1 ile 3 arası toplam 3 sonuç

Konu: En baştan başlamak

Default En baştan başlamak

Galatasaraylıyım baştan söylemem gerekir sanırım. Yepyeni bir kariyere başlamak üzereyim ama karar veremedim. Galatasaray, Beşiktaş ve memleketimin takımı Giresunspor ile mi hangisiyle başlasam ?

Sizce hangisi daha zevkli olur?
    Bu 3 takım için oyuncu önerileri yapabilir misiniz ?
    Dün Pablo Aimar'ın Beşiktaş'la görüştüğünü okudum Ntvspordan, şuan bu fm 12 de mümkün değil sanırım. Böyle yıldızları takıma nasıl katarız ?
    Gençleri bulup geliştirip satarak mı, sözleşmesi biten tecrübeli oyuncuları bedava alıp oynatıp satarak mı daha başarılı ve zengin oluruz ?
    Şuana kadar ki hiç bir oyunumda stad yaptıramadım, bunun sırrı nedir ? nasıl yaptırılır ?
    ilk 11deki oyuncuların rollerinin performansa çok fazla etkisi var mı ?
    son olarak bir genç futbolcu antremanla ne kadar gelişir ?

Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hocam sorularına detaylı cevap veremem ama ufak ufak değineyim. Öncelikle Türkiye'ye hiç bulaşma. Başka ülkelerden bir takım ile başlamanı öneririm bu sene Türkiye ligi kendi adıma konuşuyorum nedense pek tat vermiyor. Lig olarak önerim ise Almanya ve Rusya Ligi. Oyuncu önerilerini dediğim gibi söylediğin takımlara değinmediğim için yapmıyorum.

Bende Fanatik Trabzonspor'luyum ve ilk defa bu seride Türkiye liginde oynamadım, hiç hevesim gelmedi yani.

Stadyum yaptırmak klübe göre değişir. Mesela bir takıma göre yeterli bir Stadyum'un varsa yeni bir Stadyum gereksiz olur. 3-4 Senedir FM oynarım ilk defa bi kariyerimde Stadyum ile ilgili bi değişimim oldu, onu da belki haketmiştim.

Hoffenheim'ın Almanya Liginde en büyük başarısı Lig 7. liği. Ben ilk sezonumda 4, 2. Sezonumda 3 ve 3. Sezonumda Şampiyon oldum. 30 Bin kişilik yeni bir stadyumumuz vardı. Daha sonra Başkan Stadyum'a 10 bin kişilik koltuk takviyesi yaptı.

Stadyum işi eğer takımın ile büyük başarılar yakaladın ama Stadyum'u klübe göre kalitesiz görüyorsan o zaman Stadyum isteyebilirsin yönetimden. Bunun için Finans da çok ama çok önemli tabi.

Sorduğun bir diğer soru ise genç oyuncu işi. Bu bir menajer Stratejisidir zaten. İstersen Ofspor'u yönet senin stratejin hep genç oyuncular ile ilerlemekse kadronu o şekilde oluşturur ve o şekile göre elersin. Bir genç oyuncuyu bulup 1 veya 2 sene sonra satmak bana ters mesela. He, o 1-2 sene içide sana yeterince elinden geldiği kadar katkıyı sağlamışsa sne buna inanıyorsan satabilirsin ama genç oyuncuyu alıp 1-2 sene sonra hemen satarsan asansör takımı gibi oluyorsun yani bazen giden oyuncunun yeri de dolmadı mı ozaman dengeler bozuluyor.

Ben Hoffenheim ile 3 sene boyunca kadromu gençler üzerine kurdum ilk seneden itibaren ve bu oyuncuların potansiyelleri sayesinde o başarıları kazandık. En yaşı oyuncum 24 yaşındaydı. Dediğim gibi iskelet kadroyu hiç bozmadım hedeflediğim başarıyı yakalayıncaya kadar.

Benim şuan aklıma gelebilecek cevapları sorularına göre cevapladım kardeşim. İnşallah sana iyi bir referans ve görüş olur. Benden daha iyi görüşleri olan arkadaşlarda vardır onlarda yardımcı olacaktır muhakkak.

TEşekkürler uzun uzun yazdığın için, ben Türkiye'den avrupaya açılmak istiyorum bu kariyerimde o yüzden o 3 takımı sundum teklif olarak

Mesaj Yetkileri