Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 62 sonuç

Konu: Genç Akademileri Geliştirme

ben bişey soracam tesisleri geliştirdim son seviyeye geldi ama bir sezon sonra tesislerin bi kademe gerilediğini gördüm tekrar geliştiriliyo şimdi eskiyo mu noluyo bu tesiler

Harika ve çok faydalı bir anlatım. Ellerinize sağlık.
    Oyuna kat kat zevk geliyor böyle..

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by yakamoz0347 View Post
    ben bişey soracam tesisleri geliştirdim son seviyeye geldi ama bir sezon sonra tesislerin bi kademe gerilediğini gördüm tekrar geliştiriliyo şimdi eskiyo mu noluyo bu tesiler
    Emin misin son seviye olduğuna? Hangi tesisten bahsediyorsun? Kaçıncı sezondasın?

Quote Originally Posted by wolffather View Post
    Emin misin son seviye olduğuna? Hangi tesisten bahsediyorsun? Kaçıncı sezondasın?
    2029 yılındayım ant tesisleri üst düzeydi genç tesisleride gençlik akademisi olmuştu ama tekrardan bi seviye düştü sezon bitince şimdi geri yükselttim

Youth Facilities'i bir kere geliştirmiştim Fenerbahçe'de,ikinci kez denediğimde onayladı ama 3-4 ay sonra yönetim iptal etti ve yeşil olarak dolan kurulum bar'ı kırmızıya döndü.Buna ek olarak ilk geliştirdiğim kurulum barı da kırmızıya döndü.ilk upgrade de mi yanmış oluyor böylece..?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

2029 yılındayım ant tesisleri üst düzeydi genç tesisleride gençlik akademisi olmuştu ama tekrardan bi seviye düştü sezon bitince şimdi geri yükselttim
    ilerleyen yıllarda teknolojini gelişmesiyle seni tesislerin artık günlük teknolojiyi takip edemiyor ve otomatik olarak tesislerin seviyesi düşmüş oluyor.

bence çok iyi bir uygulama olmuş..
    Sentugo.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Arkadaşım bu konu hakkında bir bilgim yok. Açıkçası emin de olamıyorum acaba sen en üst düzeye getirdin mi getirmedin mi? İstersen şu anda ki durumunu SS'le ve bu upgrade bitince birlikte bakalım bir daha isteyecek mi istemeyecek mi veya ne olacak?

Kişisel olarak o kadar uzun süre oynamadığım için oyunu ancak böyle bir yardımım dokunur

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by SONUNCUjr View Post
    Youth Facilities'i bir kere geliştirmiştim Fenerbahçe'de,ikinci kez denediğimde onayladı ama 3-4 ay sonra yönetim iptal etti ve yeşil olarak dolan kurulum bar'ı kırmızıya döndü.Buna ek olarak ilk geliştirdiğim kurulum barı da kırmızıya döndü.ilk upgrade de mi yanmış oluyor böylece..?
    Böyle durumlarda arkadaşlar SS alırsanız daha faydalı olur iptal ettiğini söylediğin yazıyı filan hepsini SS'le ona göre birşeyler söyleyelim

Quote Originally Posted by SONUNCUjr View Post
    ilki iptal olmaz ikinci geliştirme başarısız olmuş bana da olmuştu

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

parasal açıdan sıkıntı doğduğunda iptal ediyorlar, başka bir gerekçesi yok.
    Sentugo.

selam cok faydalı bilgiler. peki trial day en iyi ne zaman yapılır? su anda art of the states facilites var hersey en ust seviyede Atalanta ile 2 kez ust uste cl 4 kez seri a 2 kez italiya kupası hersey tamam ama max cıkan pa 150 ve yetmiyor?

arsenalle oynuyorum.2016dayım ve belki inanmazsınız ama barcelonadan sonra en iyi regen çıkartabilen klüp olan arsenal daha bir tane regen çıkartamadı adam akıllı.hep dandik oyuncular.youth koçların en iyilerini alıyorum.coachların en iyilerini alıyorum.dünyayı dolaştırıyorum sürekli scoutlara ama bi türlü adamakıllı bi regen çıkmadı takımımda.mecburen başka takımlardakileri alıp yetiştirmeye çalışıyorum.alt yapı tesisleri falan herşey en üst düzeyde.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

ben de arsenalle oynuyorum oyunda geldiğim yıl 2018-2019 falan ve birçok harika yetenek çıkardım altyapıdan oyuna başladığım zaman yönetime istek yapıp "network" başlığı altında "youth recruitment" için yatırım yapılmasını istedim,sonra "finans" başlığından "junior coching" için yatırımın artırılmasını talep ettim,yönetim de bu isteklerimi kabul etti.sonra mart ayında denemeye gelen gençlerden iyi olanlarıyla sözleşme imzaladım hatta tatile çıktığım bir sezon PA sı 195 olan sol bek oyuncuyu kaçırdım her sene en az 1 tane kaliteli oyuncu çıkıyor.

genç antrenman tesislerini geliştirmek altyapı antrenörü almak çözüm değil.tesisler antrenmana etki ediyor ama kaliteli oyuncular gelsin istiyorsanız "youth recruitment" için para harcamanız gerek.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by pappi View Post
    ben de arsenalle oynuyorum oyunda geldiğim yıl 2018-2019 falan ve birçok harika yetenek çıkardım altyapıdan oyuna başladığım zaman yönetime istek yapıp "network" başlığı altında "youth recruitment" için yatırım yapılmasını istedim,sonra "finans" başlığından "junior coching" için yatırımın artırılmasını talep ettim,yönetim de bu isteklerimi kabul etti.sonra mart ayında denemeye gelen gençlerden iyi olanlarıyla sözleşme imzaladım hatta tatile çıktığım bir sezon PA sı 195 olan sol bek oyuncuyu kaçırdım her sene en az 1 tane kaliteli oyuncu çıkıyor.

genç antrenman tesislerini geliştirmek altyapı antrenörü almak çözüm değil.tesisler antrenmana etki ediyor ama kaliteli oyuncular gelsin istiyorsanız "youth recruitment" için para harcamanız gerek.

@Quip

Yukarı da arkadaşımız güzel anlatmış

Arkadaşlar bu zamana kadar çok tatile çıkan, takımın hiç bir şeyiyle adam gibi ilgilenmeyen bir oyuncuydum ve dikkatimi çeken real madrid yada man u'da bile iyi regen çıkmıyordu. hayatımda ilk kez tüm maçları yönettim, altyapıyla ilgilendim ve 2.Lig kulübü yönetmeme rağmen iyi 2 oyuncu çıkarttım.Üstüne üstlük tesislerim yetersiz olmasına rağmen.
    Yani diyeceğim şudur; sizin takıma ilginizde altyapı oyuncularını etkiliyor bence.Ki bunu başke yerlerde de duymuştum. Siz siz olun takımınızın başında maça çıkın,işlerinizle ilgilenin tatile çıkmayın

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

kerim yanlış biliyorsun alt yapı hocası tesisler ve oyuncunun antraman programı önemli ve sen oyuncuyu as takıma alıp oynatırsan daha iyi gelişir

Quote Originally Posted by remzi1242 View Post
    kerim yanlış biliyorsun alt yapı hocası tesisler ve oyuncunun antraman programı önemli ve sen oyuncuyu as takıma alıp oynatırsan daha iyi gelişir
    Tabi ki önemlidir altyapı tesisleri..Benim dediğim bir + bilgiydi.

Nesil
    2006
    Yer
    cankırı

YOUTH RECRUITMENT NETWORK secenek cıkmadi onda bir sey yapamadım.

Diger iki yerde kabul ettirdim galiba.

JUNIOR COACHING

YOUTH FACILITIES

Yeni Stad istedim oyunu kaydetmıstım Bir seyler yaptim ama cozemedım Ondan yeni stad hakkında bilgi verilsenız onuda ona gore sececem.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Stad olayını reddetmişler. still refuse demiş..yani yeni stada onay yok.

Nesil
    2006
    Yer
    cankırı

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Stad olayını reddetmişler. still refuse demiş..yani yeni stada onay yok.
    Hangisini sececegimi bilmedıgımden yapamadım duzgun

Nesil
    2006
    Yer
    cankırı

Simdi Stad isini yaptim galiba baska yoldan gittim.

21.06.2014 tarihinde 21206 kapasiteli Cankiri stadyumuna tasınacagim.

Nesil
    2009
    Yer
    edirne

ellerine sağlık hocam

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

benim junior coaching exceptional seviyede.

her sezon başında güncellediğimde, mart ayında yeni ve iyi elemanlar geliyordu kulübe. ama en son seviyeye gelince hem cut back diyor, hem de iyi sayılabilecek oyuncular gelmiyor. en fazla 3 yıldız oluyorlar.

sebebi nedir?
    (/s)

Şu youth recuitment ,junior coaching,genç takım tesisleri ve a takım tesislerinin isimlerini en alt seviyeden üst seviyeye doğru yazabilecek olan biri var mı? Ya da forumda böyle bir konu varsa yardımcı olabilecek..

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Gerçekten çok yararlı bir paylaşım olmuş sayende yeni birşey öğrenmiş oldum teşekkürler

Bu ararada bir sorum olacak. 2013 yılındayım youth facilitiles gelişiyor 2015'te tamamlanacak junior coach'da 1 youth networkta ise 2 seçenek var. bu seçeneklerin hepsinde de we should cut back seçenekleri var. 27 milyon euro transfer bütçem var kulübün mali durumumu çok çok iyi sizce niye böyle birşey çıkıyor?
    Last edited by William Rookwood : 03.Nisan.2012 at 16:52
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2003

Oyunda kuluplerin ve baskanlarin alt yapi yatirimina karsi bakis acisi ne kadar para harcanabilecegini etkiliyor.

Cok kabaca anlatmak gerekirse, kuluplerin kabul edebilecegi en dusuk alt yapi yatirimi seviyesi var. Bu kulubun alt yapi kulturune gore degisiyor ve bu deger kulupte gorev alan baskanlarin alt yapiya bakis acisinin alt limitini belirliyor. Mesela Ajax'da hic bir zaman alt yapiya onem vermeyen bir baskan olamiyor. Ama bizim 3 buyuklerde alt yapiya onem veren baskan da gormek mumkun, hic onem vermeyen baskan da gormek mumkun.

Baskan alt yapiya onem veriyorsa, transfer butcesinden kisip parayi alt yapidan oyuncu cikmasi icin yatiriyor. Onem vermiyorsa, transfer butcesini yuksek tutuyor.

Eger oyunda karsiniza alt yapiyi gelistirme secenekleri cikmiyorsa, ya olabilecek en yuksek seviyedesinizdir (20) veya baskanin kabul ettigi en yuksek seviyedesinizdir. Mesela baskanin alt yapiya izin verdigi seviye 15 ise, 16-17-18-19-20'ye cikmanizi gerektiren yatirimlari yapmaz. Daha iyi alt yapim olsun derseniz, kulup degistirmeniz veya bir baska baskanin goreve gelmesini beklemeniz gerekir. Ayni sekilde baskanin kabul edecegi alt yapi yatiriminin bir alt limiti de vardir.

Youth Recruitment Network alt yapidan cikacak oyuncunun potansiyelini etkiler ama etkisi sadece lokaldir. Yani mesela ulkede -9'luk veya -10'luk oyuncu cikacaksa, youth recruitment network'un ulkede en yuksek olmasi bu oyuncunun sizin alt yapinizdan cikmasina yardimci olur. Ama -9 oyuncunun cikmasini saglamaz. Ayrica bu deger ne kadar yuksekse, kulup o kadar fazla farkli sehirlerde (ve ulkelerde) dogmus oyuncularin yaratilmasini saglar.

Cikacak oyuncularin CA ve PA degerlerini kulubun ulkesi, kulubun junior coaching ve kulubun youth training facilities seviyeleri etkiliyor. Ulke faktorunu acmak gerekirse, Liechtenstein ulkesinin bir takiminin alt yapi egitim ve tesislerine ne kadar yatirim yaparsaniz yapin-9 veya -10 potansiyelli oyunculari hemen hemen hic uretemezsiniz. Ama bir Brezilya takiminda -9 veya -10 potansiyelli oyuncu uretmek icin ortalama alt yapi egitimi veya tesisler yeterli olabilir.
    Last edited by perpetua : 03.Nisan.2012 at 19:06

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    benim junior coaching exceptional seviyede.

her sezon başında güncellediğimde, mart ayında yeni ve iyi elemanlar geliyordu kulübe. ama en son seviyeye gelince hem cut back diyor, hem de iyi sayılabilecek oyuncular gelmiyor. en fazla 3 yıldız oluyorlar.

sebebi nedir?
    Arkadaşlar uzun bir süredir yoktum ondan dolayı kusura bakmayın. İlk öncelikle yıldızların nasıl verildiğini bilmemiz lazım. Yani 5 yıldız veya 2 yıldız neye göre veriliyor. Bir kere hepimizin bildiği gibi coach veya scout önemli bu konuda. İkincisi ise ve belki çoğumuzun tahmin etmediği bir durum daha var. Ne mi?!

Mesela 3. lig bir takımı alıyorsun senin coach bir oyuncuya 5 yıldız diyor. Bir başka taraftan 1. lig takımında ondan çok daha iyi bir adam 2-3 yıldız!!! Olay şu arkadaşlar: coachlar oyunculara yıldızları verirken kadronuzda bulunan oyunculara göre yıldızları veriyor daha açmak gerekir ise senin kadronda 199 luk adam var ise ve yeni çıkan alt yapıda ki oyuncu 180 ise onun yıldız sayısı daha az olur. Çünkü en çok yıldıza sahip olan takımında ki 199'luk adamdır scout ve coachların oyuncular arası karşılaştırma mantıkları böyle işliyor arkadaşlar. Hatırlarsanız bir oyuncuyu scout yaparken sizin kadronuzda ki o mevkide oynayan bir oyuncu ile kıyaslayarak size rapor sunuyor. "Scoutlanan oyuncu şu anda forvet mevkiinde bulunan Milan Baros'a göre daha potansiyele sahip bir oyuncudur ya da hemen hemen aynıdır ya da Onun standartlarına yakın değildir diye bildirimler alırız scout raporlarında" Kısacası çan eğrisi sistemi gibi yapmışlar bu olayı benim tecrübelerim bunu söylüyor

Bu arada oyuncu gelmesi için junior coaching değil youth recruitment networkun iyi olması lazım...
    Last edited by wolffather : 10.Temmuz.2012 at 17:58

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Gerçekten çok yararlı bir paylaşım olmuş sayende yeni birşey öğrenmiş oldum teşekkürler

Bu ararada bir sorum olacak. 2013 yılındayım youth facilitiles gelişiyor 2015'te tamamlanacak junior coach'da 1 youth networkta ise 2 seçenek var. bu seçeneklerin hepsinde de we should cut back seçenekleri var. 27 milyon euro transfer bütçem var kulübün mali durumumu çok çok iyi sizce niye böyle birşey çıkıyor?
    Sanırım cevap için baya geç kaldık ama sanırım sen cevabını eğer oyuna devam ettiysen almışsındır Sabır sabır

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyunda kuluplerin ve baskanlarin alt yapi yatirimina karsi bakis acisi ne kadar para harcanabilecegini etkiliyor.

1 Cok kabaca anlatmak gerekirse, kuluplerin kabul edebilecegi en dusuk alt yapi yatirimi seviyesi var. Bu kulubun alt yapi kulturune gore degisiyor ve bu deger kulupte gorev alan baskanlarin alt yapiya bakis acisinin alt limitini belirliyor. Mesela Ajax'da hic bir zaman alt yapiya onem vermeyen bir baskan olamiyor. Ama bizim 3 buyuklerde alt yapiya onem veren baskan da gormek mumkun, hic onem vermeyen baskan da gormek mumkun.

2 Baskan alt yapiya onem veriyorsa, transfer butcesinden kisip parayi alt yapidan oyuncu cikmasi icin yatiriyor. Onem vermiyorsa, transfer butcesini yuksek tutuyor.

Eger oyunda karsiniza alt yapiyi gelistirme secenekleri cikmiyorsa, ya olabilecek en yuksek seviyedesinizdir (20) veya baskanin kabul ettigi en yuksek seviyedesinizdir. Mesela baskanin alt yapiya izin verdigi seviye 15 ise, 16-17-18-19-20'ye cikmanizi gerektiren yatirimlari yapmaz. Daha iyi alt yapim olsun derseniz, kulup degistirmeniz veya bir baska baskanin goreve gelmesini beklemeniz gerekir. Ayni sekilde baskanin kabul edecegi alt yapi yatiriminin bir alt limiti de vardir.

3- Youth Recruitment Network alt yapidan cikacak oyuncunun potansiyelini etkiler ama etkisi sadece lokaldir. Yani mesela ulkede -9'luk veya -10'luk oyuncu cikacaksa, youth recruitment network'un ulkede en yuksek olmasi bu oyuncunun sizin alt yapinizdan cikmasina yardimci olur. Ama -9 oyuncunun cikmasini saglamaz. Ayrica bu deger ne kadar yuksekse, kulup o kadar fazla farkli sehirlerde (ve ulkelerde) dogmus oyuncularin yaratilmasini saglar.

Cikacak oyuncularin CA ve PA degerlerini kulubun ulkesi, kulubun junior coaching ve kulubun youth training facilities seviyeleri etkiliyor. Ulke faktorunu acmak gerekirse, Liechtenstein ulkesinin bir takiminin alt yapi egitim ve tesislerine ne kadar yatirim yaparsaniz yapin-9 veya -10 potansiyelli oyunculari hemen hemen hic uretemezsiniz. Ama bir Brezilya takiminda -9 veya -10 potansiyelli oyuncu uretmek icin ortalama alt yapi egitimi veya tesisler yeterli olabilir.
    1- Şu anda Sarıyer ile oynuyorum (uzun zamandır oynayamıyorum hatta kariyer bölümünde kendime kariyer açmıştım bilen bilir hala o oyuna devam ediyorum) 2032 yılındayım. Ben de senin düşündüğün gibi düşündüm tabii ki başkanlar ile alakalı değil ama acaba ülkelere belli bir limit mi koymuşlar alt yapı için diye... Çünkü en iyiden 2 öncesine kadar getirdim bekle babam bekle seçenek çıkmıyor upgrade seçeneği. Sonra 8-9 yıl geçti upgrade seçeneği aktif oldu ve en iyiden bir önceki güncellemeyi (upgrade) yapabildim. Zaten oyunun mantığını ele aldığımız zaman başkanlar ile ilgili böyle bir yaptırımın olamayacağı kanaatindeyim. Biraz daha açar isek konuyu FM oyununu yazan şirketin araştırma ekipleri oyuncuların özelliklerini skillerini v.s şu şudur bu şudur diye yazıyor değil mi? Arda Turan var Türkiye de hızı şu kafası şu gibi gerçeğe yakın bir şekilde araştırma yapıp oyuna yansıtıyorlar. Siz de diyorsunuz ki başkanların da araştırmasını yapıyorlar hangi başkan alt yapıya ne kadar değer veriyor v.s umarım yanlış anlamamışımdır. Ve oyunun scout ekipleri de gerçeğe yakın bir veriyi oyun yazarlarına veya kime veriyorlar ise onlara veriyorlar. Ben Sarıyerliyim ve Hayati başkan alt yapıya hiç önem vermez (zaten Sarıyerden doğru düzgün oyuncu çıkmaz) ama ben oyunum da en iyi seviyeden bir alt seviyeye kadar geldim Umarım tezatlığı anlatabilmişimdir.

2- Alt yapıdan oyuncu çıkması için YRN upgrade ediliyor ve bu upgrade de zaten belli bir para harcıyorsunuz. Yani şöyle düşünebilirsiniz Galatasaray iseniz ve alt yapınız düşük ise sadece istanbul çevresinde alt yapı tesisleriniz vardır. Upgrade etmeniz halinde ise o tesisler daha büyür dolayısı ile iletişim ağınız da büyür(yurt dışıda dahil dediğiniz gibi). PA bakımından iyi oyuncuları böyle elde ediyoruz. Sizin söylediğiniz sanki gerçek hayattan kesintiler taşıyor. Evet gerçek hayatta öyledir fakat oyun sadece düz mantık işler. YNR yi updrade ediyorsun iletişim ağın büyüyor ve pa bakımından iyi oyuncuları alıyorsun.

3- CA ve PA değerleri nasıl oluyor ve nasıl etkileniyor en başta ki yazımda açıkladım

PA değerlerinin ülke ile bağlantısı konusunda ise tabii ki size katılıyorum. Sizin alt yapı bağlantınız en tepe de olsa ülkenizde yetişen oyuncu sayısı ile eş değer oluyorsunuz. Yani sonuçta çocukları siz doğurmuyorsunuz. Olanları buluyorsunuz. Sanırım bunu da oyun yazar ekibi ayarlıyor. Hangi ülkeden ne kadar genç oyuncu olmalı, kaliteleri ne kadar olmalı günümüz futbol çağına bakılarak karar veriliyor. Zaten bahsettiğiniz gibi ortalama bir alt yapısı olan takımın iyi oyuncular kadrosuna katması o ülkede çıkan iyi gençlerin sayısı ile eşdeğerdir. Ama ülkelerde ki çıkan oyuncu konusunda o kadar da kötümser değilim. Daha önce Liec veya San marino liglerinde oynamadım (oynayan arkadaşlar daha iyi bilir) fakat şöyle bir beyin fırtınası yaptığım vakit farkın o kadar olmayacağı kanaatindeyim. Nasıl mı! Mesela gerçek zaman da Türkiye den kaç tane oyuncu çıktı da Avrupa da oynadı?! Ya da Avrupa seviyesinde iyi oyunculardı? Ama kendi oyunumda mesela şu an Türkiyeyi yenmek çok zor çünkü alt yapıdan öyle bir adamlar çıkıyor ki (özellikle benim ) ama gerçeğe baktığınız da sanırım söylememe gerek yok. Buradan geldiğim nokta ise şu Oyun Şirketi kendi bacağına kurşun sıkmaz nasıl mı! Bu oyunu San Marino da ki insanlar da oynuyor, Liec teki insanlar da papua adasında ki insanlar da oynuyor ve hemen hemen herkesin bu oyunu oynamada ki amacı oyuncu yetiştireyim alt yapımdan sonra onu iyi bir fiyata satayım! eğer dediğin gibi -9 veya -10 luk oyuncuların bile çıkması imkansız ise orada ki adamlar bu oyunu almazlar. Evet Brezilya da yılda 10 tane iyi oyuncu doğuyor ise orada 1-2-3 tane doğar ama yine de doğar çünkü oyunun selameti açısından Umarım yine derdimi anlatabilmişimdir.

Yazdıklarınıza da bu arada muhalefet veya cevap verme anlamında değil de bir konuyu tartışma tonunda anlarsanız sevinirim

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Bende Youth Recruitment Network seçeneğinde sadece "cut back" seçenekleri var. Improve çıkmıyor

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri