Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 81 sonuç

Konu: Futbolun Fabrikası: AFC Ajax [Sezon No: 1]

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Bende çıkabileceğine inanıyorum ama puanına 11 diyorum
    Last edited by hakankor : 29.Ocak.2012 at 20:27

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by hakankor View Post
    Bende çıkabilieceğine inanıyorum ama puanına 11 diyorum
    Umarım, 11 olursa tadından yenmez.

Bu arada takımda Bruno Silva ile ufak çaplı bir kriz yaşıyoruz. Sözleşmesini de fesh etmek istedi ama izin vermedim. Devre arasında takımdan ayrılacak.

Bununla birlikte takımda son derece olumlu gelişmelerde oluyor. Yaptığım antrenman programı işe yaramış gibi. 1 ay kadar daha deneyip paylaşacağım. İşte bazı oyuncularımın gelişimleri:

Beni özellikle Loderio, Ebelicio ve Mats Rits çok mutlu etti, gelecek onlara emanet gibi duruyor zira.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Çok güzel gelişme yaşamış oyuncularınız, antreman programınız sayesinde.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Şampiyonlar Ligi grubun oldukça iyi. Benfica'ya dikkat etmek lazım yinede, kendi evlerinde oldukça iyi oynuyorlar. Özellikle kanatlardan içeriye açılan ortalar ve ara pasları çok tehlikeli. Maçları merakla bekliyoruz.

Başarılar hocam bencede 11 puan alırsınız ayrıca bu antrenman neymiş böyle yüksek potansiyelli regenler bu seri de Hollanda'da çok fazla denk gelmedi ama size gelirse bu program ile geleceğin Koemanları Gullitleri bekliyor bizleri

Lige iyi başlangıç yapmışsın.
    Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkacağını düşünüyorum...

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Lige iyi başlamışsın.Bence de ŞL'de 11 puan alırsın

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Merak ettim şu antrenman programını.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

başarılar..
    Lodeiro,eriksen ve forvetindeki irlandalının gelişimlerini dikkatle izleyeceğim...
    tekrardan başarılar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim , Eriksen'e bence iyi bak gerçekte çok iyi performansı var.

Bu arada bende Ajax ile kariyer açmayı düşünüyorum nasıl zevk veriyor mu ?

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Başarılar dilerim , Eriksen'e bence iyi bak gerçekte çok iyi performansı var.

Bu arada bende Ajax ile kariyer açmayı düşünüyorum nasıl zevk veriyor mu ?
    Kesinlikle, on numara gidiyor kariyer ne zaman ne olacağı belli değil. Çok keyifli.

Quote Originally Posted by Gannicus View Post
    Başarılar hocam bencede 11 puan alırsınız ayrıca bu antrenman neymiş böyle yüksek potansiyelli regenler bu seri de Hollanda'da çok fazla denk gelmedi ama size gelirse bu program ile geleceğin Koemanları Gullitleri bekliyor bizleri
    Teşekkür ederim, hedef fabrikayı tekrar tam kapasite çalıştırmak.

Bu arada gençlerin gelişiminden şöyle bir kesit sunayım. Yaptığım antrenman programı A Takım oyuncularında da bu kadar etkili olursa yayınlayacağım arkadaşlar merak etmeyin.

Eredivisie 5.Hafta [Ajax - De Graafschap]

Şampiyonlar Ligi A Grubu 1.Hafta [Genk - Ajax]

Rezil bir karşılaşmaydı. İnanın sahadaki takımımı tanıyamadım. Rakip maçın henüz 26. dakikasında 10 kişi kaldı fakat biz bunu bile değerlendiremedik. Sahadakiler benim oyuncularım değildiler sanki. Eğer Şampiyonlar Ligi'nde devam etmek istiyorsak bu maçları kazanmak zorundayız. Maalesef bu mağlubiyet umutlarımı azalttı, UEFA'da devam edecekmişiz gibime geliyor.

Eredivisie 6.Hafta [VVV - Ajax]

Bir mağlubiyet daha alıyoruz. Maçtan sonra yaptığım team meetingden de oldukça kötü sonuçlar çıktı ve moraller yerlerde. Ancak kısa sürede toparlanmayı umut ediyorum.

Hollanda Kupası 2.Tur [JVC - Ajax]

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Genk maçını kaybetmen kötü olmuş ama toparlarsın bence. Taktiğe uyum sürecinde böyle kazaların olması normal.

JVC maçından sonra bir geri dönüş olabilir. Güzel bir seri yakalarsan moraller yerine gelir.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Antreman programını merak ettim şimdi

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Genk maçı çok kötü olmuş.İşini çok zora sokmuşsun.Ligde iyisin yine

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

CL'de en azından 3.lüğe alırsın diye düşünüyorum. Moral bozmaya değmez Genk maçı. Diğer takımlardan zor puan çıkarır Genk.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Herkese yorumları için teşekkür ederim. Zor bir dönem geçiriyoruz diyebilirim aslında ama toparlanmak üzereyiz.

Eredivisie 7.Hafta [Ajax - Excelsior]

Serero'ya sezon başından beri nerdeyse hiç şans tanımadım. Excelsior maçının kolay olacağını düşünüp kendisini ilk 11'de başlattım. Çok fazla katkı yapacağını düşünmediğim bir futbolcuydu ama beni bir hayli hayrete düşürdü 4 gol atarak. Sanırım biraz daha şans vereceğim Serero'ya.

Şampiyonlar Ligi Grup A 2.Hafta [Ajax - Barcelona]

İspanyollara karşı çok iyi direndiğimizi söyleyerek başlayayım önce. Henüz maçın başında geriye düşünce oldukça umutsuzluğa kapılmıştım ama takım öyle bir toparladı ki bana adeta 1 puan umudu doğdu. Nitekim bir önceki maçta 4 gol atarak "Hoca beni oynat!" mesajı veren Serero Barcelona'ya da golünü attı. O dakikadan sonra son derece ortada geçti maç. Ama maalesef rakibin ikinci golüne engel olamadık. 2.golü yiyince benim şalterler de attı, takımı atak oynatmaya başladım. Hal böyle olunca da geriye kalan bölümde kalemizde 2 gol daha gördük ama Barcelona gibi bir dünya devine karşı oynadığımız futboldan memnunum, oyuncularımı tebrik ederim.

Eredivisie 8.Hafta [NEC - Ajax]

Başından sonuna kadar hakettiğimiz bir maçtı. Takip edenler bilir size bol gollü maçlar izleteceğimi söylemiştim. Aynen de öyle oldu. Tam puan kaybediyoruz derken son haftaların formda ismi Serero çıktı ve "ben her zaman burdayım" dedi. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Kısa bir süre için bıraktığımız liderliği de geri alıyoruz böylece.

Eredivisie 9.Hafta [Heracles - Ajax]

Tam olarak rakibe değil de yorgunluğumuza yenildik. Takımı tekrar toplayıp kendine getirmem lazım, inişli çıkışlı skorlar alıyoruz. Maçla ilgili tek olumlu nokta Serero'nun gol atmış olmasıydı. Çıktığı 4 maçta 7 gol atan Serero artık ilk 11'in değişmezi.

Şampiyonlar Ligi A Grubu 3.Hafta [Ajax - Benfica]

Sonunda Şampiyonlar Ligi'nde de ilk galibiyetimize ulaşıyoruz. Maçın henüz ilk dakikasında geriye düşsek de iyi toparlandık ve 3 puanı cebe attık. Maç da zaten baştan sona bizim hakkımızdı. Bu sonuçla grupta 3.sıraya yükseldik.

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Ligde iyisin.ŞL'de ise 3.lük iyidir

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Şu an Şampiyonlar Ligi'ni almaya uzak olan takımlar arasında şansı en yüksek olan kim diye sorsanız "Ajax" derim galiba. Müthiş altyapısı, scouting sistemiyle dünyanın her yerinden yetenekli oyuncular bulunabiliyor. Ayrıca ekonomisi de gayet güçlü. Eldeki gençleri iyi yetiştirip, transferleri de olumlu kullanırsak, 2-3 yıla Şampiyonlar Ligi'ni sallarız Çağdaş.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

11 şansı kalmadı sanırım Gruptan çıkacağına inanıyorum ama 9 diyorum

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

UEFA'ya geçiş yapman belki de sana bir kupa kazandırabilir. UEFA'da başarı elde etme şansın daha yüksek. Kendi dişine göre rakiplerle oynayacaksın çünkü. En azından bu sezon için durum böyle..

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Sirius Black View Post
    Şu an Şampiyonlar Ligi'ni almaya uzak olan takımlar arasında şansı en yüksek olan kim diye sorsanız "Ajax" derim galiba. Müthiş altyapısı, scouting sistemiyle dünyanın her yerinden yetenekli oyuncular bulunabiliyor. Ayrıca ekonomisi de gayet güçlü. Eldeki gençleri iyi yetiştirip, transferleri de olumlu kullanırsak, 2-3 yıla Şampiyonlar Ligi'ni sallarız Çağdaş.
    Aynı düşüncedeyiz dostum. Teşekkürler yorumun için.

Quote Originally Posted by hakankor View Post
    11 şansı kalmadı sanırım Gruptan çıkacağına inanıyorum ama 9 diyorum
    9'a da ulaşamayacak gibiyiz ama hayırlısı bakalım.

Quote Originally Posted by Artul View Post
    UEFA'ya geçiş yapman belki de sana bir kupa kazandırabilir. UEFA'da başarı elde etme şansın daha yüksek. Kendi dişine göre rakiplerle oynayacaksın çünkü. En azından bu sezon için durum böyle..
    Evet, sanırım işe böyle olumlu tarafından da bakmak gerekiyor ama yine de benim için tam bir hayal kırıklığı çünkü 10 puan hedeflemiştik.

Eredivisie 10.Hafta [Ajax - RKC]

Serero şov devam ediyor. Gerçekten harika yerleşti eleman takıma, istatistikleri böyle devam ederse seneye en az 20'ye takımdan yollarım.

Hollanda Kupası 3.Tur [FC Den Bosch - Ajax]

Eredivisie 11.Hafta [NAC Breda - Ajax]

Saçma sapan puan kayıplarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. İstatistikler çok iç açıcı olmasa da 5 tane pozisyon yakaladık sayılır, bir tanesini atmamız gerekirdi. Sağlık olsun.

Şampiyonlar Ligi A Grubu 4.Hafta [Benfica - Ajax]

Bu maça oturup ağlanır. Maalesef dünyaları kaçırıyoruz bu maçta da. Saçma sapan bir mağlubiyet alıp yolumuzu UEFA'dan yana çiziyoruz büyük ihtimalle. Mounir El Hamdoui'nin beceriksizliği dışında oynanan oyundan da son derece memnunum. Sağlık olsun demekten başka çaremiz yok.

Eredivisie 12.Hafta [Ajax - FC Utrecht]

Eredivisie 13.Hafta [AZ - Ajax]

Güçlü rakibimiz karşısında hiç zorlanmadık. Sanırım önemli bir toparlanma sürecine girdik. Artık ilk devre bitene kadar bütün maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Gidişattan son derece memnunum.

Şampiyonlar Ligi A Grubu 5.Hafta [Ajax - Genk]

İlk maçta bizi mağlup eden rakibimize 53000 taraftarın önünde hiiç acımıyoruz. Gruplarla ilgili tek üzüldüğüm nokta Benfica'ya 1-0 yerine 3-2 kaybetmediğimizdir. Öyle olsaydı belki de yolumuza Şampiyonlar Ligi'nde devam edecektik. Kader, kısmet..

Eredivisie Puan Durumu

Şampiyonlar Ligi A Grubu Puan Durumu

Veee sırada çok önemli bir maç var. Ezeli rakibimiz PSV Eindhoven deplasmanına gideceğiz. Rakip için işler pek yolunda gitmiyor. Zira rakibimiz teknik direktörü Fred Rutten ile yollarını ayıralı henüz 3 hafta oldu. Takımın başına Rutten'in yerine Frank Rijkaard geçse de takımın hali pek iç açıcı değil. PSV geriye kalan 13 haftada kendine 11. sırada yer bulabildi. Bakalım bu maçın galibi kim olacak, PSV mi yoksa Ajax mı? Tahminleri bekliyoruz.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

AZ maçını kazanman iyi olmuş. Avrupa'da da artık UEFA Kupası için mücadele edeceğiz büyük ihtimalle. UEFA için en kötü ihtimalle yarı finali görürsün diye düşünüyorum, kuralarda bir şanssızlık yaşamazsan.

PSV maçına gelirsek.. Böyle maçlarda genelde moralini ve konsantrasyonunu bozmayan takım kazanır. Mental olarak biz daha güçlüyüz. 2-0 alırız diyorum.

Abi bir kaç maç şansızlık olmuş bunlar olacak şeyler PSV Maçını rahat geçeceğimize inanıyorum Bu arada sezon sonu yada ara transfer döneminde rotasyon için sağ beke bir önerim olacak Romario

Antrenman programını paylaşırmısın?
    Merak ettim de
    ŞL'de Genk maçıyla zora sokmuşsun şansını ama hiç değilse avrupa liginde gidersin diye düşünüyorum.Başarılar,takipçinim.

PSV maçı o kadar kolay olmayacak ama PSV kazanır anlamında değil, %60 beraberlik %40 Ajax alır diyorum PSV hatrına

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Şimdi dikkat ettim, AZ ligin dibinde resmen. 13. Haftada bu pozisyon oldukça kötü.. Şampiyonluk yarışında bir tek Twente zorlar seni bu gidişle.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

PSV'yi deplasmanda rahat bir oyunla geçersin bence
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Maçlar iyi gibi duruyor.Ligde PSV bize rakip olamaz.ŞL'de ise 3.oluruz

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Fena gitmiyorsun Çağdaş. Sana birkaç önerim olacak dostum.
    Kontratı biten oyunculara dikkat et ilk sezonda Luuk de Jong, Alberto Paloschi, Danny da Costa, Mohammed Abu gibi kaliteli çocukları bonservissiz alabilirsin.
    Kolbeinn isimli soyadına kurban olduğuma da forma şansını bol bol ver, yüzünü kara çıkarmaz.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Frenzyer View Post
    Abi bir kaç maç şansızlık olmuş bunlar olacak şeyler PSV Maçını rahat geçeceğimize inanıyorum Bu arada sezon sonu yada ara transfer döneminde rotasyon için sağ beke bir önerim olacak Romario
    Romario'ya bakacağım ama zaten Van der Wiel var, gerçi rotasyon için olabilir.

Quote Originally Posted by canavar77 View Post
    Antrenman programını paylaşırmısın?
    Merak ettim de
    ŞL'de Genk maçıyla zora sokmuşsun şansını ama hiç değilse avrupa liginde gidersin diye düşünüyorum.Başarılar,takipçinim.
    Antrenman programını paylaşacağım yakında. Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by Artul View Post
    Şimdi dikkat ettim, AZ ligin dibinde resmen. 13. Haftada bu pozisyon oldukça kötü.. Şampiyonluk yarışında bir tek Twente zorlar seni bu gidişle.
    Umarım öyle olur ama saçma saçma puan kayıpları yapıyoruz.

Quote Originally Posted by Sirius Black View Post
    Fena gitmiyorsun Çağdaş. Sana birkaç önerim olacak dostum.
    Kontratı biten oyunculara dikkat et ilk sezonda Luuk de Jong, Alberto Paloschi, Danny da Costa, Mohammed Abu gibi kaliteli çocukları bonservissiz alabilirsin.
    Kolbeinn isimli soyadına kurban olduğuma da forma şansını bol bol ver, yüzünü kara çıkarmaz.
    Evet, tavsiyeler için sağol. Ben de kendisine Kolbeinn diyorum zaten Sık sık forma şansı buluyor.

Herkese yorumları için teşekkür ederim, tahminleri yanılttığım için üzgünüm.

Eredivisie 14.Hafta [PSV - Ajax]

Yenildik ve hatta ezildik maalesef. Oyunculardaki yorgunluk, belki de biraz da taktiksel hatam bu mağlubiyete neden oldu ama zaten kötü giden bir rakibe puan kaybetmek yakışmadı. Maça iyi başlayan PSV'den 5 dakikada yediğimiz iki golden sonra tahmin edeceğiniz gibi toparlanmak kolay olmadı. Dengelesek de puan çıkaramadık üzgünüz.

Ama işe iyi tarafından bakmak gerekiyor, oyuncularım hızla gelişiyor:

Özellikle Boilesen ve Fischer beni çok mutlu etti, antrenman programını paylaşmada sona yaklaşıyorum.

SIRADA: BARCELONA - AJAX

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri