Sayfa 1 / 30 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 884 sonuç

Konu: ''Kareografi'den Çok EtKilendim Ve Galatasaray'a İmza Attım'' | 3.Sezon [ Avrupa ]

Arrow ''Kareografi'den Çok EtKilendim Ve Galatasaray'a İmza Attım'' | 3.Sezon [ Avrupa ]

İşde o Kareografi :=))

Amblemimiz Ve Metin Oktay Efsane Oyuncumuz

Galatasaray Spor Kulubü merkezi İstanbul'da olan, özellikle Profesyonel Futbol Takımı ile tanınan spor kulübü.

1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından, öğrenci oldukları Galatasaray Lisesi'nde kurulan kulüp, futbol branşında 17 kere Türkiye Ligi şampiyonluğu ile 2000 yılında UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası'nı kazandı.

2004 yılında Polonya'nın Poznań şehrinde gerçekleşen 23 Yaş Altı Dünya Kürek Şampiyonası'nda yarışan İhsan Emre Vural ve Ahmet Yumrukaya ikilisi, hafif kilo İki tek kategorisinde şampiyon olarak, Türkiye'nin kürekteki ilk şampiyonluğunu kazandırdılar.

2008 yılında Galatasaray Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası finalinde Alman rakibi RSV Lahn-Dill'i 63-51 yenerek şampiyon oldu. Daha sonra Galatasaray, Japonya'da düzenlenen Kitakyushu Cup'ta Kanada'nın British Columbia takımını 77-62 mağlup ederek , namağlup şekilde şampiyon oldu.

2009 yılında ise Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, Eurocup finalinde İtalya'nın Cras Basket Taranto takımını 82-61 yenerek Avrupa Şampiyonu unvanını aldı.

Arma'mız

Galatasaray'ın ilk amblemi; ağzında futbol topu taşıyan kanatları gerili bir kartalı içeriyordu. Ancak Galatasaray Lisesi öğrencilerinden Şevki Ege tarafından çizilen bu kompozisyon benimsenmeyince kenara itildi. Bugünkü amblem ise 1923 yılında, yine lise öğrencilerinden Ayetullah Emin tarafından çizilmiştir. Yeni çizim, geometrik çizgilerin uyumlu kullanılmasıyla iç içe geçmiş sarı-kırmızı renklerde "GS" harflerini içermekteydi. İlk olarak Ayetullah Emin ve Şinasi Şahingiray tarafından çıkarılan haftalık bir mecmuada kullanılan bu kompozisyon, çok beğenildi. Bunun üzerine resmî amblem olarak kabul edilmesi için teklif yapıldı. Teklif alkışlar arasında ittifakla kabul oldu. Eski harfler Gayın ve Sin, daha sonra Latin alfabesine geçilmesiyle yerini G ve S harflerine bıraktı.

Galatasaray'ın Gayın ve Sin'li arması (1923)

Galatasaray'ın G ve S'li arması.

Renkleri'miz

Kurulduğu yıldan günümüze Galatasaray formaları
    Galatasaray Spor Kulübü'nün ilk renkleri kırmızı-beyaz'dır. Türk bayrağı'nın renklerinden esinlenerek seçilen bu renkler, dönemin baskıcı ve paranoyak yönetimi tarafından kuşkuyla karşılanmış ve futbolcular sıkı bir takibe alınmışlardır. Bu nedenle, sarı-siyah renkler gündeme gelmiş ama bunlar da kalıcı olmamış ve Galatasaray, bugünkü renklerine kavuşmuştur. Bu renklerin öyküsünü Ali Sami Yen şu şekilde açıklamaktadır:
    “ Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkânına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu." Buna karşılık kuruculardan Bekir Sıtkı, söz konusu renklerin Gül Baba'nın II. Beyazıd'a verdiği sarı ve kırmızı güllerden esinlendiğini ileri sürer.

"Dünyanın en iyi futbol kulüpleri"

2000 yılında bu başarılarından dolayı UEFA tarafından o yılın Eylül ayında Millenium Kupası ile ödüllendirilen ve kupası Franz Beckenbauer tarafından verilen Galatasaray, ayrıca Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu tarafından yapılan "Dünyanın en iyi futbol kulüpleri" istatistik çalışmasında, 2000 Ağustos ayının en iyi takımı olarak gösteridi ve o yılın sonunda dünyada yılın en iyi takımı oldu.

2000 yılında kazanılan Süper Kupa.
    Galatasaray UEFA Kupası'nı yenilmeden ve Şampiyonlar Ligi gruplarını 3. olarak bitirip kazanan tek takımdır. 1999-2000 yılında, UEFA Kupası finalinde İngiltere'nin Arsenal kulübünü penaltılarla yenerek, bir Avrupa Kupası kazanan ilk ve tek Türk futbol kulübü olmuştur. Galatasaray aynı yıl; Süper Kupayı'da Real Madrid'i 2-1 yenerek kazanmıştır. Avrupa'da en fazla başarı yakalamış Türk takımı olan Galatasaray' ın Avrupalı rakiplerine oranla mütevazı olarak görülen kadrosuyla kazandığı UEFA Kupası ve Süper Kupa dünyada büyük bir başarı olarak görülmüş, böylece Galatasaray adı tüm dünya tarafından tanınan bir marka hâline gelmiş ve kulüp dünya çapında büyük bir taraftar topluluğu kazanmıştır. Kulüp Avrupa' daki popülerliğini halen devam ettirmektedir.

BAŞKANIMIZ
    ÜNAL AYSAL

Ünal Aysal (d. 1941, İstanbul), Türk işadamı, Galatasaray Spor Kulübü başkanı.
    İstanbul 1941 doğumlu olan Ünal Aysal, orta öğrenimini 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesinde, Yüksek öğrenimini de İsviçre - Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de muadelet diplomasını aldı.
    Galatasaray Lisesi'nden mezun olduğu 1960 yılından itibaren, çalışma hayatına başlamış olan Ünal Aysal, 1970-72 yıllarında Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde ihracat koordinatörü olarak görev yaptı.
    Ünal Aysal, 1973 yılı başında Brüksel'deki bir firmanın ticaret müdürü olarak çalıştı. 1974 yılında da Unit International'i kurdu. Bu şirkette, ilk 10 yıllık dönemde demir çelik ve sanayi mamulleri satışı ve petrol swap işlemleri yaptıktan sonra, 1984 de petrolün yanı sıra, elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerinde ihtisaslaştı.
    Bu arada, Türkiye ve İran'da elektrik santralleri kuran Ünal Aysal, daha sonra temiz enerji yatırımları ve madencilik faaliyetlerine yöneldi.
    Ünal Aysal, bu alandaki çalışma ve başarıları yanında turizm sektörü ile de ilgilendi; Antalya Kemer'de, biri 450, diğeri 370 odalı 5 yıldızlı oteller kurdu. Ayrıca İstanbul Boğazda bir butik otel sahibidir.
    Ünal Aysal'ın, 1000 kişinin çalıştığı Unit Grubu'nun çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yürüttüğü girişimlerden başka, bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal üye olarak çalışmaktadır.
    Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye'yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır.
    İktisadî Araştırmalar Vakfı, Tez Değerlendirme Yarışmasının sponsorluğunu üstlenen Ünal Aysal'ı, her yıl bu amaçla yapmış olduğu katkılardan dolayı şeref üyeliğine seçmiştir.
    Ünal Aysal 2010-2011 Sezonununda 14.05.2011 tarihinde katıldığı seçimi kazanarak Galatasaray SK başkanı seçilmiştir. 2998 oy alarak tarihin en çok oy alan başkanı olmuştur.

MABEDİMİZ
    ALİ SAMİ YEN SPOR KOMPLEKSİ TÜRK TELEKOM ARENA

YABANCI FUTBOLCULARIMIZ

FERNANDO MUSLERA

TOMAS UJFALUSİ

EMANUEL EBOUE

FELİPE MELO

ALBERT RİERA

JOHAN ELMANDER

MİLAN BAROS

Mevcut Kadromuzdan Bir Kesit :=)

Öncelikle Herkese Selamlar Herkese Sevgiler,Saygılar :=) Konuyla Baya ilgilendim ve Emek Harcadım Kaliteli İnsalar'a Kaliteli Birşey Sunmak İstedim. The God Father Fillminde oynayan Marlon Brando'nun Fotoları kullanarak Eğlenceli Ve İlginç Bir Kariyer Olsun İstedim İnşallahda Öle Olur.
    Bu Benim Forumlarda Paylaşdıgım İlk Kariyerim :=) Degerli Arkadaşlardan,Dostlardan,Kardeşlerden Hatta Belki Abilerimizden Transfer Personel Vs.. Önerilerinizi ve Yorumlarınızı Herzaman Beklerim..
    Adım: NEJAT
    Kariyerimin ADI: NEJAT BABA
    AÇILAN LİGLER: BAYA Bİ LİG AÇIK
    DATABASE: LARGE

(SON DAKİKA HABERİ) Flash Flash Flash Fatih TERİM'in Galatasaray Başında 1 Şampiyonlar Ligi 2. Uefa Kupasınıda Kazandıkdan Sonra Real Madridin Başına Geçmişdir.
    Bunun Üzerine Teknik Direktör Arayışına Giren Galatasaray A.Ş Ve Futbol Klübü Başkanı Ünal AYSAL Şok Karar Vererek Takımın Başına Nejat BABA'YI Geçirdi
    Teklife Olumlu Yanıt Veren Nejat BABA Leverkusen Maçındaki Kareografiyi Unutamayan Ve o Kareografiden Sonra Galatasaray'a Gönül Veren Nejat BABA
    Teknik Direktörlük Lisanslı Aldıkdan Sonra Tek Hayalinin '' GALATASARAY Klübü Teknik Direktörü Olmak ve GALATASARAY Klübüne Hizmet vermek '' Sözleriyle Basına açıklama yapmışdır.

Last edited by Gratel : 01.Ocak.2012 at 05:47

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Kariyeriniz onaylanmıştır.

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dilerim.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Başarılar diliyorum dostum en iyi yerlere taşı bizleri
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Başarılar diliyorum dostum en iyi yerlere taşı bizleri
    sagolasın renkdaşım alicanım inşallah hak ettigi yerlere getirmek görevimiz seninde fikirlerine çok ihtiyacım olacak özellikle oyuncu bulma konusunda

Quote Originally Posted by Homer J.S View Post
    Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dilerim.
    ÇOk teşekküler inşallah başarılı da olacam )

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim giriş güzel olmuş.

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Başarılar dilerim giriş güzel olmuş.
    İçimden Geldigim Gibi Bir Giriş Yapmak İstedim Yapmacık Şeylere İhtiyamıcız Yok zaten Önemli Olan Sonuçda Dogallımız degilmi Beyendigine Sevindim Çok Sagolasın Dostum :=)

Başarılar dostum. Giriş gerçekten güzel olmuş.

Quote Originally Posted by yigit32 View Post
    Başarılar dostum. Giriş gerçekten güzel olmuş.
    sagolasın dostum inşallah :=) Beyendigine sevindim demekki amacıma ulaşmışım

Cool

Hayırlısıyla Başlıyoruz..

..:: HAZIRLIK MAÇLARIMIZ ::..

12 Tane Hazırlık Maçı Yapacaz :=)

Lig Fenerbahçe maçıyla start alıyor süper Fikstür

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

12 hazırlık maçın var sakatlık olması çok muhtemel.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Ligi Fenerbahçe maçı ile açıyorsun evinde oynacaksın , galibiyet alırsan gerisi gelir zaten

- Galatasary - Galatasaray Yedekler -

11ler:

Sonuç:

Yedekler Düşügümden daha iyi Oynadı.Ama Onlara karşı Tabiki Kalitelimizle Üstün Gelldik ve Kolayca Kazandık

Maçın Yıldızı : Milan Baros Puan: 8.8

Quote Originally Posted by yigit32 View Post
    Lig Fenerbahçe maçıyla start alıyor süper Fikstür
    @alicanfmfan

Çoklu alıntı nasıl yapılıyor ?

ya yeneriz inş.. derbiyle açmakda belki avatanaj olur bize ama enazından bir anadolu takımıyla açılış yapmak isterdim tabiki

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    12 hazırlık maçın var sakatlık olması çok muhtemel.
    evet haklısın bunuda düşündüm zaten çok hazırlık maçı yapmamızın amacı serbest transferden oyuncular alıcam onların performansınıda daha iyi görmüş olucam ilk yapdıgım iş full kondisyon yükledim takıma 1hafta veya enfazla 2hafta öle durcaklar onan sonra standart antreman programına geçircem bütçemiz kısıtlı oldugundan serbestlere yönelcez artık

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Alıntı tuşunun yanında 3 kişili bir sembol var ya onlara tıkla. Sonra cevap yaz butonuna tıkla olur.

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Alıntı tuşunun yanında 3 kişili bir sembol var ya onlara tıkla. Sonra cevap yaz butonuna tıkla olur.
    evet gördüm bilmeyince zor işde çok teşekkür ederim renkdaşım )

GALATASARAY - PORTO

11ler:

Sonuç:

SOnuçdan Görünüm:

Ya sağ Kanatdan Ani Bir Falsolu Orta geldi Tam sag açık bölgesinden 3 4 Defans oyuncusu arasından Hızlıca koşup top geldigi anda sıyrılıp Voleyi hiç beklenmedik anda Vuran Cristian Rodriguez ilk yengilgimizi tatdırdı ve beni yıkdı

Maçın Yıldızı : Cristian Rodriguez Puan: 7.5
    Last edited by Gratel : 31.Aralık.2011 at 21:02

Galatasaray - Trabzonspor

11ler:

Sonuç:

BAzı Oyuncular Aldım Denemeye Serbest Transferden.. Kafama yatarsa sözleşme İmzalatacam İmzalatınca koyacam zaten
    Riera Süperdi Bu Maçda.. Sol Açıkdan topu sürdü Ve çizgiye gelince Ortayı Açdı Tam isabet orta Elmanderin Kafasıyla Buluşdu Elmander Fazla Yükselmeden Topu Kafa Vuruşuyla Aglara Gönderdi..
    Diğer Gol Suan Denemede Olan Enzo Scorza Çok Güzel Bir Gol Attı Falsolu Gol :=)
    Sabri Ag bek mekinden Uzaga resmen Uzakdan Pas Niteliginde Enzo Scorza Topu Önüne Süper Aldı ve Mükemmel Bir vuruş yapdı DK 45+1de 2 Golumuzu Attı Zevkli Bir Maçdı

Maçın Yıldızı : Albert Riera Puan: 8.0

kariyerinde başarilar dilerim benim kariyerimede beklerim

Quote Originally Posted by Axion50 View Post
    kariyerinde başarilar dilerim benim kariyerimede beklerim
    sagolasın kardeşlerm fırsat bulursam bakarım

GALATASARAY - KAYSERİ

11ler:

Sonuç:

HD MAÇIN GOLLERİN VİDEOSU

http://youtu.be/fYb8iC8YNlE?hd=1
    (HAKAN BALTADAN İLK 2 GOLDE MUHTEŞEM ORTALAR

Maçın YIldızı: Servet Çetin Puan: 9.1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    SAO PAULO TAKIMIDAN HenriqueKİRALIK 1.2M SATIN ALMA OPSİYONLU KADROMUZA KATTIK (( VE İLK MAÇINDA 1GOL 1 ASİST YAPDI ))

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    GALATASARAY - GAZİANTEP

11ler:

Sonuçlar:

HD MAÇIN GOLLERİN VİDEOSU

http://youtu.be/KPf6jCEn4PM?hd=1

Maçın YIldızı : GÖKHAN ZAN Puan: 9.3

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PERSONELLERİMİZ :=) YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

BİR TRANSFER DAHA ALPER ULUDAG (20) 1k peşin 48ay Taksitle 2M KADROMUZA KATILDI

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU TRANSFER NORMALDE Renan Fouginho 1M İDİ BEN ÖNCE 120K KİRALADIM SONRA OPSİYONLU OLARAK 250K DAHA VERİP KADROMUZA KATDIM 370K MAAL OLDU TRANSFER VE 250NIN 1K PEŞİN 249K 48 TASKİTLE

SAO PAULO KLÜBÜNDEN KİRALADIMIZ Henrique(20) 1K KİRALAMIŞDIM OPSİYONU KULLANARAK 1.2M KADROMUZA KATTIK 1K PEŞİN 1.2M 48 AY TAKSİTLE OYUNUN ASIL DEĞERİ 1.5M İDİ

YORUMLARINIZI,FİKİRLERİNİZİ BEKLERİM ÖNERİLERİNİZİDE BEKLERİM :=)

Last edited by Gratel : 01.Ocak.2012 at 04:09

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Transfelerin genç isimler ancak tanımadıgım için herhangi bi yorum yapamayacağım.

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Transfelerin genç isimler ancak tanımadıgım için herhangi bi yorum yapamayacağım.
    tavsiyeleri dikkate alarak yapdım genc olmasıda iştahamı artırdı işde Henrique nasıl onuda yeni ekledim ) personeler hakkında birşey söylememişsin ) bazı personeller yetersiz galiba ya :/

DAHA TRANSFERLER VAR YARIN AÇIKLARIM.. VE 2 TANE İTALYAN DEVİ TAKIMLA ARKA ARKAYA HAZIRLIK MAÇIMIZ VAR YARIN OYNUYCAM ONUDA ŞİMDİDEN HEYCANI SARDI HAZIRLIK MAÇIDA OLSA KADROYU GÜCÜNÜ GÖRMEK İÇİN İYİ BİR ŞANS
    Last edited by Gratel : 01.Ocak.2012 at 05:54

Trabzon,Antep maçına falan bakılırsa ligde başı çekiceksin heralde renktaş

Quote Originally Posted by GALATAS4R4Y View Post
    Trabzon,Antep maçına falan bakılırsa ligde başı çekiceksin heralde renktaş
    sagolasın renkdaşım yorumun için bakalım hayırlısı amacım şampionlar ligi aslında tabiki 0:

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Başarılar kardeşim Galatasaray kariyerleri kolay oluyor hele taksitli olursa

Sayfa 1 / 30 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri