1 ile 30 arası toplam 31 sonuç

Konu: Monster 2012

Threaded View

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Thumbs up Monster 2012

Geçen seneki popüler taktiğim Monster'ın 2012 versiyonunu gurur ile sunuyorum.

(FM 2011 versiyonu için: Tıklayın)

Geçen sene güncellememe rağmen çıkarmadığım yeni versiyonunun üzerinde bir kaç değişiklik daha yaparak FM 2012 versiyonunu sunuyorum. FM 2011'e göre çeşitli değişiklik var elbet ve bu sezonki sürümümüzde hemen hemen her takımda işe yarayabileceğini düşünüyorum. Zira taktik bireysel beceriden çok takım oyununa yönelik değişiklik içeriyor.

Nasıl işlediği hakkında bilgi edinmek isteyenler yukarıda linki olan FM 2011 versiyonundaki geniş değerlendirmeyi okuyabilirler. Temel farklılık olarak artık oyuncuların bireysel yeteneklerini ön plana çıkarmaya çalışmıyoruz, daha kısıtlı bireysellik veriyoruz (Oyuncu oyuncu bakmanız gerekir, genel taktikte yaratıcı gözükür).

Çok fazla test imkanı bulamadım, yarım sezon Fenerbahçe ile test ettim.
    Wilfried Bony dışında takıma takviye yapmadık. Hazırlık maçları dahil hiç maç kaybetmedim. Ligde 2 maçta berabere kaldım ama yine de takım konuşmalarını iyi yapmanız gerekiyor, yoksa hiçbir taktik işe yaramaz.

G.Antepspor ve Eskişehirspor maçlarında berabere kaldım, Antep maçında direk izin vermedi ve mükemmel savunma yaptı rakip, Eskişehir karşısında altı pastan bir çok pozisyon kaçırdık kötü havada.

Futbol olarak 6-0 kazanmama rağmen en çok Kayserispor zorladı, ilk defa topla oynama üstünlüğünü farklı rakibe verdim. Aykut Kocaman'ın Kayserispor'un başına geçmesinden sonra Kayserispor ile oynamıştım ve Aykut Kocaman'ın baskılı ve akılcı futbolunu oyunda da görebiliyoruz. Aykut Hoca'yı veritabanında iyi yansıtmış olduğum için mutlu oldum.

Bu periyotta sadece ve sadece 4 gol yedik.
    Yarım sezonda 42 gol atıp 4 gol yememiz çok büyük bir iş gibi gözükmeyebilir ama 4 gol yemek bence çok önemliydi. Yediğim goller ise Beşiktaş, Trabzonspor, Galatasaray ve Samsunspor'dan birer tane oldu, toplamda 4 gol.

MCL playmaker olarak oynuyor, örneğin Alex'i MCL oynatmama rağmen az-çok verim alıyorum ilginç bir şekilde (13 maç 2 gol 10 asist).

DCR ise topla tekniği ve pası kuvvetli oyuncusu için ayarlandı. Yine de kısıtlı sayılır.
    DCL ise sınırlı topla oynuyor ama korner taktiğinde ön direkte gol arıyor. Heading ve jumping yüksek olmalı. Değişiklik yapmak isteyen bu durumlarını kendi arasında değiştirebilir ya da ikisini de sınırlandırabilir.

2 ofansif bek, 2 ofansif MC, bir defansif DMC ve Complete Striker ile oynuyoruz.

Artık kanatlardan daha fazla orta arıyoruz.

Orta sahada çok hızlı pas yapılmasını amaçlanıyor, top ile yarım saniyeden fazla oyalanan pek oyuncu olmuyor. Takım taktiğe alışana kadar zaman zaman baskı yiyince kaleciye dönülen paslar olabilir, alışana kadar sabretmeniz gerekli. O yüzden hazırlık maçlarının sayısı fazla olursa çok iyi olur.

Korner taktiği mevcut, SI Games ileriki güncellemelerde korner konusunda değişiklikler yapabilir. Buna istinaden taktiğin yeni versiyonları da güncellenecek gelişmeler doğrultusunda.

İleride nasıl bir güncelleme yapabilirim bilemiyorum, geribildirimleriniz önemli. Buna göre şekillendirilebilir. Eleştirmekten çekinmeyin lütfen.

Oynayan olur ise lütfen lig tablosu ve maç sonuçlarını ss ile atabilirse ve yorumlayabilirse sevinirim.

Yine ön alanda pres yapıyoruz, bazı maçlarda hiç olmaz ama zorluk seviyesi yüksek maçlarda ön alandaki presten ötürü beklerinizin arkasına atılacak paslar ile maç başı 1-2 pozisyon yiyebilirsiniz.

Staff arayanlar için Fenerbahçe'ye getirebildiklerim:

Ayrıca 18-25 yaş arası genç oyuncu geliştirmeyi amaçlayan "Very Heavy" seviyesindeki Monster antrenmanımı da paylaşmak istedim. Pek sakatlanma da yaşamadım iyi antrenörler ve fizyoterapistler ile beraber.

İkisini bir arada tek pakette "zip" formatında sıkıştırılmış olarak indirebilirsiniz.

Herkese iyi eğlenceler.

İNDİRİN:

Code:
    http://dosya.turksportal.net/disco_files/Monster_2012.zip
    Denediğiniz için teşekkürler.
    Last edited by GeNç KaRTaL : 01.Şubat.2012 at 16:44 Reason: indirme ve ekran görüntüsü linkleri güncellendi.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Mesaj Yetkileri