Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 37 sonuç

Konu: Takım Ve Oyuncu Komutları Ayarlama Programı

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Default Takım Ve Oyuncu Komutları Ayarlama Programı

Herkese merhabalar...

Taktik atölyesini sizlerin talep etmesi halinde kadrolarınıza göre taktik hazırlamada size yardımcı olmak için açmıştım. Fakat son zamanlardaki yoğunluğum yüzünden taktik yapamaz hale geldim. Bir insana hergün hazır ekmek vermektense ekmek yapmayı öğretmek daha faydalıdır diye düşünerek bir haftadır falan üzerinde çalıştığım projeyi tamamladım. Bir FM sitesinden oyuncu ve takım komutları ile eldeki oyuncuların profilleri arasındaki ilişki ve hesaplamalar hakkında güzel ve mantıklı bir yazı okuduktan sonra onu daha da geliştirmeye,eksik bilgileri tamamlamaya ve bunu da exelde sayısal verilere dökmeye karar verdim. Mentality hangi özelliklere bağlıdır, pres hangi özelliklere bağlıdır? Savunma hattının yeri ile oyuncu özelliklerini nasıl ilişkilendirebilriiz gibi birçok soruyu kafamda şekillendirdikten sonra kullanacagınız taktikte en hayati önem taşıyan mentality, creative freedom,passing style,tempo,width ve defensive line ayarları üzerinde çalıştım. Hem oyuncuların bireysel hem de takımın komutları otomatik olarak hesaplanıyor. Sizin tek yapmanız gereken şey programa önce kaleci hariç 10 oyuncunuzun ismini ve sonra da profilindeki değerleri gerekli yerlere yazmak. Program içerisinde sizin girdiğiniz verilere bağlı olarak değişen onlarca formül mevcut. O yüzden oyuncularınızın profil özelliklerini yazacağınız kutucuklar dışındaki yerlere dokunmamanızı tavsiye ederim. Güle güle kullanın. 2012 ile birlikte turksportal ailesine ilk hediyemizi vermiş olalım....

EXEL PROGRAMIN LİNKİ
    Last edited by GeNç KaRTaL : 31.Ocak.2012 at 01:12 Reason: indirme linki güncellendi.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Hocam teşekkürler, bu kadar erken paylaşmanızı beklemiyordum. Ellerinize sağlık, teşekkürler.

Hocam gerçekten teşekkürler. Çok güzel bir çalışma.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler güzel bir çalışma çok yaralı olacağına inanıyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Rica ederim,güle güle kullanın. İşinize yarar umarım. Kullanım konusunda aklınıza takılan soruları cevaplarım..

6. Default

Hocam yıllar seni yaşlandırmıyor eski gücüne güç katıyorsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sen yaptıysan eminim kalite olmuştur abi :] Hemen indirip deniyorum.
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Kalitenin ağababası hemde. Çok teşekkürler hocam

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

eline sağlık hocam

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

ortaya çıkan verileri her maçta kullanıp başarılı olursunuz demiyorum Mesela takımınız Galatasaray ve eldeki oyuncuların özelliklerini girdiğinizde tempo 12, closing down 13, width 13 çıktı diyelim. Bunu lig maçlarında kullandığınızda eğer rakip kapanıyorsa tempoyu ve genişliği arttırıp pres'i azaltmalısınız. Fakat mesela şampiyonlar liginde zorlu bir rakibe karşı oynuyorsunuz ve rakip hızlı tempoda sürekli üzerinize geliyor, % 60larda top hakimiyetini falan sağlamış durumda... Böyle bir maçta yapmanız gereken ise tempoyu ve genişliği azaltıp pres'i arttırmak olacak.çünkü "tempo" demek maçın hızlanması ve 10 dk da 1 kere rakip alana gidiyorsanız bunu 3'e 4'e çıkarmaktır. Pres'i arttırmanın ve genişliği azaltmanın mantığı ise rakibin topla rahat oynamasını engellemek için alanları daraltarak rakibi bozmaktır. Aynı zamanda tempoyu da azalttığımız için topu daha sakin kullanacağımızdan top hakimiyetimiz de artar

Hocam ellerinize sağlık

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Deneyeceğim hocam. Ellerine sağlık, bu kadar erken çıkmasına sevindim. Süpersin.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Deneyenler başarılı olup olamadıklarını paylaşırlarsa sevinirim...

Yani sonuçta her ne kadar yapay zeka kullanılmış olsa da sayısal verilere oturtulan bir oyun olduğu için özellikle oyuncu komutları genelde başarılı olur. Tabi o otomatik çıkan sayısal değeri etkileyen özellikleri ben kendim yorumladım. Yapımcılardan farklı özellikleri hesaplamış olabilirim. Mesela en basitinden pres miktarı için 8-9 tane farklı özelliği formüle dahil ettim.Buna rağmen belki 1-2 özellik daha etki ediyor olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    konya

pardon ama programı 2003 formatında yukleyipte bide onu koyabilirmisin siteye...

Hocam, kadro ve diziliş bu olmak üzere tüm ayarlar verdiğin programla yapıldı. Konun geliştirilmesi ve eksilerin, artıların ortaya çıkması için resimleri ekledim. Malagayı yönetiyorum.
    Kendi gözlemlerime gelince:
    -Öncelikle çok stabil bir taktik anlayış oluşuyor ve bu takımın sahadaki yayılımını korumasına sebep oluyor. Bence bu önemli bir özellik.
    -Kadroda bulunan oyuncuların tüm mental özellikleri taktiğe yansıtılabiliyor.
    -Programı kullanırken oyuncularımı daha iyi tanıma fırsatım oldu. Kendi adıma söyleyeyim bu kadar takılmıyordum oyuncu özelliklerine.
    -Transfer için de kullanılabilir bence. Kadroya dahil edeceğiniz oyuncunun takım oyunun ne kadar etkileyebileceğini analiz etmek için işe yarar.
    -Düşük profilli liglerde, 2.ligler ve kuvvet dengelerini arasında uçurum olan ligler (Türkiye,Portekiz,Rusya) için kullanırken oyuncu profilleri genel anlamda düşük ama lig içinde iyi bir konumda olacağından yanıltabilir. Böyle durumlarda bence atak-defans dengesi takımın gücüne oranla çıkan rakamın üstüne çekilebilir. Aynı konu kadrolarında yüksek profilli oyuncular bulunan (İngiltere, İspanya) fakat lige göre yetersiz sayılabilecek takımlar için de geçerli. Bu sefer de bence çıkan değerler toplu olarak biraz daha aşağıda değerlendirilmeli.
    Tek maç üzerinden söyleyebileceklerim bunlar. Bence çok kullanışlı ve taktik sıkıntı çekenler için güzel bir program. Bu değerleri girdikten sonra biraz tecrübe biraz yaratıcılıkla çok iyi sonuçlar almak mümkün.
    Last edited by ozgenoc : 09.Ocak.2012 at 13:38

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

akşam evde vereyim 2003 linkini...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Sürüm farkından ben de değişiklik yapamadım dosyada , sen yaptıysan vardır bunda birşeyler hocam . Deneyesim var.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Çıkan değerleri direk yansıtırsanız yanıltıcı olabilir. Ama genel anlamda özellikle oyuncuların bireysel olarak çıkan "Mentality" değerlerini mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Lige,sahaya ya da rakibe göre değişkenlik göstermesi gereken genel ayarlarınız ise tempo,closing down,width ve diğer özel ayarlar olsun. Mentality ayarlarını bireysel olarak tüm oyunculara özel yapın.

Hocam öncelikle program için emeğinize sağlık, benim size bir kaç sorum var öncelikle strenght 9 workrate 9 stamina 11 olan oyun kurucuma program 13 closing down değeri verirken, 16 workrate 18 strenght 16 stamina değeri olan dmc oyuncum 14 closing down değeri almıs bu arada ilk oyuncumun determinationu 12 ikincisin 15 acaba closing down hesaplanırken benim atladğım başak özellikler mi var? yoksa ben değerleri girerken programı mı bozdum
    İkinci sorum ise takım ayarlarında her özellik bende 13 çıktı ve bazı ara toplamda değerler yazarken bazı kutular boş bu normal mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben 4-4-2 kullandım daha verim aldım , değerler sanki hep oratalara yakın çıkıyor başka takımda denemedim bilmiyorum belki oyuncularımın özellikleridir ama gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş nannar arakaşımızn eline sağlık

Uploaded with ImageShack.us

2003 diye illa kişinin 2003 le dosyayı düzenlemesine gerek yok zaten dosyayı 2003 ile açtığınızda uyumluluk dosyası indirmenizi öneriyor bu arada çalışma için teşekkürler çok ikilemde kaldığım bir konuydu oyuncuya nasıl ayarlar vereceğimi düşünmek

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Cr1minaL View Post
    2003 diye illa kişinin 2003 le dosyayı düzenlemesine gerek yok zaten dosyayı 2003 ile açtığınızda uyumluluk dosyası indirmenizi öneriyor bu arada çalışma için teşekkürler çok ikilemde kaldığım bir konuydu oyuncuya nasıl ayarlar vereceğimi düşünmek
    ben uyumluluğu indirdim ama dosya çince bir şeye dönüştü hocam bi el atıverirsin artık

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

unuttuydum durun upload edeyim.

Quote Originally Posted by Heroon View Post
    Hocam öncelikle program için emeğinize sağlık, benim size bir kaç sorum var öncelikle strenght 9 workrate 9 stamina 11 olan oyun kurucuma program 13 closing down değeri verirken, 16 workrate 18 strenght 16 stamina değeri olan dmc oyuncum 14 closing down değeri almıs bu arada ilk oyuncumun determinationu 12 ikincisin 15 acaba closing down hesaplanırken benim atladğım başak özellikler mi var? yoksa ben değerleri girerken programı mı bozdum
    İkinci sorum ise takım ayarlarında her özellik bende 13 çıktı ve bazı ara toplamda değerler yazarken bazı kutular boş bu normal mi?
    Hocam şu sorumuda bir yanıtlayıversen

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

mentality de önemli. dolayısıyla önde oynayan oyuncularınızın daha çok pres yapması normal

ara toplamlarda boş kutu yok tekrar indirmeni tavsiye ederim

Nesil
    2006
    Yer
    konya

gercekten program icin ellerine saglık calısılmıs ugrasılmız emek harcanmıs muhtesem bi program...yalnız takımımda taktiğim ii gimtesine ragmen bir eksiklik var sag ve sol acıkta oynayan oyuncularım (quaresma-simao) devamlı sıfıra inmeye calısıolar,iniolar orta acmıolar yada kendileri kaleye dogru yonelişolar halbuki orta acsalar daha tehlikeli posizyon olacak bos durumdaykende rakip oyuncu pres yaparkende aynı durumla karsılasıorum bunu nasıl engel olabilirim su anda tek sıkıntım bu???yardımcı olursan sevinirim...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

çizgiye inmelerini kaldıracaksan orta açma ayarındaki "byline" değiştir.mixed yap. az orta açıyorlarsa orta açma ayarını sık sık yap. ona rağmen açmıyorlarsa oyuncunun özel yetenekleriyle igilidir.

Nesil
    2006
    Yer
    konya

yardımcı oldugun için tesekkurler dediklerini uyguladım faydası oldu gibi tabe oyuncunun ozel yetenekleriylede alakalı olan birsey zira quaresma zaten takım oyunu dusuk olan bi oyuncu yinede tesekkurler...

Quote Originally Posted by matias delgado View Post
    gercekten program icin ellerine saglık calısılmıs ugrasılmız emek harcanmıs muhtesem bi program...yalnız takımımda taktiğim ii gimtesine ragmen bir eksiklik var sag ve sol acıkta oynayan oyuncularım (quaresma-simao) devamlı sıfıra inmeye calısıolar,iniolar orta acmıolar yada kendileri kaleye dogru yonelişolar halbuki orta acsalar daha tehlikeli posizyon olacak bos durumdaykende rakip oyuncu pres yaparkende aynı durumla karsılasıorum bunu nasıl engel olabilirim su anda tek sıkıntım bu???yardımcı olursan sevinirim...
    Bu bendede çok oluyo oyuncu son çizgiye iniyo sanra ordan ceza sahasına sokulup sıfırdan sut çekmeye çalışıyo böylece güzelim atakta harcanmıs oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    konya

Quote Originally Posted by Heroon View Post
    Bu bendede çok oluyo oyuncu son çizgiye iniyo sanra ordan ceza sahasına sokulup sıfırdan sut çekmeye çalışıyo böylece güzelim atakta harcanmıs oluyor.

ben nannar arkaadasın dedigini yaptım faydası oldu gibi...denemeni tavsiye ederim...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri