar genç takım olmamız avantajmı dezavantajmı bunu goreceğiz...

Maçlarını heyecanla bekliyorum

Şuanda çok sıkıldığımı tahmin edebilirsiniz çünkü gözlemciler bana istediğim bilgiyi vermiyor Kuzeyden Güney e Doğudan Batıya tüm ligleri tek tek inceliyorum şuanda 7 yabancım var 1 yabancı hakkım daha var ileride AMRLC pozisyonunda çok yönlü bir ıyuncu kiralayabilirim Almanya Belçika Avusturya ve Hollandadaki Gurbetçilerimizden bir iş çıkmadı kiralık oyuncu bulmakta zorlanıyorum.

Bu arada Tomas Krecek bu oyuncuya 300k verdim bir çok kulüp arasından bizi tercih etti parasını da çıkaracaktır ama şimdi bu 300k ile 3-4 topçu daha alabilirdik burada birazcık hata görüyorum ama çok yetenekli bir oyuncu ...

Kiralık Gelenler

Nebojsa Kosovic Vojvodina 2 yıl süre ile bizde kiralık oynayacak bu süre zarfında tüm maaşını biz ödeyeceğiz satın alma opsiyonu bizde 650 bin dolar beğenirsek ilerde alırız ...

Mustafa Ateş St Galatasaray 1 yıl süre ile bizde kiralık oynayacak maaşının hepsini biz ödüyoruz.

Kiralık olarak görüştüğümüz futbolcular var anlaşırsak bildireceğim yabancı hakkımız zaten tükendi.
    Ayrıca Eyüpspor'dan Koray Kurt geçen sene 130k ya anlaşmıştık paramız çıkışmadı bu sezon da Eyüpspor un fiyat arttırması neticesinde transfer gerçekleşmedi oyuncu bu sezonun sonu serbest kalacak hayırlısı.

Sezon Açılışı
    Fenerbahçe Altay

Oyun planımızı değiştirdik. Kapalı Futbol oynamadık açık oynadık Fenerbahçeye karşıya ofansif oynamamızın sonucu büyük bir hüsran oldu.
    Şimdi Evimizde Galatasaray maçı var taktiği değiştirmeyeceğim ...

Altay Galatasaray
    4 futbolcumuz milli takıma gitti 3 sakatımız var bu yüzden kadro kurmakta zorlanıyoruz. 5 yedek ile sahaya çıkacağız ...

Bu Galatasaray beni kanser edecek penaltıdan 1-0 öne geçtiler sonra o kadar bastırdık 2 topumuz direkten döndü herşeyi yaptık ama olmadı olmadı olmadı maçın hemen başında emre can sakatlandı sonra tam devre arası olucaktı ki murat ocak sakatlandı maçın 81.dakikasında M.Lindner sakatlandı 3 değişik hakkımızı da kullandığımız için maçı 10 kişi tamamladık s.özdamar ise sakat sakat maçı tamamladı. Sezon başı bu sakatlar ile sezonun tadı tuzu kaçtı ...

Bence kendine bide deplasman-güçlü takım taktiği yap yedek olarak hani mesela amc yi dm yap bunun gibi belki faydalı olabilir.

Geçen sene tüm maçlarımızı kapalı bir taktikle kontra ataklar ile sonucu giden bir takımdık bu sene farklı olsun dedim lige çok kötü başladık ...

Ligdeki 3.maçımız Deplasmanda Kasımpaşa ile 3-3 berabere kalıp ilk puanımızı alıyoruz ...

Çok basit gol yiyoruz moralimizi bozuyor buda taktik konusunda yine büyük sorun yaşayacağız ...

4.maçımız evimizde Bursaspor ile oynuyoruz ...

Çok basit hatalar yapıyoruz bu günlerde bitecek son olarak kabus devam ediyor hala 1 puanımız var şaka gibi ...

Ligdeki 5. maçımız Trabzon ile oynuyoruz ...

Çok zor rakipler ile karşılaşıyoruz. 1 puan aldık bugün buradan ama korkulan olmayacak ligde kalacağız ayrıca Süper Ligde iyi para kazanıyoruz ...

6. maçımız evimizde Gaziantep gibi güçlü bir takım ile oynuyoruz ...

Taktiği bir türlü oturtamadık ...

7. maçımız evimizde Sivasspor ile oynuyoruz ...

Bugün Sivasspor'u e yapıp ne edip yenmemiz lazımdı sivasspor da bizim gibi kötü günler geçiriyor. 7. maçımızda hala ilk galibiyetimizi alamadık ...

Puan Durumu

7. maçımız Gençlerbirliği ile oynuyoruz ...

Kazanmak için herşeyi yaptık bir türlü golü vuramadık resmen dağlara taşlara saç baş yolduran bir maçtı bırakın kazanmayı 90+4de yenilmekten son anda kurtulduk ...

8.maçımız deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediye ile oynuyoruz ...

Basit kaleci hataları ve tecrübesizlik böyle sonuçları almamıza zemin hazırlıyor hala galibiyet arıyoruz ...

9.maçımız Eskişehir

Yine galip gelemedik deplasman da 6. beraberliğimizi aldık artık kulüpte çatlak sesler yükselmeye başladı bakalım yönetim desteğini çekecek mi? Futbolcular huzursuz ...

Sivasspor Rıza Hocayı gönderdi yerine A.Villas Boas ile anlaştı gerçekte böyle bir şey olduğunu hayal bile edemiyorum.

Yalnız sende böyle gidersen aynı ekranla karşılaşabilirsin diyeyim ben Vallahi çok kötü gidiyorsun artık bi galibiyet al 10 maç oldu tık yok takımda

Sayfa 2 / 20 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri