Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 96 sonuç

Konu: Pas meselesi

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Barcelona'nın oyun stili prese değil, doğru pozisyon almaya dayalı.

altını çizdiğim kısım çok ilgimi çekti. cidden farklı bir bakış açısı.

savunma yaparken böylesi bir pozisyonlama sistemini fm'ye nasıl uyarlayabiliriz acaba?
    Last edited by ForCimbom : 13.Mart.2012 at 18:09

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

fm'e bunu aktarmak imkansız.fm'in taktik alanı çok yetersiz.belkide dahada ayrıntıya inmenin zamanı geldi...cm 4 te başladım bu oyuna yine aynı komutlar vardı.pek gelıştirmediler.daha çok ayrınti olsa hiç fena olmaz.defans pozisyonları biz ayarlasak @aboo nun bahsettiği pas pozisyonlarını ayarlayabilsek falan.ancak o zaman birebir barcanın taktiğini aktarabiliriz.
    Dipnot barca'nın taktiği kesinlikle 3. Bölgdeki prese dayalı.tüm oyuncular topa doğru koşarak rakibi bir panik havasına sokuyor.tabiki ona göre pozisyon alıyorlar.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Tamam da takim olarak iyi pozisyon almadan nasil pres yapacaksin?
    Elbette pres var ama normal bir pres değil. 6 sn kuralı ile topun olduğu bölgeye sistemli bir pres uyguluyorlar. Zaten 3. bölgede oluyorlar hücumda kaptırınca, geri dönmüyorlar. Toplu bir pres yok geriden öne çıkan.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Elbette pres var ama normal bir pres değil. 6 sn kuralı ile topun olduğu bölgeye sistemli bir pres uyguluyorlar. Zaten 3. bölgede oluyorlar hücumda kaptırınca, geri dönmüyorlar. Toplu bir pres yok geriden öne çıkan.
    Bence de normal olan pres bu.

Putlastirmaya da pek gerek yok bence. 80'li yillarin sonu ve 90'li yillarin basinda Sacchi'nin Milani da boyle pres yaparak oynuyordu.

Ama savunma becerisi olsa da herkes yapamiyor cunku topu kaptiktan sonra topu uzun sure saklayabilen takim sayisi az.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    altını çizdiğim kısım çok ilgimi çekti. cidden farklı bir bakış açısı.

savunma yaparken böylesi bir pozisyonlama sistemini fm'ye nasıl uyarlayabiliriz acaba?
    abooo senin düşüncelerin nedir bu konuda?

Bu fmnin maç motorunun değişmesi gerek yaratıcılık serbestliğini en aza indirdiğim adam dahi kendi kafasına göre takılıyo bol paslı oyun sistemini oturtup sonra hücüma ağırlık veriyim dedim naptıysam olmadı pas odağını through the middle yapıyorum buna rağmen topla en fazla bekler oynuyo oyun kurucu görevi verdiğim adama (mc) top gelmiyo tek kelimeyle saçmalık

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ben biraz daha farkli bakiyorum olaya.

Barcelona cok pas yapiyor cunku rakip Barcelona'yi cok pas yapmaya zorluyor. Karsisina cikan takimlarin cogu kendi yari sahasina gomulerek oynuyor. Barcelona da rakibin kurdugu duvari fizikli oyuncularla kirmak yerine pas yaparak cozmeye ugrasiyor. Rakip daha ofansif bir oyun oynarsa, hizli paslasmalarla rakip defansin arasina kacan cabuk oyuncularla kisa yoldan gole de gidebiliyor Barcelona. Ama bu oyunu benimseyen takimlara karsi pek fazla oynamiyorlar. Yani Barcelona'nin oyun stili rakibin oyun stiline tepki de iceriyor bence.

Real Madrid ne zaman onde bastiysa, Barcelona daha cok uzun toplarla oynayip, az pasla neticeye gitmeye calisti. Rakibin presi ne zaman etkisizse, pas yapti Barcelona.

Oyunda, 90 dakika hucum mantalitesiyle ve dikine paslarla oyunculariniz cok yorulmadan oynayabiliyorsunuz. Mac icinde oyuncularin kat ettigi toplam mesafe 120-125 km'ye kadar cikabiliyor. Ama gercekte bunu surekli yapabilen bir takim yok cunku surekli depar atarak oynamak sadece oyunda mumkun.

SI gecmiste butun mac hucum oynamayi bir kac defa zorlastirmayi denedi. Siz ne zaman sakatliklar cok fazla dediyseniz, bunun nedeni cok fazla hucum oynamanin getirdigi yorgunlugun oyuncularin sakatliklarini daha fazlalastirmasindan ortaya cikiyordu. Sakatliklar cok diyerek oynayanlar isyan etti, SI da bunun etkisini dusurdu. Bu etkinin dusmesiyle 90 dakika suursuzca hucum etmek hala kullanilabilir bir yontem. Ustelik pek gol de yemiyorsunuz. Ama bakin Sivasspor'a. Hucum oynuyor, cok da atiyor. Ama cok da yiyor. Ozellikle mac sonlarina dogru.

Mac motorunun bazi bolumleri FM 2013 icin bastan asagiya degisiyor. Tam olarak neler degisiyor bilemem ama surekli hucum oynamanin simdiki kadar etkili olmayacagini umut ve tahmin ediyorum.

Peki de, ben o sok presi kimseye yaptirtamiyorum bu mac motorunda. Degil sadece Emre. Oyuncular birbirlerinden o kadar uzak ve savunma duzeni mac motorunda o kadar bozuk ki, mac motorunu bastan asagiya elden gecirmeye karar verdiler.
    ben de bu sorundan muzdaribim. savunma diye bir olay yok oyunda. elini kolunu sallayan gol atıyor.

maç motoru düzeltilmesi mükemmel olur. umarım yaparlar. zaten anlamıyorum kaç senedir bu maç moturunu adamakıllı geliştirmiyorlar, sanki daha önemli bir bölümü varmış gibi şu oyunun.

ancak bi ara güya transfer sistemini baştan aşağı değiştireceklerdi. yalan oldu . hala bonservisteki saçmalıklar, oyuncuların transfer eğilimleri vs. hala daha REZALET . değişen bir şey yok zira uğraşmıyorlar bu tarz önemli noktalarla.

acaba diyorum senin bu istihbarat da ileride yalan olmasın, kesin düzeltecekler mi şu maç motorunu abi?

Bi türlü istediğimi yapamıyorum fmden soğuyacam bu gidişle savunma topu orta sahaya pasla taşıyacak ve oyun kurucu liderliğinde top orta sahada bi kanattan öbürüne akacak bunu yapabilmek istiyorum olmuyor

maç motorunu komple silsinler, commentary yapsınlar, cm 01-02 yi versinler bize, sadece bu mutual terminationlar, offer to clubslar tarzı şeyler de olsun.

sükse yapar sükse.

Topla oynamada %80lere ulaştım ama topu en çok bekler alıyor kanatlarda oynanıyor oyun sürekli hiç orta kullanılmıyor çözümünü bilen yok mu acaba

En fazla bu kadar oldu tavsiye verecek olan varsa çekinmesin

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

760 pas sanırım . Daha ne istiyorsun ? Maçın istatistikleri ne durumda peki ?
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Sual : Yeterli mi kardeşler ?
    Elcevap : Güzel lakin yenilmişsin
    Sual : Amaç yenmek mi yazıyor konu başlığında ?
    Elcevap : Hayır ama sonuçta yenildin Haticeye bakmam ben
    Sual : Niye, başka bi sevdiğin mi var?
    Elcevap : Saçmalama be, burda fm konuşuyoz

Kardeşler niye kimse yorum yapmıyo hiç ilginç gelen bişey yok mu resimlerde

Vee sonunda tam tamına 1006 isabetli pas!!! Bu bir Türkiye rekoru

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

yalnız usta sırf pas yapmak için rakip kaleye çok az uğramışsın galiba

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    yalnız usta sırf pas yapmak için rakip kaleye çok az uğramışsın galiba
    Usta amaç o zaten Maximum pas sayısına ulaştım artık golü deneyecem yavaş yavaş bol pas ve bol gol bakalım olabilme ihtimali var mı veya ne kadar

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by berfin View Post
    Vee sonunda tam tamına 1006 isabetli pas!!! Bu bir Türkiye rekoru

maşallah.... yememiş içmemiş adamlar... helal...

usta detaylarıyla anlatır mısın taktiğini nasıl ayarlarla yaptın 1000 küsür pası .....

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

usta detaylarıyla anlatır mısın taktiğini nasıl ayarlarla yaptın 1000 küsür pası .....
    Dar sahada, dar alanda, kısa paslar, pres yok, tempo düşük, yaratıcılık düşük, orta yapmak yasak. Sabit oynatılmış, pozisyonunu koruyorlar. Orta sahanın ortası pas istatistiği kalabalık, belli ki ML-MC-MC-MC-MC-MR şeklinde 451 oynanmış. Bekler de önde, santrafor da geriye dönük pasör. Oyuna göre yorumlayın, gerisi kolay
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Tabiki de kardeşim anlatacağım ama ilk önce taktiğe nihai halini vermek istiyorum biraz daha sabredersen sana yollayacağım özelden bakman için tabi taktiğin oyuncu seçimi ve kenar komutları da çok önemli detaylı bir şekilde anlatacam ama kimse ilgilenmiyo galiba koca forumda

Dar sahada, dar alanda, kısa paslar, pres yok, tempo düşük, yaratıcılık düşük, orta yapmak yasak. Sabit oynatılmış, pozisyonunu koruyorlar. Orta sahanın ortası pas istatistiği kalabalık, belli ki ML-MC-MC-MC-MC-MR şeklinde 451 oynanmış. Bekler de önde, santrafor da geriye dönük pasör. Oyuna göre yorumlayın, gerisi kolay
    Kardeş mantılklı yorumlar ama yanılmışsın bazı yerlerde
    Saha bi kere en genişinden Pres rakip cezasahasında başlıyor Diziliş de 4-2-3-1 gerisi doğrudur

Nesil
    2006
    Yer

Tabiki de kardeşim anlatacağım ama ilk önce taktiğe nihai halini vermek istiyorum biraz daha sabredersen sana yollayacağım özelden bakman için tabi taktiğin oyuncu seçimi ve kenar komutları da çok önemli detaylı bir şekilde anlatacam ama kimse ilgilenmiyo galiba koca forumda

eyw... bekliyorum....

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

bu konuyu açtığımdn beri pas konusunda sürekli uğrastım öyle ki artık taktik konusunda kurt oldum resmen. 700 pasları falan gördüm arkadaş gbi biraz daha uğraşsan bin pası da rahat görürdüm.ancak söyle bir durum varki oyunda ne kadar pas o kadar az şut pozisyon vs... Oyun motoru çok acaip derecede çalım üzerine kurulmuş.Elinde hızlı oyuncun varsa kralsın. Anladım ki yani oyunda barça gbi oynamak imkansız mac motoru değişmedikçe. Bende artık hızlı oyun taktiği uzerinde çalışıyorum 200 pas ortalama ama gerçekten çok eğlenceli.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    bu konuyu açtığımdn beri pas konusunda sürekli uğrastım öyle ki artık taktik konusunda kurt oldum resmen. 700 pasları falan gördüm arkadaş gbi biraz daha uğraşsan bin pası da rahat görürdüm.ancak söyle bir durum varki oyunda ne kadar pas o kadar az şut pozisyon vs... Oyun motoru çok acaip derecede çalım üzerine kurulmuş.Elinde hızlı oyuncun varsa kralsın. Anladım ki yani oyunda barça gbi oynamak imkansız mac motoru değişmedikçe. Bende artık hızlı oyun taktiği uzerinde çalışıyorum 200 pas ortalama ama gerçekten çok eğlenceli.

biraz olsun gerçeğe benzetmek amacıyla maç motoru tasarlasalar hepsinden daha eğlenceli olacak ama... gerçekle alaka diye bir şey yok...

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Kardeş ben de hep bu konu üzerinde durdum ve senin geldiğin yere vardım sonunda diyebilirim 200 pas çok az gelse de golü engellemeyecek derecede pas yapabileceğim bi taktik üzerine çalışmaktayım

Kardeş ben de hep bu konu üzerinde durdum ve senin geldiğin yere vardım sonunda diyebilirim 200 pas çok az gelse de golü engellemeyecek derecede pas yapabileceğim bi taktik üzerine çalışmaktayım

ya bu senin 1000 paslık taktiği banada verebilir misin kardeş ya da taktiğini tamamladıysan

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

geçenlerde fenerbahçe ile neredeyse 800 isabetli pas yapabildim.

lakin maçlar hep 1-0, 2-0 ve çok seyrek olsa da güçsüz rakiplerime karşı 3,4 bulduğum zamanlar da oldu.

bir ara gol yememe, üst üste galip gelme, yenilmeme rekorları kırdım kısa çaplı.

ama bu taktikte ilk golü bulmanız önemli. ilk golü yerseniz maçı çevirmeniz zor oluyor. ve ayrıca çok penaltı çaldırdım lehime.
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

2 taktik kullanılınabilir maçın başında direk gol bulucak sonra rölantiye alabiliceğimiz

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Pasa dayalı taktik işini abartınca %72 nedir arkadaş

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

kaç pas yaptın?
    (/s)

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon