Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 90 sonuç

Konu: Ceza Grubu

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Benim tek istedigim ceza süresinin belirtilmesi avatar yokmus imza yokmus önemli degil sadece bilgilendirme mesajı istiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Eski bir yönetici olarak yönetimin içinde konuşulanları az çok tahmin edebiliyorum.3 hafta falan olmuştur 10 civarı üye iki gün içinde ceza grubuna aldı.Uzun bir süre geçmesine rağmen hala yazarlıklar geri verilmiş değil.Çok büyük bir ihtimalle yazarlıkların geri verilmesine en karşı isim DisCo'dur (: Zaten yönetimde 5-10 kişi kalmış DisCo hayır diyorsa olmaz o iş

Cezalar için belli bir süre yok.Bunca insan bilmiyor ne zaman yazabileceklerini.Her şey için kurallar bulunurken bu konuyla ilgili herhangi bir kural olmaması çok büyük bir eksiklik.Forumdaki her organizasyonda her şeyde birçok kural varken bu konuda herhangi bir şey yok.Sizin yaptığınız şey keyif işi olur bu durumda.Ne zaman canınız isterse o zaman veriyorsunuz.İki hafta geçer bekleyin biraz daha dursunlar işleri ne dersiniz bekletirsiniz.Ortada kural yok düzen yok.Bu durum böyle bir siteye yakışmıyor gerçekten.Kişiye özel yaptırım uyguluyorsunuz.Adamın adı nannar ise 1 ay ceza.Adamın adı pancar ise 2 hafta ceza.Kişiye göre hal ve tavır takınıyorsunuz.Kişiye özel ceza veriyorsunuz.Eşitlik diye bir şey yok ortada.Siz koyun ortaya kuralları şunu yaparsan şu ceza bunu alırsan bu ceza diyin ki kim ne yaptığında başına ne geleceğini bilsin.Ortada bir ceza sistemi var ama sadece isim ve uygulama olarak var.Belli bir plan,belli bir şablon yok.Tamamen keyfi bir durum söz konusu.Şimdi biz haftalardır bekliyoruz bir de sizin ceza sürelerini falan hazırlamanızı mı bekleyeceğiz ? Belki ortaya çıkacak süre şekline göre biz fazladan ceza çekmiş olacağız.Benim bildiğim önce kurallar belli olur sonra o kurallara göre davranır insanlar.Ama sizin için tam tersi geçerli.Hadi her şeyi geçtim de biz niye mesaj düzenleyemiyoruz bunun mantığı nedir ? Sen ceza alacak mesajlar yazdın al sana ceza bi daha mesajlarını düzenleyemezsin midir nedir ? Ben niye mesajlarımı düzenleyemiyorum ? Bunun futbol alanında yazdığımla ne alakası var ? Hadi avatar imzayı anladım da bu ne alaka ? Büyük ihtimalle bu mesajımda da hatalı yazdığım bir iki yer vardır bu mesajı yazdıktan sonra düzenleyemeyeceğim bu son derece saçma şey yüzünden.Şimdi de mesajını yazarken iki kere oku dersiniz O zaman hiçkimsede olmasın düzenle butonu herkes iki üç kez okusun.Ortada gerçekten büyük bir eksiklik var.Umarım bu eksiklik giderilir ve herkes için hayırlısı olur.Her şey için onlarca kural bulan yönetimimizin bu konuda böyle davranması oldukça üzücü.İğneleme falan yok yanlış anlamayın ben de sizin içinizdeydim duygularını vs. anlayabiliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

aygün bu mesajı babana yazdırmadın dimi
    ceza standardı konusuna sonuna dek katılıyorum. cezanın süresini bırak verilişinde bi standart yok
    bazen insanlar sürekli yasaklardan şikayet ediyor ülke çapında ama anlaşılıyor ki elinde yetki olan cezalarla otorite kurmaya çalışıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

"nannar" kadar taş düşsün başınıza

ben bu konularda uzun uzun yazmaktan sıkıldım Madem bu kadar değerli bir üyeyim, bana özel bir grup oluşturun ve spor alanını göremeyeyim hiç
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu konuya girince gördüm ne kadar çok ceza alan varmış

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by RaSenGan
    ...
    Bir an 3-4 sene önce yöneticiydin sandım, zaman algımdan şüphe ettim bunları okuyunca. Halbuki 3-4 ay oldu olduysa.

DisCo, epey bir süredir, diyelim ki 3-4 aydır, bu ceza sürelerinin belirsizliğinden, hem de hepinizden çok şikayet ediyor. Burada "hepiniz" den kastım, bizzat ceza alanlar.

Şahsa göre cezalar veriliyor mu? Şahsın ceza gerektirecek eylemleri sürekli bir tekrar etme durumu varsa, evet, veriliyordur. Onun haricinde, hem Galatasaraylılar'ın hem de Fenerbahçeliler'in şikayetlerine dayanak yaptıkları bu gerekçeye inanmak bile zor.

Mesajlarınızı niye düzenleyemiyorsunuz? Çünkü, evvelce yazmış olduğunuz şeylerden dolayı mimleniyorsunuz; artık yazdıklarınıza, sizin de, bizim de özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Eliniz kaydı, yanlış yazdıysanız, ispiyon butonuna basıp bize bildirin, düzeltelim.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Mesajlarınızı niye düzenleyemiyorsunuz? Çünkü, evvelce yazmış olduğunuz şeylerden dolayı mimleniyorsunuz; artık yazdıklarınıza, sizin de, bizim de özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Eliniz kaydı, yanlış yazdıysanız, ispiyon butonuna basıp bize bildirin, düzeltelim.
    bu yeterli bi açıklama değil ve çözüm de kesinlikle yeterli değil mesela ben kariyer yapıyorum günde 50 mesaj yazıyorum her yanlışta yöneticiye bildirirsem olmaz ki
    ortada bi yanlışlık var kimse kabullenmek istemese de var sıkıntı var

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Aygün sen de kısa süre öncesine kadar yönetim kademesindeydin. Ofiste en fazla mesaj DisCo'ya ait. En çok sitem de DisCo'ya ait. Kimse fikir belirtmiyor, kimse eleştiri, öneri getirmiyor. DisCo zorla almaya çalışıyor görüşleri neredeyse. Ceza grubunun süresi konusunda da en çok DisCo çaba sarfetmiştir. Hal böyleyken yazdıklarınla haksızlık etmişsin. DisCo ne derse o olur demen de doğru değil.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

bakın ısrarla devam ediyorsunuz,şakaya vuruyorum Yönetimin de hatalı oldugu çok durumlar var bu cezalar konusunda ama insandır,hata yapabilir diye geçiştiriyorum. Bu spor alanıyla ilgili sıkıntı bu ceza grubu ile çözülmez diye aylardır isyan ediyor herkes. TBMM tarafından koyulan bir kural değilki! Değiştiriverin... Yeni bir grup oluşturun ve spor alanında yapılan fanatizme uygulayın sadece. Cezayı alan kişi spor alanını birincisinde 1 ay , ikincisinde süresiz göremesin. Özellikle yeni kayıt olan kişiler belki bilmeden hata yaparlar diye birincide bir ay ceza önerisi getirdim. hatta böyle bir grup oluşturulursa madem bu kadar mimliyim ,beni direk oraya kaydırın. Bence bu meseleyi ciddi anlamda bir görüşün ofiste. i

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Aygün sen de kısa süre öncesine kadar yönetim kademesindeydin. Ofiste en fazla mesaj DisCo'ya ait. En çok sitem de DisCo'ya ait. Kimse fikir belirtmiyor, kimse eleştiri, öneri getirmiyor. DisCo zorla almaya çalışıyor görüşleri neredeyse. Ceza grubunun süresi konusunda da en çok DisCo çaba sarfetmiştir. Hal böyleyken yazdıklarınla haksızlık etmişsin. DisCo ne derse o olur demen de doğru değil.
    Abi oradaki durumları biliyorum.Biz 20 kişiyken de aynı şey geçerliydi en çok fikir belirten fikir belirttiren Burak abiydi.Şimdi yönetimde 10'a yakın kişi var.Bu durumda birçok şey Burak abinin üstüne kalıyor(önceden de kalıyordu ya neyse (: ).En çok fikir belirten en çok açıklama yapan vs. olduğundan onun dediği oluyor çoğu zaman.Benim demek istediğim oydu.Kalabalıkken farklı görüşler vs. çıkıyordu arada.Ama yönetimdeki sayı bu kadar azken büyük ihtimalle Burak abinin bulunduğu fikir altında birleşiyordur diğer yöneticiler de.Onu çok ciddi bir şekilde yazmadım zaten smiley de koydum

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Bir an 3-4 sene önce yöneticiydin sandım, zaman algımdan şüphe ettim bunları okuyunca. Halbuki 3-4 ay oldu olduysa.

DisCo, epey bir süredir, diyelim ki 3-4 aydır, bu ceza sürelerinin belirsizliğinden, hem de hepinizden çok şikayet ediyor. Burada "hepiniz" den kastım, bizzat ceza alanlar.

Şahsa göre cezalar veriliyor mu? Şahsın ceza gerektirecek eylemleri sürekli bir tekrar etme durumu varsa, evet, veriliyordur. Onun haricinde, hem Galatasaraylılar'ın hem de Fenerbahçeliler'in şikayetlerine dayanak yaptıkları bu gerekçeye inanmak bile zor.

Burak abinin şikayetçi olması normal zaten en çok kafa yoran o

Şahsa göre ceza neden veriliyor ? Bir adam sürekli aynı şeyi yapıyorsa tamamen men edersin zaten ordan.Ama senin adın Ahmet sen şöyle şöyle yaptın şöyle şöyle yaparsın biliyoruz seni 1 ay yazamazsın ne zaman akıllandığını düşünürsek o zaman veririz diyorsunuz resmen.Böyle olunca da bu forumda bir eşitlik olmuyor.Herkese aynı muamele yapılmıyor.

Abi önceden yazdığımız şeyler yüzünden ceza alıyoruz.Bu şeyler zaten futbol alanındaki şeyler.Şimdi ben burdan ceza aldım zaten o alana yazamıyorum.E peki bir film,dizi hakkında yorum yaptım yanlış bir şey yazmışım niye düzenleyemiyorum ? Ne alakası var ikisinin.Orda yaptığım şeyin cezasını zaten almışım.Ondan sonra başka yerlere yazacağım mesajları niye düzenleyemiyorum.Çok alakasız gerçekten.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Bakın mesela bir kısmı koyu yazmamışım oradan ekstra bir anlam çıkarabilir insanlar farklı bir şekilde yazılmış diye.Düzenleyeceğim ama futbol alanında yazdığım mesajlardan ötürü düzenleyemiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Mesaj düzenleme konusunda; Yazdığınız mesajı bir kez önizleme yaparak okursanız hataları çok aza indirgersiniz. Sadece bir öneri.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Mesaj düzenleme konusunda; Yazdığınız mesajı bir kez önizleme yaparak okursanız hataları çok aza indirgersiniz. Sadece bir öneri.
    Hızlı cevapta o var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    tamamdır olay çözülmüştür dağılabiliriz

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Hızlı cevapta o var mı ?
    Gelişmiş mod.

Ceza sistemiyle ilgili düzenleme yapılacaktır, ceza alan arkadaşlarda bi süre daha yakınmasınlar zaten düzenleme yapılsada en az bir aydan başlar
    Burak

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    bu yeterli bi açıklama değil ve çözüm de kesinlikle yeterli değil mesela ben kariyer yapıyorum günde 50 mesaj yazıyorum her yanlışta yöneticiye bildirirsem olmaz ki
    ortada bi yanlışlık var kimse kabullenmek istemese de var sıkıntı var
    Yazdığınız şeyi göndermeden önce tekrar okumanızı sağlamak, yazdığınız şeylere dikkat etmemeniz sebebiyle almış olduğunuz cezanın bir parçası. Bunun neresi yeterli bir açıklama değil, anlamadım. Esas sebebin bu olmadığını mı düşünüyorsun, ağır bir ceza olduğunu mu, yoksa bir işe yaramadığını mı?

Kariyer Alanı gibi özel bölümler için, talebe göre yeni bir düzenleme yapılabilir. Bunu gündeme alalım.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Yazdığınız şeyi göndermeden önce tekrar okumanızı sağlamak, yazdığınız şeylere dikkat etmemeniz sebebiyle almış olduğunuz cezanın bir parçası. Bunun neresi yeterli bir açıklama değil, anlamadım. Esas sebebin bu olmadığını mı düşünüyorsun, ağır bir ceza olduğunu mu, yoksa bir işe yaramadığını mı?

Kariyer Alanı gibi özel bölümler için, talebe göre yeni bir düzenleme yapılabilir. Bunu gündeme alalım.
    Yazdığı şeyi tekrar okuma kısmı aslında her üyenin yapması gereken bir şeydir maksat dikkatli mesaj yazmaksa her üye dikkatli mesaj yazmakla yükümlüdür.
    Düzenleme kısmının olmamasının hiçbi caydırıcılığı yok benim açımdan olsa da olmasa da çok sorun değil normal üyelerde bile olmasa o kadar ahım şahım bişi değil o yüzden düzenle butonunun yazar olan her üye görmelidir böyle düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Ceza sistemiyle ilgili düzenleme yapılacaktır, ceza alan arkadaşlarda bi süre daha yakınmasınlar zaten düzenleme yapılsada en az bir aydan başlar
    Yahu sanki çok büyük birşey miş gibi altı üstü futbol bölümünü kapsayan bir engelleme yapıyorsunuz ve engellemeler 6 7 ay önceki uyarılarla oluyor

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Yahu sanki çok büyük birşey miş gibi altı üstü futbol bölümünü kapsayan bir engelleme yapıyorsunuz ve engellemeler 6 7 ay önceki uyarılarla oluyor
    yeni düzenlemeyi anayasa mahkemesine götürmek isteyenler olabilir tedbiren bir ay dendi sanırım

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Eski bir yönetici olarak yönetimin içinde konuşulanları az çok tahmin edebiliyorum.3 hafta falan olmuştur 10 civarı üye iki gün içinde ceza grubuna aldı.Uzun bir süre geçmesine rağmen hala yazarlıklar geri verilmiş değil.Çok büyük bir ihtimalle yazarlıkların geri verilmesine en karşı isim DisCo'dur (: Zaten yönetimde 5-10 kişi kalmış DisCo hayır diyorsa olmaz o iş
    Yukarda yazdıklarınla sonradan yazdıkların arasında dağlar kadar fark var.

Ben işleyişi biliyorum. Cezaların kalkmaması için DisCo itiraz ediyordur ve o hayır diyorsa olmaz o iş demek bambaşkadır diğer mesajında söylediğin şeyler bambaşkadır. Şayet ben DisCo olmasam ve konuya yabancı biri gibi gelip bunu okusam;

Bu alanda DisCo ne derse o oluyormuş diğerleride kofti yöneticiymiş manasını çok çok çok net çıkarırım, sınava girsem paragrafta anlamı sorsalar teredütsüz bu şıkkı işaretlerim. İmzamda kendimi bildiğimden bahsetmiştim ve devamı da çok net ama gerçekten burada emek veren insanları bu konuma koymanı sana yakıştıramadım. Neyse.

Bazı forum fonksiyonlarının neden kapalı olduğundan bir önceki sayfada detaylıca bahsettim. Süre konusununda eksik kaldığımızı belirttim artık canımızı mı teslim etmek lazım. Ek olarak düzenle butonu da ciddi bir butondur. Ben bile yazdıklarımı 10 defa düzenleyen bir adamım bu konuda da hak veriyorum.

Mesela bu gruba hiç girmeyen üyelerin böyle bir sıkıntısı yok. Girmemek için çaba gösterirsek zaten bu grubun bir manası kalmayacağı için (herkes kurala uyunca) kendiliğinden bu saçma sapan sistem çöpe gider.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Gelişmiş mod.
    1 mesaj için 3 link fazla değil mi

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    1 mesaj için 3 link fazla değil mi
    Kesinlikle, işte mesela bu yüzden ceza grubuna girmemeye çalışmanızı öneriyoruz

Ceza süreleriyle ilgili belirlemeler en kısa sürede hazırlanıp, uygulamaya geçilecektir. Sorununuzun cevabı verildi sanıyorum, yakın bir süre zarfında çözümüde gelecek.

Birde Aygün;
    DisCo hayır diyorsa olmaz o iş
    Bunun hiç bir zaman olmadığını, kararların çoğunluğun fikir belirttiği yönde alındığını, bu kararlara Disco'nun da herkes kadar etki ettiğini biliyorsun.
    Burak

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bence çok değil. En azından sinirle mi yazdım ne yaptım diye bir kez yazdığınızı okusanız çok daha faydalı olacaktır. Her zaman yaparım bunu.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Yukarda yazdıklarınla sonradan yazdıkların arasında dağlar kadar fark var.

Ben işleyişi biliyorum. Cezaların kalkmaması için DisCo itiraz ediyordur ve o hayır diyorsa olmaz o iş demek bambaşkadır diğer mesajında söylediğin şeyler bambaşkadır. Şayet ben DisCo olmasam ve konuya yabancı biri gibi gelip bunu okusam;

Bu alanda DisCo ne derse o oluyormuş diğerleride kofti yöneticiymiş manasını çok çok çok net çıkarırım, sınava girsem paragrafta anlamı sorsalar teredütsüz bu şıkkı işaretlerim. İmzamda kendimi bildiğimden bahsetmiştim ve devamı da çok net ama gerçekten burada emek veren insanları bu konuma koymanı sana yakıştıramadım. Neyse.
    Burak abi ikinci mesajımda açıkladım düşüncelerimi.İlk mesajımın o kısmında hafiften sana bir dokundurmak istedim yarı ciddi yarı şaka olarak (: Zaten o cümleden sonra başka bir paragraf yapıp kendi fikirlerimi söyledim.O ilk kısmı pek kaale almaya gerek yok.Kararları tek başına almadığını birçok kişinin fikir belirttiğini gayet iyi biliyorum.Sadece yönetimdeki kişilerin sayısı çok azaldı.Çok fazla ses çıkmıyordur.Sen her konuda bir öneride bir yorumda bulunduğun için genelde senin düşüncene yönelik kararlar alınıyordur diye düşünüyorum.Genelde en akla yatan seninki oluyor (:

Ceza grubuna biz de girmek istemiyoruz da girdik bir kere napalım.Belli bir süre olsa şikayet olacağını düşünmüyorum.Ama süre olmayınca akıbetimizin ne olacağını bilmeyince çok rahatsız oluyor insan.Ceza grubuna girmek zaten yeterince sıkıntı veriyor.Bir de böyle şeyler olunca insan soğuyor,geriliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

+ Avatar,imza intikam almak için kullanılmasın falan diye kaldırılmış da Kulüp Üyelerinin nickinin altına yazı yazdıkları bölüm kaldırılmamış.Her an intikam almak isteyebilirim bir el atın

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

ceza verilir, normaldir. benim en çok takıldığım; ceza aldığımı öm kutusunun dolu olmasından anlıyorum. hiçbir mesaj bilgilendirme falan yok ya da süresiz cezalıyım. yönetim ne zaman isterse o zaman verir. ki yanlış olabilir bilmiyorum ben bu kadar uzun cezalı kalanda görmedim. benim yarın ya da ertesi gün 1 ay olacak. bence cezanın bu kadar uzun sürme sebebi de açılan bir öneriydi (her takım taraftarı kendi maçına yorum yapsın).. o gazla yönetimin bu kadar uzun tuttuğunu düşünüyorum. Sheriff bir sistem yapıyormuş ama bence o sistem önce yapılmalı sonra cezalar çekilmeye başlanmalı.. yoksa mesaj düzenleme, avatar vs bunlara karşı değilim. eğer cezanın yaptırımı buysa çekilir. ama süresi belli olmayan ceza hiç hoş değil.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Şuan burada öyle bir ortam var ki her şey yanlış anlaşılmaya acayip müsaittir. Sen böyle hassas bir ortamda ciddi bir üslupla şaka yaparsan hele de yönetici olmuş birisi olarak yaparsan zaten bizim adaletsizliğimizden yakınan bu arkadaşlarımıza yanlış bir çanak tutmuş olursun. 2 sene sonra yine bir eleştiri konusu açıldığında "DisCo her şeye karar vermiyormuydu zaten" yorumları geldiğinde mutlaka buradaki şakayla birleştirip hatırlatacağım. Bu lafımı asla unutmayın. Her ne kadar şaka diye düzeltme olsa da hafızalara bu bir kere yerleşti. Dediğim gibi neyse.

+ Avatar,imza intikam almak için kullanılmasın falan diye kaldırılmış da Kulüp Üyelerinin nickinin altına yazı yazdıkları bölüm kaldırılmamış.Her an intikam almak isteyebilirim bir el atın
    Bu tamamen paneli yanlış kullanmadan kaynaklanan bir durumdur. Ana kullanıcı grubu ile alt kullanıcı grubunu doğru ayarlamadığımızda bu şekilde olması normaldir. En güzel örneği yine nannardır. Nasıl bir üye ise her noktada örnek oluyor. Kızmıyorsun değil mi? nannar neden yapamıyor çünkü doğru şekilde ayarlaması yapıldığı için.

Edit: Oda yapabiliyor çünkü onun ayarlarıda biri tarafından değişmiş. Geçenlerde böyle değildi.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

artık kızamıyorum valla

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Soldaki olması gereken ayarlardır ancak sanırım kullanıcı adlarınızın siyah görünmesi için düzenleme yapılırken bu ayarlar değiştirilmiş ve sağdaki gibi yapılmış.

RasenGan, şimdilik intikamı oradan alabilirsin. Malesef iyi niyetimiz (kullanıcı adları kalın olsun) yine başımıza patladı. Hemen düzeltelim.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri