Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 50 sonuç

Konu: Manuel Fernandes

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Default Manuel Fernandes

Profilini paylaşabilir misiniz?

Last edited by LaigLeNoiR : 08.Mart.2012 at 03:37

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Profil eklendi.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

öncelikle teşekkürler

aggression, free kick taking ve strength +1 olamaz mıydı acaba?

seviyoruz ferdi'yi

Uzun şut biraz daha yüksek olabilirmiydi acaba?
    Burak

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

tackling +2 olabilirdi.

onun dışında hakkettiğini profili almış Fernandes.
    Last edited by Alexi Lalas : 08.Mart.2012 at 12:08

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Tackling 10 olsa birebir olurdu benim izlediğim kadarıyla

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

tebrikler yine cok yerinde bir profil olmus

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Teamwork ve Work Rate'de biraz artış bekliyordum açıkçası. 10 kadar kötü olmayı haketmiyor Manu.
    FM Gazetesi

teamwork,work rate ve long shots daha yüksek yapılsa daha iyi olurdu bence hatta dribbling 15 olsaymış siler süpürürdü stsl yi

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Flair 18 çok abartı olmuş maksimum 15 olurdu onun dışında topsuz alanıda minimum 15 olması gerekirdi ayrıca passing ve creavity 17 de çok abartı 15 yerinde olurdu ben fernandesi hiçbir zaman emre gibi 20 30 metre isabetli paslar atarken görmedim profili bir ortasaha oyuncusundan ziyade kanat oyuncusunu andırıyor kanatlarda oynatırsanız inanılmaz verim alırsanız.Kısacası özür dileyerekten rezalet bir profil olduğunu belirtmem gerek.

Ayrıca bunları Fernandesin türkiye ligindeki en iyi ortasaha oyuncusu olduğunu düşünen biri olarak söylüyorum.Tabi arada bir çelişki var diyeceksiniz ancak ofansif özelliklerine çok fazla yüklenilmiş adeta bir '10' numarayı andırıyor fernandes tam bir ortasaha oyuncusu tabii ki ofansif yönü daha kuvvetli ancak defans açısından bu kadarda rezalet değil.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

profil cok güzel olmus fernandes begendigim bir oyuncu yalniz ben farkli bir fernandes mi izliyorum ? benim izledigim fernandes bu team work ve work rate degerlerini haketmiyor ikiside en az 13-14 seviyelerinde olmali.

Nesil
    2007

Aggression, Concentration ve Strength'i daha yüksek olabilirdi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş araştırmasını yapan arkadaşa merakla soruyorum, neye dayanarak Fernandes'in Workrate ve Team work'unu 10 yaptı? Hakikaten merak ediyorum. Hadi Work Rate'sini anlarım ama takım oyunu 10 olması bence dalga geçmekten başka bir şey değil. Sorularıma cevap bekliyorum.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

sakin ol kardeşim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Her maç izledikçe anlamam daha da zorlaşıyor. Çünkü her maç 10 olacak kadar düşük olmadığını gösteriyor. Ben hangi mantıkla 10 yapıldığını cidden merak ediyorum.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Her maç izledikçe anlamam daha da zorlaşıyor. Çünkü her maç 10 olacak kadar düşük olmadığını gösteriyor. Ben hangi mantıkla 10 yapıldığını cidden merak ediyorum.
    Galatasaray'lı olmama rağmen editörü açıp Fernandes'e ayar çekeceğim finishing , long shots , work rate o derece. Adam inanılmaz.z

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Fernandes'te uzun şutları ve finishing'i gerçekte de pek iyi değil ki. Şut son hedefi oluyor genelde. Bugün vurduğu gibi en son vurduğunda tribünlere gitmişti top diye hatırlıyorum.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Stoch bitti Fernandes başlar şimdi. Sıra Sabri'de.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş araştırmasını yapan arkadaşa merakla soruyorum, neye dayanarak Fernandes'in Workrate ve Team work'unu 10 yaptı? Hakikaten merak ediyorum. Hadi Work Rate'sini anlarım ama takım oyunu 10 olması bence dalga geçmekten başka bir şey değil. Sorularıma cevap bekliyorum.
    Teamwork - Takım Oyunu
    Takımı oyununu benimsemiş futbolcular, saha içinde takım arkadaşları ile daha çok yardımlaşarak oynarlar. Bununla beraber kendilerine verilen taktikleri harfiyen yerine getirmeye çalışır, taktiksel disiplinden kopup kendi istedikleri gibi oynamazlar.

verilen taktikleri harfiyen yerine getirirler: Ben Fernandes'e hoca tarafından 'aman Fernandes ortasahada iki çalım bi bacak arası yapmadan sakın pas atma' dendiğini düşünmüyorum. Taktiksel disiplinden kopup kendi istediği gibi oynadığına da çok şahit oldum.

Workrate'i bence tartışmaya bile gerek yok.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

fantazi arayıp oyunu yavaşlatması -mütemadiyen- tek başına bir sebep bile olur teamwork'un düşük seviyede olması için.

Nesil
    2007

Fernandes'in teamwork'ünün düşük olmasına katılmıyorum. Belki yanındakiler ona uyum sağlayamadığı için öyle gözüküyordur.

Nesil
    2007

Work rate'inin Quaresma ile aynı(10) yapılmış olmasına ise hiç katılmıyorum. Katılmak mümkün değil.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Bence Türkiye'de oynadığı için Ca yı fazla yükseltmek istediler. Workrate (+3), determination (+3), teamwork (+2), dicisions (+2), long shots (+2) az olduğu kesin. Onlar da yükselse Lampard olacaktı. Bu sene zaten Türkiye ligi de yalan oldu önümüzdeki Fm lere bakacağız.

Nesil
    2006
    Yer

oyuncuları gözümüzde kusursuzlaştırmamak lazım. nitekim bu ligde oynayan her oyuncu bir şekilde bu lige gelmiş , bu seviyede bulunan oyuncular. fernandes misal 160 ca'lık bir adam olsa valencia'dan bu şekilde ayrılır mıydı büyük soru işareti. aynen; felipe melo 148 yerine atıyorum 160 ca'lık bir adam olsaydı orada yılın bidonu seçilip 25 milyonluk bonservis yatırım yüküne rağmen postalanır mıydı soru işareti.

fernandes benim gözlemime göre, orta saha altında baskı altında pres ve fiziksel mücadele altında topu tutabilen ileri top çıkarabilen çok yetenekli bir oyuncu. ama misal orta sahada takımın oyununa etki edecek fuzuli tercihlere tekabul eden fantazi hareketlere girişen yani bir anlamda böyle mental bir yetersizliği olan bir adam. bu şekilde kaç defa pas akışını aksattığına şahit oluyoruz. o nedenle diyorum ki 10 teamwork bence çok tartışılmaması gereken bir değerlendirme olmuş. detaya girişmeden, "bu adamın bir özelliği nasıl bu kadar düşük olur" yüzeyselliğinden uzaklaşmak lazım. ha dersiniz ki 'fernandes'in bu oyun yapısı fm'de başka bir özelliğin değerlendirme kısmına giriyor, teamwork değil de x özelliği bu konuda tartışılması gerekendir ' tamam o zaman. ama benimsenen tarz bu yönün çok uzağında tabi.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Bir Alex değil (Alex'in teamwork değeri 13).
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Teamwork - Takım Oyunu
    Takımı oyununu benimsemiş futbolcular, saha içinde takım arkadaşları ile daha çok yardımlaşarak oynarlar. Bununla beraber kendilerine verilen taktikleri harfiyen yerine getirmeye çalışır, taktiksel disiplinden kopup kendi istedikleri gibi oynamazlar.

verilen taktikleri harfiyen yerine getirirler: Ben Fernandes'e hoca tarafından 'aman Fernandes ortasahada iki çalım bi bacak arası yapmadan sakın pas atma' dendiğini düşünmüyorum. Taktiksel disiplinden kopup kendi istediği gibi oynadığına da çok şahit oldum.

Workrate'i bence tartışmaya bile gerek yok.
    Sen tartışılmaya gerek duymuyorsun evet zaten bunu verdiğin değerden anladım ama bende 10 gibi düşük bir seviyede olacağını tartışmıyorum bile. Dışarıda çıkıp 100 kişiye sorsan eminim ki en az %80'i 10'u az bulur. Bence acımasız bir rakam bu. Adam sürekli sağa sola pas atıyor. Tamam bireysel hareketleri de var ama sürekli sağa sola top dağıtan ve geriye gelip pas alan bir oyuncu bu Beşiktaş'ta. Yahu insaf her maçını izliyorum Beşiktaş'ın. Ben mi körüm anlamadım.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu arada bahsettiğim Work Rate değil onu belirtmemişim belki yanlış anlaşılır. Teamwork'den bahsediyorum. Ki Work Rate'yi de düşük buluyorum ben. 15 olacak kadar yüksek değil ama 10 olacak kadar da alçak değil.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer

Sen tartışılmaya gerek duymuyorsun evet zaten bunu verdiğin değerden anladım ama bende 10 gibi düşük bir seviyede olacağını tartışmıyorum bile. Dışarıda çıkıp 100 kişiye sorsan eminim ki en az %80'i 10'u az bulur. Bence acımasız bir rakam bu. Adam sürekli sağa sola pas atıyor. Tamam bireysel hareketleri de var ama sürekli sağa sola top dağıtan ve geriye gelip pas alan bir oyuncu bu Beşiktaş'ta. Yahu insaf her maçını izliyorum Beşiktaş'ın. Ben mi körüm anlamadım.

biz size işin detayına girip ince yorumlamalar aktarıyoruz, siz işi duygusal bir noktaya getirip herkesin gözlemleyebileceği , basitçe algılayabileceği sıradan durumların genellemesine giriyorsunuz. yahu fernandesi'in sağa sola gelip pas dağıtmasıyla teamwork'un nasıl bir detaysal ilgisi olabilir anlamıyorum ben?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@ForCimbom

Takım Oyunu (Teamwork): Oyuncunun taktiksel talimatları ne kadar iyi takip ettiği + uyguladığı ve takım arkadaşlarıyla ne kadar iyi anlaştığını (saha içinde) yansıtır. Bu özelliği yüksek oyuncularla dolu bir takım bir ekip olarak daha iyi çalışacaktır. Bu özelliği daha düşük oyuncular gevşeyecek ve takımın bir parçası olmayacaktır.
    Şeklinde yazıyor forumdaki rehberde. Fernandes yukarıda bahsi geçen özelliklere gayette iyi uyuyor. Ha %100 uyuyor demek istemiyorum burada çünkü evet bireysel hareketleri var. Ortasahada kendi yeteneği doğrultusunda elbetteki bir şeyler yapıyor ve genelde de bunu iyi yapıyor. Gerek top saklaması, gerek tekniği ve gerekse bunları yaptıktan sonraki pas dağıtımı bence gayet iyi. Bu yüzden bizim takımın lideri durumunda şu an. Takımda olmasa onun yapacağı işi yapan adam yok. Burada sanırım hemfikiriz herkesle. Elbetteki her zaman başarılı olmuyor pas atarken ya da şut atarken vs... Ama bunlar diğer özellikleri ile ilgili. Israrla söylüyorum ve yine söyleyeceğim ki Fernandes ilk olarak pas atmayı düşünen ve takım oyunu içerisinde oynayan bir oyuncudur. Oyuncunun bize ucuz bir fiyata gelmesi tüm bunları değiştirmez. Geldiği takımın sistemine uymuyordur, teknik direktörle arası kötüdür ve ayrılmak istiyordur gibi bir çok nedeni olabilir. Sen gelirde bana neden bu fiyata geldi dersen ben senin bakış açını dar kabul ederim kusura bakma dostum. Senin dediğin neden de olabilir o ayrı ama direk o şekilde bakmak yanlış.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Bir Alex değil (Alex'in teamwork değeri 13).
    Bu konuya hiç deyinmiyorum bile. Alex'in 13 olması tam bir komedi. Alex'ten sonra buna şaşırmamak gerekiyor aslında ama yapan kişi de aynı değil ki. Onu anlamıyorum.
    FM Gazetesi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri