Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 126 sonuç

Konu: 12 çıktı da ne oldu?

Quote Originally Posted by Bujsas View Post
    yeniliğe ne gerek var her sene kadrolar yenilensin falan yeter işte
    işte senın gibiler yüzünden yenilenmiyor oyun ve hersene devrim niteliginde yenilik diyolar 1 2 tane ufak tefek yenilik senın gibi düşünen kişiler çok oldugu sürece yenilik gelmez 1 2 taneden başka

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rammstein7 View Post
    işte senın gibiler yüzünden yenilenmiyor oyun ve hersene devrim niteliginde yenilik diyolar 1 2 tane ufak tefek yenilik senın gibi düşünen kişiler çok oldugu sürece yenilik gelmez 1 2 taneden başka
    çok dogru dostum

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by caglayanmert View Post
    Beğenmeyen oynamasın arkadaşlar...
    sana bir örnekle açıklıyım durumu > Ben Türk vatandaşıyım ama yurdumda 1-2 tane şeyden memnun değilim onu düzeltmeye çalışmak hakkımı arayarak topluca düzgün hareket etmek yerine ülkemi terk mi etmem lazım?

örneği bağdaştırın lütfen sacma yerlere cekmeden!

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Fm de yenilik yapılacak pek şey yok ki.. Bunları da bir seferde sürmesini beklemeyin bnce. Gelecek seneye pek bir şey kalmaz. Hem ben kupa töreni vs istemem. Fm ye ters bunlar.. Kesinlikle bu halı daha iyi. Yazılanlardan katıldığım tek nokta; yapay zekadir. Düzeltilmesi gereken en önemli sorundur. Yoksa oyun gayet iyi.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Fm de yenilik yapılacak pek şey yok ki.. Bunları da bir seferde sürmesini beklemeyin bnce. Gelecek seneye pek bir şey kalmaz. Hem ben kupa töreni vs istemem. Fm ye ters bunlar.. Kesinlikle bu halı daha iyi. Yazılanlardan katıldığım tek nokta; yapay zekadir. Düzeltilmesi gereken en önemli sorundur. Yoksa oyun gayet iyi.
    evet yapay zeka gerçekten berbatın ötesinde

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Bu tür oyunların, bazı şeyleri düzeltmeleri için belli bir aşamayı (5-6 yıl) geçmesi gerekebilir.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Bence biraz da ticaret bu.Tüm yenilikleri bi anda getirmeyi zaten istemezler.Az az sunuyorlar önümüze.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

iphone 3 gibi, video kaydetmiyor. 6 ay sonra İphone 3gs çıkıyor video kaydediyor

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    iphone 3 gibi, video kaydetmiyor. 6 ay sonra İphone 3gs çıkıyor video kaydediyor
    güzel bi bakıs acisi

maçta 5 gol oluyo 4ü kornerden rezalet bi oyun yapmışlar

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Quote Originally Posted by yakamoz0347 View Post
    maçta 5 gol oluyo 4ü kornerden rezalet bi oyun yapmışlar
    Bende hiç öyle birşey olmuyor,korner taktiği kullanma sende

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by nikootinn View Post
    ya şunu çözemiyorum ben. "korner taktiği kullanma" demenin mantığı nedir. biraz dikkat etsinler de her seride aynı sıkıntı olmasın o zaman. ayrıca dediğim gibi bu oyunda yapay zeka olsa korner taktiği vb. şeyler en fazla 1-2 maçta işinize yarar. sonra rakipler bunu görüp önlem alabilir. hala savunuyorlar yapay zeka var diye. yapay zeka 20 sezon sonra fikstür düzenleyebilmeyi ya da yeni oyuncular yaratmayı başarabilmek değil. yapay zeka benim dediğim şey. sizin hareketlerinize karşınızda sanki bir insan varmış gibi yanıt verebilmesi önemli olan. verebiliyor mu? veremiyor. savunmayın arkadaş şu SI'ı. her ses çıkarana fifa manager oyna demek ya da daha ne olsun demek kadar saçma bişey yok.
    merak etmeyin, eğer ea bu alana gerçek anlamda el atsaydı emin olun şu an fm'den 5 kat daha iyi bi oyun oynuyor olurduk. ea fifa manager'a bünyesindeki diğer oyunlara verdiği önemin yüzde 1ini vermiyor. sebebi de bu alanda oturmuş olan oyuncu profili. ea da biliyor fm fanlarının gözünü başka bir şeyin görmediğini. fm'den daha iyi bir oyun yapsalar dahi "korner taktiği kullanma o zaman" diyen birini çekemeyeceklerini biliyorlar. kraldan çok kralcılar var bu piyasada.

Quote Originally Posted by nikootinn View Post
    korner taktiği kullanan kim tam tersi kornerden gol atmamak için kısa kullanıyorum kornerleri bilerek yoksa kesin gol oluyor oyun tam bir fiyasko

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serwan View Post
    ya şunu çözemiyorum ben. "korner taktiği kullanma" demenin mantığı nedir. biraz dikkat etsinler de her seride aynı sıkıntı olmasın o zaman. ayrıca dediğim gibi bu oyunda yapay zeka olsa korner taktiği vb. şeyler en fazla 1-2 maçta işinize yarar. sonra rakipler bunu görüp önlem alabilir. hala savunuyorlar yapay zeka var diye. yapay zeka 20 sezon sonra fikstür düzenleyebilmeyi ya da yeni oyuncular yaratmayı başarabilmek değil. yapay zeka benim dediğim şey. sizin hareketlerinize karşınızda sanki bir insan varmış gibi yanıt verebilmesi önemli olan. verebiliyor mu? veremiyor. savunmayın arkadaş şu SI'ı. her ses çıkarana fifa manager oyna demek ya da daha ne olsun demek kadar saçma bişey yok.
    merak etmeyin, eğer ea bu alana gerçek anlamda el atsaydı emin olun şu an fm'den 5 kat daha iyi bi oyun oynuyor olurduk. ea fifa manager'a bünyesindeki diğer oyunlara verdiği önemin yüzde 1ini vermiyor. sebebi de bu alanda oturmuş olan oyuncu profili. ea da biliyor fm fanlarının gözünü başka bir şeyin görmediğini. fm'den daha iyi bir oyun yapsalar dahi "korner taktiği kullanma o zaman" diyen birini çekemeyeceklerini biliyorlar. kraldan çok kralcılar var bu piyasada.
    süper bi yazı olmuş dostum

Nesil
    2006
    Yer
    Ali Sami Yen

Söylediklerine harfiyen katılıyorum

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ersin123 View Post
    Söylediklerine harfiyen katılıyorum
    tesekkur ederım benım gıbı dusunenler oldukca seviniyorum

Quote Originally Posted by cenker07 View Post
    Kusursuz oyun yok ki bu kadar ince düşünürsek hiç oyun oynamamak lazım.
    Örnek : Savaş oyunlarında 5-6 kere adama kurşun geliyor yere bile yıkkılmıyor canı gidiyor hey anam hey ama eğlenmek amaç olduğundan kimse ince düşünmüyor
    Arcade le simulasyonu kıyaslamamak lazım.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

İşin ne ise onu en iyi şekilde yap en fazla parayı kazanırsın... Meşale yakma bir yenilik mi? Bence değil. Yenilik dediğin antremanlarda oyuncu gelişimlerini daha iyi bir şekilde görmemizle olur. Şimdi şunu merak ediyorum. Meşaleyi koymuşsun oraya madem onu yapıyosun arkadaşın dediği gibi bir kupayı aldığımızda bize bir kupa resmi göstersen bu aşırı kolay bir şey. Bi kupa kazanacaksın kazandıktan sonra maçtan çıkar çıkmaz bi kupa gözükecek... İnanın meşaleden daha çok hoşuma giderdi. Ayrıca o resmi görmek için de kazanmak isterdim kupayı.
    turksportal...

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

2010 da ki korner bugu daha feciydi. Ceza sahası dışına gönderilen her top gol oluyordu.

Football Managerlik oyununda olması gereken en başında gelen şey bana göre grafiktir. Arkadaşında söylediği gibi bütün lig boyunca çabalıyoruz, vakit ayırıyoruz, kupa alınca 4-5 tane news, eski oyuncuların tebriği ve kulüp itibarı artıyor. Grafiksel olarak bir artısını göremiyoruz, oyuncu sevinçleri kupa interwievleri falanda yok.

Bunların dışında beni en çok sinir eden olay: 5 milyon değerinde ki bir oyuncuya 25 milyon isteyince biz kabul edip takımıza alabiliyoruz fakat kendi takımımızdan bir oyuncuya başka bir takım 6 milyon verince o fiyatı yükselttiğimiz zaman takım teklifi hemen geri çekiyor. Takımın finansal düzeyi ilede alakası yok. Manchster city dahi bunu yapıyor.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

oyunda o kadar saçmalık var ki saysam bitmez asla.. staff görüşmelerinde hiç başınıza geldi mi bilmiyorum. adam yıllık 70000 istiyor mesela ben 50000 veriyorum kabul etmiyor 65000 istiyor sonra 55 e çıkıyorum yine 65 istiyor. sonra hiç kabul etmeyeceği bi teklif sunuyorum mesela 40000 gibi bi bakıyorum 50000'in de altında bir cevap geliyor. pazarlıklarda değişik durumlar oluyor elbet ama en azından benim ilk verdiğim en yüksek teklifin altına inmemeli.
    bir de rakip korner ya da frikik kullanırken taktik ya da oyuncu değişirseniz gol yeme olasılığınız %90..

Nesil
    2003

FM 2009 ile FM 2012 arasinda cok degisiklik var acikcasi. Bir cok degisiklik ufak ama yararli. Bir kac tane de buyuk degisiklik var.

Maca hazirlik
    Oyunculara farkli tonlarda iletisim
    Alt yapidan cikan oyuncularin karakteristik ozellikleri ve ulkesine gore kalite belirleyici farkliliklar
    Oyuncu temsilcileri
    Editor ile alt liglerin ve daha once oynanamayan liglerin acilabilmesi
    Taktik yaratici ve oyuncu rolleri
    Mac analizi

Yilda ortalama 2 buyuk yenilik ve bir cok ufak degisiklik. Buyuk degisikliklerin bazilari on planda, bazilari da arka planda calisiyor.

Eksikler hala var ve hep olacak.

Eger buna ragmen degisiklik yok deniliyorsa, bence yapilacak en dogru sey FM 2012'ye para vermeyip, FM2009'u cok daha ucuza alarak oynamak.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

En büyük eksikliklerden biri, maça sokacağımız oyuncuya git saha kenarında ısın diyememek.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Yenilik yapilmadigi konusunda benim tereddutlerim var. Sahsen 2009 dan beri adamakilli oynamadim FM yi, FM12 de 3 yil sonra bi kariyer actim ve oyun bana cok yabanci geldi. Bastan asagi degismis. 3D maclardan falan bahsetmiyorum. Tamamen icerik yonunden.
    Her acidan doyurucu bence, serzenislerinizi anlamis degilim. Fiyatinin dusurulmesi mevzusuna gelirsek, onun da sebebi cok guvendikleri guvenlik unsurlarinin yine kirilip korsaninin piyasaya surulmesidir. Oyunu oynayanlarin sayisi her gecen yil artiyor yoksa, tersi bi durum sozkonusu degil. Daha iyisini yapacak olan varsa buyursun yapsin, meydan bos. Bi tekel olusturmus falan degil SI Games. Zamanimiz rekabet zamani, iyisini yapan hakkettigini aliyor.
    FM de oyle su anda. Mac motorundaki gelisimi de gormezden gelmeyin. Bi zahmet daha eski serilere goz ativerin, 08 ya da 09 degil daha eskilere. Arti herkesi buna dahil etmiyorum ama RPG deki gibi butun asamalari bi gunde gecip oyundan sogur gibi, 1 sezonu bi gecede bitirenlerin bu oyundan zevk almasini da beklemiyorum. Oyunun bi cok ayrintisi var, bunlari kesfedip daha cok keyif alabilirsiniz. Buna ilave ortak yapilan kariyerlerin de cok keyifli oldugunu belirtmek isterim. Deneyin bence...

villas boas yil 2014 gaziantepsporu çalistiriyor sen git chelsea yi portoyu çaliştir sonra gel gaziantepsporu çaliştir ilginç bunda bir hata olsa gerek

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Quote Originally Posted by rammstein7 View Post
    villas boas yil 2014 gaziantepsporu çalistiriyor sen git chelsea yi portoyu çaliştir sonra gel gaziantepsporu çaliştir ilginç bunda bir hata olsa gerek
    Del Bosque gelmedi mi ya da Scolari, Rijkaard? Bence olabilir neden olmasin ki.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

aytaç gel msn'e , boşver sen buraları
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Quote Originally Posted by serwan View Post
    oyunda o kadar saçmalık var ki saysam bitmez asla.. staff görüşmelerinde hiç başınıza geldi mi bilmiyorum. adam yıllık 70000 istiyor mesela ben 50000 veriyorum kabul etmiyor 65000 istiyor sonra 55 e çıkıyorum yine 65 istiyor. sonra hiç kabul etmeyeceği bi teklif sunuyorum mesela 40000 gibi bi bakıyorum 50000'in de altında bir cevap geliyor. pazarlıklarda değişik durumlar oluyor elbet ama en azından benim ilk verdiğim en yüksek teklifin altına inmemeli.
    bir de rakip korner ya da frikik kullanırken taktik ya da oyuncu değişirseniz gol yeme olasılığınız %90..
    Dikkat edersen gerçek hayatta da menajerler korner, tehlikeli yerden kullanılacak bir duran top gibi durumlarda oyuncu değişikliklerini bekletir, pozisyon geçtikten sonra yapar değişikliğini. Demek ki var bir bildikleri

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

evet şuan açtığım kariyerdede görüyorum ki maç motorunda yanında 3 tane boş adam varken karşı karşıya vuran oyuncularla ve kornerden gol kralı olan defanslarla kaynayan bir oyun olmuş tebrik ederim

sakın siteminizi dile getirmeyin aman he

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

oyunda değişiklikler olmuyor değil,ancak bizim beklediğimiz çapta değişiklik olmuyor.korner olayının farkında değilim denemedim ama bir kaç senedir devam eden bir bug'sa büyük bir problem demektir.son üç oyunun teması hemen hemen aynı,oyunu tamamen text olmaktan çıkaran grafiksel unsurlar arıyor insan.bu yüzden logolar formalar facepack ler indirme gereksinimi duymuyormuyuz? stadın ve tesislerin bi resmi olsa,büyümeyi vs. görebilsek,bilet fiyatlarını belirleyebilsek.takımı kampa götürebilsek,imza günü,stad açılışı,reklam filmi vs gibi unsurlar eklense daha renkli bir oyun olmaz mı?

yapay zeka taktiğimizi çözse,aynı taktikle aynı kadroyla takımı asistana bırakıp film izlerken bütün kupaları kaldıramasak daha iyi olmaz mı?

real madrid'i yönetirken Barçanın alt yapısından her sene bir yıldız çıkarken,barça yı yönetirken neden 4-5 senede bir yıldız çıkar? oyunun oyuncuya garezi nedir?

fifa menager görsel olarak güzel olsa da oynanış ve kapsam bakımından fm nin eline su dökemez.ancak fm nin de fifa menagerden örnek alacağı özellikler olduğuna inanıyorum.neticede hepimiz bu oyunun müdavimleriyiz amacımız oyunun daha güzel hale gelmesi için yapıcı eleştiriler yapmaktır.her ne kadar konuşsak da bu konuda arşivde yerini alacak ve sigames bizim yazdıklarımızdan habersiz kendi bildiğini yapmaya devam edecektir.tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali

Quote Originally Posted by darkpart2 View Post
    evet şuan açtığım kariyerdede görüyorum ki maç motorunda yanında 3 tane boş adam varken karşı karşıya vuran oyuncularla ve kornerden gol kralı olan defanslarla kaynayan bir oyun olmuş tebrik ederim

sakın siteminizi dile getirmeyin aman he
    oyunun bariz hataları oldugu halde fanboy luk yapan arkadaslarımızı anlayamıyorum

1 fm nin uzan zamandan beri hatalari vardi alternatifsizlik bizi bunlari gormezden gelmeye itti ta ki fm 2012 ye kadar

2 korner bug u bombos 3 oyuncu gıderken oyuncunun pas atmayıp sut cekmesı eger bı oyuncunun uzun mesafelı sut atma yetenegı var ıse long shot u kapama ileri cikislari iptal etme vs kolunu bacagını kessenız bıle adamın paso sut cekmesı benım ruhumu daralttı

3 avrupa kupalarında mac yaparken oyuncularınızın amatorlerın bile yapmayacagı hataları yapması
    gercek dısı olaylar misal bugun fb-porto sampiyonlar ligi macı yapıyordum berbatov ortasahadan topu aldı dırekde degıl sag kanada gıderek teker teker herkezı gecıp volkan la karsı karsıya kaldı ve golu attı bunu yapan adam berbatov arkadaslar messi fin da degil

4 oyunda ki regen sorunu 15 yasında adamın ozellıklerı messi ile neredeyse kafa kafaya nerde kaldı gercekcılık nerde kaldı simulasyon??

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri