Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 153 sonuç

Konu: Rakip Takım Taraftarlarının Maç Konularına Yorum Yapması

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Fener kaybeder biz geliriz inceden dokundururuz.Biz kaybederiz Fenerliler gelir inceden dokundurur.Bu böyle Beşiktaş da dahil 3 takım arasında bir döngüdür.Bu her yerde olan bir şey.Okula gidersin arkadaşınla uğraşırsın.Forumu açarsın burdakilerle uğraşırsın vs. Doğal dengesi bu işin.Hep böyle olmuştur hep böyle olacaktır.Birbirimizi ezip,hakaret etmedikçe de bunun bir sorun olduğunu görmüyorum.Mesela isim vereyim attirson biz puan kaybedince gelir makarasını yapar biz deliririz.Fener puan kaybeder biz makaramızı yaparız o dellenir.Gerçi artık dellenemeyecek futbol yazarılğı gitmiş Makara dediğim de öyle makara değil hafif bi dokundurma.Herkesin yaptığı şey bu.Birçok konuda yapılıyor zaten bunlar.Bu işin tuzu biberi.Futbolu seviyorsak bu tip şeylere de karşı çıkmamalıyız.Futbol sahada 90 dakika oynanan ama hem günler öncesinde hem de günler sonrasında konuşulan bir şey.Bu tip olaylar yaşanması çok doğal.Bu zamana kadar herkes birbiriyle uğraştı,didişti.Bugün bu konuda şikayetçi olanlar da yaptı bunları.Bu kadar büyütmemek gerek bu olayları.
    Söz konusu o değiş işte. Beşiktaşlısından tut Galatasaraylısına, Trabzonlusuna, Belediyelisine, Bursalısına hatta Malatyalısına, Konyalısına, Kasımpaşalısına varana kadar herkes gelip Fenerbahçe'ye dokunduruyor. Artık sporun maksadını aştı bu.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Oldu olacak futbol başlıkları da kalksın? Futbol tartışma forumu değil mi burası,hen uyarı butonu niye duruyor ki cevap vermez ve o butona basarsınız ve bir yönetici ilgilenir. Fakat goooooool yazısı sizi rahatsız ediyorsa problem sizdedir bence.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Söz konusu o değiş işte. Beşiktaşlısından tut Galatasaraylısına, Trabzonlusuna, Belediyelisine, Bursalısına hatta Malatyalısına, Konyalısına, Kasımpaşalısına varana kadar herkes gelip Fenerbahçe'ye dokunduruyor. Artık sporun maksadını aştı bu.
    Bu sadece Fenerbahçe'ye özel değil ki.Mesela dün akşam da Beşiktaş'a GS,Bursa,FB taraftarları dokundurdu.Fenerbahçe'ye yapılan dokundurmalar diğer takımlara göre daha fazla kabul ediyorum ama diğer takımlara da yapılıyor aynı şeyler.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

1.) Burasi Taraftar Forumu Degil Burasi Sosyal Bir Futbol Forumudur O yuzden yok sen oraya girmicen sen buraya girmicen isini geciceksiniz Herkes Ozgur istedigi yorumu yapmakta.

2.) Goool Yazisi ile Gol yazisi arasinda Fark yok Ha Siz igneleyici olarak algiliyorsaniz o sizin sorununuz.

3.) Evet Fenerbahcenin kaybetmesini istemem kadar Tuhaf bir durum yok en yakin takipcimiz oldugu icin puan kaybetmesini istiyorum, Siz Galatasaray Tarafina Girince Aynisini Yapmiyormusunuz ? Kendinizi Sutten Cikmis Akkasik Zannetmeyiniz.

4.) Yine Deyiniyorum Burasi sosyal bir platform , taraftar forumu degil herkes istedigi yorumu yapar , KISKIRTMADIGI Surece. yok ben alingan biriyim diyorsan taraftar forumlarina gidebilirsin zorla guzellik olmaz, yada o basliga girmiceksin.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Aslında güzel bir öneri olarak duruyor. Çünkü vermek istediğin mesajın ne demek olduğunu anlayabiliyorum.

Sırf ortamı germek için konularda bekçilik yapma olayını eleştiriyorsun. Bu iş böyle olacaksa varsın kimse yazmasın diyorsun.

Belki futbol bölümünü toptan kapatırız. O da bir fikir.
    bu fikir hoşuma gitti çünkü bu uygulanırsa ben hiç ceza almam Aldıgım 5-6 tane cezanın tümü spor taraftarlıgı,tahrik,argo ,küfür vs vs ama hepsi de spor alanından

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Bence olumsuz bir rütbe oluşturulsun. Bu tür spor konularında çok sorun çıkaran, hakaret eden, tahrik eden kişiler her seferinde olumsuz puan alsın ve puan toplamına göre olumsuz rütbe alsın ve teşhir edilsin. Bu iç denetim mekanizmasını harekete geçirebilir. Aynı şekilde iyi yorum yapanlar da sadece yönetici puanlamasına göre iyi rütbeler alsın.

Mesela;

"Faydalı Futbol Yorumcusu"

veya olumsuz olarak

"Tahrik Edici Yorumcu"

Bunları attım da buna benzer şeyler.

Ben direk tahrik edici yorumcu grubuna girerim yahu o zaman

İyi de arkadaşlar sadece kendi galibiyetimize sevinsek rakip olamazdık. Rakiplerin puan kaybına sessiz ya da derinden mi sevinelim? "Goooooooooollll!!!!" diye de bağıracağız, evde halay da çekeceğiz... Siz de çekeceksiniz. Geçen hafta Es-es maçından sonra Fenerbahçe'li bir arkadaş gelip zemin böyle olsa da olmasa da yenemezdinizden bir girdi ve başlıktaki GS'lilerin hepsini tahriğe başladı. Biz de düşmanı püskürtmek için "nasıl olsa sizin puanlar silinecek ve rahat rahat şampiyon olacagız" dedik diye aldık cezamızı paşa paşa oturuyoruz bak.. yani takılmayın bunlara. Valla beni forumda sevmeyen ya da nefret edenlere bir anket yapsak % 95'i FB taraftarı çıkar ki bu da normal Özümüzde birbirimize bir düşmanlığımız yok zaten ama bence tek yapmamız gereken puan kaybettiğimiz maçlarda forumdan kaçmak
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Görüyorum ki beni anlayan az kişi olmuş.Varsın az olsun ama öz olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şu herşey bize yapılıyor mantığından kurtulmalı "bazı" Fenerbahçeli arkadaşlar. Genelleme yapıyorum dikkat edilsin. Bence sorunun çıkış kaynağı da bu. Konuyu açan arkadaş da bir Fenerli. İlla öyle yapıyor diye demiyorum belki de sadece çok basit bir tesadüf. Ama gerçekten bazı arkadaşların objektif olmaları gerek. Dünya sizin etrafınızda da dönmüyor , yaşananlar sadece sizin başınıza da gelmiyor.

Konuyu açan arkadaşı az çok anladım ve tahminimce amacı sadece ortalığı germek olan , gereksiz yorumlar atan kişilerin az da olsa varlığından şikayetçi. İşin bu tarafından ben de oldukça rahatsızım. Tatlı sert atışmalar illaki olacak birbirimize illaki ufaktan dokunduracağız ama adam gelip benim maç konuma kendi taraftar sitesinden benim aleyhimde bir materyal koyuyorsa orada artniyet ararım. He o zihniyetteki insanlar giremeyecekse benim konuma evet böyle bir yasak olsun. Ama ben adam akıllı yorum yapan , ne kendine ne de başkasının sinirlerine durduk yere zarar vermeyen objektif insanların yorumlarını da o zihniyet yüzünden kaybetmek istemem. pire için yorgan yakmaya benzer bu.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Bence yasaklanmamalı rakip taraftarın yorum atmasıda şöyle bi durum var Galatasaray gol yiyince biz seviniyoruz..Fener yiyince Galatasaraylısı,Beşiktaşlısı hepsi başka bişey diyo..Buda bizi geriyor.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Tabi rakibimiz yenildigi zaman sevinecez (sadece super ligde, bazilari abartip bu sezon avrupali bile oldular Fransizindan Rusuna kadar).

Hazmedemiyorsan okumiyacaksin

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

insan istediği takımın golüne sevinebilir.

lakin, ''goool'' demek ayrı, gol hakkında ''güzel gol idi'' deyip, ilaveten nasıl olduğunu, pozisyonu, pozisyonu oluşturanları anlatabilir. maçı izlemeyenler için de yararlı olur.

her iki durum da ayrı karakterleri belirler.

mesela daha önce sayısız kez açıklamasını yaptığımız durumları, temcit pilavı gibi durmadan önümüze getiriyor anti-fenerbahçeliler.

bu insanı bıktırıyor. çünkü bilerek, kasten yapılıyor. üstüne aynı üyenin gelip, benim takımımın maç konusuna, ibb'li olmamasına rağmen, ibb'nin golüne ''goool'' diye sevinmesi, benim sinirimi bozar. çünkü kasıtlı yaptığını düşünürüm, düşündürür çünkü.

daha sonra, herhangi bir fenerbahçeli senin hakkında ''şöylesin'' yorumu yapınca, alınmamalısın. çünkü baştan kabulleniyorsun. kendi takımının menfaatine yarıyor olabilir skor, kendi kendine sevinebilirsin. ama bu durumu foruma yansıtman, amacını gösterir.

kimse kusura bakmasın, çocukları kandırırsınız sadece.

ayrıca, evet, bir tek fenerbahçe'ye karşı farklı durum takınıyorsunuz. birçok takıma hakem hataları oluyor. son 3 haftada beşiktaş'a olduğu gibi.

ama benzer bir hata, fenerbahçe lehine gelişince millet konuya saldırıyor. ya beşiktaş'a olan hataları konuşmamanız normal, ya da fenerbahçe'ye olan hataları konuşmanız. hangisi?

bunları yapan insanların da bir standartı yok.

beşiktaşlılar alınmasın, sadece emsal teşkil etsin diye söyledim.

lafı nereye bağlayacağımı bilmiyorum. çünkü nerden tutsan elinde kalıyor bu durum.
    (/s)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Rakip takımın gol yemesi veya kendi takımımızın gol atma sevincini yaşamak en doğal hakkımız fakat biz sevinirken bir başka kişininde hayal kırıklığı içerisinde olduğunu unutmayalım.

Bu sevincimizi, sadece gol ve skoru yazmak yerine golün nasıl gerçekleştiği ve gol hakkında yorumda bulunmak daha güzel olmaz mı? Burası bir paylaşım platformuysa maçı izleyemeyen kişilerinde bilgilenmesini sağlayabiliriz diye düşünüyorum.

Bu sebeple kurallarımız içerisinde yer alan aşağıdaki maddeyi de hatırlatırım.

Turksportal, bir taraftar forumu değildir. Burası holiganizm karşıtıdır ve her kulüpten taraftarın görüşlerini paylaştığı bir platformdur.

Bu maddeden yola çıkarak, yöneticilerimizin gözünden bu tip mesajlar kaçabilir lütfen mesajı tüm yöneticilere raporlayınız.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

elbette böyle bir şeyin olması mümkün değil. ama Recep'in bunu söylemesini ben anlıyorum. her fenerbahçe silinen bir sürü mesaj, çıkan tartışmalar vs.

elbette 3 büyükten biri kaybettiğinde diğerleri sevinecek. lakin sizce de bu Fenerbahçe maçlarında daha fazla olmuyor mu demicem aşırılığa kaçmıyor mu ?

neden sadece Fenerbahçelisi bu durumdan şikayet ediyor ? demek ki; ciddi derecede rahatsız edici bir durum var.

TV izlemiyorum ama şu Fenerbahçenin uzatma attığı gol orada tartışılmamıştır hiç burada tartışıldığı kadar. tartışmak değil saldırıydı büyük bir kısmı. ama Beşiktaş'a olunca Fenerbahçe ye yazanların hiçbirini görmedim. (Beşiktaşlılar yanlış anlamasın 6 dk uzatma normaldi )

Bir ara 'gol' yazılarından sadece biri bırakılıyordu bence doğru olanda buydu. şimdi dünkü maçta bilgisayar başında izlemiyorum. nete telefonla giriyorum. vay arkadaş telefonda o cubuğu indirene kadar canım çıkıyor. her mesajda 'goooool' yazıyor

nedendir bilinmez ama bunun Fenerbahçe maçlarında olduğu kadar hiçbir yerde olmadığı kesin.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Bordo61Mavi View Post
    Tabi rakibimiz yenildigi zaman sevinecez (sadece super ligde, bazilari abartip bu sezon avrupali bile oldular Fransizindan Rusuna kadar).

Aynen öyle Avrupa Maçları'nda Trabzonspor gol yiyince coşan,umarım kaybeder,sonuncu olur diyen adamlar bugün Fenerbahçe gol yiyince sevinilmesine karşı çıkıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aynen öyle.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Zamanında İngiliz , Yunan vs. olanların yanında sene başından beri çekilen çilelerin ve bize göre haksızca gidilen bir ortamda ben Fransizida desteklerim Rusuda . Benim yerime bana göre ( ve halada kanıtlanan bişey olmadığı için ) haksız gidilen bi yerde ben haksızı tutamam .
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

konuyu çektiğiniz yerden dolayı hepinizi tebrik ederim. herkes kendini bir Fenerbahçe nin yerine koysun bakalım, eminim çıkıp Trabzonspor diye bağırırdınız zaten. kimse size sevinmeyin demiyor, Fenerbahçe maçlarında aşırıya kaçıyorsunuz. hatta bence bile bile yapıyorsunuz.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by [Rec]ep View Post
    Benim fikrime göre büyük takımlar ya da ezeli rakiplerin taraftarları birbirlerinin konularına yazmamalı.Kötü bir şey yazmasa da insanı geriyor , sinirlendiriyor.Ben öyle çok takip eden biri değilim ama bu konuda Fenerliden çok rakip taraftar görmek onların da Belediye taraftarı olmamalarına rağmen Belediye gol attığında sevinip , Belediye taraftarıymış gibi davranmaları beni geriyor açıkçası.
    Ben burda genel olarak bütün takımları kastettim ve Fenerbahçe örneğini verdim bir Fenerli olarak.Sizse konuları nerelere çektiniz.Burda Fener için ya da Galatasaray ve Beşiktaş için bir durum söz konusu değil.Burda teker teker bakmak yerine genel bakılmalıdır.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Genelde tüm tartışmalar Fenerbahçe ile ilgili yerlerde çıkıyor çünkü Fenerbahçe ne zaman gol yese bişey olsa Beşiktaş,Galatasaray,Trabzon taraftarları birlik olup konuya hücum ediyorlar

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by cenker07 View Post
    Genelde tüm tartışmalar Fenerbahçe ile ilgili yerlerde çıkıyor çünkü Fenerbahçe ne zaman gol yese bişey olsa Beşiktaş,Galatasaray,Trabzon taraftarları birlik olup konuya hücum ediyorlar
    Belki de bu tartışmalar sizin şu tavrınızdan çıkıyordur.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

ne tavrı yahu. siz direkt atlıyorsunuz oraya biz hiçbir şey yazmadan

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by Sirius Black View Post
    Belki de bu tartışmalar sizin şu tavrınızdan çıkıyordur.
    Arkadaş cevabı vermiş,bende verirdimde gerek yok

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    ne tavrı yahu. siz direkt atlıyorsunuz oraya biz hiçbir şey yazmadan
    ya anlatamadik yada anlamak istemiyorsunuz burasi taraftar forumu degil burasi sosyal bir platform burda herkes yorum yapabilir.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by byariff View Post
    ya anlatamadik yada anlamak istemiyorsunuz burasi taraftar forumu degil burasi sosyal bir platform burda herkes yorum yapabilir.
    Bu yorumlar kışkırtıcı,tahrik edici oluyor ama kardeşim

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Kocaeli

baskasına dokunduruyorsan yapamazsın

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by cenker07 View Post
    Bu yorumlar kışkırtıcı,tahrik edici oluyor ama kardeşim

Yoneticilerimiz Siliyor zaten kardesim yada gerekli cezalari veriyorlar eger kiskirtici tahrik edici birsey varsa.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

onu neye cevaben yazdığıma bakarsan anlamış olursun bence.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Yoneticilerimiz Siliyor zaten kardesim yada gerekli cezalari veriyorlar eger kiskirtici tahrik edici birsey varsa.
    Arifim tabiki siliniyor ama ortam karışıyor bi kere onca şey söylendikten sonra silinmesinin anlamı pek olmuyor.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Evet burası herkese açık, kimseyi kısıtlamıyoruz kurallara uyduğu sürece ama mesela şimdi düşündüm, soruşturma konusunda gelişmeleri paylaşıyordunuz, Fenerbahçe'nin olumlu bir şeyini paylaşmadınız hiç, öyle hatırlıyorum. Fenerbahçe'nin %100 suçlu olduğuna inanıyor olsanız bile, o kadar konuşma yapan Fenerbahçeli hiç mi olumlu, paylaşılabilecek bir şey söylemedi?

Basit bir örnek sadece bu, orada ben sizden Fenerbahçe'nin söylediği en azından sizin için bile olumlu olabilecek şeyleri paylaşsanız, bana çok normal gelirdi ve takılmazdım.

İşte burada kışkırtan mesajlar deniyor ya, bu tür ufak ayrıntılar can sıkıcı olabiliyor yoksa genel olarak bakıldığında huzursuzluk yaratacak mesajlar zaten siliniyor. Bu detaylar çok önemli mi, elbette hayır ama buna takılanlar olabiliyor mesela ve bu tarz uygulamaları yapanlara karşı oluşan ön yargı, yazılan çoğu mesajın art niyetli olmasına olanak tanıyor.

Hoşgörü ve anlayış nedense toplumumuzda giderek kayboluyor ve tarihimize de baktığımızda (yakın-uzak tarih) hiç de iyiye doğru bir gidiş değil.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Evet burası herkese açık, kimseyi kısıtlamıyoruz kurallara uyduğu sürece ama mesela şimdi düşündüm, soruşturma konusunda gelişmeleri paylaşıyordunuz, Fenerbahçe'nin olumlu bir şeyini paylaşmadınız hiç, öyle hatırlıyorum. Fenerbahçe'nin %100 suçlu olduğuna inanıyor olsanız bile, o kadar konuşma yapan Fenerbahçeli hiç mi olumlu, paylaşılabilecek bir şey söylemedi?

Basit bir örnek sadece bu, orada ben sizden Fenerbahçe'nin söylediği en azından sizin için bile olumlu olabilecek şeyleri paylaşsanız, bana çok normal gelirdi ve takılmazdım.

İşte burada kışkırtan mesajlar deniyor ya, bu tür ufak ayrıntılar can sıkıcı olabiliyor yoksa genel olarak bakıldığında huzursuzluk yaratacak mesajlar zaten siliniyor. Bu detaylar çok önemli mi, elbette hayır ama buna takılanlar olabiliyor mesela ve bu tarz uygulamaları yapanlara karşı oluşan ön yargı, yazılan çoğu mesajın art niyetli olmasına olanak tanıyor.

Hoşgörü ve anlayış nedense toplumumuzda giderek kayboluyor ve tarihimize de baktığımızda (yakın-uzak tarih) hiç de iyiye doğru bir gidiş değil.

oncelikle guzel bir yazi olmus. neden ali koc"un yazisini yayinlamadim, Takip ettigim kisiler galatasaray tarafindan oldugu icin ,ali koc"un yazisini paylasmadilar sadece unal aysal,senol gunes , yildirim demiorenin olumsuz laflarini paylastilar.

Fenerbahçe'nin %100 suçlu olduğuna inanıyor olsanız bile
    ben ta en bastada demistim fenerbahcede sike yaptimi yapmadimi bilmem , ama bu olaylar aziz yildirimin liderlik yaptigi , orgut kurma vs yuzunden iceri alindigini savundum kisacasi tamamiyle siyasi olaylar demistim mesajim falan silinmisti hatta.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

oncelikle guzel bir yazi olmus. neden ali koc"un yazisini yayinlamadim, Takip ettigim kisiler galatasaray tarafindan oldugu icin ,ali koc"un yazisini paylasmadilar sadece unal aysal,senol gunes , yildirim demiorenin olumsuz laflarini paylastilar.

ben ta en bastada demistim fenerbahcede sike yaptimi yapmadimi bilmem , ama bu olaylar aziz yildirimin liderlik yaptigi , orgut kurma vs yuzunden iceri alindigini savundum kisacasi tamamiyle siyasi olaylar demistim mesajim falan silinmisti hatta.
    Yok o konuyla alakalı değil, ben genel algıdan bahsettim. Zaten bunu da anlamışsınız, sadece sizinle de alakalı değil, forumun her 2 taraf için de genelinde bu tarz yaklaşım olduğundan sıkıntı yaşıyoruz. Yazılanın ardında niyet arama huyumuz var ya, nedense sadece yazılanı değerlendiremiyoruz, buna kendimi de katarım genelleme yapıyorum çünkü öznel değil.
    "YÜCE ATATÜRK"

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri