Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 121 sonuç

Konu: Stoch'un uzun şutları

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

birde şey soracam bende henri her sezon 30 gol atıyo gerçekçilik için ne yapılması gerekiyor onu da düzeltirseniz sevinirim

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    birde şey soracam bende henri her sezon 30 gol atıyo gerçekçilik için ne yapılması gerekiyor onu da düzeltirseniz sevinirim
    Az kaldı, sabredelim

Açıklamak isterdim ama sözleşme koşulları ve iş ahlakı gereği bilgi veremem.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Şans, konu dışı, finishing çerçevesi. Allahaşkına neyi tartışıyoruz arkadaşlar? Adam çıkıyor ve çatır çatır her maç benzer gol de olsa yazıyor yani ve kimse de buna bir önlem alamıyor. Bir şeyler yapılsın ve bu adam uzaktan gol atsın yani. Haksız mıyız isteklerimizde?
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Stoch aynı şutları ve pozisyonları Eboue'ye karşı da bulabiliyorsa tamam haklısınız derim ama yok.
    Bu nasıl bir mantık anlayamadım gitti.

Sanırsın Eboue dünyanın sayılı beklerinden.

Quote Originally Posted by Klavooz View Post

Senin ki nasıl bir mantık ?

Stoch'un ligde karşı karşıya gelebileceği en iyi bek şuan.Fener, bu sene kıtasal bi turnuvaya katılamadığına göre değerlendirmeyi bu yönde yapmak gerek.
    Last edited by berkay123456 : 06.Mart.2012 at 03:51

Milli maçta Gökhan Gönül'ü çok zor durumlarda bırakmıştı bunuda unutmamak gerek.
    Burak

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by berkay123456 View Post
    Senin ki nasıl bir mantık ?

Stoch'un ligde karşı karşıya gelebileceği en iyi bek şuan.Fener, bu sene kıtasal bi turnuvaya katılamadığına göre değerlendirmeyi bu yönde yapmak gerek.
    Peki Galatasarayla oynadığımız 1 maç üzerinden değerlendirmek nasıl bir mantık sadece 1 maç yaptık ve sadece 1 kere karşılaştılar.

Evet Gökhanıda zor durumda bıraktılar unutmamak gerek

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Benim anlamadığım şey şu.Şimdi Stoch'un fiziği şuyu buyu yüzünden adam hakettiği şut değerini alamayacak mı?Zaten diğer özellikler oyunda mevcut değil mi?Neymiş iyi defans karşısında o kadar rahat sağa çekip gol atamazmış.E bunu gidersin sağ bekin agility anticipation özellikleriyle halledersin Stoch'un balance strengh özellikleriyle halledersin adamın çektiği şutla ne alakası var?Bunlara bakmadan salt olarak uzun şutuna baktığımızda hala 14 iyidir en fazla 15 olur diyebilen varsa da kusura bakmasın pek kaale almam söylediklerini çünkü olaya objektif olarak bakamıyordur.

Bu arada Stoch'un gol attığı bölgeler finishingle de alakalı olabilir.
    Burak

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Oyun kaleye 18-22 metre (20-22 yarda kadar bir uzaklık olması lazım) arasında çekilen şutları finishing olarak sınıflandırıyor. 23-24 metre ve daha uzaktan çekilen şutları ise long shots olarak değerlendiriyor. Bu durumda Stoch'un gol attığı ve şut çektiği yerlere baktığımda finishing değerinin artması gerektiğini, long shots değerinin aynı kalması gerektiğini düşünüyorum.

Şu an 13 olan finishing değeri 15'e çekildiğinde o bölgelerden daha isabetli şutlar atabilir, daha çok gol bulabilir.

Uzun şut değeri 13 olarak kalması doğru olacaktır diyorum, eğer 15-20 arası bir değer alırsa mesafe olarak gol attığı yerlerden daha uzaklardan şutlar atmaya ve goller bulmaya başlar.

Ayrıca anticipation ve consistency değerinin de artacağını düşünüyorum.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

finişhinge şöyle bi yorum getirebiliriz bi ara karşı karşıya çok net pozisyonları art arda kaçırmıştı
    gökhanı zor duruma düşürmeye geline stoch iyi değil ki kardeşim gökhan kötü dimi
    formayı çıkarıp öyle yorum yapalım lütfen

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    derbi macindan önce cok büyük laf ettin eboue'ye karsi hayatinin macini oynarsa ne yapacaksin ne diyeceksin
    ebue de dani alves oldu bu arada

Ben Eobue mükemmel oldugundan demedim onu. Ligde şu anda Stoch'un kendi takımı dışında kalan takımlar içerisinde en iyi sağ bek kim diye anketaçsak % 95 Eboue çıkar sonuç.Yani Eboue gibi sert savunmacılara karşı durgun bir görüntü çiziyorsa ,diğer maçlarda attıgı goller sadece kendi yeteneğinden değil,savunmacıların acizliğindendir dedim.Hala da arkasındayım. Daha dün GS maçının devre arasında Güntekin Onay benle aynı şeyleri söyledi. Atletik değiliz,hızlı oynanmıyor ligimiz dedi. Şu an lig lideri Galatasaray dahil hiçbir takım avrupanın iyi takımlarıyla mücadele edecek güçte değil. Ayakta durmakta zorlanan ve çevik oyuncuları karşılayamayan savunmacıların dolu oldugu bir ligde oldugumuz gerçeğini Amrabat'ı izleyerek anlayabilirsiniz. Sizin değerlendirmenize göre Stoch'un uzun şutu 17 ise Amrabat'ın hız,hızlanma ve top sürme özellikleri 18-19 olmalı. oyunda öyleyse tamam o zaman stoch da yapılsın
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

dün mehmet demirkol da ebue huumu düşünüyor defansif yönü eksik kalıyor dedi napcaz şimdi

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

doğru demiş. savunmada mükemmel demedik zaten Eboue'ye Ama ligde mvcut oyuncular arasında en iyi 3 sağ bekten biridir.Ama Arsenal'de tutunacak kadar kaliteli de değildir. Avrupa devlerinin kadrolarına dahil ettiği oyuncuların genelinde en dikkat çeken özellik fizik olarak zıpkın gibi yere sağlam basmaları.Bizim ligde bu yok,bunu anlatmaya çalışıyorum ama siz ısrarla Stoch sırf fenerbahçe'de oldugu için 17 olmaz dediğimi zannediyorsunuz. İnşallah seneye GS-FB elele Ş.L. gruplarına kalır da o zaman gerçekten Avrupa standartlarında oyunculara karşı izleriz yıldızlarımızı.

Quote Originally Posted by cenker07 View Post
    Peki Galatasarayla oynadığımız 1 maç üzerinden değerlendirmek nasıl bir mantık sadece 1 maç yaptık ve sadece 1 kere karşılaştılar.

Evet Gökhanıda zor durumda bıraktılar unutmamak gerek
    Değerlendirmeyi 1 maç üzerinden yapmadım.Daha doğrusu değerlendirme yapmadım dikkat edersen.Sadece doğru olanı söyledim.Büyük takımlar haricinde, hatta onlarda dahil düzgün bir sağ bek yok.Bundan dolayı Stoch'u büyük maçlarda da izlemek gerekli.Gerek seneye Avrupa'da, gerekse milli maçlarda.Ek olarak formsuz bir Gökhan ve hazırlık maçıydı.Eğer milli maça bakarsak bu da tek bir maça bakılarak yapılan bir yorum olmuyor mu ?

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Değerlendirmeyi 1 maç üzerinden yapmadım.Daha doğrusu değerlendirme yapmadım dikkat edersen.Sadece doğru olanı söyledim.Büyük takımlar haricinde, hatta onlarda dahil düzgün bir sağ bek yok.Bundan dolayı Stoch'u büyük maçlarda da izlemek gerekli.Gerek seneye Avrupa'da, gerekse milli maçlarda.Ek olarak formsuz bir Gökhan ve hazırlık maçıydı.Eğer milli maça bakarsak bu da tek bir maça bakılarak yapılan bir yorum olmuyor mu ?
    Bende değerlendirmedim orada

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Quote Originally Posted by cenker07 View Post
    Bende değerlendirmedim orada
    Değerlendirdin demedim zaten.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Değerlendirdin demedim zaten.
    Milli takımlarda ne kadar çok karşılaşılabilir ki ? Ayrıca gelecek seneyi beklemek patch işi değil burda patch'de olması gereken gücünü konuşuyoruz.Şuan büyük takıma karşı göremeyeceğimizden ligdekilerle değerlendirmek durumundayız.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Sizin mantığınıza göre konusacam.

Bank Asya 1.liginde bir oyuncu var. Uzun şutları sanırım ya 17 ya 18.

Bank Asya'daki oyuncuların ayakları daha mı iyi basıyor yere? Daha mı kuvvetli sezgileri?

Bırakalım bunları arkadaşlar.

Üstünüzdeki formayı çıkarın öyle yorum yapın.

Bu golleri hele bir Selçuk İnan atsaydı neler olurdu düşünemiyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Niye bir özelliğe takılıyor ki herkes? Oyunu yeni yamayla oynayabildik mi ki 3 sayfa tartışma var. Stock uzaktan gol atamasın,30 sayfa olur bu tartışma da. 10 olsa uzaktan şutları,o golleri atsa hala isyan edeceksiniz.

PPM'lerle shoots from distance,cut inside ve belki shoots with power'la düzenlenebilir belki Stoch.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Bu arada okurken dikkatimi çekti bir arkadaş demiş ki fm serisi boyunca patch içinde 4 kademe birden artan özellik yok diye. Çok iyi hatırlıyorum fm 2008 8.0.0 ilk çıktığında nihat kahvecinin finishingi 15 di villarealdeyken son çıkan 8.0.2 patchinde 19 finishinge yükselttiler 4 kademe birden milan havada kapıyordu nihatı

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Allah aşkına verin stoch'a 20 uzun şut ve hayat bayram olsun , bu işkence bitsin

bazı arkadaslarımın soylediklerine tamamen katılıyorum bunu da bir fenerbahceli olarak soyluyorum

eger 18-22 metre aralıgında kı sutlar finishing ozelligi kapsamına giriyor ise finishing i artmalı
    long shot un 19 vs olması cidden abartılı olur
    bence stoch un long shot özelliginden ziyede bi arkadasımızın da dedıgı gıbı mental ozellıkleri arttirilmali su an ki mental ozellikleri dusukten de ote diyebilirim bekleyelim gorelim...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Allah aşkına verin stoch'a 20 uzun şut ve hayat bayram olsun , bu işkence bitsin
    hocam bu kadar rahatsız oluyorsan bence stoch konusunu açıp, okuma. hem de işkence çekmemiş olursun.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bence buraya herkes bi rakam yazsın onu toplayıp ortalamasın alınso-ın değer de o olsun

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by akorkmaz View Post
    Bu arada okurken dikkatimi çekti bir arkadaş demiş ki fm serisi boyunca patch içinde 4 kademe birden artan özellik yok diye. Çok iyi hatırlıyorum fm 2008 8.0.0 ilk çıktığında nihat kahvecinin finishingi 15 di villarealdeyken son çıkan 8.0.2 patchinde 19 finishinge yükselttiler 4 kademe birden milan havada kapıyordu nihatı
    8.0.0 ile 8.0.2 Patch'ini yapanlar farklıydı. Bir ara devredildi. O sebeple. Yani site aynı ekip farklı.

Nesil
    2007

bence buraya herkes bi rakam yazsın onu toplayıp ortalamasın alınso-ın değer de o olsun
    Fenerbahçe'liler 20 yazar diğerleri 0 sonuç 10'un altı.Emin misin

Stoch'a 17 verilmesine çokda gerek yok.Araştırmacılar daha iyi bilir tabii ki ama 14 15 uzun şut değeriyle gerekli PPM fiziksel ve zihinsel özellikler verilerek de gerçekteki gibi bir Stoch izleyebiliriz.Gerçekteki Stoch'u oyunda 17 ile izleyebileceksek 17 olsun 20 ile izleyebileceksek 20 olsun 10 ile izleyebileceksek 10 olsun.

Benim beklentim gerekli PPM'ler ve başka özelliklerle birlikte Long Shots 15 iyidir.Gerçekte ki gibi izleyebiliriz gibime geliyor.Tabi araştırmacılar test etmişlerdir bir şekilde oyuna aktarmışlardır yama çıksada görsek ama çıkmadı bir türlü...

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by Bekq View Post
    8.0.0 ile 8.0.2 Patch'ini yapanlar farklıydı. Bir ara devredildi. O sebeple. Yani site aynı ekip farklı.
    Nihat İspanya'da oynuyordu o dönem.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Stoch'un uzun şutları 19 olmalı.

Adam vuruyor işte. Türkiye'de oynuyor diye bakmamak lazım.

Bu adam bu golleri Almanya'da atsaydı 19 olurdu şutları.
    Sizin mantığınıza göre konusacam.

Bank Asya 1.liginde bir oyuncu var. Uzun şutları sanırım ya 17 ya 18.

Bank Asya'daki oyuncuların ayakları daha mı iyi basıyor yere? Daha mı kuvvetli sezgileri?

Bırakalım bunları arkadaşlar.

Üstünüzdeki formayı çıkarın öyle yorum yapın.

Bu golleri hele bir Selçuk İnan atsaydı neler olurdu düşünemiyorum.
    Selçuk'ta atsaydı konuşulan konu aynı olurdu merak etme.Mantıktan söz ediyorsun ama, ilk mesajın hiç öyle demiyor.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Az kaldı göreceğiz yakında ne verilmiş Stoch'un profili için.Ben daha çok mental gelişme kaydettiğinden yanayım , long shot ve finishing i +1 almışsa bile kabulüm mentaline gerekli değer girildikten sonra.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri