1 ile 17 arası toplam 17 sonuç

Konu: İ.B.B. ile kısa paslı tempolu total oyuna yakın taktik | (4-3-2-1)

Thumbs up İ.B.B. ile kısa paslı tempolu total oyuna yakın taktik | (4-3-2-1)

Saygı değer FM sever arkadaşlarım bu aralar iş hayatıma biraz ara vermiş olarak iyice FM ye yogunlaştım ve İBB yle 2. sezonumun sonlarına yaklaştım sürüyle taktik denedikten sonra en sonunda belli bir taktiği oturmuş bulunmaktayım ve şuan bu oyun hayatımda oynadığım en güzel OYUN özelliğini yine nitelendirdi bu şekilde...

MAŞALLAH..

neyse taktiğe gelirsek oyunun amacı kısa pas ile panik yapmadan defansta açık vermeden xavi iniesta misali orta sahalarla oyunu zamanı geldiğinde karşı sahaya yıkmak ve ilerideki 3 yaratıcı oyuncuyla sonuca ulaşmak... yavaş yavaş sakin sakin sabırla.... bi nevi barça, ama defansifi.Cruyff ta bildiğim kadarıyla bekleri fazla ilerde oynatmazmış

ama bu taktiğe genç oyuncularla zaman vererek sonuç almaya çalışmak oyunu süper zevkli hale getiriyor.... Allah ajaxtan ve Johan cruyff tan razı olsun

Tavsiye ederim ..bende yeni başladım

formasyon (4-3-2-1) 2 kanat oyuncusuyla (4-3-3) te denebilir

Takım ayarları:

takımın dengeli ve kontrol oynayarak her atakta sahayı kısa pasla kontrol ediyorlar...maça başlarken pres yapmak kontrolü hemen ele geçirmek için kullanılabilir defansif line ve tempo maçın durumuna göre ayarlanabilir.. full defans yapmak gerektiğinde counter oynatıyorum agresif top çalma bazen sorun çıkarabiliyor bu yüzden tercih etmiyorum...kontra atak ise bu taktikte çok gerekli

ben en başlarda kornerlerden ve duran toplardan çok maç kaybettim oyüzden set pieces bu taktiğin büyük bir parçası

defansif kornerler:

gördüğünüz gibi ceza alanında olabildiğince oyuncumu yerleştirdim ve ayrıca stoperlerimden birine man marking yaptırıyorum diğeride uzun oyuncuyu tutuyor zaten kontra atağa çıkmaya alışan bir takım oldugunda bu taktik accayip tutacaktır

atak kornerler:

burda da aynı şekilde geride olabilğince adam bırakmak çok yararlı oluyor ..ön direğede iyi kafa vuran bir adam koyarsanız kornerleri golle değerlendirmeniz kolaylaşacaktır ..daha önce mahmutu kullanıyordum bu aralar jo baya formda o yüzden onu yerleştirdim..

Shouts:

Shouts ta önemli... oyuna başlarken topu ileri taşıyan ayağa pas yapan beklerini "gerektiğinde" kullanan ara paslarla ceza sahasına giren kısa paslarla sonuca gidiliyor...sonuç alınmazsa pass to space diyerek boş alanlara daha çok top çıkararak farklı oynanabilir...

İndir
    Last edited by GeNç KaRTaL : 31.Ocak.2012 at 01:29 Reason: indirme ve ekran görüntüsü linkleri yenilendi.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Paylaşım için teşekkürler.
    So what?
    Saike

Oyun felsefesinin ; kısa pasla oyunu parselleyerek ve defansta panik yapmadan , defans oyuncularının yerlerini kaybetmeden orta saha 3 lüsünün hem defanstaki açıkları kapatmasını sağlayan sadece " Team instruction " daki ayarları değil. oyuncu ayarlarında da belirgin değişiklik gerekli.

Defans oyuncularına tight marking i no yapıp sıkı markaj yaptırmıyorum bir de tackling i normalde tutuyorum. Böylece önündeki adama birden müdahale edip diğer oyuncuya yerini kaybettirip karşı takıma pozisyon açığı vermesini engelliyor... closing down u kendi sahasında yaparak oyunu daha geriden garantiye alıyorum .. çok kısa pas oynamasına gerek yok..

bekler de aynı şekilde ama biraz daha ilerde oynayıp tight marking yapabilirler.

stoper ve bekler

3 orta saha ve kanatların paslarını en kısa olacak şekle getirip kısa pası tamamiyle uygulanmış oluyor..orta saha , kanat ve forvetin defansif aksiyonları ise daha sert ..tight marking var ve tackling hard ta... dmc niz çok yetenekli değilse ona tackling i hard yaptırmayın kolay kart görebilir...

orta saha oyuncularının atak oyunlarına göre Closing down da değişiklik yapılabilir.. defansifse çok geride oynatmakta fayda var. Ayrıca uzaktan şutları da kısmak gerekiyor çünkü pas yapmayı beklerken birden anlamsızca şutlar çıkabiliyor..

def. orta saha

atak orta saha

kanat , açık

forvet

antrenman programları artısı isterseniz taktiği ve anternmaı upload ediyim

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

emek vermişsin

sunumunda güzel

teşekkürler.

Sizden ricam taktiğinizi ve antrenman proğramınızı upload ede bilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

St.Pauli ile Bundesliga mücadelesi veriyorum. Kendi taktiğim ile lige çıkacağım sanırım. Bundesligada ise bunu deneyeceğim. Bana verimli olacak gibi geliyor.

defans oyuncularının closing down larını biraz daha ileri çekerek takımı daha atak oynatabilirsin özellikle beklerinin closing down larını arttırmaktan çekinme yeterki yetenekli stoperlerin olsun

taktiğiniz hoşuma gitti zaten kullandığım taktik galatasaray ile.önerilen adamlarına baktım norwood ile taison'un yerine rasmus elm ile dusan tadic'i deneyebilirsin.yiğit gökoğlanın yerine de robert snodgrass'ı deneyebilirsin amin nazari ye lafım yok .bekleri birazdaha atak oynatıp güzel sonuçlar elde edebilirsin sağ bek'e vrsaljko'yu öneririm almadığıma bin pişmanım ayrıca antrenman programını deniyorum bilgilendireceğim.

genç oyuncu isterim dersen sven ooms'u ve ricardo kishna yıda deneyebilirsin

oyuncu önerilerin için teşekkür ederim bildiğim ve sevdiğim oyuncular zaten... ben bu ibb de çok daha bilinmedik oyuncular bulup yetiştirmek ve türkiye odaklı transferler yapıp sistemimin genelini oyuncu yetiştirmek için kullanıyorum .... o yüzden ismini saydığın (bi nevi wonderkid) adamlara dokunmadım..

bu arada taktikte zamanla çok değişiklik yaptım.. stoperlerin ve bek lerin closing down larını biraz daha ileri çekerek oyunu ilerde oynuyorum... ayrıca sonuç alamazsam sırf sağ yada sırf sol kanattan oynayım dizilişi biraz bozuyorum maç içerisinde

mesela sol kanattan atak yapmak için sağ kanadımı forvete çekip çift forvet yapıyorum , sol bekimin closing down nını full leyip atak oynatıyorum...gibi bişey deneyebilirsin

ricardo kishna yı beğendim sagol... bende sana fredrik midtsjo yu öneririm norveçten

taktık guzel olmusta antrenmanın fızıksel acıdan sıkıntıları var sankı ...

Quote Originally Posted by omrcanjc View Post
    oyuncu önerilerin için teşekkür ederim bildiğim ve sevdiğim oyuncular zaten... ben bu ibb de çok daha bilinmedik oyuncular bulup yetiştirmek ve türkiye odaklı transferler yapıp sistemimin genelini oyuncu yetiştirmek için kullanıyorum .... o yüzden ismini saydığın (bi nevi wonderkid) adamlara dokunmadım..

bu arada taktikte zamanla çok değişiklik yaptım.. stoperlerin ve bek lerin closing down larını biraz daha ileri çekerek oyunu ilerde oynuyorum... ayrıca sonuç alamazsam sırf sağ yada sırf sol kanattan oynayım dizilişi biraz bozuyorum maç içerisinde

mesela sol kanattan atak yapmak için sağ kanadımı forvete çekip çift forvet yapıyorum , sol bekimin closing down nını full leyip atak oynatıyorum...gibi bişey deneyebilirsin

ricardo kishna yı beğendim sagol... bende sana fredrik midtsjo yu öneririm norveçten
    önerdiğim oyuncuyu beğendiğine sevindim.taktiğini ofansif anlamda güçlendirdim diyebiliirim.yavaş futbol bana göre değil .kontrollü atak futbol da güzel oluyor galatasaray gibi takımlara ama avrupada herhangi bir takımda denemedim.oyuncu yetiştirme politikası izliyorsun gayet güzel bence transfere para harcamazsın zaten ibb gibi takım yönetiyorsan ekonomik açıdan transferde sıkıntı yaşarsın 1-2 sezon şampiyonluklar geldiğinde zaten aşılıyor o sıkıntı.özellikle gatasaray'ın alt yapısına hücum et çok genç yaşta çok iyi futbolcular çıkıyor şaşırıyorum..antrenman programını birazdaha geliştir derim ..kolay gelsin

Quote Originally Posted by muratzihni View Post
    taktık guzel olmusta antrenmanın fızıksel acıdan sıkıntıları var sankı ...
    play off lu bir lig ve avrupa kupalarını bir arada götürmek çok zor..bu taktikle ilk sezon play off ta 2nci oldum ama sonraki seneler avrupa kupalarında gruptan çıkınca takım maç temposu falan uzun bi seri yakalayamıyosun zaten diger klupler avrupa kupalarında fazla ilerlemiyor huylarındanmıdır bilinmez lig i onlar götürüyor ...fizik olayına biraz kafa yormak gerekiyor....

bu taktiği ilk haliyle koydum foruma ... ve çok aşama kaydettim bu taktikte aklınıza gelen geliştirmeler olursa paylaşmaya devam etmeniz iyi olur... eyvallah

deneyelim bakalım..

biraz paint terk oldu ama taktik oturduktan sonraki oynanan oyunun bir görselini alel acele paylaşayım

ilk taktikten tek farkı beklerin ve stoperlerin closing down larının biraz daha ileride olması defansif orta saha ise stoperlere çok yakın diğerlerinin closing down ları kademeli olarak birbirlerine yakınlar ve ayrıca "shouts" larda "LOOK FOR OVERLAP" açık buna dikkat etmek gerek..ve durum bu

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

kullanan arkadaşlar istatistikleri topa sahip olma yapılan pas girlen pozisyon vb ss koyabilirmi
    Last edited by Önder HOCA : 18.Şubat.2012 at 01:36

forvet 1 le forvet 2 arasındakı fark nedır?

zamanla antrenman ağırlıklarını değiştirmekte üşendiğim için 2 inci bir alternatif olarak tutuyorum... o yüzden arasında fazla fark yok sadeci 1 2 güç farkı olabilir önemsenicek bir şey değil bence

Mesaj Yetkileri