Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 81 sonuç

Konu: Futbolun Fabrikası: AFC Ajax [Sezon No: 1]

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Futbolun Fabrikası: AFC Ajax [Sezon No: 1]

Arkadaşlarım, abilerim herkese merhabalar. Football Manager 2012'ye ısınışım çok geç ve güç olsa da artık daha fazla dayanamayacağımı ve bir kariyer sunumu yapacağımı farkettim. Bunun için de kadrosundan sayısız yıldız çıkarmış, Avrupa futboluna damga vurmuş bir kulüp olan AFC Ajax'ı seçtim. Kulübün Avrupa'da yakaladığı başarılardan bir süredir uzak olması ve altyapısının kuvvetli olması Ajax'ı seçmemi kolaylaştırdı. Kariyerin aynı zamanda bilgim yettiğince eğitici olması için uğraşacağım, yazdığım küçük notları takip ederseniz sevinirim.

Biraz da kariyerin misyonundan bahsetmek istiyorum. İlk sezonlarda Avrupa'da başarı yakalamam zor görünse de sonraki sezonlar için mutlaka bir UEFA Şampiyonlar Ligi istiyorum. Tabi ki bunu yaparken Eredivisie'de şampiyonluk kaçırmamak hedefi ve niyetindeyim. Bu süreçte altyapıdan da maksimum verimi sağlamak istiyorum.

Dilerseniz daha fazla uzatmadan kariyere geçelim.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Başarılar. Umarım uzun soluklu bir kariyer olur. Kariyeriniz onaylanmıştır

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by hakankor View Post
    .

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

başarılar dilerim

Nesil
    2011
    Yer
    kastamonu

Başarılar seçim güzel

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by hakankor View Post

Başarılar dilerim, sıkı takipçinim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Başarılar
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2008
    Yer
    İSTANBUL

Başarılar.

Başarılar

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Başarılar

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim hocam kariyerinde ki notlardan bize aktardığın takdirde kariyerini takip etmek daha da zevkli olacaktır kendi adıma böyle düşünüyorum. Bende Twente ile bir kariyer yapabilirim Hollanda ligi ne zamandır aklımdaydı zaten.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ajax benim de elimin sürekliği gittiği ama vazgeçtiğim bir kulüptü oyunda. Takip edicem merakla, başarılar dilerim.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

Daha fazla vakit kaybetmeden oyuna başlamak istiyorum. Takımdaki taktiğime göre eksik olan mevkiileri belirledim ve o yönde bir transfer listesi oluşturdum. Transfer listemi oluştururken ilk sezonu özellikle dikkati aldım. Bütçeyi zorlamayacak, ligde bizi ilk sezon zirveye taşıyacak bir liste oluşturdum. Aşağıda gördüğünüz futbolcuların kulüpleriyle görüşmeye başladık.

1) Wayne Bridge [30]

2) Darron Gibson [23]

3) Joaquin [29]

4) Mario Santana [29]

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Joaquin ve Santana'yı alırsan iyi olur ama Gibson'u bu sezon alma bence. Sezon sonunda çok büyük ihtimalle serbest kalıyor.

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Bridge ve Gibson'u kiralık olarak kadrona katabilirsin.Joaquin de katkı sağlar.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Başarılar dilerim
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Başarılar.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Herkese değerli yorumları için teşekkür ediyorum. Biraz yavaş ilerliyoruz ama lig başlayınca hızlanacağız.

Evet, bahsettiğim gibi dinamik bir takım kurma yolunda adımlar attık. Wayne Bridge, Gibson ve Joaquin ile anlaşamasak da iki faydalı transfer yaptık ve transfer sezonunu noktaladık.

1) Mario Santana [29] - [1.1 Mn]

Sağ açıkta bir problemimiz olduğu aşikardı. Bunu kısa vadede çözmek için tecrübeli ve bir o kadar da yetenekli bir futbolcuya ihtiyacımız vardı, nitekim o da Mario Santana. Tekniği ve hızıyla ligimizi ve Avrupa'yı kaldıracak kalitede diye düşünüyorum. Umarım hayırlısı olur.

2) Jack Collison [22] - [4.5 Mn]

Orta sahada Eyong Enoh'un yanına teknik bir o kadar da defansif yönü kuvvetli bir oyuncu bulmam gerekiyordu. Orta sahanın dinamizmini Ryan Giggs'i getiremeyeceğimize göre ancak genç futbolcularda bulurum diye düşündüm. Jack Collison'u 4.5 Mn karşılığında Ajax'a kazandırdım. Umarım hayırlı bir transfer olur.

Bu iki transferden sonra transfer geçmişimiz şöyle oluştu:

Bununla birlikte, futbolun en önemli kişilerinin antrenörler olduğunu bildiğimden staff kadromda da köklü bir değişikliğe gittim. Sanırım ilk sezonda yapabileceğimin en iyisini yaptım ancak, gelecekte bu kadro gelecekte değişecek çünkü hedef dünya yıldızları yetiştirmek:

Yaptığım staff transferleri doğrultusunda şöyle bir antrenman yıldızı tablosu ortaya çıktı:

En son olarak da taktiğimi şu şekilde belirledim:

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Başarılar dostum =)
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Bence Sulejmani'yi kullan ilerde daha faydalı olabilir en azından şans ver

Başarılar.Janssen'e yer yok mu kadro da

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Öncelikle başarılar, kariyerini merakla takip edeceğim.

Taktiğin gayet iyi, Hamdaoui defansı yıpratarak Siem de Jong'a çok pozisyon hazırlar. Christian Eriksen'de genç olmasına rağmen çok iyi bir performans gösteriyor es geçme bence. Finishing çalıştırırsan de Jong'u kulübeye yollar..

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Başarılar.
    TariboWest

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by berkay123456 View Post
    Başarılar.Janssen'e yer yok mu kadro da
    Olmaz olur mu, o rotasyona gittiğim hazırlık maçlarından birinin kadrosuydu. Yoksa Janssen'in attıracağı golün haddi hesabı yok bize.

Şimdi hazırlık kampımızı koyayım, dehşet bir kamp geçirdik.

Özellikle OM ve Dortmund maçlarında çok etkiliydik. Dortmund'a 6 tane atmamız biraz fazla olmuş olsa da bir şeyler göstermek lazım diye düşünüyorum. Kendi düzenlediğimiz kupayı kendimizin alması da ilginç bi durum oldu tabi. Bunun dışında harika bir taktik oturttum, bol gollü karşılaşmalar izleyeceksiniz bu sene.

Man Utd'ye de adeta futbol dersi verdik, evet yanlış okumuyorsunuz 2-4 mağlup olmamıza rağmen rakibe tam bir futbol dersiydi.

SIRADA: TWENTE vs AJAX - HOLLANDA SÜPER KUPASI

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Başarılar

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Artul View Post
    Öncelikle başarılar, kariyerini merakla takip edeceğim.

Taktiğin gayet iyi, Hamdaoui defansı yıpratarak Siem de Jong'a çok pozisyon hazırlar. Christian Eriksen'de genç olmasına rağmen çok iyi bir performans gösteriyor es geçme bence. Finishing çalıştırırsan de Jong'u kulübeye yollar..
    Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

Sonunda lige başladık, güzel de bir başlangıç oldu.

Hollanda Süper Kupası [Ajax - FC Twente]

Bizim için oldukça zor bir karşılaşma oldu. Maçın büyük bölümünü 10 kişi götürsek de bulduğumuz pozisyonları gole çevirmeyi bildik ve kupayı müzeye götürdük. Bu da benim Ajax'ın başında almış olduğum ilk kupa oldu darısı diğerlerinin başına.

Eredivisie 1.Hafta [Ajax - Twente]

Açıkcası iki hafta üstüste aynı takımla oynamak beni oldukça endişelendirdi. Üstelik ilk maçı da zar zor kazanmıştık. Ama bu maç tahmin ettiğimden de kolay geçti. Mario Santana'nın yıldızlaştığı maçta şampiyonluğun en güçlü adaylarından birini 4-0 gibi net bir skorla geçerek lige başlıyoruz. Oyuncularımı tek tek tebrik ediyorum.

Eredivisie 2.Hafta [FC Groningen - Ajax]

Zor da olsa kazanmak sevindirici, açıkcası pek etkili değildik ama sağolsun Theo Janssen'in güzel oyunu bize galibiyeti getirdi.

Yalnız takımdaki orta saha eksikliğini Jack Collison'a rağmen giderememiştim. Bu yüzden geleceğin büyük yeteneklerinden birini kadroma kattım. Karşınızdaaaa Radja Nainggolan:

Transfer bütçesini derinden sarsmış olsak da yetenek yetenektir. 13.5 Mn'nun 5'i peşin, 8.5'i 48 ay taksitle ödenecek. Maaş bütçesinde de içeri girdik ama öyle sanıyorum ki devre arasında bu durum düzelecek.

Bu transferden sonra oyuncu transferinde son durum şöyle oluştu:

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Süper Kupa çok iyi olmuş. Taktiğinin işe yaradığı lig maçlarında yakaladığın bire bir pozisyonlardan belli.. Bu sene şampiyonlukta pek fazla zorlanmazsın gibi geliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Hadi bakalım başarılar, Alt yapıdan çıkacak cevherleri merakla bekliyorum.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Artul View Post
    Süper Kupa çok iyi olmuş. Taktiğinin işe yaradığı lig maçlarında yakaladığın bire bir pozisyonlardan belli.. Bu sene şampiyonlukta pek fazla zorlanmazsın gibi geliyor.
    Teşekkür ederim yapıcı yorumun için.

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Hadi bakalım başarılar, Alt yapıdan çıkacak cevherleri merakla bekliyorum.
    Teşekkürler, 3 sene içerisinde Avrupa'nın devi olacağız tekrardan.

İstikrarlı performansımız sürüyor, lige de 21 günlük bir ara geldi.

Eredivisie 3.Hafta [Ajax - Heerenveen]

Eredivisie 4.Hafta [Vitesse - Ajax]

Skor çok normal. Zira takım yorgundu ve Vitesse lig başladığından beri harika bir performans sergiliyor. Özellikle Wilfried denen eleman çoştukça çoşuyor. Buna rağmen puan kaybetmek istemezdik. Sağlık olsun.

ŞAMPİYONLAR LİGİ GRUBUMUZ BELLİ OLDU!

Barcelona'nın ardından ikinci sırada çıkarız diye düşünüyorum. Puan hedefim ise 10.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri