Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 90 arası toplam 90 sonuç

Konu: Ceza Grubu

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Şuan burada öyle bir ortam var ki her şey yanlış anlaşılmaya acayip müsaittir. Sen böyle hassas bir ortamda ciddi bir üslupla şaka yaparsan hele de yönetici olmuş birisi olarak yaparsan zaten bizim adaletsizliğimizden yakınan bu arkadaşlarımıza yanlış bir çanak tutmuş olursun. 2 sene sonra yine bir eleştiri konusu açıldığında "DisCo her şeye karar vermiyormuydu zaten" yorumları geldiğinde mutlaka buradaki şakayla birleştirip hatırlatacağım. Bu lafımı asla unutmayın. Her ne kadar şaka diye düzeltme olsa da hafızalara bu bir kere yerleşti. Dediğim gibi neyse.

Benim dediklerimi ciddiye alan kişi sayısı çok azdır abi o yüzden sorun olacağını zannetmiyorum Orda da smiley vardı niye böyle ciddiye alındı bilmiyorum.Senin her dediğin yapılıyor olsa sanırım ben hiç yönetici olamayacaktım

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Konunun özüne dönecek olursak bir düzenlemenin gelecek olması sevindirici başlığı açmamızdaki amaç yerine ulaşmış durumda ama gönül isterdi ki keşke böyle bir düzenleme için bu kadar süre beklenmeseydi bugün klasik olarak kariyer bölümünde yaptığım bir hatadan sonra dayamayip bunu dile getirmek istedim eğer bunu dile getirmesek bu belirsizliğin böyle sürüp gideceği bir gerçek olarak görünüyor bu da olayın düşündürücü tarafı. Yazdığınız mesajı kontrol etmek güzel bir öneri bunu uyguluyoruz ama benim gibi kariyer bölümünü kullanan ya da çok mesaj yazan kişilerin her seferinde buna maruz kalması gerçekten can sıkıcı. Zaten ilk mesajda da bunu belirttim.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Ben bahsini etmemiştim ama ceza grubunda sürelerin belirlemesi noktasında ciddi bir çaba bu konu açılmadan öncede vardı.

Sheriff'in bu konu üzerinde çalışmaya başlayacağını söylemesi 22-02-2012, 21:06 bu döneme denk geliyor. Yani dediğim gibi süre olmaması bir hataydı detaylandırmaya gerek görmeden bu hata uzunca bir süre devam etti. Sonrasında yine konuşmalarımız sonucunda sistemleştirilmesi konusunda karar alındı. Bu konu olmadan öncede bu sistemleştirme olayı başlamıştı.

Basit bir kuraldır olmadı anayasaya götürün, valiye çıkın gibi espiriler hoşuma gitsede planı yapılmamış her iş sonradan başımıza ekstra iş oluyor. O yüzden her şeyin planlı olması iyidir.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Benimde 26 gün oldu. Disco 1 hafta ile 6 ay arası değişen ceza sürelerinin olduğunu söyledi. Ceza bittiğinde otomatik olarak çıkarılacak zaten
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Söylem doğru yalnız 1 hafta - 6 ay arası değişir demedim. 6 aydan fazladır bu grupta olan kişiler var dedim. Canice ama var.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir mesajı 2 kere okumak derken?

Arkadaşlar burası bir forum sitesi herhalde yazdığımız şeyi 2 kere okuyoruz. Özellikle bir sayısalcı olarak yazdığım şeyler çok saçma olabiliyor ya da ne bileyim imla kurallarının içine edebiliyorum. O sebeple illaki 2-3 kere okuyarak yolluyorum. Eminim birçok arkadaşta 2-3 kere okuyordur yazdığını. Söz uçar yazı kalır. Yarın birgün buraya bir anlık sinir ile yazdığınız şey ileride sizi zor durumda bırakabilir.

Kesinlikle mesaj düzenlemenin geri gelmesi gerekli. Özellikle kariyerde oyuncu ismi yazarken yanlış yazdığımız oluyor. Ben bir keresinde yanlışlıkla ismi yazıp ss eklemeyi unutmuştum. Bir Yöneticiye mesajı silmesi için mesaj attım ama sanırım artık Yöneticiler geri dönüşümsüz mesaj silemiyor. Silindi olarak çıkıyor orda. Bu da çok kötü bir görüntü oluşturuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yönetimde bir süre bulundum, her şeyin suçlusu DisCo arkadaş

Okurken İlgimi Çekti, Acaba Yeniden Ceza Grubuna mı Girsem

Şaka Bir Yana Çalışanın DisCo Olduğu Çok Belli. Çünkü Burak'tan Başka Kimse Forumu Güncellemeyi veya Yeni Şeyler Çıkarmayı Düşünmüyor. Bu Üzerinde Durulması Gereken Bir Konu

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Bu site kadar gaddar,dediğim olacak,aşırı kuralcı bir site daha görmedim.Biraz rahat olun ya ego tatmini desem yaşınız olmuş +30 kimisi evli çocuklu vs adı üstünde sanal ortam bi rahat bırakın insanları rahtça fikirlerin tartışsınlar.

İş yeri gibi yönetmeniz çok saçma (patron işçi muamelesi),mesaj silmeler hele deli ediyordu beni neyseki arada giriyorum artık benim gibi siteden kaçanlar adına tavisyem altı üstü bi web sayfanız var birşeyler yapmak istiyorsanız özgür bir ortam sunarak yapın.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Okurken İlgimi Çekti, Acaba Yeniden Ceza Grubuna mı Girsem

Şaka Bir Yana Çalışanın DisCo Olduğu Çok Belli. Çünkü Burak'tan Başka Kimse Forumu Güncellemeyi veya Yeni Şeyler Çıkarmayı Düşünmüyor. Bu Üzerinde Durulması Gereken Bir Konu
    Ben buna katılmıyorum. Yönetim içinde herkes elinden geldiğince çalışıyor. Kimisinin önemli sorunları,işleri oluyor kimileri daha yoğun oluyor ancak birşekilde ayakta yönetim.

Sadece DisCo birşeyler yapıyorlar kelimesi beni rahatsız ediyor. Ancak derseniz ki DisCo en çok çalışıyor ona lafımız yok.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

bir sorum olacak. şimdi Sheriff ceza süreleri zaten 1 aydan başlayacak tarzında bir şey söylemiş. alması gereken cezadan fazla süre cezalı kalacaklar için bir planınız var mı? anladığım kadarıyla bu sistemin ne zaman geleceği belli değil. biz o zamana kadar cezalı mı bekleyeceğiz ?
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    bir sorum olacak. şimdi Sheriff ceza süreleri zaten 1 aydan başlayacak tarzında bir şey söylemiş. alması gereken cezadan fazla süre cezalı kalacaklar için bir planınız var mı? anladığım kadarıyla bu sistemin ne zaman geleceği belli değil. biz o zamana kadar cezalı mı bekleyeceğiz ?

Büyük ihtimalle biz ne kadar süre cezalıysak ona ek 1 hafta falan eklenir o şekilde sunulur.Sistem ne zamana yetişirse bizim cezalar da ona yakın bir sürede biter.Yani bizim şu anki ceza süremiz minimum süre olacak Cezaya göre kural olayı geçerli olacak (:

Az bi sabır, evet o zamana kadar cezalı kalacaksınız, okadar çok bekletmeyeceğiz sizi. Aygün kaşınma herkese ayrı ceza süresi verebilirim
    Burak

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Az bi sabır, evet o zamana kadar cezalı kalacaksınız, okadar çok bekletmeyeceğiz sizi. Aygün kaşınma herkese ayrı ceza süresi verebilirim
    Hadi ya Eşitlik istiyoruz abi

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Bu konuda (herkeste böyle bir izlenim var) "normal bir üyelik grubunu" tartıştığımızı zannediyoruz. Burada forumun %99'unun yer almadığı, caydırıcı maksat taşıyan bir gruptan bahsediyoruz.

Ben ceza grubunda olsam ve cezalara şaşırsam kendime şunu sorarım; "Zaten bu grubun adı ceza grubu ve içinde kısıtlamalar, cezalar bulunması normal değil mi? Kural ihlal ettiğim için bana baklava börek verecek halleri yoktu ya!"

Özgürlük anlayışına gelince detaylandırıp bana yakışmayacak örnekleri vermeden en hafinin vermek istiyorum;

- Başkasının yaşına bakarak çocuk diyenlere ve aşağılayanlara müsade etmeyiz. Ceza grubuna alırız. (Bu konuyu baldemir_07 kardeşim açtığında "yaşından dolayı neden böyle bir konu açtığını anlayabiliyorum, biraz büyü öyle açarsın" deseydim DisCo çok özgürce davranmış mı diyecektiniz.)

Demeyecektiniz. Valla derdik diyenler varsa Turksportal sözlüğünde böyle bir özgürlük tanımlaması yoktur. Şimdi ben hakaret etsem suç, aşağılasam suç ama bunları yapanları ceza grubuna alınca özgürlük kısıtlayan oluyorum. Bunların serbest olduğu "Turksportal kalitesinde" yerler varsa beraber üye olup millete saydıralım.

Eminim ki küfür edene, hakaret edene, ortalığı karıştırana ceza verilsin biz bunlara zaten karşı değiliz diyeceksiniz.

Altını çizerek yazayım;

Bunları yapmayanlar ceza grubuna girmiyor zaten.

O halde ceza grubunda neyin özgürlüğü?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu konuda (herkeste böyle bir izlenim var) "normal bir üyelik grubunu" tartıştığımızı zannediyoruz. Burada forumun %99'unun yer almadığı, caydırıcı maksat taşıyan bir gruptan bahsediyoruz.

Ben ceza grubunda olsam ve cezalara şaşırsam kendime şunu sorarım; "Zaten bu grubun adı ceza grubu ve içinde kısıtlamalar, cezalar bulunması normal değil mi? Kural ihlal ettiğim için bana baklava börek verecek halleri yoktu ya!"

Özgürlük anlayışına gelince detaylandırıp bana yakışmayacak örnekleri vermeden en hafinin vermek istiyorum;

- Başkasının yaşına bakarak çocuk diyenlere ve aşağılayanlara müsade etmeyiz. Ceza grubuna alırız. (Bu konuyu baldemir_07 kardeşim açtığında "yaşından dolayı neden böyle bir konu açtığını anlayabiliyorum, biraz büyü öyle açarsın" deseydim DisCo çok özgürce davranmış mı diyecektiniz.)

Demeyecektiniz. Valla derdik diyenler varsa Turksportal sözlüğünde böyle bir özgürlük tanımlaması yoktur. Şimdi ben hakaret etsem suç, aşağılasam suç ama bunları yapanları ceza grubuna alınca özgürlük kısıtlayan oluyorum. Bunların serbest olduğu "Turksportal kalitesinde" yerler varsa beraber üye olup millete saydıralım.

Eminim ki küfür edene, hakaret edene, ortalığı karıştırana ceza verilsin biz bunlara zaten karşı değiliz diyeceksiniz.

Altını çizerek yazayım;

Bunları yapmayanlar ceza grubuna girmiyor zaten.

O halde ceza grubunda neyin özgürlüğü?
    Futbol bölümünden dolayı ceza aldığımız için bu tüm forumu etkiliyor. Mesaj yazdığımızda düzenleyemiyoruz, imza ekleyemiyoruz, avatar ekleyemiyoruz, ayar sayfasına girip bozulan abonelik ayarlarımızı bile düzeltemiyoruz. Sadece mesaj yazabiliyoruz o kadar.

Ayrıca Turksportal Kalitesi demişsin. Kıstas nedir merak ettim.

Sanki 3 sayfadır sürekli aynı mesajları okuyorum.
    Burak

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by Bekq View Post
    Ayrıca Turksportal Kalitesi demişsin. Kıstas nedir merak ettim.
    Sen buradasın. Kıstasım bu.

Düşüncelerimi yazıyla ifade ettiğim için belki yeterince kendimi anlatamıyorum. Yüz yüze olsak daha iyi anlatabileceğimi düşünmekteyim.

Ben burada cezanın ya da işleyişin hatalı bulunduğunu anlayabiliyorum. Konuda zaten bu şekilde başladı.

Zaman ilerledikçe Hababamda Hafize ananın sahte öğretmen olduğundaki gibi bir yönelme var. "Yazılı gibi başladı sözlüye döndü."

Konu mevcut sistem üzerindeki eleştirilerle başladı sanki normal üyelerin haklarını kısıtlıyoruz gibiye döndü. Burası bir ceza grubu zaten. Ceza grubunda da kısıtlama olur, takdir olmaz.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

açıkcası bana da yanlış geliyor ceza grubundaki bir adamın cezasının türüne isyan etmesi. bana yanlış gelen tek şey süresinin belli olmaması ve bilgilendirme olmamasıydı. onun içinde bu çalışma bitene kadar zaten kimsenin cezasının bitmeyeceği belirtildi. en azından belli olmasa da bir zaman kavramı var.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sen buradasın. Kıstasım bu.

Düşüncelerimi yazıyla ifade ettiğim için belki yeterince kendimi anlatamıyorum. Yüz yüze olsak daha iyi anlatabileceğimi düşünmekteyim.

Ben burada cezanın ya da işleyişin hatalı bulunduğunu anlayabiliyorum. Konuda zaten bu şekilde başladı.

Zaman ilerledikçe Hababamda Hafize ananın sahte öğretmen olduğundaki gibi bir yönelme var. "Yazılı gibi başladı sözlüye döndü."

Konu mevcut sistem üzerindeki eleştirilerle başladı sanki normal üyelerin haklarını kısıtlıyoruz gibiye döndü. Burası bir ceza grubu zaten. Ceza grubunda da kısıtlama olur, takdir olmaz.
    Bölüm: Öneri ve Eleştiriler

Bende kendi fikrimi söylüyorum ve mesaj düzenleyememe, imza ekleyememe, avatar ekleyememe, ayar sayfasına girememe gibi şeylerin yanlış olduğunu söylüyorum.

Bir örnek vereyim; Bir forumda tam 15 dakika önce ceza aldım. Spor bölümüne hiç giremiyorum ama forumun genelini etkileyecek en ufak birşey yok. Sadece o bölümü göremiyorum. Tabii ben sadece örnek verdim illa orada öyle olacak diye burada da böyle yapılmak zorunda demiyorum. Ama yapılması gerekir diyorum.

Avatarlar ve imzalar için söylediğiniz; "hırsını ordan çıkarır". O zaman tamamen banlayın ya da okur grubuna alın hırsını oradan çıkarırsa. En fazla ne yapabilir yani. İmzasına küfür yazacak değilya.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Dediğim gibi bu tarz bir eleştiriye karşı 2 sayfa boyunca karşılıklı konuşuyoruz. Senin yazmadığın dönemlerde senin gibi düşünen arkadaşlarımız yazıyor. Ben niye sistemi eleştiriyorsunuz demiyorum.

Bu sistem olmamıştır ve senin şimdi örneklediğin gibi bu şekilde olmalıdır dediğin için lafına saygı duyarım. Çünkü sen burada eleştiriyorsun ve önerini söylüyorsun. Ancak o eleştirinin içinde ceza grubunda kısıtlama olmaz, biraz özgürlükçü olun diye eklersen ben buna karşıyım.

Kısıtlama olmazsa (bu kısıtlamalar haklıdır haksızdır demiyorum) adı ceza grubu olmazdı. Yani içinde ceza barındırması normal.

Bunu neden belirtme ihtiyacı hissediyorum çünkü sen belki evet ceza olmalı ama bu kadar sert olmamalı diye (spor alanını görmeyeyim ama diğerleri kaldırılsın) düşünebilirsin. Sanki normal bir gruba işkence ediyormuşuz gibi konu farklı yere kayınca belirtmek istedim.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

En azından bir listeye alınsaydı yeni sistem uygulanandığında cezamızı çekerdik. Neredeyse 1,1,5 aydır bekliyoruz belki ceza süremiz o kadar bile değil. Ben kişisel olarak yaptığım şeyden pişmanlık duydum yazdıktan sonra bir anlık tepkiden dolayı bir aydır bekliyorum. Tamam ceza verilmesi doğru karar ama ceza sürem bu kadar olmamasına rağmen aylarca beklememe anlam veremiyorum mesela. Ceza verilsede verilmesede ortalığı karıştıracak şeyler yazacağımı düşünmüyorum
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Hayır süreç anayasa çalışması gibi ilerliyor ve bu çok can sıkıcı. Verilecek altı üstü bir ceza, ekstra komisyon kurmaya, üzerine çalışmalar yapmaya gerek yok, Görende bunca adam cinayet işlemiş sanacak : ) Yolladıgım bazı mesajlarda değişiklik yapmak istiyorum öyle gerektiriyor, yani artık görevli arkadaşlara tekrar tekrar rica etmekten utanıyorum, Ne yazık ki süreci üzülerek takip ediyorum bu böyle olmamalı.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Şike davasına döndü süreç yakında mahkemeye felanda çıkarız
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bir ceza aldıysanız bundan çıkmak istemenizi anlarız da kurallara göre bunun bir sınırı yok. Bu kadar tantanadan sonra bizde dedik ki bu kadar çok kişi isyan ediyor bakalım da uygun süre yazmaya çalışalım dedik. Sürekli tekrar etmenin pek bir anlamı yok.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Arkadaşlar,

Süreçleri hep kendi açınızdan değerlendirdiğiniz için haklısınız. Benim beklentim sadece Turksportal içerisinde değil hayatın yaşanmışlığında da olaylara çift taraflı yaklaşabilmenizdir.

Sizin şuan yazdığınız bu eleştirilerle (altı üstü bir ceza, kararlaştırmaya ne gerek, belirleyin gitsin) ilgili olarak tek bir cevap verip içinden sıyrılabilirim. Bu öyle bir cevap olur ki sizin dediklerinizle bire bir örtüştüğü için karşılık verecek mantıklı yanıt bulamazsınız.

Altı üstü bir ceza ise biz zaten söyleyeceğimizi söylemiştik; "Bu işin bir süresi yoktur ve gerektiğinde cezaları kaldırırız" demiştik. Üzerinde konuşulmaya, düşünmeye gerek yok ise neden buna itiraz edecek bir konu açtınız. Neden bu cezayı beğenmediniz?

İşte bu nedenle üzerinde düşünülmesi gerekiyor. Yarın ben şunu yaptımda çok ceza geldi, yeter artık, işkenceye son, yaşasın işçi hakları denmemesi için bu sürecin ve bu cezaların üzerinde düşünülmesi gerekiyor.

Ceza süreleri neden bu kadar uzun sürdü derseniz onunla ilgili eleştirilere hak verebilirim. Ceza belirlene dursun bizim cezalar kaldırılamaz mı eleştirisi gelirse onu da mantıklı bulabilirim.

Ama bizim planlı gidişimiz üzerinden dalga geçilirse olayı oldu bittiye getirir ve bundan sonra eleştiri kısmına konu açan herkesle dalga geçerim. Bugüne kadar dediğimide yapmışımdır, bilinir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Forumun sadece %1'i bu ceza grubunda denilmişti ama konuya yazanları gördükten sonra en azından aktif üyelerin bir %30'unun bu grupta olduğunu düşünüyorum.

Süre olarak bir tarih belirlenecek fakat çok uzadı. Forumda Turnuvalardan süresiz banlanan yöneticiden 1 gün sonra tüm ceza alanların cezasının silindiğini görmüştüm. Birnevi genel af çıkmıştı ceza alan yöneticiden 1 gün sonra. Onda bu kadar hızlı karar veren yönetim bu olayda da aynı duruşu gösterse kimse birşey demezdi zaten.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Ceza süreleri neden bu kadar uzun sürdü derseniz onunla ilgili eleştirilere hak verebilirim. Ceza belirlene dursun bizim cezalar kaldırılamaz mı eleştirisi gelirse onu da mantıklı bulabilirim.
    ben de bunu diyorum. şimdi cezaları kaldırın. sonra ceza süreleri belirlendikten sonra kalan ceza süremiz varsa çekelim. yoksa 'biz isteyene kadar cezalısınız' demek kural değildir bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Planlı gidişinizin ne olduğunu öğrenebilir miyim mesela bi sonraki planınız ne
    yönetici dostlarım somut şeyler yazmaktansa kusura bakmayın lafı uzatıyorsunuz ve somut bir tek kelime yazmadınız. Bizim tek ricamız artık somut şeyler yazılması
    şu kadar süre sonra bi anayasa çıkarıcaz
    şu gün sizin hakkınızda bi hükü vericez yada öylece kalacaksınız
    ama üzülerek görüyorum ki sadece savunmaya çekilip soyut şeylerle konuyu dolduruyorsunuz sizin bu işten çok önemli işleriniz de var bunun da farkındayım ama bu konu bahsettiğiniz kadar da abartılacak bir şey değil
    yöneticiler bir araya gelseler en fazla bi saatte bitecek bi kurallar bütünü bu
    lütfen birileri artık somut şeyler yazsın tek isteğimiz bu

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Dediğim gibi amaç mantıklı şeyler dışında farklı şeyler yazmaksa az çok benimde elimden geliyor.

En basitinden yazıyla somut şeyler yazılamaz. Neyse böyle şeyler bana göre değil.

Anayasa çıkınca zaten haberiniz olur çıkmazsa da yine konu açarsınız.

Ben soyut yazmaya devam edip süreci hızlandıracağımın sözünü yönetimin adına verebilirim.

Konu içerisinde amacının farkında olan ve bunu düzgün şekilde dile getiren arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum. Çünkü bir hayli az görülen bir olay bu.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri