SOUTHAMPTON FC

Southampton F.C., İngiltere'nin Southampton şehrinde 1885 yılında kurulan bir futbol kulübüdür.
1978'den 2005' kadar Premier Lig'de mücadele eden takım, 2005-2009 yılları arasında ise Championship'de oynadı. 2009 yılında iflas edip federasyondan 10 puan silme cezası alınca küme düştü ve Legaue One'da mücadele etmeye başladı.
Kulübün en büyük başarıları 1983-84'de ligde Liverpool'un ardından aldıkları ikincilik ve yine aynı sezonda FA Cup'ı kazanmalarıdır.
2001 yılına kadar maçlarını The Dell Stadyumu'nda oynarken, 2001 yılında yeni yapılan St Mary's Stadyumu'na taşındı ve maçlarını burada oynamaya başladı.
Ezeli rakibi Portsmouth'la oynadığı maçlara Güney Sahil Derbisi (South Coast Derby) adı verilmiştir.
Alan Shearer, Wayne Bridge, Theo Walcott ve Gareth Bale gibi önemli futbolcular Southampton'ın altyapısında yetişmişlerdir.
St Mary's Stadium

KULÜP HAKKINDA BİLGİLER

YILDIZ OYUNCULARIMIZ

Southampton yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen ayakta kalmayı başarmış bir takım.Sizlerinde yardımıyla bu takımı iyi yerlere getirebileceğimi düşünüyorum.Kariyerme yardımda bulunursanız sevinirm.Şimdiden teşekkürler

Kariyer kurallarını okudum kabul ediyorum.
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=102766