Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 153 sonuç

Konu: Rakip Takım Taraftarlarının Maç Konularına Yorum Yapması

Nesil
    2011
    Yer
    Kocaeli

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Gol yerine Gooool yazmışız.
    gol ile gooool yazmanın ne kadar farklı olduğunu sende biliyosun

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Gir bak maç forumuna gör örnekleri.
    Ben sizi rahatsız edenleri öğrenmek istiyorum.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Gol yerine Gooool yazmışız.
    Biraz dikkatli bakarsan sadece o değil herşeyde taraflı yorumlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Allah'ım yarabbim ha gol 2-1 yazmış ha gooool 2-1 yazmış.Aradaki 4-5 tane "o" harfi sizi geriyorsa zaten hiç girmeyin maç konusuna.Ayrıca bu sadece Fenerbahçe için geçerli değil.Her maç konusunda bu durum böyle.
    Zaten ortam gerici mesajlar olduğunda siliniyor hemen.Şayet siz silinmeyen mesajlardan geriliyorsanız yapacak bir şey yok.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Yasaklar hiçbirşeyi çözmez. Yasaklara hep karşı çıktım bugüne kadar. İnsanlara inandığım için karşı çıktım. İnsanların iyiliği, rahatı, huzuru için yasak konulmamalı. Ütopyadır, beyhude bir beklentidir ama insanların sorunlarını, anlaşmazlıklarını kendi aralarında anlayışla çözebileceğini umdum, umuyorum. Burası tek bir insan tipinin bulunduğu bir forum değil. Burası özünde sportif faaliyetlerin konuşulup tartışıldığı bir forum değil. Sadece maç sahibi takım taraftarlarının yazabileceği bir forum yerine hiç bir maç başlığı olmayan bir forumu yeğlerim. Böyle bir öneriyi beğenmediğim gibi bu öneriye neden olan bazı kötü kullanımları da beğenmemekteyim. Arkadaşımızın bahsettiği gibi maç konularında, daha geniş bakarsak spor forumlarında rakibi germek için özel çaba sarfedenler de var. Özel ricam; ya bu düşüncedeki arkadaşlar kendilerine çeki düzen versinler ya da DisCo'nun dediği gibi toptan kapansın bu alanlar.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe maç forumlarında bizlerden çok başka takım taraftarları yazıyor . Belkide ondan en çok mesajlar Fenerbahçe konularına yazılıyor ve tartışma çıkıyor .
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Toptan kapanmamalı kesinlikle.Ortamı gerenlere ağır cezalar verin çok daha iyi hem bizde mutlu oluruz.

Oradaki 4 "o" harfi sizi geriyorsa girmeyin o zaman sıcağı sıcağına maç konusuna.Biribirinize bu kadar tahammülsüzseniz kapatalım dükkanı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu forum burası Fenerbahçe'li arkadaşlar konularına yorum yapmıyorsa bizim suçumuz ne

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Aslında sorun orda bakılırsa diğer maçlara yapılan yorumların 2 katı Fenerbahçe maçlarına yapılıyor bunun en büyük sebebi diğer takım taraftarları .
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçeli taraftarın Galatasaray'ın kaybetmesini, Galatasaraylı taraftarın da Fenerbahçe'nin kaybetmesini istemesi gayet doğal. Böyle maçlarda taraf tutmakta ve taraf tuttuğunu belli etmekte abartılmadığı sürece bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Ben sizi rahatsız edenleri öğrenmek istiyorum.
    Zaten kimse rahatsız olduğu mesaja örnek vermediğine göre ciddiye alınacak bir durum yok sanırım

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Forumda hoşgörü 0'a yaklaşmış iyice.. Rakip taraftarlar birbirinden nefret etmek veya birbirine laf sokmak zorunda değil..

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Zaten kimse rahatsız olduğu mesaja örnek vermediğine göre ciddiye alınacak bir durum yok sanırım
    Açıklanıcak birçok şey var sen gir bak.Burda hepsini yazamıycam sana.Maçı izlediysen pozisyonlar hakkındaki taraflı yorumlarıda görürsün.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Forumun amaçlarından biri değil mi zaten bu tip şeylerin paylaşımında bulunmak. Eğer senin benim ya da başka bir taraftarı, o konudan faydalanmasını engelleyecekse yöneticiler, ne anlamı kaldı ki fikir paylaşımının. Bu bizim insiyatifimize kalmış bir durum. Saygılı, hoşgörülü bir şekilde yorum yapılırsa kimseye bir laf yok zaten. Ama saygısızca, tahrik edici şekilde yazan olursa uyarılıp, gerekirse de yazısı siliyor zaten.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Açıklanıcak birçok şey var sen gir bak.Burda hepsini yazamıycam sana.Maçı izlediysen pozisyonlar hakkındaki taraflı yorumlarıda görürsün.

Ben sizi direk rahatsız edenleri sormuştum. Kendim okuduğumda rahatsız olduklarım değil.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Olaya sadece 4 tane "o" harfi geriyor diye bakmamak gerek. Bu durumu öncesiyle beraber düşünmek gerek. Yazan kişinin daha önce neler yazdığı da etkendir bu durumda. A kişisinin yazdığı daha ağır bir yorum germez de, B kişisinin yazdığı basit birşey gerebilir insanı. Önemli olan ortamı germeye çalışmamak. Ya da buluttan nem kapmamak. Spor gibi bariz kutuplaşmaların olduğu bir ortamda bu da yapılamayacaktır.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2011
    Yer
    Kocaeli

sohbet bölümü açık olsun

Maç konusu kapalı

Cidden böyle mi düşünüyorsunuz ? İBB taraftarı olduğumuzu mu düşünüyorsunuz ? Aşağıda da dendiği gibi İBB'nin gol attığına değil Fener'in gol yediğine seviniyoruz. Fener yenildiğinde sevinmemiz en doğal hakkımız. Rakibiz yahu heralde sevinicez. Beşiktaş gol yediğinde de seviniyoruz size özel bi durum değil bu.
    Sevinmeyin diyen yok. Biraz olgun takılın, çocuk olmayın. Yaşınız kaç olursa olsun hiç farketmez. Ben 20 yaşındayım hasta, deli, fanatik ne dersen de Fenerbahçeliyim, damarıma basıldımı sustulmazım ama bir kere giripte Galatasaray'ın berabere kaldığı ya da yenildiği maçta goool be yenildi GS demedim. Fark bu.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

O zaman Facebook da kapatılsın. Orada da birbirinin maçlarına yorum yapıyor herkes. Böyle saçmalık olur mu ya?

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Olaya sadece 4 tane "o" harfi geriyor diye bakmamak gerek. Bu durumu öncesiyle beraber düşünmek gerek. Yazan kişinin daha önce neler yazdığı da etkendir bu durumda. A kişisinin yazdığı daha ağır bir yorum germez de, B kişisinin yazdığı basit birşey gerebilir insanı. Önemli olan ortamı germeye çalışmamak. Ya da buluttan nem kapmamak. Spor gibi bariz kutuplaşmaların olduğu bir ortamda bu da yapılamayacaktır.
    Aynen öyle.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bir ara konularda gol yazılmasını da kaldırmıştık ama geriyor diye değil, amacımıza aykırı olduğu için.

Türlü denemeler yaptık, kaliteli spor yazarlarımız olsun diye, çocukça saçma sapan şeylerle konular dolmasın diye. Gerekirse yine aynı katılığı gösteririz. Ben maç konusuna girdiğimde üst üste gol olmuş, şu sart görmüş tarzı mesaj görmek istemiyorum aslında. Analiz görmek istiyorum, içeriği dolu mesajlarla fikir çatışması yaşayalım istiyorum.

Canlı takip siteleri var bir sürü, orada dakika dakika gelişmeleri isteyen takip edebilir, şu an ki durum beni de çok rahatsız ediyor. Değişebilir mi, kuralları daha da sıkarsak elbette değişir. Değişmeli mi Değişirse foruma doğru düzgün yazan kaç kişi kalır Gerçi bunlar da çok önemli değil, 100 mesaj olacağına, analiz içeren 3 mesaj olsun benim için daha değerli.

Tabi konunun özüne dönersek, burası taraftar forumu değil, bu sebeple denileni uygulamak imkansız, yazmamayı sağlamak istersek, futbol forumu kapatılır, özümüz olan FM ile devam ederiz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Bence olumsuz bir rütbe oluşturulsun. Bu tür spor konularında çok sorun çıkaran, hakaret eden, tahrik eden kişiler her seferinde olumsuz puan alsın ve puan toplamına göre olumsuz rütbe alsın ve teşhir edilsin. Bu iç denetim mekanizmasını harekete geçirebilir. Aynı şekilde iyi yorum yapanlar da sadece yönetici puanlamasına göre iyi rütbeler alsın.

Mesela;

"Faydalı Futbol Yorumcusu"

veya olumsuz olarak

"Tahrik Edici Yorumcu"

Bunları attım da buna benzer şeyler.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Güzel fikir ama uygularlarmı bilinmez.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

mantıklı olabilir.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Bence doğru bir düşünce.Ben Türkiye'den takım tutmuyorum,ama düşününce haklı olduğunu görüyorum.Fenerbahçe bugün kaybetti,e haliyle Fenerbahçe taraftarları mutsuz ve sinirli,çare arıyor.Bir Galatasaraylı oley FB kaybetti derse FB'lilere cevap hakkı doğar,öyle uzar uzar gider.Bunun ezeli rekabetle alakası yok,bu tahrik etmekten başka bir şey değil.Sevinmek doğal bir şey ama,bunu şöyle açıklayabilirim.NBA'desiniz,son saniye atışı atıyorsunuz kaçıyor,rakip yüzünüze gelip kahkaha atıyor,sinirlenip dalarsınız.FB'lileri anlayabilirim.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Fener kaybeder biz geliriz inceden dokundururuz.Biz kaybederiz Fenerliler gelir inceden dokundurur.Bu böyle Beşiktaş da dahil 3 takım arasında bir döngüdür.Bu her yerde olan bir şey.Okula gidersin arkadaşınla uğraşırsın.Forumu açarsın burdakilerle uğraşırsın vs. Doğal dengesi bu işin.Hep böyle olmuştur hep böyle olacaktır.Birbirimizi ezip,hakaret etmedikçe de bunun bir sorun olduğunu görmüyorum.Mesela isim vereyim attirson biz puan kaybedince gelir makarasını yapar biz deliririz.Fener puan kaybeder biz makaramızı yaparız o dellenir.Gerçi artık dellenemeyecek futbol yazarılğı gitmiş Makara dediğim de öyle makara değil hafif bi dokundurma.Herkesin yaptığı şey bu.Birçok konuda yapılıyor zaten bunlar.Bu işin tuzu biberi.Futbolu seviyorsak bu tip şeylere de karşı çıkmamalıyız.Futbol sahada 90 dakika oynanan ama hem günler öncesinde hem de günler sonrasında konuşulan bir şey.Bu tip olaylar yaşanması çok doğal.Bu zamana kadar herkes birbiriyle uğraştı,didişti.Bugün bu konuda şikayetçi olanlar da yaptı bunları.Bu kadar büyütmemek gerek bu olayları.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Bence olumsuz bir rütbe oluşturulsun. Bu tür spor konularında çok sorun çıkaran, hakaret eden, tahrik eden kişiler her seferinde olumsuz puan alsın ve puan toplamına göre olumsuz rütbe alsın ve teşhir edilsin. Bu iç denetim mekanizmasını harekete geçirebilir. Aynı şekilde iyi yorum yapanlar da sadece yönetici puanlamasına göre iyi rütbeler alsın.
    Hakaret,tahrik içerikli mesajlar zaten siliniyor abi bunların puanlanması mümkün olmuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence o rütbe işi hiç de hoş olmaz. İnsanlar belli sıfatlar için normalde o olmadığı kalıplara girecek. Bence aynen devam etsin, kimin ne düşünceye sahip olduğu görülsün. Nasıl ki zamanında mesaj sayacı vardı adam mesajı fazla olsun diye saçma sapan şeyler yazıyordu aynı o işe döner. Sırf orada "Olumlu" vs. yazsın diye saçma sapan gereksiz fair-play nidaları göreceğiz. Gerçek centilmenle, sahtenin farkı olmayacak.

Ben bundan şikayet eden arkadaşları gayet iyi anlıyorum. Benim de takımımın karşısı gol atınca "Goool 2-1" filan yazsa sinir olurum ama ben 17 yıllık hayatımda 1 tane Fenerbahçeli arkadaşımın rakibim gol atınca sevinmediğini görmedim. Alışkınım yani bu duruma. Geçen sene Karpaty Lviv maçından sonra telefonuma kaç çağrı, kaç mesaj ardı ardına geldi sayısını bile hatırlamıyorum. Keza 2009-2010'da Kasımpaşa maçında. Bunlar olağan ve sinir bozucu şeyler, kabul. Ama bunu bu kadar büyütmek yanlış. Hele yok "biz X takımız bu yüzden hep bize böyle.", yok "iyi oluyor bukalemunları görüyoruz." demek oldukça yanlış. İnsanların rakibi yenilince sevinmesi normal arayı açtığı için ama buraya o şekilde yansıtmak ne derece doğru, tartışılır.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Fenerbahçe kaybedicek ben sevinicem, Galatasaray kaybedicek ben yine sevinicem Trabzon şu an için yarış içinde değil o yüzden o maça fazla önem vermiyorum ancak Trabzon'da potada olsa onun da yenilmesi beni mutlu eder. Bu gayet doğal. Bu tüm takım taraftarları için geçerlidir kimse ben Fenerliyim ama Galatasaray kazanınca seviniyorum demesin.

Bunun önüne geçmemiz forumda imkansız. Adam kayırmaya hatta insanlık suçuna girer. Özgür bir ülkedeyiz ve herkes istediği yere istediği şeyi belli kurallar içinde yazar çizer.

Öneri olarak sunulan bu şeyin bence hayata geçmesi imkansız ve bana göre yanlış. Bu yüzden desteklemiyorum ben bu fikri.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2011
    Yer
    Kocaeli

bende dahil herkes konuların açılmasını bekliyor heralde

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri