Geleneksel işlerden ziyade çağdaşa yöneldiğimiz için eski köye yeni adet getirilmesinin ayıplanmaması lazım. Turksportal tarihi boyunca amatör kümeye kadar konular tek tek açılmış olabilir. Esnek bir planlamaya sahip olduğumuz için olası durumlarda değişiklik yapabiliriz. Bu değişikliklerin ayıp değeri taşıdığını düşünmüyorum.

Kabul etmeliyiz ki işin içine biraz taraftarlık duygularımız giriyor. Yoksa Bank Asya bölümü içinde eleştirilmemiz gerekirdi. Oradaki konularında birleştirildiği gerçeği önümüzde duruyor. Demek ki asıl mesele konuların birleştirilmesi değil sorun bir takımın maç başlığının açılmamasıdır.

Açıkçası forumun değişik alanlarında daraltmaya giden, konuları birleştiren, ana forumları alt forumlara dönüştüren birisi olarak maç başlıklarının tek bir alanda toplanmasını desteklemiyorum. Netice olarak tek başlık açtığımızda da sunumları içine bırakıyorsak bunları farklı başlıklarda da bırakabiliriz. Bu yoğun tempoda 3-4 gün bazı başlıkların kalması bizi etkilemez. Çok gerekliyse 1-2 gün sabredip öyle birleştirebiliriz.

Tabi bu söylediklerim uygulamanın %100 yanlış olduğunu göstermez. Sonra burada alınan karara karşı fikir belirttim diye nerde Volkan Baros'lar, Aydın'lar, DisCo'lar diye adım ilerde geçmesin. Yine bu görüşümün nedeni altında futbol bölümü kurallarında yazanlar yatmamaktadır. Takdir edilir ki kural-9 maç başlıklarını sahiplenen taraftarlar için eklenmiştir. Kuralı cımbızlamak yerine tamamını koyarsak ve birazda anlam bütünlüğünü kavrayabiliyorsak kuralın ne anlattığı açıktır.

9- Forumda bir takıma ait açılmış konuya sadece o takımın taraftarları yazabilir diye bir şey yoktur. Burada takımlara özel bölümler/konular yoktur. Her takımın taraftarı istediği konuya, kurallar dahilinde yazabilir. Büyük takım taraftarlarının maç konularında konuyu sahiplenmemeleri, forumda taraftarı olmasa da karşı takımın da haklarına saygı duymaları gerekmektedir.
Şayet bu kural bahsedilen şekilde olsaydı bizim hiçbir maç başlığını açmamız gerekirdi. Neticede bu forumda takımlara özel başlık yoktur. Neyse.

Sonuç olarak başlıkların aktif olmaması nedeniyle böyle bir karar alındı. Daraltmaya gidilerek konular birleştirildi. Sebebi de defalarca anlatıldı. İtham edilen ötekileştirme sebebini ise en son ihtimalde bile düşünmeyiz. O derece konu nettir.

Konuyu uzatmak istersek günlerce yazarız ve her cümleyi her harfi istediğimiz yere çekeriz. Olayı değerlendirip gerekli karar hem üyeleri hem bizleri memnun edecek şekilde alınacaktır. Mesela konu açma olayını üyelere bırakmak gibi...