Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 94 sonuç

Konu: Kulübün Popülaritesini Arttırma

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    En ufak örnek Portekiz araştırmacıları kendi ligindeki oyuncularına nasıl absürt değerler veriyorlarsa bizdede verilsin bol keseden.
    Gerçekten anlamakta zorlanıyorum bazen. Türk oyuncuların genelinde gerçeğe ters düşen değerler var. Hadi bunları geçtim ama bu "Reputation" olayına bir çözüm bulunmalı. FM11 de Paulo Henrique'nin teknik ve mental özelliklerini hatırlıyorsunuzdur, ve hangi takımların talip olduklarınıda.. Trabzonspor getirdi bu adamı.. Ve değerlerindeki düşüşe bakın..

Türkiye Liginin komple bir bakımdan geçmesi gerekiyor bence..

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Yahu arkadaşlar söylediklerinizden kişisel olarak ben hiç bir şey anlamadım! Buranın SEGA ile ne ilgisi var? Burada ki arkadaşlar oyunu yazanlar arasında mı? Adamlar bir strateji ile programlamışlar oyunu ve bu Team Rep olayını da kafalarından koymuyorlar! Fifanın dünya sıramalası listesine göre koyuyorlar. Yani Reel de kim ne yaptıysa Avrupa kupalarında veya UEFA veya şampiyonlar liginde ona göre koyuyorlar. Hem de şöyle de bir şey var ülkelerin Rep ile liglerin Repi ayrı;

Bu liglerin değeri

Bu da Ülkelerin değeri

Gördüğünüz gibi lig değeri konusunda Hollanda altımızda fakat dünya sıralamasından 1. durumda. Yani buradan en başında çıkacağımız sonuç milli takımın veya ligde ki takımların aldığı sonuçlar lig değerini etkiliyor mu etkilemiyor mu? Şu an onun çalışmalarını yapıyorum. Bir de tahmin ettiğiniz gibi Team Rep puanları öyle kolay kazanılmıyor... Puanlama sistemini aşağıda ki gibidir;

Ve eğer liginizde Rep bakımından sizden aşağıda ki bir takım ile oynuyorsanız kazansanız bile 1 puan alamıyorsunuz. Kaybederseniz de 1-8 arası puan düşüyor. Çok daha kötü takımlara (pendik, yeni malatya v.s) kaybederseniz bu oran 15'e kadar oluyor. Size şunu temin ederim ki 4 gündür uğraşıyorum hepsi mantıklı bir algoritma ile yapılmış. Zaten şu yazı bitsin çoğunuz anlayacaksınız

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Ama eğer ben oyunla uğraşmayayım hemen bana Ronaldolar, Messiler gelsin diyorsanız yöneticilerden neden bekliyorsunuz bazı şeyleri değiştirmeyi? Buyrun arkadaşlar;

Girin editöre filter kısmından istediğiniz ligin tipini yazın (Premier, liga) Türkiyenin Premier. Yazın premier içinden seçin Turkish premieri. Aşağıda ki Edit tuşuna basın...

Ondan sonra ekranınıza aşağıda ki pencere gelecektir.

Kırmızı ile çevrelediğim Reputation kısmına yazın 200 kayıt edin. Ondan sonra En baba lig biz olalım. Oyunun tadı zaten önemli değil

Nesil
    2006

Şunu belirteyim oyun hile için imkan vermiş editor kullanabilirsiniz, eğer oyundan daha fazla zevk almak için.

Bu ligin tek sorunu transferlerdir, oyunda bütün Andolu takımlarımızın 100bin dolar'dan fazla bühtçeli transferler yapmyorlar, hadi ilk iki yıl anladım; ama oyunda Türk takımları lig açık olduğundan çok gelişiyorlar, UEFA Kupası süpriz şampiyonlar ligi katılımları yapıyorlar; ama ben şöyle o takıma yakışacak daha bir transfer görmedim. Hiç adını sanını duymadığımız liglerden adını duymadığımız isimler alması çok sıkıcı.

Quote Originally Posted by wolffather View Post
    Yahu arkadaşlar söylediklerinizden kişisel olarak ben hiç bir şey anlamadım! Buranın SEGA ile ne ilgisi var? Burada ki arkadaşlar oyunu yazanlar arasında mı? Adamlar bir strateji ile programlamışlar oyunu ve bu Team Rep olayını da kafalarından koymuyorlar! Fifanın dünya sıramalası listesine göre koyuyorlar. Yani Reel de kim ne yaptıysa Avrupa kupalarında veya UEFA veya şampiyonlar liginde ona göre koyuyorlar. Hem de şöyle de bir şey var ülkelerin Rep ile liglerin Repi ayrı;

Bu liglerin değeri

Bu da Ülkelerin değeri

Gördüğünüz gibi lig değeri konusunda Hollanda altımızda fakat dünya sıralamasından 1. durumda. Yani buradan en başında çıkacağımız sonuç milli takımın veya ligde ki takımların aldığı sonuçlar lig değerini etkiliyor mu etkilemiyor mu? Şu an onun çalışmalarını yapıyorum. Bir de tahmin ettiğiniz gibi Team Rep puanları öyle kolay kazanılmıyor... Puanlama sistemini aşağıda ki gibidir;

Ve eğer liginizde Rep bakımından sizden aşağıda ki bir takım ile oynuyorsanız kazansanız bile 1 puan alamıyorsunuz. Kaybederseniz de 1-8 arası puan düşüyor. Çok daha kötü takımlara (pendik, yeni malatya v.s) kaybederseniz bu oran 15'e kadar oluyor. Size şunu temin ederim ki 4 gündür uğraşıyorum hepsi mantıklı bir algoritma ile yapılmış. Zaten şu yazı bitsin çoğunuz anlayacaksınız
    1 sene sonra bu siralamada tr liginin 12-13 siralar arasinda oldugunu unutma. Basarili ol veya olma her zaman dusus yasaniyor

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post

uslup çok önemli usul bilmeyen vusul bilemez demiş atalarımız
    fikirlerin doğru ama haklıyken haksız duruma düşüyosun şimdi.
    hocam kac gundur burada bu kadar mesaj yaziyoruz ama bir tane gorevli kisi gelip aciklama yapmiyor. insan geriliyor boyle olunca da.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Hocam o sene avrupada kac klubun maç yapıyorsa onların toplam replerı klup sayısına bolunuyor ve ulke sıralaması o sekılde degısıyor yanı sımdı sen tek başına 30 kusur puan topladın bı senede ama dıer takımlar basarı gostermıyorsa atıyorum senede 5 takım katılıyorsa ona toplam puan ona bolunuyor.Yanı kısacası bızım lıgte senden baska avrupada basarı gosteren klup olmadıgından ulke sıralaması da dusuyor. Aksine bizim ligin üstündeki hemen hemen bütün ligler deki katılımcılar belli başlı puanlar topluyorlar sorun da burdan kaynaklanıyor

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Gerçekte reputation kazanmak bu kadar zor değil, Galatasaray 2 yıl içince (1998-2001) dünyanın zirvesine oturdu UEFA ve Süper Kupayı alarak.. Tabi ŞL'de çeyrek finalde var.

şöyle söyliyim 6 sezon bitirdim beşiktaşın başında. 4 kez şampiyon oldum. 2-3 kez tr kupasını aldım. şampiyonlar liginde çeyrek final oynadım. bi kaç kez ikinci tur oynadım. uefada çeyrek oynadım ikinci sezon. ilk iki sezon hariç hep şl deydim ve hep grubu lider tamamladım. (nerdeyse her grupta barça denk geliyordu) ekonomi açısından borç batağındaki beşiktaşı ilk 30a soktuk. kulüpler sıralamasında yanlış hatırlamıyorsam 13.ydüm. türkiye ligi de 6. sıraya kadar gelmişti. ona rağmen hala fenerbahçenin arkasındayım. galatasarayı da zar zor geçtim. senelerdir yatıyor bu takımlar. hadi galatasaray şampiyon oldu 1-2kez. fenerbahçe olaylı ligi saymazsak 2007den beri şampiyon olamıyor hala 3.5 yıldız popülerliği benim ki 3 yıldız. ben daha napıyım anlamadım ki.

beyler dikkatimi başka bişey daha çekti. sanırım playoff yüzünden trdeki lig şampiyonlukları yazılmıyor. ben menajer olarak başarılarıma baktığımda lig şampiyonluğu 0 yazıyodu. ilginç

Nesil
    2007

Bu mu mantıklı?O zaman ŞL'de şampiyon olmadığın sürece Rep yükselmesi imkansız.Ligde illa ki puan kaybedicez 40'da 40 yapmak çok zor.ŞL'de büyük takımları yenerek aldığımız Rep'ler de STSL takımlarına puan kaybederek gidecek elde var 0.

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    Hocam o sene avrupada kac klubun maç yapıyorsa onların toplam replerı klup sayısına bolunuyor ve ulke sıralaması o sekılde degısıyor yanı sımdı sen tek başına 30 kusur puan topladın bı senede ama dıer takımlar basarı gostermıyorsa atıyorum senede 5 takım katılıyorsa ona toplam puan ona bolunuyor.Yanı kısacası bızım lıgte senden baska avrupada basarı gosteren klup olmadıgından ulke sıralaması da dusuyor. Aksine bizim ligin üstündeki hemen hemen bütün ligler deki katılımcılar belli başlı puanlar topluyorlar sorun da burdan kaynaklanıyor
    ben Fenerbahce ile CL'de yari final oynamistim; 2. sesonumda. Bjk, Gs ve Ts ise uefa'da mucadele ediyorlardi. bu 3 takimda uefa'da gruplarinda lider ciktilar. Ts ve Bjk bir tur daha gecip sonra elendiler.

ama popularitenin bu durumda artmasi veya yerinde kalmasi gerekirken lig popularitesi daha da dustu

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Arkadaşlar ilk öncelikle unutmamanız gereken bunun bir oyun olduğu... Geçelim diğer söylediğiniz olaylara;

Bir arkadaşımız GS nin 2 sezon da 1. sıraya çıktığını söylemiş. O istatistik takımların her sene sergiledikleri performanslara göre değişiyor. FM 2012 yazıldığında o sistemlere bakılıyor ve ona göre veriliyor. Ama oyunun motoru öyle gerçek hayatta ki gibi değil. Adamlar Rep olayını daha zor yapmışlar ki bir takım en üstlere gidebilmesi için çok daha fazla uğraşsın diye. Mantıktan kastım bu!!! Puan sisteminde yerleştirmişler oyuna ve ona göre programlamışlar. O zaman siz oyunda bir UEFA kupası veya ona benzer kupa aldığınız zaman dünyanın en iyi takımı mı olmak isterdiniz? O zaman hiç bir zaman 1. likten aşağıya inemezdiniz. O zaman da eminim ki offf oyun ne kadar kolay derdiniz!! Adamlar sizin için bir hedef koymuşlar oyundan sıkılmamanız için. Ve o hedefe uçarak değil sürünerek gitmeniz için programlamışlar. Bu mantık benim gibi oyuncular için gerçekten mükemmel bir yol. Uçmak yerine sürünmek. İsteğe bağlı olarakta adamlar EDITOR çıkarmışlar. buyrun istediğinizi değiştirin diye

Puanlama olayı da evet öyle kendinizden kötü takıma elenirseniz puanınız gidiyor ama unutmayın bu bütün takımlara uygulanıyor sadece size değil! Ve puan kazanmak için çeşitli yöntemler ve yollar var. Mesela şu anda deneme oyunumda GS ile oynuyorum ve Feneri ilk sezon da altıma aldım Rep puanı bakımından(Aramızda 100 puan fark vardı ve GS ilk sezonda avrupa da yok). Hepsini belirteceğim ama bir türlü zaman bulamadım.

Lütfen oyuna oyun gibi bakın... Gerçek hayat ile bağdaştırmayın. Gerçek hayatta 2-3 sezon sonra avrupa da şampiyonluklar gelmiyor. Her sene Türk takımları yarı final final oynamıyor ŞL de. Elde olan progralama teknolojisi ve yapay zeka ile ancak bu kadar yapabiliyorlar ve bunun açığını da böyle bir sistem getirerek çözmüşler. Kendimi FM'nin avukatı gibi zannettim Ama sizlerden ricam tekrar tekrar ricam oyunu oyun olarak görün ve kendi içersinde belli mantık silsilesi ile gittiğini unutmayın

Yapmanız gereken gerçek hayatın mantığını değil oyunun mantığını kavramak ve umarım teknoloji geliştikçe yapay zeka ilerledikçe oyunların da gerçeklik ile ilgisi daha da artacaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Arkadaşlar ilk öncelikle unutmamanız gereken bunun bir oyun olduğu... Geçelim diğer söylediğiniz olaylara;

Bir arkadaşımız GS nin 2 sezon da 1. sıraya çıktığını söylemiş. O istatistik takımların her sene sergiledikleri performanslara göre değişiyor. FM 2012 yazıldığında o sistemlere bakılıyor ve ona göre veriliyor. Ama oyunun motoru öyle gerçek hayatta ki gibi değil. Adamlar Rep olayını daha zor yapmışlar ki bir takım en üstlere gidebilmesi için çok daha fazla uğraşsın diye. Mantıktan kastım bu!!! Puan sisteminde yerleştirmişler oyuna ve ona göre programlamışlar. O zaman siz oyunda bir UEFA kupası veya ona benzer kupa aldığınız zaman dünyanın en iyi takımı mı olmak isterdiniz? O zaman hiç bir zaman 1. likten aşağıya inemezdiniz. O zaman da eminim ki offf oyun ne kadar kolay derdiniz!! Adamlar sizin için bir hedef koymuşlar oyundan sıkılmamanız için. Ve o hedefe uçarak değil sürünerek gitmeniz için programlamışlar. Bu mantık benim gibi oyuncular için gerçekten mükemmel bir yol. Uçmak yerine sürünmek. İsteğe bağlı olarakta adamlar EDITOR çıkarmışlar. buyrun istediğinizi değiştirin diye

Puanlama olayı da evet öyle kendinizden kötü takıma elenirseniz puanınız gidiyor ama unutmayın bu bütün takımlara uygulanıyor sadece size değil! Ve puan kazanmak için çeşitli yöntemler ve yollar var. Mesela şu anda deneme oyunumda GS ile oynuyorum ve Feneri ilk sezon da altıma aldım Rep puanı bakımından(Aramızda 100 puan fark vardı ve GS ilk sezonda avrupa da yok). Hepsini belirteceğim ama bir türlü zaman bulamadım.

Lütfen oyuna oyun gibi bakın... Gerçek hayat ile bağdaştırmayın. Gerçek hayatta 2-3 sezon sonra avrupa da şampiyonluklar gelmiyor. Her sene Türk takımları yarı final final oynamıyor ŞL de. Elde olan progralama teknolojisi ve yapay zeka ile ancak bu kadar yapabiliyorlar ve bunun açığını da böyle bir sistem getirerek çözmüşler. Kendimi FM'nin avukatı gibi zannettim Ama sizlerden ricam tekrar tekrar ricam oyunu oyun olarak görün ve kendi içersinde belli mantık silsilesi ile gittiğini unutmayın

Yapmanız gereken gerçek hayatın mantığını değil oyunun mantığını kavramak ve umarım teknoloji geliştikçe yapay zeka ilerledikçe oyunların da gerçeklik ile ilgisi daha da artacaktır.
    iyi güzel söylüyorsunda arkadaşım şu şekilde bak birde olaya.melo gerçekte gsde 6 sene burda oynamak istiyorum dedi.adama oyunda sözleşme imzalatamıyoruz.illa klüpten ayrılacak juventus satılığa koyacak sonra zorla almaya çalışacaz.herşeyi geçtim adamların sözleşmesi bitiyor.klüp bulamıyorlar oynayacak.e bari o zaman gel.yine gelmiyor.birde şurdan bakalım olaya; gs ile geçen sene kariyer yapmış olsak ufaluji,melo,elmander hatta eskilere gittim baros.bunlar eski klüplerinde oynasa alabilecekmiydik oyunda.ama gerçekte takır takır alıyoruz.fenere bakalım.adamlar sow'u aldı.oyunda bunu başarabilirmiydik? herşey belli.resmen türk takımları eziliyor oyunda.başarı elde etmek çok zor.transfer yapamıyoruz haliyle oyundan zevk alamıyoruz.oyunla gerçek hayatı karıştırmayın diyorsunda,bu oyunu oynamamızın nedeni gerçeğe en yakın olduğu içindir.full regen olsa takımların isimleri bilinmese kaç kişi oynayacak bu oyunu?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by comando77 View Post
    ben Fenerbahce ile CL'de yari final oynamistim; 2. sesonumda. Bjk, Gs ve Ts ise uefa'da mucadele ediyorlardi. bu 3 takimda uefa'da gruplarinda lider ciktilar. Ts ve Bjk bir tur daha gecip sonra elendiler.

ama popularitenin bu durumda artmasi veya yerinde kalmasi gerekirken lig popularitesi daha da dustu
    Hocam kupa almadan hıc bır sekılde fazla rep gelmıyor anca butun macları kazanıcan fınalde elenıcen ben eskıden bı kere hıleyle denemıstım ust uste 3 yada 4 tane sl kupası kaldırmıstım ustune gs ve bjk ye de paso uefa aldırıodum 5 sezonda ancak 4. sıraya gelebıldım.

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    Hocam kupa almadan hıc bır sekılde fazla rep gelmıyor anca butun macları kazanıcan fınalde elenıcen ben eskıden bı kere hıleyle denemıstım ust uste 3 yada 4 tane sl kupası kaldırmıstım ustune gs ve bjk ye de paso uefa aldırıodum 5 sezonda ancak 4. sıraya gelebıldım.
    hile yapinca da oyunun zevki felan kalmiyor onu gectim editor'den ayarlama yapsam bile 1 saat sonra actigim oyunu kapatiyorum.

Tr liginin popularitesi ve turk takimlarinin popularitesi artsa bir sorun olusmayacak

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

hile yapinca da oyunun zevki felan kalmiyor onu gectim editor'den ayarlama yapsam bile 1 saat sonra actigim oyunu kapatiyorum.

Tr liginin popularitesi ve turk takimlarinin popularitesi artsa bir sorun olusmayacak
    bende deneme amaçlı yapmıştım

Fenerbahce'nin popularitesini ulkesel yapana selamlarimi yolluyorum.

Ulkesel denen takim son 2 yilda Fransa gol krallarini aldi. 2 oyuncu da ust duzeydi. Reto Ziegler ve Yobo gibi 2 kaliteli oyuncuyu transfer etti.

Bu oyunculari alan takimin popularitesi ulksel degil avrupa duzeyinde olmali.

Bu duruma cozum bulmayacaksaniz, bu oyunu bosuna oynuyoruz demektir. Lille gibi bir takim yillardir ne yapti da Avrupa duzeyinde oldu, Psg ne yapti da 4 yildizli oldu. Knedi liglerinde kac kere sampiyon olmuslar acaba? Avrupa'da sampiyon mu olmuslar son 15 sene icinde?

Turkiye'deki arastirmacilar bu isi bilmiyor. Bu bir gercek. bu popularite konusunda herkese haksizlik yapiliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Portekzideki oyuncular abartılmış diyorsunuz uçuk değerler veriliyor demişsiniz ama biraz oturup düşünün bakalım son 2-3 yılda o ligden Avrupanın çeşitli takımlarına yüksek bedellerle kaç tane adam transfer olmuş birde gelin Türkiye'ye bakın bakalım kimler transfer olmuş.Ben şöyle aman aman bir satuış yapan takım hatırlamıyorum.Hatırlayan?

Fenerbahce'nin popularitesini ulkesel yapana selamlarimi yolluyorum.

Ulkesel denen takim son 2 yilda Fransa gol krallarini aldi. 2 oyuncu da ust duzeydi. Reto Ziegler ve Yobo gibi 2 kaliteli oyuncuyu transfer etti.

Bu oyunculari alan takimin popularitesi ulksel degil avrupa duzeyinde olmali.

Bu duruma cozum bulmayacaksaniz, bu oyunu bosuna oynuyoruz demektir. Lille gibi bir takim yillardir ne yapti da Avrupa duzeyinde oldu, Psg ne yapti da 4 yildizli oldu. Knedi liglerinde kac kere sampiyon olmuslar acaba? Avrupa'da sampiyon mu olmuslar son 15 sene icinde?

Turkiye'deki arastirmacilar bu isi bilmiyor. Bu bir gercek. bu popularite konusunda herkese haksizlik yapiliyor.

Dostum Galatasaray neredeyse geçen sene küme düşüyordu ama bu sene gelenlere bak bir de menejerlerin önerdiği adamlara yani oyunla gerçek durum arasında oldukça fark var yeni çıkacak yama filan ile bu durumun düzeltilmesi gerekiyor. Geçen sene oyun başında neredeyse herkes geliyordu bu sene ise hiç kimse gelmiyor bence bunun orta yolunu bulmaları gerekiyor yoksa her iki durum da çok can sıkıcı .

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

arkadaşlar reputation=ün, şan şöhret... yani sizin 5 kez lig şampiyonu bilmem ne olmanız pek önemli değil açıkçası. ülkenin bilinirliği çok önemli her şeyden önce.. şimdi düşünün celtic ve glasgow rangers yıllardır iskoçya şampiyonu ama dünya çapındaki bilinirlikleri sıradan bi ingiliz takımı kadar ancak vardır. bu ingiltere liglerinin popülaritesinden kaynaklı. e şimdi türkiye'nin popülaritesi bu kadar düşükken bi takımın sıyrılmasını bekleyemezsiniz ki. en fazla bikaç aylık bi rüzgar olur ve geçer. stsl'nin eredevise'nin üstünde olması bile garip. ne başarımız var allah aşkına.. kendimizi bu kadar dev aynasında görmeyelim. dünya türkiye'yi afrika ülkesi sanıyodu yakın zamana kadar. hala pek farklı değil. böyle şeyler birden bire düzelmez. iki başarıyla yılların getirdiği bi ölçüt değişmez kolay kolay. man utd 20 sene ligi 10. bitirse man utd'tır.
    daha bir kez uluslararası bi organizasyon düzenlemişliğimiz bile yok. stadlarımızın hali ortada, takımlarımızın hali ortada.. kendimizi kandırmayalım. kimse türk futbolunu tanımıyor. hani mesela fm oynarken gidip fransa liginin alt düzey bi takımını alan ya da ingiltere'nin alt liglerinden bi takım alan çok vardır. acaba bu oyunu oynayan kaç yabancı türkiye liginden bi anadolu takımını seçip oynuyordur ya da istanbul takımlarından birini. çoğumuz championship'teki takımları bilirken bank asya'daki takımların yarısını sayamayız.. hala neyin tartışmasını yapıyoruz burda.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by serwan View Post
    arkadaşlar reputation=ün, şan şöhret... yani sizin 5 kez lig şampiyonu bilmem ne olmanız pek önemli değil açıkçası. ülkenin bilinirliği çok önemli her şeyden önce.. şimdi düşünün celtic ve glasgow rangers yıllardır iskoçya şampiyonu ama dünya çapındaki bilinirlikleri sıradan bi ingiliz takımı kadar ancak vardır. bu ingiltere liglerinin popülaritesinden kaynaklı. e şimdi türkiye'nin popülaritesi bu kadar düşükken bi takımın sıyrılmasını bekleyemezsiniz ki. en fazla bikaç aylık bi rüzgar olur ve geçer. stsl'nin eredevise'nin üstünde olması bile garip. ne başarımız var allah aşkına.. kendimizi bu kadar dev aynasında görmeyelim. dünya türkiye'yi afrika ülkesi sanıyodu yakın zamana kadar. hala pek farklı değil. böyle şeyler birden bire düzelmez. iki başarıyla yılların getirdiği bi ölçüt değişmez kolay kolay. man utd 20 sene ligi 10. bitirse man utd'tır.
    daha bir kez uluslararası bi organizasyon düzenlemişliğimiz bile yok. stadlarımızın hali ortada, takımlarımızın hali ortada.. kendimizi kandırmayalım. kimse türk futbolunu tanımıyor. hani mesela fm oynarken gidip fransa liginin alt düzey bi takımını alan ya da ingiltere'nin alt liglerinden bi takım alan çok vardır. acaba bu oyunu oynayan kaç yabancı türkiye liginden bi anadolu takımını seçip oynuyordur ya da istanbul takımlarından birini. çoğumuz championship'teki takımları bilirken bank asya'daki takımların yarısını sayamayız.. hala neyin tartışmasını yapıyoruz burda.
    arkadaşım ne saçmalıyorsun biz burda ne diyoruz sen ne diyorsun.fener sow yerine başka birinimi aldıda haberimizmi yok? galatasaray meloyu elmanderi muslerayı ufalujiyi almadımı? sen biraz hayal aleminde yaşıyorsun gibi geliyor bana.git bi elini yüzünü yıka kendine gel.istese galatasaray fenerbahçe ronaldinhoyu pedro leonu dünya klasmanında birçok topçuyu getirebilir.bunu oyunda başarmak imkansız.hadi onları geçtim beşiktaşta quaresma,almeida,simao yokmu? neyi anlatıyorsun sen bize?
    tabiki asıl sorun şu: bu takımlar bu futbolcuları gerçekte bu kadar kolay takıma getirirken,bizim oyunda,oyuncuları masaya dahi oturtamamamız.gidipte messi gelsin demiyoruz.ama quaresma geliyorsa çoğu gelecek.yoksa gerçekle ilgisi kalmaz transfer muhabbetinin.şimdiki gibi.
    Last edited by myres : 04.Şubat.2012 at 15:58 Reason: ek

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by myres View Post
    arkadaşım ne saçmalıyorsun biz burda ne diyoruz sen ne diyorsun.fener sow yerine başka birinimi aldıda haberimizmi yok? galatasaray meloyu elmanderi muslerayı ufalujiyi almadımı? sen biraz hayal aleminde yaşıyorsun gibi geliyor bana.git bi elini yüzünü yıka kendine gel.istese galatasaray fenerbahçe ronaldinhoyu pedro leonu dünya klasmanında birçok topçuyu getirebilir.bunu oyunda başarmak imkansız.hadi onları geçtim beşiktaşta quaresma,almeida,simao yokmu? neyi anlatıyorsun sen bize?
    komiksiniz gerçekten. sow dünya yıldızı haberimiz mi yok? ya da elmander'in peşinde real madrid falan mı vardı? quaresma senede 3,5 milyon euro alıp kafasına göre takılacağı başka bi kulüp bulmuştu da gitmedi mi yoksa? eto'o şu an nerede oynuyor biliyosunuz sanırım. ya da beckham, henry?
    los angeles galaxy dünyanın sayılı takımlarından biri öyleyse. MLS'de dünyanın en popüler liglerinden biri zaten. bu kadar düz mantık kurmayın.
    oyunda da elmander'i, sow'u falan çok rahat transfer edersiniz 3 büyüklere normalde.. ronaldinho gelir evet. hatta bakın söyleyeyim 1-2 sene içinde kaka falan da gelebilir.ya da 5 sene sonra c.ronaldo. şimdi gelir mi o sıkıntı? adamlar için türkiye katar'dan falan bi üst kademede duruyor. türkiye ligi'nin ne kadar göz önünde olduğu buraya gelen oyuncularla değil burdan giden oyuncularla belli olur.
    ayrıca üslbunuza dikkat ederseniz sevinirim. ben "sizin" askerlik arkadaşınız değilim.

hee bişey daha.. takımın başındaki teknik direktör'ün kim olduğu da oldukça önemlidir futbolda. bundan da haberdarsınızdır umarım. beşiktaş'ın başında schuster olmasaydı q7, simao, almeida, guti falan gelmezdi buraya. aynı şekilde fatih terim öyle ya da böyle milan'ı çalıştırırken bi prestij kazandı. adamlar ona geliyor. kaldı ki yine de öyle aman aman kariyerli futbolcular değil bunlar.
    bi takımın başına hiç bilinmeyen birini koyun bakalım geliyorlar mı o kadar rahat. bununla tezat oluşturan tek örnek fenerbahçe'dir ki ne sow ne niang öyle dünya yıldızı falan değil. şu ana kadar türkiye'ye gelen futbolcular arasında en kariyerlisi diyebileceğimiz adam guti'ydi sanırım. yıllarca real'de oynamış, kaptanlığı yapmış, sayısız kupa kaldırmış bi oyuncuydu. 34 yaşında geldi beşiktaş'a. o da schuster'in hatrına..
    kimse kimseyi kandırmasın..
    ama yok hala duygusal davranıp "yaaa bizi niye küçümsüyorlar aslında bizim hiç aşağı kalır yanımız yok" derseniz bişey diyemem zaten artık.
    kaldı ki şu üstteki mesajınızdan da muhtemelen böyle bi tavır içersinde olduğunuz anlaşılıyor.
    evet türkiye en iyisi. bizim takımların da üstüne yok. hala messi'nin neden 3 büyüklerin kapısında yatmadığını anlamış değilim. çok ilginç
    Last edited by serwan : 04.Şubat.2012 at 16:19

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by serwan View Post
    komiksiniz gerçekten. sow dünya yıldızı haberimiz mi yok? ya da elmander'in peşinde real madrid falan mı vardı? quaresma senede 3,5 milyon euro alıp kafasına göre takılacağı başka bi kulüp bulmuştu da gitmedi mi yoksa? eto'o şu an nerede oynuyor biliyosunuz sanırım. ya da beckham, henry?
    los angeles galaxy dünyanın sayılı takımlarından biri öyleyse. MLS'de dünyanın en popüler liglerinden biri zaten. bu kadar düz mantık kurmayın.
    oyunda da elmander'i, sow'u falan çok rahat transfer edersiniz 3 büyüklere normalde.. ronaldinho gelir evet. hatta bakın söyleyeyim 1-2 sene içinde kaka falan da gelebilir.ya da 5 sene sonra c.ronaldo. şimdi gelir mi o sıkıntı? adamlar için türkiye katar'dan falan bi üst kademede duruyor. türkiye ligi'nin ne kadar göz önünde olduğu buraya gelen oyuncularla değil burdan giden oyuncularla belli olur.
    ayrıca üslbunuza dikkat ederseniz sevinirim. ben "sizin" askerlik arkadaşınız değilim.
    yok ya ben anlatamıyorum ya sen anlamıyorsun.şimdi birkere 10 senede geçse kakayı alamazsınız gs fb yada bjk.bu seride zor.kendin diyorsunki ''los angeles galaxy dünyanın sayılı takımlarından biri öyleyse. MLS'de dünyanın en popüler liglerinden biri zaten. bu kadar düz mantık kurmayın. ''
    benim demek istediğimde bu.gidipte los angeles galaxy alsaydık.beckhamı transfer etmeye çalışsaydık gelecekmiydi?gsye muslera gelecekmiydi? sow alabilirmiydin fenere? ya oyunu oynamamışsın.yada farklı bir managerlık oynuyorsun.dahada birşey diyemem.herkez anladı zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by myres View Post
    yok ya ben anlatamıyorum ya sen anlamıyorsun.şimdi birkere 10 senede geçse kakayı alamazsınız gs fb yada bjk.bu seride zor.kendin diyorsunki ''los angeles galaxy dünyanın sayılı takımlarından biri öyleyse. MLS'de dünyanın en popüler liglerinden biri zaten. bu kadar düz mantık kurmayın. ''
    benim demek istediğimde bu.gidipte los angeles galaxy alsaydık.beckhamı transfer etmeye çalışsaydık gelecekmiydi?gsye muslera gelecekmiydi? sow alabilirmiydin fenere? ya oyunu oynamamışsın.yada farklı bir managerlık oynuyorsun.dahada birşey diyemem.herkez anladı zaten.
    bakın hocam gerçek hayatta oluşan şartlarla oyun bir mi?
    gerçek hayatta tevez mesela.. adam kulübüyle sorunlu, hocasıyla sorunlu.. şu an gerçek hayatta mesela galatasaray gitsin city ile anlaşsın, tevez'e de istediği parayı versin gelir tevez. oyunda gelmez ama büyük ihtimalle. niye mi? çünkü oyunda hocasıyla sorunu olmayabiliyor. 11'de çatır çatır oynayabiliyor. gelmez tabi adam. lille avrupa kupalarından elenmeseydi sow bu kadar kolay gelir miydi fenere?
    yahu oyunda adamın peşinde lyon var diyelim. adam niye gelsin.. ama gerçek hayatta böyle olmuyor işte. sow şu an yapabileceği en iyi transferi yaptı. oyunda böyle yürümüyor ama. adam sizden daha popüler bi takım peşindeyse size gelmeye yanaşmıyor.
    oyunda da takımıyla sorunlu, transfer listesindeki bi yıldız eğer peşinde başka takımlar yoksa geliyor türkiye'ye. asıl aksi saçma olur. q7 beşiktaş'a geldiğinde eminim ki kendisine atıyorum tottenham 3 milyon euro verseydi gelmezdi türkiye'ye.. ama gerçek hayatta verilmiyor bu paralar. verildiğinde gelmiyorlar zaten. oyunda verilebiliyor ama. bi bakıyosunuz ki gerçek hayatta hiç talibi olmayan adamın 10 tane talibi var. ya da adam gerçek hayatta sönük kalmışken oyunda döktürüyor. tamamen farklı olaylar cereyan ediyor. sonra da niye gelmiyor diyosunuz..

eger bu duruma cozum bulmayacaksaniz baska birsey demeyecem.

oyunu sizin gibi beceremeyn kisilere emanet edenlere laf soylenmeli

Oynama o zaman hayret birşey. Bu nedir be, çocuk gibi sürekli şikayet şikayet. Vallahi gına geldi bu tip konuları, yorumları görmekten... Harbiden bir b*k zannediyoruz ligimizi, takımlarımızı. Elinden gelenin en iyisini yapıyor bu ekip, takdir ediyorum hepsini. Helal olsun. Sizin gibilere yaranma yoluna gitmektense gerçek neyse oyuna onu yansıttıkları için.

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Oynama o zaman hayret birşey. Bu nedir be, çocuk gibi sürekli şikayet şikayet. Vallahi gına geldi bu tip konuları, yorumları görmekten... Harbiden bir b*k zannediyoruz ligimizi, takımlarımızı. Elinden gelenin en iyisini yapıyor bu ekip, takdir ediyorum hepsini. Helal olsun. Sizin gibilere yaranma yoluna gitmektense gerçek neyse oyuna onu yansıttıkları için.
    evet bu b*ktan gibi bir ligde 25 yasinda fransa gol krali gelebiliyor, melo gelebiliyor, ziegler gelebiliyor, niang gelebiliyor, q7 gelebiliyor, simao gelebiliyor

cok ilginc bir durum demi?

İlginç bir tarafı yok, belki bizi şaşırtan transferler, başarılı transferler 'ama' doğru zamanlama ile gerçekleşmiş transferler. Quaresma Porto'da oynarken alabilir miydi Beşiktaş? Niang daha genç olsaydı düşünür müydü Türkiye'de oynamayı? Simao? Ziegler ve Melo Juventus'tan kiralık, takımlarında forma şansı bulamayacakları için tercihlerini bu yönde kullandılar. Sow'un aklında Türkiye olduğunu hiç zannetmiyorum. Kulübü Lille iyi bir teklif gelince satmayı uygun görmüş demekki. Aslında daha da var gelen ünlü oyuncu, Jo geldi, kiralık. Anelka geldi, Keita geldi Lyon'dan. Yine kulübünün gözden çıkardığı bir oyuncu. Baros geldi, kariyeri düşüşteydi toparladı burada. Elano aynı şekilde, Man. City'nin yeniden yapılanma sürecinde gözden düşen bir oyuncuydu, yedek kalıyordu.
    Bak ben kulüplerimizi küçümsemiyorum, benim söylemek istediğim objektif bakmak, gözümüzde büyütmemek. Yorumum biraz sert farkındayım ama bu durumun suçlusu Türkiye araştırmacıları, Türkiye datasını hazırlayan ekip değil. Bir sorumlu arıyorsan Si Games'e söylen. Oyun sürprizlere açık olmayacak şekilde kodlanmışsa sorumlu onlardır çünkü.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    İlginç bir tarafı yok, belki bizi şaşırtan transferler, başarılı transferler 'ama' doğru zamanlama ile gerçekleşmiş transferler. Quaresma Porto'da oynarken alabilir miydi Beşiktaş? Niang daha genç olsaydı düşünür müydü Türkiye'de oynamayı? Simao? Ziegler ve Melo Juventus'tan kiralık, takımlarında forma şansı bulamayacakları için tercihlerini bu yönde kullandılar. Sow'un aklında Türkiye olduğunu hiç zannetmiyorum. Kulübü Lille iyi bir teklif gelince satmayı uygun görmüş demekki. Aslında daha da var gelen ünlü oyuncu, Jo geldi, kiralık. Anelka geldi, Keita geldi Lyon'dan. Yine kulübünün gözden çıkardığı bir oyuncu. Baros geldi, kariyeri düşüşteydi toparladı burada. Elano aynı şekilde, Man. City'nin yeniden yapılanma sürecinde gözden düşen bir oyuncuydu, yedek kalıyordu.
    Bak ben kulüplerimizi küçümsemiyorum, benim söylemek istediğim objektif bakmak, gözümüzde büyütmemek. Yorumum biraz sert farkındayım ama bu durumun suçlusu Türkiye araştırmacıları, Türkiye datasını hazırlayan ekip değil. Bir sorumlu arıyorsan Si Games'e söylen. Oyun sürprizlere açık olmayacak şekilde kodlanmışsa sorumlu onlardır çünkü.
    hocam aslında oyun sürprizlere de açık. ama bahsettiğiniz gibi şartların oluşması durumunda. bu ayarlarda oyuncular kulüplerinde yer bulamıyorsa, satılacaksa ve başka alternatifleri de yoksa geliyor oyunda. ama şartların oluşması lazım. gerçek hayatta oluşan şartlar oyunda oluşmadığı için çoğu oyuncu gelmiyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Heralde sabahın 6 buçuğunda hiçbir şey beni burada okuduğum son 15-20 mesaj kadar güldüremezdi, Allah'ta sizi güldürsün.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri