Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 67 sonuç

Konu: Genç Oyuncuları Geliştirme Rehberi

Uzun süre sonra okuduğum ilk rehber, tebrik ederim, güzel bir çalışma..
    Burak

Çok güzel bi çalışma olmuş tebrik ve tesekkür ederim..

arkadaşlar derslerin yoğunluğu ve finaller yüzünden giremiyorum, ayrıca edit butonu gelmiyor bir kaç şey daha eklemek isterim açıkçası, fakat moderatörler el atmadığı sürece yapabilecek birşeyim yok elim kolum bağlı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Question

Quote Originally Posted by ktoid View Post
    STRENGTH-------> Naturel Fitness, Strength, Stamina, Work Rate
    AEROBIC----------> Acceleration, Agility, Balance, Pace, Reflexes
    GOALKEEPING---> Aerial Ability, Handling, Kicking, Throwing, One-on-Ones, Composure
    TACTICS----------> Anticipation, Decisions, Positioning, Movement, Team Work, Command of Area
    DEFENDING------> Tackling, Marking, Concentration
    SHOOTING-------> Finishing, Long Shots
    ATTACKING------> Crossing, Passing, Creativity, Off the Ball
    BALL CONTROL--> Dribbling, First Touch, Technique, Flair, Heading

Bu bölümde olmayan özellikler antremanla geliştirilemiyor mu? Örneğin; eccentricity, rushing out,communication vs. gibi

Bu arada unutmadan bu bilgiler çok işime yaradı, çok teşekkürler

Edit : scout programından bakınca gelişebildiğini farkettim ama yukardaki antremanlardan hangisiyle gelişeceğini bilmiyorum.
    Last edited by Balroq : 21.Ocak.2012 at 12:12

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Çok teşekkürler rehber için, eline sağlık.
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

İmzanla rehberin arasındaki uyum çok iyi.Bu rehberdeki bilgileri CA ve PA'sı çok düşük regenlerde denemedim.Asistanın verdiği yıldızlar arttı gerçekten çok etkili.

Quote Originally Posted by ktoid View Post
    arkadaşlar derslerin yoğunluğu ve finaller yüzünden giremiyorum, ayrıca edit butonu gelmiyor bir kaç şey daha eklemek isterim açıkçası, fakat moderatörler el atmadığı sürece yapabilecek birşeyim yok elim kolum bağlı
    Umarım sınavların güzel geçmiştir. Moderatörlerle görüşsen yeni düzenlemelerin için yada ayrı bir konu açsan tekrar yada bı konuda yeniden mesaj olarak yaz moderatörlerin ilk mesaja eklemesini iste. Birde oyunu Türkçe oynayanlar içinde daha anlaşılır bir şekilde düzenlemeler yapsan çok iyi olur bazı arkadaşlarda istemiş zaten bazı anlamadıkları noktaları.

http://www.mantralux.com/2011/10/tra...p-masterclass/

buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz...

Quote Originally Posted by arneas View Post
    Biri el atıp türkçeye çevirse tam süper olacak

10. Default

Çok güzel rehber, ellerine sağlık yalnız katılmadığım tek nokta var.
    Kötü haber; genç oyuncuyu reserve takımda oynatmak oyuncuya tecrübe kazandırmayacak, aksine 16-24 yaş arası dönemde yapabileceğiniz en kötü şey olacaktır. Eğer bir oyuncunuzun gelişmesini istiyorsanız ya oynatın ya da oynatın. Artık kiraya göndermek de eskisi kadar işe yaramıyor.
    Oyuncunun ilk 11'de forma giymesinin gelişimine büyük katkı sağladığı yadsınamaz ama reserve takımda oynayan oyuncu da gelişimine yüksek seviyede devam edebilir. Reserve takımda düzenli oynayarak match fitness üst seviyede kalır, kazandıkça morali üst seviyede kalır, mutlu oyuncunun gelişimi de hızlı olur. Birde eklemek istediğim bir şey var. Antrenörlerinizi mümkün mertebe tek antrenmana verin, bunun yanında workload'ı, iş yükünü düşürmek için ekstra antrenörler kullanın. Hatta bu antrenörlerinizin motivating'i yüksek olursa oyuncuların moraline büyük ölçüde etki ediyor. Antrenörleri de geliştirmenin en hızlı yolu reserve ya da 18 yaş altı takımları çalıştırmaları. Bu takımlardaki maç tecrübeleri, maç kazanmaları gelişimlerinde büyük rol oynuyor koçlarımızın

Rehber çok güzel olmuş , ellerinize sağlık.

Bende birşey sormak istiyorum.Diyelim ki oyuncumuzun PA sı 150 'li.Tutoring yaptırmadan önceki ambition değeri 15 di , tutoringden sonra 8 ' e düştü.PA sı hala 150.Oyuncunun düşen amb. değeri diğer özelliklerine artı olarak yansıyor mu ?

Mesela ilk durumda maksimum CA ya ulaştığında pace 15 iken ambition düşünce pace'i maksimum CA da 16 olabilir mi ?

12. Default

Ambition'ın CA'ya direkt etkisi yok, yani artması, düşmesi CA'yı değiştirmez.
    Ama oyuncunun gelişimine etki eden bir özellik. Maksimum CA'ya sahip bir oyuncunun özelliklerinin değişim gösterebilmesi oldukça zor. Bu CA'yı düşürmek, sonrasında yeniden istediğimiz şekilde yükseltmek gerekir. Atıyorum forvet oyuncusuna sıfır savunma antrenmanı verip son seviye aerobic antrenmanı vermek savunma özelliklerinin düşüp, aerobic özelliklerinin artışını sağlayabilir. Tabi ambition'ı düşen oyuncunun eskisi kadar iyi antrenman yapmayacağını da göz ardı etmemek lazım.

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Ambition'ın CA'ya direkt etkisi yok, yani artması, düşmesi CA'yı değiştirmez.
    Ama oyuncunun gelişimine etki eden bir özellik. Maksimum CA'ya sahip bir oyuncunun özelliklerinin değişim gösterebilmesi oldukça zor. Bu CA'yı düşürmek, sonrasında yeniden istediğimiz şekilde yükseltmek gerekir. Atıyorum forvet oyuncusuna sıfır savunma antrenmanı verip son seviye aerobic antrenmanı vermek savunma özelliklerinin düşüp, aerobic özelliklerinin artışını sağlayabilir. Tabi ambition'ı düşen oyuncunun eskisi kadar iyi antrenman yapmayacağını da göz ardı etmemek lazım.

Cevap için teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bbenim sormak istediğim şöyle birşey var.
    Bir oyuncum var 8 senedir bizim takımda(19 yaşından beri) ve ilk 11 oyuncusuydu hep.Bu adam 2-3 sene önce tam yeteneğine ulaştı ama hala senede 2-3 öenmli özelliğini artırıyor.17 yi 18 ypıyor falan.Şu nda 27 yaşına giricek.Oyuncular sınırını aşabilir mi?

Potansiyeli kaçsa şu anki yeteneği de maksimum o kadar olur, aşma gibi bir durum yok. Söylediğin durum gerçekleşebilir, normal. Eğer potansiyelinin üst noktasına ulaştıysa bu özelliklerin artması, diğer kullanmadığı ya da çalışmadığı özelliklerin düşüşüyle mümkün olur.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

o zaman gözlemcilerim sallıyor artık gelişmez diyorlar adam bir özelliğini düşürmeden diğerlerini artırıyor.Demekki potansiyeline ulaşmamış(Scoutun 2 yeteneğide 20 ama:/)

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    o zaman gözlemcilerim sallıyor artık gelişmez diyorlar adam bir özelliğini düşürmeden diğerlerini artırıyor.Demekki potansiyeline ulaşmamış(Scoutun 2 yeteneğide 20 ama:/)
    Doğru söylüyorlar
    Bak şöyle açıklamaya çalışayım. Aslında oyuncu özellikleri 1-20 arasında bir tam sayı değeri almıyorlar, biz öyle görüyoruz. 0,1-20,0 arası yani ondalıklı sayısal değerleri var. Takımında herhangi bir oyuncunun antrenman bölümüne girip grafiklerine bakarsan daha net anlarsın.
    Bu ne anlama geliyor dersen; Bir oyuncunun bitiriciliği 15 ise bu 14,5 ile 15,4 arasında bir değerde demek. arada 0,9 fark var ama tam sayıya çevirdiğimizde sonuç aynı, 15 Bu durumda kullanmadığı, antrenmanlarında yoğunlaşmadığı özelliklerinden ufak düşüşler olsa (mesela 0,1-0,2 gibi) şu anki yeteneği ile potansiyeli arasında bir fark olur, c.a. düşer yani. Bu farkta gerekli ve gelişime açık özelliklerini etkileyebilir.
    Oyuncunun antrenman bölümüne bak, artış olan özelliği olduğu gibi, aşağı yönde ilerleyen özellikleri olduğunu da göreceksin.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Tutoring'de 2 seçenek çıkıyor. Bunlardan hangisi tam olarak daha verimli? Anladığım kadarıyla üstte ki statları altta ki de hareket antrenmanı mı oluyor?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Doğru söylüyorlar
    Bak şöyle açıklamaya çalışayım. Aslında oyuncu özellikleri 1-20 arasında bir tam sayı değeri almıyorlar, biz öyle görüyoruz. 0,1-20,0 arası yani ondalıklı sayısal değerleri var. Takımında herhangi bir oyuncunun antrenman bölümüne girip grafiklerine bakarsan daha net anlarsın.
    Bu ne anlama geliyor dersen; Bir oyuncunun bitiriciliği 15 ise bu 14,5 ile 15,4 arasında bir değerde demek. arada 0,9 fark var ama tam sayıya çevirdiğimizde sonuç aynı, 15 Bu durumda kullanmadığı, antrenmanlarında yoğunlaşmadığı özelliklerinden ufak düşüşler olsa (mesela 0,1-0,2 gibi) şu anki yeteneği ile potansiyeli arasında bir fark olur, c.a. düşer yani. Bu farkta gerekli ve gelişime açık özelliklerini etkileyebilir.
    Oyuncunun antrenman bölümüne bak, artış olan özelliği olduğu gibi, aşağı yönde ilerleyen özellikleri olduğunu da göreceksin.
    hmm sanırım anlıyorum.Biz gözle göremesekte geliştirmediğimiz özellikleri törpüleniyor hafiften

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by GeanyGS View Post
    Tutoring'de 2 seçenek çıkıyor. Bunlardan hangisi tam olarak daha verimli? Anladığım kadarıyla üstte ki statları altta ki de hareket antrenmanı mı oluyor?
    alttaki saha dışı özellikleri oluyor(Profesyonellik gibi).Üstteki kendi oyun tarzını diye biliyorum

İki seçenekte karakter ile ilgili gizli özellikleri etkiler. İkinci seçeneğin artısı eğitici kişinin ppm'lerini öğrenciye aktarma şansını vermesi.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

İki seçenekte karakter ile ilgili gizli özellikleri etkiler. İkinci seçeneğin artısı eğitici kişinin ppm'lerini öğrenciye aktarma şansını vermesi.
    çok teşekkürler.

arkadaşlar final dönemim de bittiğine göre gerekli ilgiyi gösterebileceğim artık bu konuya. yeni bir chelsea kariyerine başladım, takımın yaşlı oluşu benim için yeni bir tecrübe olacak eski oyuncuları yavaş yavaş kesecek ve onların tecrübelerini aktarabileceğim potansiyelli oyuncular aldım. tamamen tutoring üstüne kurulu bir oyun oynayacağım. rehberle ilgili düzenlemeleri bütün mesajların üstünden tekrar geçerek yapıp yeni konu açabilirim ya da yorumlar gitmesin diye moderatörlerle iletişime geçebilirim. sorularınızı ve yorumlarınızı eksik etmeyin.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Aynı futbolcuya aynı kişi ile 2.kez tutoring yaptırmanın bir katkısı var mıdır peki?

deneyebilirsin tabi, ama denkleme yeni bir şey katmadığın için muhtemelen aynı şeyle sonuçlanacaktır. ama ilk tutoringde genç oyuncu bir şeyler kazanmışsa adamdan kişiliği biraz daha yakınlaşmış demektir tutora PPM alma ihtimali biraz daha yüksek olur. sonuçta hepsi ihtimaller üstüne kestiremezsin hiç bir şeyi football managerde

ben hiç koçlara bakmadım açıkçası mesela bizim koçlardan birisi bi oyuncu tavsiye etti 16 yaşında aldım adamı takıma yaşına göre fiziksel özellikler fena değildi bende yüzde %70-75 civarı teknik taktik özelliklerine abandım antreman programında güç ve aerobiğide çeyreğe kadar getirttim sizce doğrumudur yaptığım ?

bu arada oyuncu bu programdan memnun

Quote Originally Posted by GALATAS4R4Y View Post
    ben hiç koçlara bakmadım açıkçası mesela bizim koçlardan birisi bi oyuncu tavsiye etti 16 yaşında aldım adamı takıma yaşına göre fiziksel özellikler fena değildi bende yüzde %70-75 civarı teknik taktik özelliklerine abandım antreman programında güç ve aerobiğide çeyreğe kadar getirttim sizce doğrumudur yaptığım ?

bu arada oyuncu bu programdan memnun
    taktiği %100 yap bence elini korkak alıştırma işin aslı mental özelliklerin neredeyse hepsini taktik antrenmanı geliştiriyor, teknik ve fiziksel özelliklerinden menunsanız futbolcunun taktik antrenmanı yaptırarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. tabi PA - CA farkı da olmalı yoksa oyuncu kendini geliştirmek yerine fiziksel özelliklerinden ödün verip mental özelliklerini artırabilir, dikkat etmek lazım 16 yaşında olduğu için sıkıntı yok haliyle.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Perfections önemli demiştin sanırım

Perfectionist: Ambition > 17 & Professionalism > 17 & Determination > 17.

bunların 3 üde 15 nasıl çıkartırım 17 nin üstüne ?

Perfectionist birisiyle çalıştırman lazım.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Perfectionist birisiyle çalıştırman lazım.
    Teşekkürler.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri