Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 31 sonuç

Konu: Monster 2012

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Thumbs up Monster 2012

Geçen seneki popüler taktiğim Monster'ın 2012 versiyonunu gurur ile sunuyorum.

(FM 2011 versiyonu için: Tıklayın)

Geçen sene güncellememe rağmen çıkarmadığım yeni versiyonunun üzerinde bir kaç değişiklik daha yaparak FM 2012 versiyonunu sunuyorum. FM 2011'e göre çeşitli değişiklik var elbet ve bu sezonki sürümümüzde hemen hemen her takımda işe yarayabileceğini düşünüyorum. Zira taktik bireysel beceriden çok takım oyununa yönelik değişiklik içeriyor.

Nasıl işlediği hakkında bilgi edinmek isteyenler yukarıda linki olan FM 2011 versiyonundaki geniş değerlendirmeyi okuyabilirler. Temel farklılık olarak artık oyuncuların bireysel yeteneklerini ön plana çıkarmaya çalışmıyoruz, daha kısıtlı bireysellik veriyoruz (Oyuncu oyuncu bakmanız gerekir, genel taktikte yaratıcı gözükür).

Çok fazla test imkanı bulamadım, yarım sezon Fenerbahçe ile test ettim.
    Wilfried Bony dışında takıma takviye yapmadık. Hazırlık maçları dahil hiç maç kaybetmedim. Ligde 2 maçta berabere kaldım ama yine de takım konuşmalarını iyi yapmanız gerekiyor, yoksa hiçbir taktik işe yaramaz.

G.Antepspor ve Eskişehirspor maçlarında berabere kaldım, Antep maçında direk izin vermedi ve mükemmel savunma yaptı rakip, Eskişehir karşısında altı pastan bir çok pozisyon kaçırdık kötü havada.

Futbol olarak 6-0 kazanmama rağmen en çok Kayserispor zorladı, ilk defa topla oynama üstünlüğünü farklı rakibe verdim. Aykut Kocaman'ın Kayserispor'un başına geçmesinden sonra Kayserispor ile oynamıştım ve Aykut Kocaman'ın baskılı ve akılcı futbolunu oyunda da görebiliyoruz. Aykut Hoca'yı veritabanında iyi yansıtmış olduğum için mutlu oldum.

Bu periyotta sadece ve sadece 4 gol yedik.
    Yarım sezonda 42 gol atıp 4 gol yememiz çok büyük bir iş gibi gözükmeyebilir ama 4 gol yemek bence çok önemliydi. Yediğim goller ise Beşiktaş, Trabzonspor, Galatasaray ve Samsunspor'dan birer tane oldu, toplamda 4 gol.

MCL playmaker olarak oynuyor, örneğin Alex'i MCL oynatmama rağmen az-çok verim alıyorum ilginç bir şekilde (13 maç 2 gol 10 asist).

DCR ise topla tekniği ve pası kuvvetli oyuncusu için ayarlandı. Yine de kısıtlı sayılır.
    DCL ise sınırlı topla oynuyor ama korner taktiğinde ön direkte gol arıyor. Heading ve jumping yüksek olmalı. Değişiklik yapmak isteyen bu durumlarını kendi arasında değiştirebilir ya da ikisini de sınırlandırabilir.

2 ofansif bek, 2 ofansif MC, bir defansif DMC ve Complete Striker ile oynuyoruz.

Artık kanatlardan daha fazla orta arıyoruz.

Orta sahada çok hızlı pas yapılmasını amaçlanıyor, top ile yarım saniyeden fazla oyalanan pek oyuncu olmuyor. Takım taktiğe alışana kadar zaman zaman baskı yiyince kaleciye dönülen paslar olabilir, alışana kadar sabretmeniz gerekli. O yüzden hazırlık maçlarının sayısı fazla olursa çok iyi olur.

Korner taktiği mevcut, SI Games ileriki güncellemelerde korner konusunda değişiklikler yapabilir. Buna istinaden taktiğin yeni versiyonları da güncellenecek gelişmeler doğrultusunda.

İleride nasıl bir güncelleme yapabilirim bilemiyorum, geribildirimleriniz önemli. Buna göre şekillendirilebilir. Eleştirmekten çekinmeyin lütfen.

Oynayan olur ise lütfen lig tablosu ve maç sonuçlarını ss ile atabilirse ve yorumlayabilirse sevinirim.

Yine ön alanda pres yapıyoruz, bazı maçlarda hiç olmaz ama zorluk seviyesi yüksek maçlarda ön alandaki presten ötürü beklerinizin arkasına atılacak paslar ile maç başı 1-2 pozisyon yiyebilirsiniz.

Staff arayanlar için Fenerbahçe'ye getirebildiklerim:

Ayrıca 18-25 yaş arası genç oyuncu geliştirmeyi amaçlayan "Very Heavy" seviyesindeki Monster antrenmanımı da paylaşmak istedim. Pek sakatlanma da yaşamadım iyi antrenörler ve fizyoterapistler ile beraber.

İkisini bir arada tek pakette "zip" formatında sıkıştırılmış olarak indirebilirsiniz.

Herkese iyi eğlenceler.

İNDİRİN:

Code:
    http://dosya.turksportal.net/disco_files/Monster_2012.zip
    Denediğiniz için teşekkürler.
    Last edited by GeNç KaRTaL : 01.Şubat.2012 at 16:44 Reason: indirme ve ekran görüntüsü linkleri güncellendi.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Paylaşım için teşekkürler.
    So what?
    Saike

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Mirror linkler güncellendi.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Red face

monster 2011 taktiğinle hilesiz gs ile uefa ve süper kupayı alıp chelsea nin başına geçmiş şampiyonlar ligi finalinde kaybetmiştim çok iyiydi güncelleyip yayınlamanı beklemiştim bahsettiğin gibi yayınlamadın umarım 2012 taktiğinin güncellemelerini paylaşırsın ss yüklemeyi bilmiyorum tarif ederseniz sonuçları eklerim rizesporla 2012 taktiğini deneyeceğim ss olmasada yazarım sonuçları paylaşım için teşekkürler taktiklerinin takipçisiyim güncellemelerini bekliyorum

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rameryem View Post
    monster 2011 taktiğinle hilesiz gs ile uefa ve süper kupayı alıp chelsea nin başına geçmiş şampiyonlar ligi finalinde kaybetmiştim çok iyiydi güncelleyip yayınlamanı beklemiştim bahsettiğin gibi yayınlamadın umarım 2012 taktiğinin güncellemelerini paylaşırsın ss yüklemeyi bilmiyorum tarif ederseniz sonuçları eklerim rizesporla 2012 taktiğini deneyeceğim ss olmasada yazarım sonuçları paylaşım için teşekkürler taktiklerinin takipçisiyim güncellemelerini bekliyorum
    Merhaba dostum, ağır bir ameliyat geçirdim. Uzun süre kendime gelemedim, kusura bakma.

Win 7 kullanıyorsan Donatılar -> Ekran Alıntısı Aracı'nın kullanabilirsin.
    Screenshot konusunda http://imgur.com adresini kullanabilirsin.
    İstediğin kadar resmi sayfanın üzerine sürükle ve "Start Upload" 'a tıkla.

Bitince "BBCode (message boards & forums)" altındaki linki kopyala ve konuya yapıştır.

Birden fazla resim upload ettin ise Prev - Next tuşları ile (Geri - İleri) resimler arasında gezerek her biri için aynısını yapabilirsin.

Sonra gönder gitsin yazıyı
    Last edited by Cengo : 29.Kasım.2011 at 00:45

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Smile

geçmiş olsun dostum umarım sağlığın yerindedir ALLAH şifa versin iyi etsin ameliyat olduğunu bilmiyordum bir hatam olduysa özür dilerim

Smile

ilk defa ss görüntülüyorum hatalarım olursa kusura bakmayın arkadaşlar
    diziliş

ilk maç

transferlerimiz

ikinci maç

iki maç denedim diğerlerini de paylaşacağım

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Taktik ekranında sol alttaki "Match Preparation" alanındaki Workload: Very High ve Additional Focus Area: Teamwork seçebilir misin?

İlk etapta takım uyumunu sağlamak için çok iyi olur. Kadro uyumu ilerledikçe değiştirebilirsin daha sonra.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Wink

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Taktik ekranında sol alttaki "Match Preparation" alanındaki Workload: Very High ve Additional Focus Area: Teamwork seçebilir misin?

İlk etapta takım uyumunu sağlamak için çok iyi olur. Kadro uyumu ilerledikçe değiştirebilirsin daha sonra.
    dediklerini kasımpaşa maçından sonra uyguladım aldığım sonuçlar

sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek amacıyla verileride paylaşıyorum

Taktiği denemedim ama foruma resim ekleme ile ilgili açıklama 10 numara olmuş çok teşekkürler..

Buradaki taktiklerin hepsini denedim ilk galibiyetimi bu taktik ile aldım çok kötü günler geçirdim kovulmak üzereydim neyse ki takım taktiğe uyum sağladı tek sorun kontra yiyoruz defanslarım hızlı değil sezon sonuna kadar bu taktik bizi ligde tutar ...

Aynı diziliş ile 6-1 yenildiğim Fenerbahçe yi bu taktik ile 3-2 yendim, Beşiktaş ı 3-1 yendim 8 maç falan denedim henüz yenilmedik ama defansların hızlı olması lazım pas özelliğinin olması lazım bizde böyle oyuncular ne yazık ki yok ...

Az önce play off maçında Manisaspora karşı KSK ile denedim çok rahat 3-1 aldım ışık var bu taktikte. Zaten bu taktik dizilişi bu 2-3 senedir baya popüler. Tek dezavantajı defans çok önde kurulduğu için iyi savunmanız yoksa özellikle hızlı olmayan kontaralardan fark yeme ihtimaliniz var. Ama özellikle 2-0 ı yakaladıktan sonra Defans çizgisini orta kademeye geitrip controllü oyunu seçip açı rolantiye alaiblirsiniz.

Zaten önemli nokta şu. Taktik güzel taktikte bir şey yok önemli olan maç içinde gelişen değişikliklere verebildiğiniz reaksiyonlar.

ABOOO kardeşim sana teşekkür ediyorum ya liverpool kariyerim var man utd bi takım kurdu feci yenemiodum bi türlü ama ama 'monster' taktiğiyle 4-2 aldım maçı. Şu an tek maçta denedim ama takımın vizyonu değişti yaw. Sezon bitince capsları koyacağım ama şimdiden çok teşekkürler...

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

takımın felsefesinin very fluid olmasının özel bir nedeni var mı ?.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TheWizard View Post
    takımın felsefesinin very fluid olmasının özel bir nedeni var mı ?.
    Sürekli basit çabuk pas ile topa hakim olmalarını sağlamak, rakibi savunmada yormak. Bu sene yaratıcılığı da kıstım oyuncu bazlı, dolayısı ile top kesin döneceği için, bireysel giden ve kaptıran olmadığı için rakibin atak şansını da kesiyor. Oyun üstünlüğü sende oluyor, maça sen şekil veriyorsun. Amacım baskıyı kırmak ve pozisyon hatası yakalamak.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

taktiği gençlerbirliğiyle 10-15 maç denedim.takımımdaki stoperlerin hızı 13-14 arasıydı ve ilk 6 hafta sadece 1 gol yedim oda kaleci hatasıydı.maç başına 0-1 pozisyondan fazlasını vermiyordum.fakat 2 hızlı stoperimde sakatlanınca maç başına 5-6 gol yemeye başladım .defans çizgisinde ufak değişiklik yaparsanız küçük takımlar içinde iyi bir taktik olabilir..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Taktiği SI Games Forumlarına da ekledim. Umarım iyi tepkiler alırım.
    Takip etmek isteyenler için linki aşağıda bulabilirsiniz.

http://community.sigames.com/showthr...2012?p=7434028

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Geçen sene çok memnun kalmıştım. Deneyecegim ve geri dönüş yapacağım !

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

takımım taktiğe uygun ama çok kötü oynuyolar malesef.geçen sene bayağı iyiydim.umarım düzelir takım .s

20. Default

Milli takım kariyerimde deniyorum taktiği , oldukça iyi sonuçlar alıyorum . Gayet başarılı oluşturulmuş bu senede , ellerinize sağlık .

Gecen yıldan sevdiğim taktik umarım aynı başarıları bu yılda alırız teşekkürler.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Hâlâ deneyen var mı, sonuçlarını merak ettim.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bu taktiği bende çok beğenmiştim geçen seriide. Üzerinde biraz oynamalar yapıp zayıf takımlarla denedim genellikle.

2012'deki taktiğimin de alt yapısında o geçen seneki taktik var. Ben çok memnunum hangi takım olursa olsun taktiğimden vazgeçmem.

Sana da teşekkürü borç bilirim Cengiz

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Taktiği 12.2 de deneyen oldu mu acaba hiç? Başarılı sonuçlar elde edebiliyor muyuz?

25. Default

Maç motorunda değişiklik olmadı yeni patch'le büyük ihtimalle işe yarar. Sadece yapay zeka sanırım daha efektif kullanmaya başlamış touchline instructions'u. Yaptığım bir hamleye karşılık daha çabuk cevap veriyorlar.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Maç motorunda değişiklik olmadı yeni patch'le büyük ihtimalle işe yarar. Sadece yapay zeka sanırım daha efektif kullanmaya başlamış touchline instructions'u. Yaptığım bir hamleye karşılık daha çabuk cevap veriyorlar.
    Evet yeni maç motorunda iLk yarıda fırtınaLar estiren bir oyuncunuzu ikinci yarı hemen kiLitLiyorLar.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

12.2.0 ile test ediyorum, ofansif olarak tempoda pek bir kayıp yok ama biraz kanatlara fazla yükleniyor sanırım. Fikirlerini de dinleyebilirim, incelemeye çalışıyorum. Duran toplar için tekrar üzerinde kafa yormam lazım.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

"Monster 2012" "Taktik analiz alanı" başlığında inceleme altına alınmıştır. Kısa süre içerisinde taktiğin analizi yayınlanacaktır.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bu çok abartı olmuş yanlız...
    Süper birşey abi takım takımlığını anladı yahu

Taktiği en son günceleme ile Fenerbahçede denedim.İnanılmaz.Daha 3. haftadayım ama rakipleri darmadağan ediyor.Sivası deplasmanda 4-0 , Ankaragücünü 7-0 ve GS 3-0 geçtim.Muslera değilde normal bir kaleci olsa acaip bir skor ortaya çıkabilirdi.Yanlız DM ye transfer yaptım.Rithely yi aldım.Selçuk'tan ve Baroniden daha atletik.

Stoch 3 maçta 4 gol 1 asist ile oynadı.Tarumar ediyor ortalığı , topu aldı mı durdurabilen yok.

Tek sıkıntı beklerde gibi.Beklerin arkasına sarkan olursa sıkıntı oluyor.

Taktiğin en ilginç tarafı 90 dakika tempo düşürmeden oynayabiliyorsun.Oyuncular çok fazla yorulmuyor.Sadece Bekler hırpalanıyor biraz o kadar.

Touchline ins. sadece 3 şey seçiyorum.Pass To Feet , Hassle Oppenents ve Exploit the flanks.Başka birşeyler de eklemeliyim ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri