1 ile 9 arası toplam 9 sonuç

Konu: Alt Liglerde Yorgunluk Sorunu

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Alt Liglerde Yorgunluk Sorunu

Daha ligin 10. haftasındayız fakat takımın en önemli parçaları birer birer yoruluyorlar. Çok sık maç oynuyoruz tamam ama oyuncular part time antrenman yapıyorlar zaten bu kadar çok yorulmaları normal mi? Eğer bir çözümü yoksa bu kadroya 3 5 transfer daha lazım rotasyon yapabilmek için.

Oynadığın taktik anlayışla ilgili de olabilir. Tempoyu düşürmeyi deneyebilirsin. Sık sık dribling yapan oyuncular varsa, onları azaltmayı deneyebilirsin.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Bendede böyle bir sorun var ancak dinlendiriyorum her maç 2 kişiyi

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

O liglerde oynayan oyuncuların fiziksel özellikleri de çok iyi olmuyor. Ağır antrenman ve sıkışık maç takviminin de etkisiyle çok yoruluyor olabilirler.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Fiziksel özellik ile de doğrudan ilgili değil. Kendi takımımda en çok dikkat ettiğim fiziksel özelliktir bu alt liglerde ama hala yoruluyorlar. Yorulmaları çok normal her maç sonrası dinlendirirsen 40-45 maç sıkıntı çekmezsin ama son 10 maç yorgunluğun önüne geçemezsin. Senede 65-70 maç arası haftada 3 maç dayanmıyor bünyeleri.

Bir diğer çözüm ise maç esnasında dinlendirmek. Zaten nefes aldırma gibi seçeneklerde var. Arkadaşın da dediği gibi tempoyla bile biraz olsun halledersin.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler tüm cevaplarınız için, maçlardan sonra ilk 11 oynayanları dinlendirmeyi deneyeceğim.

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Bol bol rotasyon yapmakta çok önemlidir.Bu yüzden olabildiğince alternatifli bir kadro kurmalısın.Şahsen ben rotasyon sayesinde hiç bu sorunları yaşamadım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bySperman View Post
    Bol bol rotasyon yapmakta çok önemlidir.Bu yüzden olabildiğince alternatifli bir kadro kurmalısın.Şahsen ben rotasyon sayesinde hiç bu sorunları yaşamadım.
    Rotasyona yönelik bir kadrom var zaten ama malum bütçe sıkıntılı yedek olan oyuncular çok iyi değil, ayrıca oyuncuların morali bozuluyor kesilince, iyi oynarken. Mesela kaleci Gilpin'e dinlendireyim seni kupa maçında dedim, üzüldü oynamak istiyorum dedi.

bunun bir nedenide fitness antrenörünün seviyesidir mümkün olduğunca yükseltmeye çalış 1 adama 1 görev ver falan

Mesaj Yetkileri