Oturduğum İlçe olan Eyüp'ün futbol takımı olan Eyüpspor ile bir kariyer yapmak istedim.
Umarım takip edilen uzun soluklu ve zevkli bir kariyer olur...

EYÜPSPOR AMBLEMİ

ONURSAL BAŞKANIMIZ

İSMAİL KAVUNCU

İsmail Kavuncu orta halli bir ailenin oğlu olarak 1965 yılında Adana'da doğdu. Memur emeklisi Selahattin Bey ve ev hanımı Hacer Hanımın iki oğlundan biridir. Kavuncu ilk ve orta öğrenimini Osmaniye'de tamamladı.1986 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu. Ardından askerlik görevini yedek subay olarak yapmak üzere Kayseri’ye gitti. 1988 yılından beri İstanbul'da ikamet etmektedir.

1989 da ilk işi olan ‘Prestige Oto Kiralama’ şirketini kurdu. Ardından SSCB’nin dağılımı ile birlikte 1991 yılında Turkuaz Dış Ticaret Limited’i oluşturdu. Bu arada Türkiye’nin en tanınmış çorap markası Aytuğ’u satın aldı. Ve bir süre sonra da yine tanınmış bir marka olan Yudum’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.

İş hayatındaki üst üste başarıları İsmail Kavuncu’yu 2004 yılında Dünya Genç Girişimcilik ödülüne ulaştırdı. Girişimcilik ruhunu ülkeye hizmet etme düşüncesi ile birleştirerek, AK Parti saflarında siyasete atıldı. Bir dönem AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği, bir dönem de AK Parti Mali ve İdari İşler'den sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Başta DEİK olmak üzere MÜSİAD, İSHAD ve TÜSİAD üyesi olarak sivil toplum kuruluşlarında aktif rol aldı.

İş ve siyaset hayatındaki başarısının altında yatan temel unsur mutlu, huzurlu bir aile yapısına sahip olmasıdır. İsmail ve Zeliha Kavuncu çiftinin birbirinden güzel 5 kız evladı bulunuyor.

İsmail Kavuncu, İngilizce, Özbekçe ve Kazakça biliyor.

BAŞKANIMIZ

KADROMUZ

TARİHÇE

Eyüp İdman Yurdu, 1919'da padişah fermanı ile Cemal Kılıç ve arkadaşları tarafından kurulmuştur. 1927 yılında federasyona üye olan Eyüpspor, 1934'te 1. Lig'de şampiyon olarak şimdiki adı Süper Lig olan 1. Lig'e yükselir. Üç yıl boyunca 1. Lig'de mücadele eder. 1956 yılında profesyonel olan Eyüpspor, 1959-60 sezonunda Mahalli Lig'de İstanbul şampiyonluğunu kazanır.
1981-82 sezonunda Terfi Ligi'nde, 1986-87 sezonunda 3. Lig'de, 2001-02'de yine 3. Lig'de şampiyonluklar yaşar.

Eyüpspor, 1919 yılında Eyüp'te kurulan ve 2. Lig'de mücadele eden Türk spor kulübü. Kulüp, Eyüp İdman Yurdu adıyla kurulmuştur. Takımın renkleri eflatun ve sarıdır. Futbol karşılaşmalarını 2.500 kişilik Eyüp Stadı'nda oynamaktadır. Seksenli yılların sonunda bir ara Emlakbank Eyüpspor adı altında da mücadele etmiştir.

2500 kişilik EYÜP STADI