Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 126 sonuç

Konu: 12 çıktı da ne oldu?

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Angry 12 çıktı da ne oldu?

FM serilerinde saatlerce günlerce eve kapandığım oldu kendimi Villas-Boas sandığım anlar oldu,ama artık FM oynarken ''salak mıyım'' sorusu geliyor aklıma.oyunu ne kadar gerçekci yapmaya çalışsalarda gördüğüm olaylar forumda okuduğum yazılar beni hep aynı sorulara itiyor.Bunlardan birkaçını paylaşarak hiç değilse içimi döküp rahatlamak istiyorum.

1) Fm 2011'den sonra koskoca 1 sene geçiyor aradan ve yeni oyun çıkıyor--> bütün sene sadece sahada 1 meşale yakıldığını veya konusunca oyuncuların morallerının arttıgını göstermek için mi çaba sarfediliyor?veya sadece yeni transferler mi?

geçen forumda bir arkadaşın yazısında görmüştüm-- kupa alana kadar canımız cıkıyor kupayı kazanınca bi tören yok bi kupa resmi yok sadece kendi kendine sevinen player ve 3-4 news

böyle 1231241253512 tane geliştirilmesi gereken şey varken oyunda hiç birşeyin geliştirilmemesi sizide rahatsız etmıyor mu?

2)Oyunda bir yapay zeka olması gerekiyor?sizce bir yapay zeka gerçekten var mı yoksa database yazılan oyunu mu oynuyoruz?örnek: takımın ne durumda olursa olsun fb macında 3-4 gol yemeye mahkumsun
    3)maddeler böyle gidicek yazmaya gerek duymuyorum ama artık bu FM serilerine bi tane rakip cıkmalı yoksa kendimizi kandırarak 2025 e kadar seve seve oynucaz

belki diyebilirsiniz oynama lan ozaman diye---> bu oyun öyle bir oyun ki varlığı bir dert yokluğu yara
    Last edited by meddah : 26.Kasım.2011 at 06:31 Reason: Argo

katılmıyıorum söylediklerine şahsen oyunun şu anda benim sevmediğim keşke şöyle oslaydı dediğim bir yönü yok...

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by xvyzozan View Post
    katılmıyıorum söylediklerine şahsen oyunun şu anda benim sevmediğim keşke şöyle oslaydı dediğim bir yönü yok...
    tabi ki bakış acısı

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

bu oyunda yapay zeka olmadığına kanıtım var benim.
    korner bug herkesin bildiği bir durum. düşünün gerçek hayatı. her maçta kornerden gol buluyorsunuz. hem de aynı adamla aynı noktadan. bikaç maç sonra rakip teknik direktörler hemen bunu farkedip sizin maça çıkarken o taktiğinizi bozmaya çalışır. artık eskisi kadar gol bulamazsınız aynı şekilde. bi süre sonra oldukça azalır atabildiğiniz gol sayısı. o taktik işe yaramaz duruma gelir. ama oyunda asla böyle bişey söz konusu değil. aynı korner taktiği ile her sezon, her maç gol bulabilirsiniz. çok net söylüyorum böyle bişeye karşı taktik geliştirmek çok basit bir zeka ürünüdür. ama oyunda bu kadarı bile yok. sizin attığınız gollerin istatistiğini tutup ona önlem alabilecek kadar yapay zeka yok fm'de.

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

@1 haklı beyler...

Bunun bir oyun olduğunu unutmuşsun galiba sen. Ne bekliyorsun başka oyundan anlamadım. Bir kupa resmi mi oyunu gerçek kılacak gözünde. Ayrıca yapay zeka varmı diye bir soru soruyorsan diyecek söz yok. Yapılan o transferler sence nasıl yapılıyor. Bu oyunda yıl ilerliyor 2028'de yapay zeka olmadan hiçbir şey olmaz. Hiç inanmadıysan editör den kadroları değiştir ve gör transferdeki farklılıkları.
    Ben gayet memnunun oyundan.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by alper3 View Post
    Bunun bir oyun olduğunu unutmuşsun galiba sen. Ne bekliyorsun başka oyundan anlamadım. Bir kupa resmi mi oyunu gerçek kılacak gözünde. Ayrıca yapay zeka varmı diye bir soru soruyorsan diyecek söz yok. Yapılan o transferler sence nasıl yapılıyor. Bu oyunda yıl ilerliyor 2028'de yapay zeka olmadan hiçbir şey olmaz. Hiç inanmadıysan editör den kadroları değiştir ve gör transferdeki farklılıkları.
    Ben gayet memnunun oyundan.
    sizi yargılamıyorum ama oyundan zevk almak ile memnun olmak arasında bi fark var.fm cok zevklidir dediğim gibi günlerdir eve kapandığım oluyor ama sunu soruyorum fm2009 ile 2012 arasında 3 sene geçti ne gelişti sayıcagın seyleri dusununce gerçekten birşey gelişmediğini anlıyorsun

rakipsiz oyun oldugu icin kendini geliştirmiyor oyun ornek olarak CALL OF DUTY - BATTLEFIELD vs oyunlar birbirinin rakipleri olddugu icin biri ne geliştirme yapiyorsa diger 2 kat geliştiriyor

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Haklısın bende böyle düşünüyorum ayrınca önemli transferlerde felan bir stad töreni olsa..Fm her seride db değişikliğinden başka bir şey yapmıyor.

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Malesef Fm 2010'dan beri Beşiktaşla oynayınca Fenerbahçeye karşı müthiş bir dirençsizlik oluyor takımda,içerde veya deplasmanda farketmiyor

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Sizin istediginiz bi ara EA sportsun cikardigi menajerlik oyununa yakin seyler, bence o oyuna devam edin. Ben sahsen oyunun bu halinden memnunum, oyunun ozu zaten cok genis bi database e sahip olmasi. Geri kalan gorsel seyler fasafiso. Hic oynamasan bile muthis bir arastirma havuzu. Scoutlarin yerinde olsam once bu oyundan tarama yapar sonra izlerdim

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    Sizin istediginiz bi ara EA sportsun cikardigi menajerlik oyununa yakin seyler, bence o oyuna devam edin. Ben sahsen oyunun bu halinden memnunum, oyunun ozu zaten cok genis bi database e sahip olmasi. Geri kalan gorsel seyler fasafiso. Hic oynamasan bile muthis bir arastirma havuzu. Scoutlarin yerinde olsam once bu oyundan tarama yapar sonra izlerdim
    fifa manager oynadım ama 1 gün sürdü fmnin en eski oyuncularından biriyimdir. demek istedğimi anlamiyosunuz belki de tam anlatamadıgım icin hata bende fm den transfer yapmak da cok basit bi düsünce

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Namzet View Post
    Haklısın bende böyle düşünüyorum ayrınca önemli transferlerde felan bir stad töreni olsa..Fm her seride db değişikliğinden başka bir şey yapmıyor.
    bunu düsünmen cok iyi

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    Oyunla ilgili bir şikayet dile getirildiğinde şak diye gidin fifa manager oynayın demekte ayrı bi klişe oldu

bence sı nın pazarlama politikası olabilir bu, herşey'i yavaş yavaş piyasaya sürüyorlar bu sene atıyorum paf takımını kendimiz seçebiliyoruz veya tema renklendirmelerini ayarlayabiliyoruz her sene bi dejavu yaşatıyorlar resmen önümüzde ki senede ufak tefek arayüz ayarlamaları ve herkesin şikayet ettiği bir konuyu düzeltip piyasaya sürdüklerinde yine devrim geliyor olacak onlara göre,sorsan adamlar her sene devrim niteliğinde oyun yapıyorlar şu devrimlerin sonu bir türlü gelmek bilmedi

Hemen hemen söylediklerinin hepsine katılıyorum.Oyunda yapay zeka o kadar kıt ki rakip ceza sahasına sağdan giren oyuncu içeri de boşboş duran 2 adama pas atmak yerine kaleye şut atıp topu da az farkla taça gönderiyor.Keza arkadaşın bahsettiği korner bugu.Oyunu 2007 den beri oynuyorum ve 3d maç moturundan başka köklü bir değişiklik olduğuna inanmıyorum.Hoş ben hala 2d classik modda oynuyorum o da ayrı.Gerçekten de artık oyuna bi rakip çıkması lazım yoksa aynen dediğin gibi senelerce daha kendimizi avutarak oynayacağız bu oyunu.Ve açık söylüyorum kimse oyunu savunamaz bu konuda hiç boşa kasmayın kendinizi.Ne yeniliklere ne de yapay zeka konusunda ispat denen tek bir cümle bile olduğuna inanmıyorum.

yeniliğe ne gerek var her sene kadrolar yenilensin falan yeter işte

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 0xjasaitis View Post
    Hemen hemen söylediklerinin hepsine katılıyorum.Oyunda yapay zeka o kadar kıt ki rakip ceza sahasına sağdan giren oyuncu içeri de boşboş duran 2 adama pas atmak yerine kaleye şut atıp topu da az farkla taça gönderiyor.Keza arkadaşın bahsettiği korner bugu.Oyunu 2007 den beri oynuyorum ve 3d maç moturundan başka köklü bir değişiklik olduğuna inanmıyorum.Hoş ben hala 2d classik modda oynuyorum o da ayrı.Gerçekten de artık oyuna bi rakip çıkması lazım yoksa aynen dediğin gibi senelerce daha kendimizi avutarak oynayacağız bu oyunu.Ve açık söylüyorum kimse oyunu savunamaz bu konuda hiç boşa kasmayın kendinizi.Ne yeniliklere ne de yapay zeka konusunda ispat denen tek bir cümle bile olduğuna inanmıyorum.
    çok doğru tespit gercekten

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Cr1minaL View Post
    Oyunla ilgili bir şikayet dile getirildiğinde şak diye gidin fifa manager oynayın demekte ayrı bi klişe oldu

bence sı nın pazarlama politikası olabilir bu, herşey'i yavaş yavaş piyasaya sürüyorlar bu sene atıyorum paf takımını kendimiz seçebiliyoruz veya tema renklendirmelerini ayarlayabiliyoruz her sene bi dejavu yaşatıyorlar resmen önümüzde ki senede ufak tefek arayüz ayarlamaları ve herkesin şikayet ettiği bir konuyu düzeltip piyasaya sürdüklerinde yine devrim geliyor olacak onlara göre,sorsan adamlar her sene devrim niteliğinde oyun yapıyorlar şu devrimlerin sonu bir türlü gelmek bilmedi
    evet oyunla ilgili herşeye yanıt fifa manager oyna oluyor

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Kusursuz oyun yok ki bu kadar ince düşünürsek hiç oyun oynamamak lazım.
    Örnek : Savaş oyunlarında 5-6 kere adama kurşun geliyor yere bile yıkkılmıyor canı gidiyor hey anam hey ama eğlenmek amaç olduğundan kimse ince düşünmüyor

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Bujsas View Post
    yeniliğe ne gerek var her sene kadrolar yenilensin falan yeter işte
    yama indir dostum ozaman sen oyuna bosuna para harcama

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cenker07 View Post
    Kusursuz oyun yok ki bu kadar ince düşünürsek hiç oyun oynamamak lazım.
    Örnek : Savaş oyunlarında 5-6 kere adama kurşun geliyor yere bile yıkkılmıyor canı gidiyor hey anam hey ama eğlenmek amaç olduğundan kimse ince düşünmüyor
    evet ama yinede kendini kat kat geliştiren oyunlar 3 senede oyunlar ucucak duzeyde gelişirken fmde cıt yok:S

Nesil
    2006
    Yer
    Anadolu Yakası

FM'ye rakip gelemz ki, kim böye birşeye cesaret edebilrki ve FM oynayanlardan kim gider başka oyun oynar ki, çoğumuz adını bile anmayız tıpkı fifa manager gibi. Bu böyle gider bizde böyle ağzımızın suyu aka aka bu oyunu oynamaya devam ederiz. Şahsen 10 senedir ne değişmiş diye bakmadan oynuyorum mesela hala 2D oynuyorum, sonuç olarak eksiklere kafa yorup canımızı sıkmaya gerek yok be.)

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by enesemin53 View Post
    FM'ye rakip gelemz ki, kim böye birşeye cesaret edebilrki ve FM oynayanlardan kim gider başka oyun oynar ki, çoğumuz adını bile anmayız tıpkı fifa manager gibi. Bu böyle gider bizde böyle ağzımızın suyu aka aka bu oyunu oynamaya devam ederiz. Şahsen 10 senedir ne değişmiş diye bakmadan oynuyorum mesela hala 2D oynuyorum, sonuç olarak eksiklere kafa yorup canımızı sıkmaya gerek yok be.)
    evet gercekten dogru hıc bıseyde su meretden daha fazla zevk vermıo be

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by darkpart2 View Post
    evet ama yinede kendini kat kat geliştiren oyunlar 3 senede oyunlar ucucak duzeyde gelişirken fmde cıt yok:S
    Yapsada bir süre sonra sıkılıyor insan bunun tek anlatımı bu yoksa yenilik yapmıyoş felan bunlar masal

İnsan bi yerden sonra sıkılıyor eminim harika bir yenilikte yapsa bi yerden sonra sıkar sonuçta bu oyun bölümlerden oluşan bir oyun değil

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Dostum herşey gereklilikten doğar. Şuanda SEGA'nın böyle bir şeye gereksinimi yok. Şu anda kazandıkları paranın %90'ı kar olduğu için bunun keyfini çıkarıyorlar. Mutlaka geliştirebilir ve bu geliştirme isteminin sonu yoktur çünkü herşeyin biraz daha iyisi vardır. Senin de dediğin ve verdiğin örnek gibi. Şu anda Battlefield'ın grafik özellikleri uçuk seviyede. Özellikle 3 boyutlu oynandığı zaman harika. Ancak FM'de örnek vermek gerekirse grafik özelliklerinin geliştirilmesine gerek yok. Geliştirilcek özellikler oyunu daha detaylı yapmaya yarayacak sadece ve bu olay 1 senede olacak bir iş değil. Belki üstünde çalışıyorlardır bile bunu bilemeyiz. Ama sonuç olarak CoD vb. gibi oyunlardan biri değil. Bunu seven oynar sadece her ne kadar şikayet etsede.

fm dende ypmcılarndanda hep nefret etmşmdr. ama orjinl oyun sahibym. destek amaçlı değil korsan la sorun yaşamamk içn orjinl alıorm. 15 milyonlk oyuna 80 lira veren bir gerizaklğm sadece. fm ypmclıları çok akıllı harket edio çnkü rakipleri yok. yapay zeka hiç denlick kadar. gerçekçliliği bzn yok edick şeyler çıkıo karşmza. hazırlk maçnda bile meşale yakıolar. tabi bnlar bnm içn önmli değil. ama bu oyunu bu kadr büyültn sizlersnz. gelipde burda bi kupa töreni yok diye gerçekçlkmi kaçıo diyemezsnz.

oyunun en büyük eksikliği kesinlikle paket tekliftir.
    ronaldo+higuain=pedro+messi gibi bir teklif yapamıyorum ya hele ortak oynuyorken çok kötü oluyor hep böyle teklifler geliyor anlaşıyoz sonra bu yüzden yatıyor. paket teklifin kesinlikle çıkması lazım...

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

ah ah nerde o eski cm serileri

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by atakan42 View Post
    fm dende ypmcılarndanda hep nefret etmşmdr. ama orjinl oyun sahibym. destek amaçlı değil korsan la sorun yaşamamk içn orjinl alıorm. 15 milyonlk oyuna 80 lira veren bir gerizaklğm sadece. fm ypmclıları çok akıllı harket edio çnkü rakipleri yok. yapay zeka hiç denlick kadar. gerçekçliliği bzn yok edick şeyler çıkıo karşmza. hazırlk maçnda bile meşale yakıolar. tabi bnlar bnm içn önmli değil. ama bu oyunu bu kadr büyültn sizlersnz. gelipde burda bi kupa töreni yok diye gerçekçlkmi kaçıo diyemezsnz.
    kupa töreni yok diye gerçekcilik kacıyor diye birsey demedim

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=104414

bu arada kasım ayında oyunda buyuk indirim yasandıgına gore satısda kucuk bi sorun oldugu varsayılabilir

bide hersene sonu fm 12 den beklentılerınız 13 den beklentılerınız gıbı baslıklar acılır ? gecen sene 12 den beklentılerınız bolumune bı bakmanızı ve 1 tanesi gerceklesmis mi baknınz

burda sankı oyunu kotuleme politkası yaptıgım gozukebılır ama 3 gundr evden cıkmadan FM oynadıgımda bi gercektir

Beğenmeyen oynamasın arkadaşlar...

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri