1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: Real Sociedad | La Liga'da Bir Türk

Default Real Sociedad | La Liga'da Bir Türk

Real Sociedad

Tam İsim : Real Sociedad de Fútbol
    Takma İsim : Los Txuri-Urdin
    Forma : Mavi - Beyaz
    Stadyum : Estadio Anoeta, San Sebastian
    Kapasite : 32.000
    Başkan : Jokin Aperribay
    Kuruluş : 1909
    Teknik Direktör : Utku Çelebi

Açıklama

Real Sociedad, İspanya'da bir Bask şehri olan San Sebastian'ın futbol takımıdır. Mavi-beyaz renklere sahip olan takım Segunda Division'da mücadele etmektedir. Maçlarını 32.000 kişilik Estadio Aneota'da oynayan kulüpte bir zamanlar milli futbolcularımız Nihat Kahveci, Arif Erdem ve Tayfun Korkut da forma giymiştir. 2002-2003 sezonunda La Liga'da Nihat Kahveci, Darko Kovacevic, Aitor, Xabi Alonso ve Westerveld gibi önemli oyuncularıyla haftalarca liderlik koltugunda oturmuş. 4-2 maglup ettikleri Real Madrid takımıyla son ana kadar şampiyonluk mücadelesini sürdürmüş ancak rakiplerinin 29. lig şampiyonlugunu aynı zamanda müzelerindeki son kupalarını kazanmalarına engel olamayıp ligi 2. sırada tamamlamışlardır. 2003-2004 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'ın da bulundugu grupta 2. olarak çıkmışlar ve 2. turda elenmişlerdir.
    Real Sociedad özellikle Nihat Kahveci gittikten sonra büyük bir düşüşe geçti. 2006-2007 sezonunu çok kötü geçiren takım La Liga'dan düşmüştür. Sociedad, Segunda Division'da geçirdiği üç sezonun ardından 2010-2011 sezonunda yeniden La Liga'ya döndü. Bu sezon da zor günler geçiren takım, ligi düşme hattının 2 puan üzerinde tamamlayabildi.

Başarılar
    • Copa del Rey: 2
      • 1909 ve 1987
    • Copa del Rey: Finalist:5
      • 1910, 1913, 1928, 1951 ve 1988
    • La Liga: 2
      • 1981 ve 1982
    • La Liga: Finalist:3
      • 1980, 1988 ve 2003
    • İspanya Süper Kupası: 1
      • 1983
    • 64 sezon La Liga
    • 16 sezon Segunda Division
    Kariyer kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Kariyeriniz onaylanmıştır.Başarılar.

Emre Çolak Kiralık Olarak Real Sociedad'da !

140K karşılığında kiralık olarak renklerimize kattık. Performansından memnun kaldığımız takdirde 2.5MN ödeyerek tamamiylen renklerimize katılmış olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    ANTALYA-belek

hadi hayırlısı. başarılar ...

Kendimi biraz kaptırdım ve baya ilerledim sayılır geri kalanları tek tek anlatacağım.

Hazırlık Dönemi

Transferler

1. Hafta

2.Hafta

3.Hafta

4.Hafta

5.Hafta

6.Hafta

7.Hafta

*Genel Değerlendirme
    Kötü başladık ama şuan için iyi gidiyoruz.Athletic Bilbao bizimle oynayana kadar yenilgisizdi ancak biz kazanmasına izin vermedik.Şuan için genel değerlendirmem olumlu.Griezman sakatlandı ve 3-4 maç daha yok. Onun yerine Emre Çolak oynatıyorum ve oldukça yüksek performans sergiliyor. Umarım böyle devam eder.Sıradaki rakibimiz Getafe ve onlarla en kötü beraberliği hedefliyoruz.

Liga BBVA
    ~8. Hafta~

Erken dakikalarda Vela'nın müthiş golü ile başladık. Oyun kısa süreliğine bizim elimize geçti ve ardından 42. dakikada Vela yeniden sahneye çıktı. Bu gol Emre - Vela dayanışması örneklerinden biriydi. Attığı 2 güzel gol ve mükemmel oyunuyla maçın yıldızı olmayı hakketti.

böyle bi takimla ligde güzel gidiyosun takipcinim

Quote Originally Posted by Axion50 View Post
    böyle bi takimla ligde güzel gidiyosun takipcinim
    sağol, fm 11'de de Sociedad'la kariyer yaptığımdan birçok oyuncuyu yakından biliyorum ondada sezonu 4. tamamlamıştım ilk sezon ama bu seferki hedef ilk 10.

İspanya Kupası
    4.Tur 1. Ayak

Topa hakim olamadık oyun Malaga'nın elindeydi. 2. yarıda Prieto bizi umutlandırdı ama Mikel Gonzalez umutlarımızı zora sokarak 2. ayağı heycanla beklemize neden oldu. Ayrıca uzun süre sonra ilk kez yenildik. Tebrik ederiz rakibimizi

Mesaj Yetkileri