Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 32 sonuç

Konu: Forum Popülaritesi

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Default Forum Popülaritesi

öncelikle başlığı nereye açaçağımı pek bilemedim.
    bildiğiniz üzere fm serisi tr'de en çok takip edilen oyunlar arasında. ancak buna rağmen forum uzun bir zamandır oldukça inaktif. cm geleneğinden gelenler turksportal'dan haberdar olsa da yeni jenerasyonun bu oluşum hakkında pek fazla bilgisi olduğu söylenemez..
    bence fm'nin satışlarını artırmanın yolu biraz bundan geçmekte.. oyuna yeni başlayanlar arasında çok sık gördüğüm olay fm'nin birçok detayından habersiz, sadece ileri ileri diyerek oynamaları..
    evet bunda dil desteği olmamasının büyük etkisi var. ama turksportal olarak bu konuda bişeyler yapılabilir. bu forum hareketlendirilebilir. oyunun detaylarını anlatan videolar, bloglar vs oluşturulabilir. evet rehberler mevcut ama yeterli değiller.
    bir de tanıtım sıkıntısı var. ve bence bu konu en basit şekilde sadece ntvspor spikerleriyle temasa geçilerek çözülebilir. zira çoğu fm hayranı. artık kendilerine ulaşmak da oldukça basit. twitter yeterince iş görecektir.
    hatta bağış erten ile iletişim kurulabilirse istanbul'daki arkadaşlar bi haftasonu yenilsen de yensen de programına çıkıp "herkesin içindeki teknik direktör"ü konuşabilir bile.
    hoş olmaz mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Önerileriniz için teşekkürler.

Aslında bizler bu işte büyürken forum sitesi olarak büyümeyi hiç planlamamıştık, şartlar bu şekilde ilerlememizi sağladı ama yine asıl amacımız, site üzerinden gelişmemizi sürdürmek.

Belki duymaktan sıkıldınız, artık size gerçekleşmeyecek bir efsane gibi de gelebilir ama yeni site ile beraber, aklınıza gelmeyecek yeniliklerimiz olacak. Bu süreç çok sancılı ilerlese de, bir gün tamamlandığında, şu durumdan kat ve kat daha iyi durumda olacağız.

Yeni site ile alakalı gelişmelerden biz haberdarız ve bu sebeple heyecan duyuyoruz, umuyorum ki, somut şeyler arttığında sizlerle de bu yeniliklerin ne olacağını paylaşacağız.

Dediklerinizde haklı olduğunuz noktalar var, değişim sürecinde hızlı olamadık, bu süreçte, nasılsa yeni siteye geçeceğiz diyerek forumun gelişmesine de gereken önemi veremedik işin aslı. Bizi yeniden motive edecek, pek çok yenilik için yeniden çabalamaya uğraştıracak şey aslında değişim.

Onun rüzgarıyla, bahsettiğiniz pek çok şey gerçekleştirilebilir çünkü tamamen interaktif bir ortam olacak ve bu güne kadar şu da olsaydı keşke dediğiniz çoğu şeyi barındıracak.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bizde yeni siteyi görebilecek miyiz ? Ömrümüz yetecek mi yani
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Siteye üye olduğumdan beri yeni site deniyor hala göremedik bişiler
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Sekopej View Post

Aslında bizler bu işte büyürken forum sitesi olarak büyümeyi hiç planlamamıştık, şartlar bu şekilde ilerlememizi sağladı ama yine asıl amacımız, site üzerinden gelişmemizi sürdürmek.

Belki duymaktan sıkıldınız, artık size gerçekleşmeyecek bir efsane gibi de gelebilir ama yeni site ile beraber, aklınıza gelmeyecek yeniliklerimiz olacak. Bu süreç çok sancılı ilerlese de, bir gün tamamlandığında, şu durumdan kat ve kat daha iyi durumda olacağız.

Yeni site ile alakalı gelişmelerden biz haberdarız ve bu sebeple heyecan duyuyoruz, umuyorum ki, somut şeyler arttığında sizlerle de bu yeniliklerin ne olacağını paylaşacağız.

Dediklerinizde haklı olduğunuz noktalar var, değişim sürecinde hızlı olamadık, bu süreçte, nasılsa yeni siteye geçeceğiz diyerek forumun gelişmesine de gereken önemi veremedik işin aslı. Bizi yeniden motive edecek, pek çok yenilik için yeniden çabalamaya uğraştıracak şey aslında değişim.

Onun rüzgarıyla, bahsettiğiniz pek çok şey gerçekleştirilebilir çünkü tamamen interaktif bir ortam olacak ve bu güne kadar şu da olsaydı keşke dediğiniz çoğu şeyi barındıracak.

siteden umudum olmadığı için yazmıştım aslında bunları açık söyleyeyim çünkü gerçekten çok uzun zamandır yeni siteden bahsediliyor ama yeniyi geçtim mevcut site bile pek güncellenmiyor. belki nasıl olsa yeni gelecek rehaveti var. ama eminim ki bu durum çok sayıda kullanıcı kaybettirdi siteye. ben uzun zamandır siteye uğramıyorum bile. doğrudan foruma geliyorum.

yenilik elbette etkili olacaktır ama bu yeniliğin de duyrulması şart. ve fm hayranlığı bence bi programa konu olabilecek kadar büyük..

web sitesine gelince hiç bilmiyorum forumda konuşuldu mu acaba nelerin olacağı ya da nelerin olması gerektiği. umarım bahsettiğiniz kadar ilgi çekici olur.

bir de gerçekten yeni site için umut varsa hiç değilse bi zaman verilemez mi? hep yeni seriyle birlikte dendi ama olmadı..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Zaman vermeyi daha önce yapmıştık ve bu, tek elden yürüyen bir iş olduğu için ve buna sürekli vakit ayırmak mümkün olmadığı için yavaş yürüyor. Mustafa abi tek başına sıfırdan yazdığı için, bu konuda hayli yorucu bir süreçte çalışıyor.

Şu aşamada, siteyi üye alımına da kapattık, farkedenler vardır aylardır yeni üye alımı kapalı. Zaten yeni site de, bir anda gelip, forumun kapanması durumu söz konusu değil, değişim tamamlanana kadar, forum da kullanılmaya devam edecek.

Zaman zaman duyurulardan yeni site ile alakalı gelişmeleri aktarıyoruz. Elbette bizlerin daha çok bilgisi var yeni site hakkında ve somut ekran görüntüleri ya da kullanım gibi bilgilerimiz de var. Bunların da test süresi sona erdiğinde, sizlere de duyurulacaktır.

Bir şeyi duyurup, sonra da onu gerçekleştirecek zaman hayli fazla olunca, sıkıntı doğuruyor. Bu sebeple bir tarih ya da gelişmeler hakkında net bilgi vermiyoruz. Belli olmaz belki bugün geçeriz belki 6 ay sonra.

Dediğiniz program konusunda da haklısınız, eminim ki, yeni site devreye girdiğinde alışılmışın çok dışında olacağı için dikkat çekecektir ve böyle bir programa katılma durumu söz konusu olabilir, bunları zaman gösterecek.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Bu konuyu fm12 genel tartışmalara da aktarsak? Daha gorunur bi yerde olsa ve tartışılsa daha guzel olabilir bence. Kolay gelsin. İyi calışmalar

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Şu Yenilsen de Yensen de olayı bana çok cazip geldi açıkcası. Tanıtım için muazzam birşey olur gibi geliyor.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

şehir efsanesi oldu yeni site inş bekleyip görecez

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Şu Yenilsen de Yensen de olayı bana çok cazip geldi açıkcası. Tanıtım için muazzam birşey olur gibi geliyor.
    katılıyorummm

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by maNga 33 View Post
    katılıyorummm
    bağış erten de banu yelkovan da böyle bi fikri olumlu karşılar eminim. çünkü ikisinin de fm oynadığını biliyorum

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Yeni site diyorsanız tamam o iş ya. Kesin gelecek.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Popi güzel birşeydir herkesin bir popisi vardır Arkadaşın söyledikleri gayet mantıklı zaten sitenin somut olmasada soyut adımları olmuş en kısa zamanda somut adımlarda atılacağına inanıyorum ben.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by serwan View Post
    bağış erten de banu yelkovan da böyle bi fikri olumlu karşılar eminim. çünkü ikisinin de fm oynadığını biliyorum
    ya onlar da üyeyse hmm

mrb gençler ben baüış

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Ciddi ciddi Yenilsen de yensen de fikri çok hoş

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by FoRZa SKiNCLuB_I9o3 View Post
    Ciddi ciddi Yenilsen de yensen de fikri çok hoş
    kalmasın işte burda sadece fikir olarak. ben istanbulda olsam organize etmeye çalışırdım.. istanbulda yaşayan arkadaşlar özellikle üniversiteliler bu işin peşinde olabilirler.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Dönüşüm ve değişim planlandığından daha zıt gitti aslında. Forum tabanlı bir siteye dönüştü Turksportal zamanla ve bunu silmek her ne kadar kolay olmasa da yeni site ile birlikte gerçekleşecektir. Beklenen sıçrayış için aslında bir kaç şey yeterli olacaktır. Yeni sitenin açılması, Türkçe FM çıkartılması. Bu iki hamle tüm çehreyi, popülerliği ve yansımalarını inanılmaz arttıracaktır. Lakin bu iki basit gibi görünen şey gerçekten o kadar zor ve meşakatli ki. Düşünmekle olmuyor İcraat kısmı sancılı ve büyük emek isstiyor.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Popülariteyi Türkçe FM sağlar. Türkçe FM gelince görürüz asıl popülariteyi. Yok kemmiş, yok kümmüş, yok bilmemneymiş, onlar değil. 6. senemdeyim bu sitede, gördüğüm genel tablo budur.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu arada yeni site açılana kadar aktiflik git gide düşüyor.

Somut birşey olduğundan ksinlikle eminiz ama, neden hala bir adım atılmadı onun bilincinde olmak istiyoruz. Yardıma ihtiyaç varsa bizim yardım etmemiz kesinlikle kafi değilmidir acaba ?

Nesil
    2009
    Yer
    Afyonkarahisar

bunları yaparken bu topluluğu (forumu) kaldırmayacaksınız değilmi ?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

forum devam edecek arkadaşlar, sadece bir takım yeni özellikler getireceğiz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ya bu site işlerinden pek anlamam ama nasıl desem forum kısmını hareketlendirmek için hayalimde olan bişey var kaç zamandır. Forum kısmı "FM konseptli facebook+twitter" tarzı birşey olabilir. Çok mu ütopik onu da bilmiyorum.

Face'de sağ altta duran mesajlaşma bölümü ÖM mantığıyla çalışacak. Oturum oturum özel mesaj attığın kişiler olacak. Üye adına tıkladığında onun "üye profili" açılacak. Yaptığı kariyerler. Fm'yle ilgili yaşadığı kısa notlar, izlenimler vs (twitter kısmı dediğim buydu) burada olacak. Nasıl bir konuya abone oluyoruz. Bu sistemde de üyeye abone olacağız. Takip edeceğiz bir anlamda. Açtığı kariyerler, izlenim ve notları bize bildirim bildirim gelecek.

Kafamda hep şu tarz bir forum var. Yapılması mümkün mü bilmiyorum. Yeni sitenin uğraşıyla zaten bunu uygulamak imkansız şu ortamda ama belki bir gün bunun da sırası gelir, tabii akla yatarsa

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

forum temasıyla oynamak hiç hoş olmaz ben bu temayı çok seviyorum şahsen
    Hareketlilik kaliteli paylaşımla olurbir de şu var nimyata pirince giderken dikkat etmek lazım eldeki bulgurdan da olmamak lazım

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Bu arada yeni site açılana kadar aktiflik git gide düşüyor.
    Aktifliğin düşme sebeplerinden biride orjinal oyunu olmayanların turnuvalara katılamaması bence

Ancak bu uygulama güzelde bir uygulama forumda Orjinal oyuna sahip insanları tanıyoruz görüyoruz.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Ya bu site işlerinden pek anlamam ama nasıl desem forum kısmını hareketlendirmek için hayalimde olan bişey var kaç zamandır. Forum kısmı "FM konseptli facebook+twitter" tarzı birşey olabilir. Çok mu ütopik onu da bilmiyorum.

Face'de sağ altta duran mesajlaşma bölümü ÖM mantığıyla çalışacak. Oturum oturum özel mesaj attığın kişiler olacak. Üye adına tıkladığında onun "üye profili" açılacak. Yaptığı kariyerler. Fm'yle ilgili yaşadığı kısa notlar, izlenimler vs (twitter kısmı dediğim buydu) burada olacak. Nasıl bir konuya abone oluyoruz. Bu sistemde de üyeye abone olacağız. Takip edeceğiz bir anlamda. Açtığı kariyerler, izlenim ve notları bize bildirim bildirim gelecek.

Kafamda hep şu tarz bir forum var. Yapılması mümkün mü bilmiyorum. Yeni sitenin uğraşıyla zaten bunu uygulamak imkansız şu ortamda ama belki bir gün bunun da sırası gelir, tabii akla yatarsa
    Ütopik? Önceki mesajımda söylemiştim, aklınıza gelen, şu da olsaydı dediğiniz çoğu şeyin yeni sitede yer alması düşünülüyor.

Beklentileri yükseltmek istemem ama çünkü bunu sıfırdan oluşturmak çok emek isteyen bir iş ve bunun için de çok çok teşekkürü hakediyor Mustafa abi. Günün gerekliliği neyi ortaya çıkarıyorsa, yukarıda bahsettiklerinden çok daha fazlası, bunları barındıracak.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Revolution View Post

Çok ilginç bi hale gelebilir forum böyle bi olayla Kaan ama serverlara falan çok yük bindirir gibi geliyor. Daha köklü değişikliklere gidilmesi gerekebilir o zaman.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Çok ilginç bi hale gelebilir forum böyle bi olayla Kaan ama serverlara falan çok yük bindirir gibi geliyor. Daha köklü değişikliklere gidilmesi gerekebilir o zaman.
    Forum bu şekilde kalacak, bahsedilenler tamamen sıfırdan, bize özgü yazılan sitede olacak. Forumun bu yapısı korunacak.
    "YÜCE ATATÜRK"

türkçe yama ile meşhur olan bir sitenin türkçe yama işini bırakması tabi ki popülariteyi düşürecektir.

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Banu Yelkovan ile röportaj yaptık, bir çok kez adını duymuş fakat hiç oynamamış. Eşi oynuyormuş sadece.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri