Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 61 sonuç

Konu: Necati Ateş

Default Necati Ateş

Profilini rica etsem.

Last edited by LaigLeNoiR : 08.Mart.2012 at 03:45

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Profil eklendi.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Burak Yilmaz ve Baros'a 15 finishing verilen bir ortamda Necati'ye rahat 17 verilir ama 14 olmasi gercekten hic adil bir durum degil. Necati'nin attigi gollerdeki hakiki golcu vurusu herseyi anlatiyor. Bence Necati 15-16, Burak ve Baros ise maksimum 13-14 olmali, isterlerse bizim bu dandik ligimizde bir sezonda altmis gol atsinlar.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Katılıyorum. Finishing'in 14 olması kötü olmuş ama bu profil Antalyaspor'da oynadığı dönemde ki performasına göre hazırlanmış işin orasıda var
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Katılıyorum. Finishing'in 14 olması kötü olmuş ama bu profil Antalyaspor'da oynadığı dönemde ki performasına göre hazırlanmış işin orasıda var
    Necati Antalyapsor'dayken topa daha mi kotu vuruyordu? Necati'yi yillardir biliyoruz adam Turk futbolunun ender yetistirdigi gercek golculerden topa nasil vurulucagini biliyor. Sacma sapan sebeplerden kariyeri alt ust edilmeseydi Galatasaray'da o da bugun farkli yerlerde olabilirdi. Yani demek istedigim Necati'nin finishing'i bugun Zonguldakspor'da bile oynasa 15 olur isrterse senede 10 gol atsin zira o attigi golerin vurus kalitesi o standarta olur.

Sakatlanma Eğilimini 10+ Yapabiliriz Bence Çünkü Kendine Çok İyi Bakmıyor En Azından Alex Kadar Bakmıyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Sakatlanma Eğilimini 10+ Yapabiliriz Bence Çünkü Kendine Çok İyi Bakmıyor En Azından Alex Kadar Bakmıyor
    Bunu nerden biliyorsun? Ayrica o ozelligin kendisine bakmasi ile alakasi yok o fiziksel olarak bir oyuncunun sakatliga egilimi ile alakali. Simdi kendisine iyi bakmayan adam fiziksel olarak zayif olmaz mi diyebilirsin ama herkezin fizyolojik yapisi farklidir boyle duz mantik uretemezsin. Ayrica Necati 32 yasina gelmsi olmasina ragmen fiziksel ozelliklerini eskiye nazran kaybetmis olsa da hala bu performansi gosteriyorsa kendisine iyi bakmiyor yani profesyonel degil demek biraz abesk degil mi?

Nerden mi Çıkarıyorum Çünkü Necati Sakatlandığında Uzun Süre Sakatlanıyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Nerden mi Çıkarıyorum Çünkü Necati Sakatlandığında Uzun Süre Sakatlanıyor
    O zaman o Natural Fitness.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Olabilir. Hizi ve hizlanmasi da bana profilde oldugundan daha dusuk olmali gibi geliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bana da artık hızdan kaybeden bir oyuncu olarak geliyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

İzlediğim kadarıyla şuan ki hız değerlerini hakediyor ama 32 yaşında bir futbolcunun zamanla fiziksel özelliklerini kaybetmeside oldukça normal

oyunda zaman ilerledikçe o hız ve hızlanma düşücektir o yüzden pek problem olduğunu düşünmüyorum ama finishing kesinlikle 15 olmalıydı bu çok açık zaten necati'nin en büyük özelliği bitiriciliği

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Hız 12 kalabilir ama hızlanma biraz daha düşük olsa iyi olurdu Sezon sonunda yeniden değerlendirilir zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

decisions 14-15 civarı hakediyor bence necati çok zeki bir oyuncu.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

ben necatinin penalti kacirdigini bu zamana kadar hic görmedim buraga verilen 17 necatiye neden verilmedi? he buraga 17 veriyorsunuz necatiye ozaman 20 verin kimse birsey demez ama necati 16 kalacaksa burak 13-14 seviyesine düsürülmelidir... bazi oyuncular arasinda cok orantisizliklar var nedense..

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

birde frikikleri neden 12 ? necati kariyeri boyunca kac frikik kullanmis bunlarin kaci kaleye gitmis kaci gol olmus kacini kaleci cikarmis? 12 almasi icin kariyerinde frikikten gollerin olmasi lazim degil mi? fakat ben necatinin ne frikik kullandigini hatirliyorum nede frikikten gol attigini frikik düsürülüp bitiricilik 15 seviyesine cikartilsa daha iyi olur.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

necati'yi izlediğiniz maç sayısı bence çok fazla değil zira fenerbahçe tutuyorsunuz. bu yüzden necati'nin attığı frikiklere rastgelememiş olma ihtimaliniz hayli yükse.

mesela ben necati'nin penaltı kaçırdığını hatırlıyorum. siz hiç denk gelmemişsiniz ama ben galatasaraylı olduğumdan çok maçını izledim 2005-2006 veya 2006-2007 sezonunda inönü'de bir penaltıyı direğe yollamıştı.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    necati'yi izlediğiniz maç sayısı bence çok fazla değil zira fenerbahçe tutuyorsunuz. bu yüzden necati'nin attığı frikiklere rastgelememiş olma ihtimaliniz hayli yükse.

mesela ben necati'nin penaltı kaçırdığını hatırlıyorum. siz hiç denk gelmemişsiniz ama ben galatasaraylı olduğumdan çok maçını izledim 2005-2006 veya 2006-2007 sezonunda inönü'de bir penaltıyı direğe yollamıştı.
    necatiyi cok izledim begendigim bir oyuncudur kendisi fakat frikik kullansa dahi frikikten kac golü var bu adamin? her frikik kullanan adama 12 verilecekse isimiz var.. ona bakarsaniz semihte kupa maclarinda felan frikik kullanirdi ve 1-2 golde atmisligi var ozaman onada 12 verilsin fakat ben böyle düsünmüyorum iste santrafor oynayan ara sira frikik vuran bir oyuncuya frikik 12 verilecegine o oyuncunun ihtiyaci olan bölgelerde 1-2 puan artis yapilsa daha iyi olmaz mi gercekci bir db icin?

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    necatiyi cok izledim begendigim bir oyuncudur kendisi fakat frikik kullansa dahi frikikten kac golü var bu adamin? her frikik kullanan adama 12 verilecekse isimiz var.. ona bakarsaniz semihte kupa maclarinda felan frikik kullanirdi ve 1-2 golde atmisligi var ozaman onada 12 verilsin fakat ben böyle düsünmüyorum iste santrafor oynayan ara sira frikik vuran bir oyuncuya frikik 12 verilecegine o oyuncunun ihtiyaci olan bölgelerde 1-2 puan artis yapilsa daha iyi olmaz mi gercekci bir db icin?
    Oyuncunun mevkisine göre özelliklerinin ca'sına etkisi değişiyor. Her mevki için ayrı ayrı olmak üzere bazı özellikler CA'ya çok az, bazı özellikler de hiç etki etmiyor. Ihtiyacı olan bölgelerde 1-2 puan artış ile frikiklerde 1-2 puan düşüş aynı değere denk gelmez.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

38 resmi lig maçında sadece iki frikik golü kaydetti. Selçuk İnan'ın o özelliği 15 olmasına rağmen bir tane bile golü yok; hatta kaleyi bile çok nadiren buluyor.

Nesil
    2007

Bence Necati ne AMC ne de ST. Adam bildiğin FC. İlgililere duyurulur.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    Bence Necati ne AMC ne de ST. Adam bildiğin FC. İlgililere duyurulur.
    FC diye bir mevki yok FM'de.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    FC diye bir mevki yok FM'de.
    Ya bayılıyorum bu açıklamalarınıza.

Ben de onu diyorum işte. Olmalı. Oyunun eksiği bu.

Forvet ile Santrafor aynı olmamalı.

Nesil
    2007

Hatırladığım kadarıyla 2000'lerin başındaki CM'lerde vardı F RLC ler falan. Sonra kalktı nedense.

Hatta Arif Erdem F RC idi galiba. Gerçek Ronaldo FC idi galiba. Bu mevki bence AM/ST ile geçiştirilecek bir durum değil. Saçma oluyor.

Nesil
    2007

Hatırladığım kadarıyla 2000'lerin başındaki CM'lerde vardı F RLC ler falan. Sonra kalktı nedense.

Hatta Arif Erdem F RC idi galiba. Gerçek Ronaldo FC idi galiba. Bu mevki bence AM/ST ile geçiştirilecek bir durum değil. Saçma oluyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    Ya bayılıyorum bu açıklamalarınıza.

Ben de onu diyorum işte. Olmalı. Oyunun eksiği bu.

Forvet ile Santrafor aynı olmamalı.
    Ayni degil zaten. Oyunculara verilen komutlar nasil oynayacagini belirliyor. Oynadigi yer degil.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ayni degil zaten. Oyunculara verilen komutlar nasil oynayacagini belirliyor. Oynadigi yer degil.
    Ona bakarsanız WBR da komutlarla DR'ye yaptırılabilecek bir durum. Ama aynı pozisyon değil. Futboldaki AM ile ST arasındaki FC veya CF denilen mevki ihmal edilecek bir mevki değildir bence. Çünkü CF ne en ileridedir, ne de AM kadar geride.

Aynı DR-WBR-MR gibi, AM-FC-ST olmalıdır.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Kağıt üzerinde formasyonu değiştirince WBR için uygun bir pozisyon açılabiliyor; mesela 3-5-2, 3-4-3 gibi formasyonların tekil bekleri gibi. Ama, formasyon ne kadar değişirse değişsin, FC, kağıt üzerinde ST ile aynı yere yerleştirilebiliyor ancak. Kağıt üzerinde aynı yere yerleştirilen, ama farklı isimlere sahip iki farklı pozisyon olmasın, onun yerine verilen görevlere göre nitelik belirlensin demiş olsa gerek yapımcılar. Haklı gibiler. Taktik menüsü geliştikçe kaçınılmaz son.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Kağıt üzerinde formasyonu değiştirince WBR için uygun bir pozisyon açılabiliyor; mesela 3-5-2, 3-4-3 gibi formasyonların tekil bekleri gibi. Ama, formasyon ne kadar değişirse değişsin, FC, kağıt üzerinde ST ile aynı yere yerleştirilebiliyor ancak. Kağıt üzerinde aynı yere yerleştirilen, ama farklı isimlere sahip iki farklı pozisyon olmasın, onun yerine verilen görevlere göre nitelik belirlensin demiş olsa gerek yapımcılar. Haklı gibiler. Taktik menüsü geliştikçe kaçınılmaz son.
    Peki sahte 9 rolündeki Messi'yi AM mi yapsak ST mi? Bence ikisi de değil adam resmen FC. Ve bu sitemde de FC var. Portodaki Kleber ST mesela bu dizilişlerde ama Messi asla değil.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri