Anket Sonuçlarını Görüntüle: Bu sezon şampiyonlar liginde ne yaparız ?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Gruptan çıkamayız

1 6.67%
  • 2.Tur elemede eleniriz

0 0%
  • Çeyrek Finalde eleniriz

4 26.67%
  • Yarı Finalde Eleniriz

3 20.00%
  • Finalde Eleniriz

4 26.67%
  • Şampiyon Oluruz

3 20.00%
Sayfa 2 / 23 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 673 sonuç

Konu: Ath. Bilbao: Takım Basklı Gençlere Emanet.. [6. Sezon]

Quote Originally Posted by LeoN48 View Post
    Atletico güzel seçim, klas ayakları var, başarılar dilerim. Atletico'ya yabancı transferi yasak mı şimdi Bir de taktik ekranında oyunculardan çıkan oklar bende yok, nedir bunun olayı?
    Sadece bask bölgesi oyuncularını alabiliyoruz.Mesela benim oyunumda yaklaşaık 800 tane toplamda bask oyuncusu var.500 taneside unrealistic transferleri çıkınca geriye kalanlar.Bunun dışında 2. transfer seçeneğide 17 yaşından küçük ispanyol oyuncuları transfer edebiliyorsunuz.Totalde transfer edebileceğiniz oyunda 1800 oyuncu oluyor.Taktikteki oklar ise 2012 de yapmak imkansız.Daha önceki serilerden hazır olan taktiklerinizi bu taktiğe uyumlayabiliyorsunuz.Sadece o zaman çıkıyor.

Quote Originally Posted by NikolaiBelinski View Post
    Oynaması çok zevkli bir takım A.Bilbao, kendine tarz bir klüp yönetimi var ve kendi savaşlarını veriyorlar. Örnek vermemiz gerekirse sadece İzmirli oyuncularla Türkiye'de nereye gelebilirsiniz ki? İşte buda oyuna zevk katıyor.
    Aynen.Daha önceki serilerdede hep alırdım Bilbaoyu.Bazen mesela uzun yıllar hiç iyi sol bek oyuncusu çıkmıyor.Sağ bekten devşirme yapmaya çalışmak bile çok zevkli oluyor.İngilterenin son liginden bir takım alsanız bile oyun 8-9 sene sonra dünyanın en iyisi oluyorsunuz.Ama athletic de bu durum böyle değil.Oyun sizin için hep zor oluyor.

AVRUPA LİGİ 2. HAFTA

Yedek ağırlıklı çıktık.Ama uzun süre kilidi açamadık.Hatta ilk yarının sonlarında rakip oyunun hakimiyetini eline alınca Llronte ve Javi Martinez i oyuna sürdüm.Llronte girip 2 gol attı ve 3 puanı bize getirdi.3. golü kim mi attı ?? Tabi ki Gabilondo
    Last edited by muzoadux : 27.Şubat.2012 at 22:48

İSPANYA LİGİ 6. HAFTA
    DERBİ HEYECANI

İnanılmaz bir derbiyi geride bıraktık !!.Uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir maç oldu.Maç 2-2 iken 10 kişi kaldık buda yetmezmiş gibi Sociedad ın forveti olan Llorente nin golüyle 3-2 geriye düştük.Kaybedecek bir şeyimiz olmadığından tüm haklarımızla yüklendik bu seferde bizim Llorente sahneye çıktı ve onun golüyle önce eşitliği sonrada Bici Bicici Gabilondonun 90+2 de attığı golle maçı 4-3 kazanmayı bildik.3 Gol atan Fernando Llorente maçın yıldızı oldu..

3. Default

Kariyerinde Başarılar

İyi gidiyorsun

Quote Originally Posted by zalim0773 View Post
    Kariyerinde Başarılar

İyi gidiyorsun
    Teşekkürler

İSPANYA LİGİ 7. HAFTA

Söylenecek çok fazla bir şey yok.. dağıttık !!!

TAKIMIMIZIN EN ZAYIF BÖLGESİ DEFANSIN SOLU VE BU BÖGLE İÇİN 3 OYUNCUYA SAHİBİM.BEKLERİ GENELDE İLERİ ÇIKARMIYORUM.DEFANSTA ÇAKILI OYNATIYORUM.SİZ OLSANIZ HANGİSİYLE OYNAMAYI TERCİH EDERDİNİZ ?

1 NUMARA XABI CASTILLO

2 NUMARA KOIKILI

3 NUMARA AURTENEXTE

AVRUPA LİGİ 3. HAFTA

Yine çok güzek bir performans sergiledik.18 yaş altı takımından bir çok oyuncu bugün şans buldu.Bizim için en kötü olay Javı Martınezin sakatlığı oldu.5-6 hafta sahalardan uzak kalacak

Kadro derinliğimiz yeterli düzeyde değil birde bunun üzerine as oyuncularımız sakatlığı eklenince önümüzdeki haftalarda sıkıntılı günler bizi bekliyor olacak...Sakatlıkların arka arkaya gelmesiyle özellikle orta sahada şuan göçmüş durumdayız.18 yaşındaki ve takımın en büyük genç yeteneği Gallareta da sakatlandı.Diğer 18 yaş altı takım oyuncularıyla devam edecez artık

İSPANYA LİGİ 8. HAFTA

Eksiklere rağmen iyi bir performans sergilideğimizi düşünüyorum.Llorenteye top indiren en önemli oyunclarımızdan yoksun çıktığımız maçta gol yollarında etkisizdik. Ve ilk mağlubiyetimizi aldık.Bir an önce sakatların düzelmesini bekleyecez

İSPANYA KRAL KUPASI 4. TUR

Genç takımla çıktık ve ve maç berabere bitti

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Emmoğlu adanalı mısın?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

İçerdeki maçlarda atak özellikleri kuvvetli olan Castillo'yu oynatmanı tercih ederim. Dışarda sana kalmış..

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Emmoğlu adanalı mısın?
    Evet

Quote Originally Posted by LeoN48 View Post
    İçerdeki maçlarda atak özellikleri kuvvetli olan Castillo'yu oynatmanı tercih ederim. Dışarda sana kalmış..
    Teşekkürler...

İSPANYA LİGİ 9. HAFTA

Bir kaç maçtır sıcak tuttuğum ve önemsiz maçlarda şans verdiğim Toquero 2 golle maçın yıldızı oldu.Orta sahadaki eksiklerimiz sebebiyle çift forvet anlayışıyla sahadaydık.İyi oyunun sonucunda 3 puanı hakeden taraf biz olduk.

SALVO RUİZ ATHLETİC BİLBAO DA !!

16 yaşındaki sol bek Salvo Ruiz'i 48 ay vadeli 2.5 M TL karşılığında takımımıza kazandırdık.Ruiz 2.1.2012 tarihinde imza atarak takımla antremanlara başlayacak

Nesil
    2009
    Yer
    Afyonkarahisar

son transfer güzel olmuş geleceğe yatırım yapmak lazım

AVRUPA LİGİ 4. HAFTA

Yine güzel oyunla deplasmanda 3 puanla döndük.Bu galibiyetle grupta liderliği garantiledik.

AVRUPA LİGİ 4. HAFTA SONU PUAN TABLOSU

Athltic sevdiğim takımlardan birdir başarılar dilerim Hocam takımı nasıl oynatıyorsun pas sistemin ve oyun anlayışın nasıl? yaza doğru bir karyer yapmayı planlıyorumda.

SAUL ATHLETİC BİLBAO DA !!!

Bir genç starı daha kadromuza kattık.Atletico madridli Saul artık Athletic Bilbao için ter dökecek.Transfer için 48 ay taksitle 8.5 M TL vereceğiz.

Quote Originally Posted by Xlazi View Post
    son transfer güzel olmuş geleceğe yatırım yapmak lazım
    2 Genç oyuncudan sonra 2 tanede tecrübeli oyuncuyla ilgileniyoruz.Birisi oyunun efsanelerinden birisi.Umarım mutlu sona ulaşırız

Quote Originally Posted by morukderki View Post
    Athltic sevdiğim takımlardan birdir başarılar dilerim Hocam takımı nasıl oynatıyorsun pas sistemin ve oyun anlayışın nasıl? yaza doğru bir karyer yapmayı planlıyorumda.
    Ben önceki serilerde hazırladığım taktiği aynen bu seride uyguluyorum bu sayede bu oklar çıkıyor.

Gördüğün üzere taktiğim kısa pas ve hızlı oyuna dayalı.Normalde bu oyunu oynarken beklerin ileri çıkması gerekir.Ama zor bir ligde nispeten orta derece bir takımla oynadığım için ve de beklerimin çok hızlı olmayışından dolayı ben bekleri çakılı oynatıyorum

KARİYERDE İNCE AYRINTILARA ÖNEM VERENLER VE TAKTİK YAPMAYI SEVENLER İÇİN ÖNEMLİ TAKTİKSEL BİLGİ :

Benim bu taktik ekranımda defans çizgisi (defensive line) geriye yaslanmış durumda.Ama her maçı böyle oynamıyorum.Bazen de tamamen ileri yaslıyorum.Bunun kararını verirken bir çok kriter var ama en önemli kriter rakibin forvet tipi.Eğer rakibin hızlı koşan, araya atılan topları defansla kale arasına girip aldıktan sonra kaleye doğru ilerleyen bir forveti varsa
    (Örn: Niang) o zaman defans çizgisini geride kurmakta fayda var.Tam tersi rakibin forveti hantal uzun boylu ve ağır bir forvetse ve kafa toplarına hakimse (Örnek : Batuhan) o zaman defans çizgisini önde kurmak gerekiyor.Eğer defans çizgisini geride kurarsanız bu tip forvet ceza alanında yükselir ve golü atar.Ama önde kurarsanız bir defansı geçse bile yavaş olduğundan dolayı forvet kaleye gidene kadar diğer defans oyuncuları çoktan kademeye girer.

2.Önemli kriter ise sizin defans oyuncularınızın durumu.Eğer defanslarınız yavaş ise defansı geride, hızlı ise önde kurmak daha doğru olacaktır.

Peki defansı ilerde kurmak veya geride kurmak neden bu kadar önemli?? Eğer defansı ilerde kurarsanız forvet ile defans oyuncuları arası mesafeyi kısaltmış olursunuz.Bu durumda sizin hem pas yüzdenizi artırır hemde daha hızlı ve daha çok gol pozisyonu bulmanızı sağlar.Ama ağır defanslarla defansı ilerde kurarsanız bu sefer defansın arkasına atılacak bir top ile bir anda golü kalenizde görmüş olursunuz.

Dip Not: Maçın son dakikalarında yenikseniz ve gol atmanız gerekiyorsa oynanması gereken önemli taktik ayarlarından biride defans çizgisidir.Burada mecburen riski göze alıp defans bloğunuzu ileriye taşımak gerekir.Böylece rakipten dönen topları bir an önce toplayıp yeni bir atağın hazırlığına geçmiş olursunuz
    Last edited by muzoadux : 28.Şubat.2012 at 16:51

Teşekkürler çok yararı olucak bana

Nesil
    2007

Başarılar Bilbao sevdiğim takımlardan biri

Solbek konusunda sıkıntı var takımda sende değinmişsin.Sene başında olsaydı Javier Garrido'yu al derdim, satılık listesinde oluyor; en azında bunlardan daha iyi bek o da iyi değil ama Bask kuralı elimizi bağlıyor Garrido başka takımdadır şimdi alabilir misin bilmiyorum

Çok güzel bir kariyer. Taktiğin Tackiller | 4-2-4 (4-2-2-2) | Zevkli oyun + Bol Gol taktiğine benziyor. Bende bilbao kariyeri yapıyorum. En büyük sorun ise zaten malum transfer sorunu. Başarılar.

Teşekkürler çok yararı olucak bana
    Rica ederim yine soruların olursa sorabilirsin.

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Başarılar Bilbao sevdiğim takımlardan biri

Solbek konusunda sıkıntı var takımda sende değinmişsin.Sene başında olsaydı Javier Garrido'yu al derdim, satılık listesinde oluyor; en azında bunlardan daha iyi bek o da iyi değil ama Bask kuralı elimizi bağlıyor Garrido başka takımdadır şimdi alabilir misin bilmiyorum
    Sene başında takım butçe vermiyor.Hemde maaş bütçesinide transfer bütçesine vermem engellenmişti.Şimdi kulüp bütçe verdi ama garrido için 12 M Tl istedi oda bana çok geldi.Yoksa dediğin gibi en iyi alternatif o gibi.Eğer ucuzlarsa alabilirim belki.

Quote Originally Posted by osman erbil View Post
    Çok güzel bir kariyer. Taktiğin Tackiller | 4-2-4 (4-2-2-2) | Zevkli oyun + Bol Gol taktiğine benziyor. Bende bilbao kariyeri yapıyorum. En büyük sorun ise zaten malum transfer sorunu. Başarılar.
    Of keşke bunu göstermeseydin Şimdi etkilenip taktiği buna çevirmekten korktum...Dediğin gibi diziliş benziyor ama bu taktik çift forvetli..Ben tek forvet oynuyorum..Ve bu oyunda nerdeyse hiç çift forvet oynamadım bugüne kadar bana ters geliyor..Diziliş benzesede takım komutları kısa pas dışında pek benzemiyor benim taktikle.

10.HAFTA

İlk golü biz attık.Bir an kazanacaz sandım Ama sonuç ortada ...barçalandık !!

PUAN DURUMU

CESAR AZPİLİCUETA BİLBAO DA !!!

Bask bölgesi oyuncularından belkide alabilceğimiz en iyi oyunculardan birisini kadromuza kattık.Defansın sağı artık ona emanet.Bu transfer çok iyi oldu çoook !!

İSPANYA KRAL KUPASI 4. TUR 2. MAÇ

Yine genç takımla çıktık.Bu sefer galip gelmesini bildik ve turu geçtik...

BENAT BİLBAO DA

Orta sahada üst üste meydana gelen sakatlıklar bizi oldukça zor durumda bıraktı.İlerki dönemde bu tip sorunlarla karşılaşmamak için Benat ı transfer etmiş bulunmaktayız.Bu transferle beraber bize ayrılan transfer bütçesinin sonuna gelmiş bulunmaktayız Bir genç isme daha imza attırmak istiyordum ancak para kalmadı.Devre arasında sözleşmesi biten oyunculara bütçe ayırabilmek için bir kaç oyuncuyla yollarımızı ayırabiliriz..

MIKEL SAN JOSE İSPANYA MİLLİ TAKIMINA ÇAĞIRILDI

Athletic Bilbao daki müthiş futboluyla takdir toplayan oyuncumuz milli olma gururunu yaşıyor.Futbolcumuzu tebrik eder başarılarının devamını dileriz

AİTOR OCİO BARİ İLE SÖZLEŞME İMZALADI

34 yaşındaki futbolcumuz Ocio Bari kulübüyle sözleşme imzaladı.Bu transfer sonrası kulübümüzün kasasına 500.000 TL girdi.Ocio ya verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder bundan sonraki futbol hayatında başarılar dileriz

Birşey sormak istiyorum takım bütçe vermedi demişin oyuna bütcesi başlamayımı tercih ettin seçeneklerden ? Çünkü bana yaklaşık 5.500.000$ verdiler açılış bütcesi olarak ?

11.HAFTA

Muniain sakatlıktan çıktıkta sonra yavaş yavaş form tutmaya başlamıştı.Bugün attığı golle deplasmandan 3 puanla dönmemizi sağladı.

Birşey sormak istiyorum takım bütçe vermedi demişin oyuna bütcesi başlamayımı tercih ettin seçeneklerden ? Çünkü bana yaklaşık 5.500.000$ verdiler açılış bütcesi olarak ?
    Sanırım öyle bir hata yapmış olabilirim Ya da versiyon farkıda olabilir.

Quote Originally Posted by muzoadux View Post
    Sanırım öyle bir hata yapmış olabilirim Ya da versiyon farkıda olabilir.

12.1.1 benimki muhtemelen seçeneklerden kaynaklı ama bu daha iyi olmuş gibi zaten alınabilecek fazla kişi yok para kasada kalmış

Sayfa 2 / 23 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri