Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 62 sonuç

Konu: Genç Akademileri Geliştirme

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Default Genç Akademileri Geliştirme

Arkadaşlar bu başlık altında genç akademilerini nasıl geliştirebileceğimizi, PA bakımından en iyi genç oyuncuların nasıl alt yapımızdan çıkacağını, bunların gelişimini ve bunlar için neler gerektiğini inceleyeceğiz. Şu anda forumun çeşitli yerlerinde bir ucu orada bir ucu şurada bilgiler var bu konu hakkında ve bunun bir başlık altında toplanmasının iyi olacağını düşündüm

İlk öncelikle bildiğiniz ve tahmin ettiğiniz gibi alt yapımızdan iyi oyuncular çıkması için bazı güncellemeler yaparız yönettiğimiz takımın yönetimi(board) ile anlaşarak. Şimdi sırası ile bu güncellemeleri (upgrade) inceleyelim...

YOUTH RECRUITMENT NETWORK
    (PA bakımından en iyiler sizi tercih eder)

Olaya en baştan başlamak gerekir ise ilk öncelikle kendimize sormamız gereken soru daha kulübümüz ile tanışmamış olan genç çocukların bizim alt yapı seçmelerine nasıl geldiğidir? Yani 7,8,9,10 yaşında ki geleceğin Messi'sini Ronaldo'sunu bulmak kolay değildir. Araştırmak ve çoğu yerde alt yapı bağlantılarınız olmalıdır ki bu cevherleri o yaşta bulalım. PA bakımından en iyi oyuncuları bulmak için yapmanız gereken YOUTH RECRUITMENT NETWORK özelliğini upgrade etmenizdir. Ne kadar çok upgrade eder isek kıyıya köşeye sıkışan yıldızları bulmak o kadar kolay olur Bu upgrade i yapmak için aşağıda ki resimde ki yol takip edilir ve seçenekler de gözükmektedir. Şimdi bu seçeneklerin Türkçesini yazalım;

1- Kulübümüzün genç akademi araştırmasına para harcaması yerine daha önemli yerlere ihtiyaç duymaktadır. Ve bu yüzden buraya harcanan paralar kesilsin.

2- Takımımız lehine iyi oyuncuları cezbetmek için çok fazla rekabet yaşıyoruz. Ve bu yüzden buraya harcanan paralar kesilsin

3- Genç takımımıza çok iyi oyuncuların gelebilmesi için bu upragde i yapmalıyız.

4- Rakiplerimizin bizden önce genç yıldızları bulmasını istemiyorsanız bu upgrade i yapmalıyız.

5- Bölgemiz de çok sıkı bir şekilde çalışarak bölgesel genç akademi araştırması hakkında yatırım yapmalıyız. Bu rekabette kalabilmemiz için önemli.

Şimdi bu seçenekler hakkında konuşur isek ilk 2 seçenek anlayacağınız gibi bir upgrade değil downgrade dir. Bu Oyun esnasından bazen karşınıza çıkmıştır. X takım maddi imkansızlıklardan dolayı antreman sahasını veya genç akademisini v.s satışa çıkardı gibi mesajlar alırsınız. Bunları yapmak için ilk 2 seçeneği seçeriz. Şunu da belirteyim şu anda buraya konuyu anlatacağım diye eski oyunlarımdan birini açtım ve karşımda ki seçenekleri size SS'ledim. eğer kulübünüzün maddi durumu çok kötü ise yukarıda ki seçenekler de değişiklik olabilir. Örneğin; Maddi durumumuz çok kötü oyuncular paralarını alamıyorlar ne genç akademisi kardeşim gibi bir seçenekte olabilir. Ve bu seçenekleri yönetime kabul ettirmeniz maddi imkansızlıklar dışında sıfırdır zaten sizde istemezsiniz herhalde.

3,4,5 seçenekler ise şu anda ki genç akademi araştırma sistemini upgrade etmek için yönetime başvurduğunuz seçeneklerdir. Aradığınız seçenekler yani Ama burada bilmeniz gereken de bir püf noktası vardır. Mesela 3. konuşmayı yaptınız ve yönetim kabul etmedi ondan sonra bu seçeneklerin açılması için aylarca bekliyorsunuz. Aslında 3. değil de 4. seçeneği söyleseydin yönetim kabul edecekti bu isteğini. O an ki psikolojisi 3 değil de 4 ü kaldırabiliyordu Bu yüzden size tavsiyem isteği yapmadan önce oyunu kaydetmeniz ve kabul edene kadar sıra ile 3,4,5 seçeneklerini yönetime iletmeniz

Eğer bundan başka seçenekler var ise ne yapabilirim derseniz; dikkat ettiyseniz downgrade işleminin yapılması için 1 ve 2 numaralı cümlelerin 3. ve 4. kelimeleri sırası ile CUT ve BACK kelimelerini içermektedir. Bunun Türkçesi tasarruf etmek demektir. Yani bu 2 kelimeden uzak durun hangi seçenek çıkar ise çıksın

JUNIOR COACHING
    (CA Bakımından oyuncular daha iyi gelişsin)

Evet şimdi yukarıda ki upgrade de yıldız adaylarını daha iyi nasıl keşfedip PA bakımından en iyileri takımımıza nasıl kazandırabileceğimizi öğrendik. Sırada ki ise bu yıldız adaylarının sizin seçmeler de karşınıza çıkana kadar ki zamana kadar alacağı eğitimi konu olan güncellemedir ki o da JUNIOR COACHING dir. Bu upgrade i yapmak için aşağıda ki resimde ki yol takip edilir ve seçenekler de gözükmektedir. Şimdi bu seçeneklerin Türkçesini yazalım;

1- Kulübümüzün genç akademi araştırmasına para harcaması yerine daha önemli yerlere ihtiyaç duymaktadır. Ve bu yüzden buraya harcanan paralar kesilsin.

2- En iyi oyuncuları yetiştirebilmemiz için bu upgrade i yapmalıyız.

3- Genç oyuncularımızın kişisel antremanlarının temini için bu upgrade i yapmalıyız.

Şimdi Youth Recruitment Network başlığı alltında açıkladığım için burada birebir maddelere girmeyeceğim. Benim için cümlenin için de CUT BACK yer alıyor ise işime yaramıyordur bunu biliyorum

Şimdi gelelim junior coachingi detaylandırmaya. Örnek vermek gerekir ise youth recruitment network özelliği ile 8 yaşında bir çocuğu bulup takımınıza kattınız. Ama bildiğiniz gibi bizim seçtiğimiz alt yapı seçmeleri oyuncu 14-15-16 yaşında iken oluyor. Acaba bu çocuk 8 yaşından bizim alt yapı seçimlerini yapacağımız yaşa (14,15,16) kadar ne yapıyor? İşte burada junior coaching devreye giriyor ve bu misal 8 yaşında ki çocukları iyi bir futbol eğitiminden geçirerek futbolcunun gelişmesini (CA bakımından) sağlıyor. Çocuklar 14,15,16 yaşlarında sizin karşınıza çıktığı zaman junior coaching özelliğiniz ne kadar iyi olur ise bu çocukların CA sı da o kadar yüksek oluyor Bu PA yı etkilemez sadece bir oyuncunun potansiyelini bulabilmesini hızlandırılır.

YOUTH FACILITIES

Şimdi geriye döner isek PA bakımından en iyi oyuncuyu Youth Recruitment network özelliği ile bulduk. Ondan sonra oyuncularımıza en iyi eğitimi verip CA bakımından en iyi şekilde gelişmesi için Junior coaching özelliğine teslim ettik alt yapı seçmelerine kadar (14,15,16 yaşına kadar). Ve ondan sonra alt yapı seçmelerinde bu oyunculara genç kontrat önerip imza attırıyoruz. YOUTH FACILITIES özelliği de bundan sonra devreye giriyor. Bu upgrade i yapmak için aşağıda ki resimde ki yol takip edilir ve seçenekler de gözükmektedir. Şimdi bu seçeneklerin Türkçesini yazalım;

1- Genç oyuncularımızın potansiyelini ulaşması ve ana kadroya girebilmesi için bu upgrade i yapmalıyız.

2- Kendi genç oyuncularımızın gelişimine odaklanabilmek için bu upgrade i yapmalıyız.

Burada da birebir maddelere girmeyeceğim. Şu anda downgrade seçeneği yok gözüküyor benim açtığım oyunda ama sizde olabilir. Fakat bildiğimiz bir şey vardı CUT BACK ten uzak dur

Alt yapı seçmeleri geldiği zaman istediğimiz genç oyunculara imza attırdık. Ve ondan sonra oyuncular artık Junior coaching sisteminden çıkıyorlar ve senin sisteminin içine giriyorlar. Junior coaching ne yapıyordu hatırlayın çocuk yaştakileri alt yapı seçmelerine kadar eğitiyor CA bakımından yükselmesini sağlıyordu. Ve bu görev artık senin ellerinde Ve bunun için en önemli etken youth facilities. Youth facilities ne kadar yüksek olur ise oyuncunun gelişimi (CA) o kadar hızlı ve iyi olur.

Tabii ki gelişim sadece alt yapı ile sınırlı olmuyor. Oyuncunun potansiyelini bulabilmesi için kişiliğinin de önemli olması gerekiyor. Bunda çoğunuzun bildiği gibi tutoring özelliği de çok rol oynuyor. Bu başlık altında arkadaşımız bundan sonrasını anlatmış...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=104293

Bende bu arkadaşımızın yazdıklarına ek olarak da bazı şeyler yazacağım ilerde Ve örnekleri ile beraber göreceğiz bunları Ve umarım buraya kadar kimse de bir soru işareti kalmayacak şekilde anlatabilmişimdir
    Last edited by wolffather : 20.Ocak.2012 at 15:34

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Paylaşım için teşekkürler.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Faydalı olabilecek ve anlatımı sade, anlaşılır bir rehber, teşekkürler paylaşım için.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    İSTANBUL

Teşekkürler , çok yararlı bir paylaşım olmuş

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

dostum ufkumu açtın resmen,hep aklıma takılan bazen sinir olduğum bir husustu bu.ne kadar büyük bir kulüp olursam olayım alt yapımdan iyi oyuncu çıkaramıyordum.yazdıklarından sonra anlıyorum ki en büyük hatam diyaloglarda ilk sıradaki cümlenin işime yarayacağını düşünmemmiş kendi adıma çok faydalı oldu bu rehber,uzun zamandır oyunu oynamayasım gelmiyordu yeni bir heyecan uyandı içimde:P

bende sadece cut back li seçenekler var ne demek oluyor şimdi bu?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ellerine sağlık inglizce bilen ve bildiğini paylaşanları seviyoru

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ilk zıbırtıda vut backlar çıktı dostum bende

bide yöneti ne dedi bana kabul ettimi yoksa ayak ı yaptılar söyleyebilir misin

Çok Yararlı Olmuş Emeğine Sağlık

Ahmet; Zaten Standartların Üzerindeymiş Daha Neyini Geliştireceksin Sen Ayak Yapıyorsun Burda

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

Maddi durum biraz düzelsin öyle yazcam ben onlara kabul etmediler şimdi

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Teşekkürler Arkadaşlar...

Quote Originally Posted by realbeck View Post
    bende sadece cut back li seçenekler var ne demek oluyor şimdi bu?
    - Bütçen yeterli değildir
    - Oyuna yeni başlamışındır (Çoğu takım da upgrade seçenekleri hemen çıkmaz)
    - Veya en yakın zamanda bu seçeneklerden birini seçip istemeden de olsa upgrade yapmışsındır zaten veya yapamamışsındır

Tekrar diğer işimize yarayacak seçeneklerin çıkması için bir müddet gerekiyor arada bir bak arkadaşım

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    ilk zıbırtıda vut backlar çıktı dostum bende

bide yöneti ne dedi bana kabul ettimi yoksa ayak ı yaptılar söyleyebilir misin

Junior coaching in kabul olmuş hemen ilk isteğin ile...

Youth facilities isteğini yönetim ilk önce kabul etmemiş ondan sonra rest çekmişsin ve bu rest karşısında daha fazla dayanamamışlar kabul etmişler upgrade yapmayı.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

vay be bilmeden rest çekmişi vay be bana bak
    yok be ne ciddisi

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Arkadaşlar bir de şunu belirteyim sanırım yararlı bir bildirim olacak...

Junior coaching upgrade i sezon başlarında meydana gelir. Yani siz sene ortasında yönetim ile upgrade konusunda anlaştınız ve mesaj olarakta zaten upgrade yapıldı diyor fakat facilites kısmına baktığınız zaman eskisi gibi olduğunu (yani başvuru yaptığınız zaman basic ise hala basic olduğunu) görürsünüz. Acaba niye olmadı demeyin çünkü dediğim gibi yeni sezonun başlangıcında upgrade yansıyor

Junior coachingi ise bildiğimiz coachlardan oluşan bir birlik olarak düşünün. Yaptığımız upgradeler bahsettiğim 7-8-9-10-11-12-13 yaşlarında ki çocukları eğiten coachların maaşlarını arttırıyor. Ve böylelikle daha iyi junior coachlar alınmış oluyor. Uprade yapılmamış halde 0.5 yıldız 1 yıldız olurken coachun özelliği upgrade yapıldıkça daha iyi coachlar geliyor kademe kademe (1.5 yıldız, 2.0 yıldız ve ilerisi)... Burada tek mantık var ne kadar uprade olur ise o kadar iyi coachlar olur

Bir de dostlar eğer bu yazıları okuyup anlamadığınız bir yer veya kafanızın takıldığı bir yer olur ise lütfen paylaşın. Özel mesaj değil de burada paylaşalım ki başkaları da bu bilgilerden yararlansın. Elimden geldiği kadar yardımcı olurum. Ben kişisel olarak kibirli biri değilimdir 30 yaşındayım ve bu yaşta da öğrenecek çok şeyim var Hiç bir zaman oyun da olsa öğrenmekten okumaktan vazgeçmemek gerekir. Umarım istediğim mesajımı verebilmişimdir

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Bu çok iyi oldu bende niyee bir gelişme yok diyordum.

çok faydalı bir rehber teşekkürler.

Çok sağol sayende yeni birşeyler öğrendim.
    Şunu soracağım oyunun o kusumları bende ingilizce olduğu için pek anlamıyorum kabul edilip edilmediğini. Bunu nasıl anlarız resimle gösterme imkanın olursa sevinirim.
    Birde bunları düzenli olarak özellikle ilk 2 maddeyi kaç ayda bir vereceğiz.

Yeni bir rehber hazırlayacağım deöişsin onu ne zamana hazır hale getirirsin.
    Last edited by reisbulut : 25.Ocak.2012 at 01:49

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by reisbulut View Post
    çok faydalı bir rehber teşekkürler.

Çok sağol sayende yeni birşeyler öğrendim.
    Şunu soracağım oyunun o kusumları bende ingilizce olduğu için pek anlamıyorum kabul edilip edilmediğini. Bunu nasıl anlarız resimle gösterme imkanın olursa sevinirim.
    Birde bunları düzenli olarak özellikle ilk 2 maddeyi kaç ayda bir vereceğiz.

Yeni bir rehber hazırlayacağım deöişsin onu ne zamana hazır hale getirirsin.

Resimde ki arka planı yeşil olan konuşmalar yönetime, beyaz olanı ise bana ait. Ve bu 2 isteğimi de yönetim kabul ediyor. Dikkatini çekti ise cümle We Agree ile başlıyor. Yani Türkçesi aynı fikirdeyiz demek. Buradan anlıyorsun kabul ettiğini. Ama hemen etmeyebilir ilk önce kabul etmez ama sonra vereceğin reste göre fikrini değiştirebilir. Bunların da çevirisi için uğraşıyorum. Ama oyun ile beraber gitmek zorunda olduğum için uzun sürüyor.

Yeni rehberler ise yolda özellikle Tutoring konusunda baya iddialı bir şekilde hazırlanıyorum Hem buradan hemde kendi blogumdan paylaşacağım ilerde...

Quote Originally Posted by wolffather View Post

Resimde ki arka planı yeşil olan konuşmalar yönetime, beyaz olanı ise bana ait. Ve bu 2 isteğimi de yönetim kabul ediyor. Dikkatini çekti ise cümle We Agree ile başlıyor. Yani Türkçesi aynı fikirdeyiz demek. Buradan anlıyorsun kabul ettiğini. Ama hemen etmeyebilir ilk önce kabul etmez ama sonra vereceğin reste göre fikrini değiştirebilir. Bunların da çevirisi için uğraşıyorum. Ama oyun ile beraber gitmek zorunda olduğum için uzun sürüyor.

Yeni rehberler ise yolda özellikle Tutoring konusunda baya iddialı bir şekilde hazırlanıyorum Hem buradan hemde kendi blogumdan paylaşacağım ilerde...
    Teşekkürler. Diğer çalışmanıda şimdiden merak ettim. Şunuda sormuştum

JUNIOR COACHING
    Bu iki seçeneği kaç ayda bir vereceğiz. Belli bir zaman dilimi varmı yani.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by reisbulut View Post
    Teşekkürler. Diğer çalışmanıda şimdiden merak ettim. Şunuda sormuştum

JUNIOR COACHING
    Bu iki seçeneği kaç ayda bir vereceğiz. Belli bir zaman dilimi varmı yani.
    Sene de 1 defa upgarde yapabiliyorsun

Sene de 1 defa upgarde yapabiliyorsun
    Çok teşekkürler. Şuan 5. sezonuma başladım biraz geç kaldım bu özelliklere uğraşmak için ama zararın neresinden dönersek kardır dimi yani

Nesil
    2006
    Yer
    kuzey kıbrıs -magosa

teşekkürler

Çok yararlı, teşekkürler.

çok yararlı bir rehber olmuş.birçok kişiye ilaç gibi gelecektir.eline sağlık

Öncelikle teşekkürler çok faydalı yararlı bi rehber olmuş Allah razı olsun

training FACILITIES ı da açıklaya bilirmisin baya bir seçenek çıkıyor...

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by OnuldinhoHizmet View Post
    Öncelikle teşekkürler çok faydalı yararlı bi rehber olmuş Allah razı olsun

training FACILITIES ı da açıklaya bilirmisin baya bir seçenek çıkıyor...
    15 dakikadır uğraşıyorum bu seçenek seçilebiliir hale bir türlü gelmedi. Sende çıkıyor ise seçenekleri SS'le çevirelim

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

We are should cut back= kesmyi bırakmalıyız demek bu seçene seozn içerisinde sürekli var sadece sezon başlarında çıkıyor gneelde araştırma bağında ugrape yani güncelleme yapılması

Arkadasım öncellikle rehber için eline sağlık. Benim aklıma takılan bir soru var.Bu yönetim neye göre bizim geliştirme isteklerimizi kabul ediyor. Elbette olay finans ile alakalı ama mesale finans kısmındaki balance in belli bir seviyedemi olması gerekiyor yani hangi yönde gelişme olursa yönetim geliştirme isteklerimizi kabul ediyor

teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    Samsun

Hocam süper rehber. Teşekkürler

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by Heroon View Post
    Arkadasım öncellikle rehber için eline sağlık. Benim aklıma takılan bir soru var.Bu yönetim neye göre bizim geliştirme isteklerimizi kabul ediyor. Elbette olay finans ile alakalı ama mesale finans kısmındaki balance in belli bir seviyedemi olması gerekiyor yani hangi yönde gelişme olursa yönetim geliştirme isteklerimizi kabul ediyor

Evet balance ile ilgili. Ama sana şu kadar olur ise kabul eder diyemeceğim! takımın balance i iyi olmalı. Zaten balance iyi olmaz ise board sana bizde isteriz ama paramız yok ne yapalım usta diyor

Rica ederim arkadaşlar

15 dakikadır uğraşıyorum bu seçenek seçilebiliir hale bir türlü gelmedi. Sende çıkıyor ise seçenekleri SS'le çevirelim
    http://img42.imageshack.us/img42/7839/adszzeu.png

hocam şu şekilde vereyim

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri