Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 46 sonuç

Konu: Burak Yılmaz

Default Burak Yılmaz

Profil rica etsem.

Last edited by LaigLeNoiR : 08.Mart.2012 at 04:02

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Profil eklendi.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Penalti 17 ? ilginc Galiba penalti ile finishing yer degistirilcekti

Quote Originally Posted by byariff View Post
    Penalti 17 ? ilginc Galiba penalti ile finishing yer degistirilcekti
    Burak'ı öne çıkaran finishing özelliği değil ki.Hız,hızlanma,topsuz alan vs gibi özellikleri Burak'ı güçlü kılıyor.Karşı karşıya o kadar iyi değil, bazen çok amatörce vuruyor.15 gayet yerinde.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Finishing 15 çok olmuş.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Penaltida cok gibi hep ayni koseye vuruyor , ayni koseye vurmasi o.degil"de milli macda ve bir kac stsl macinda kacirmisti galiba

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Galiba ile değilde mesela şu maçta penaltı kaçırmıştı bu maçta penaltı kaçırmıştı desek daha faydalı olur.

Bu sezon Burak 5 tane penaltıdan gol atmış. Kaç tane kaçırmış onu bilmiyorum.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by byariff View Post
    Penaltida cok gibi hep ayni koseye vuruyor , ayni koseye vurmasi o.degil"de milli macda ve bir kac stsl macinda kacirmisti galiba
    Aynı köşeye vurdu diye bu değeri haketmiyor demek?Arif sen bu gece bombalara imza atmaya devam ediyorsun kardeşim

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

ayni koseye vurmasi o.degil"de
    anlatamadim galiba nese.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Hayır ama onu cümle içinde kullanman hata bence.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çok çok daha iyisini hak ediyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

fena olmamış,elinize sağlık
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Hızlanması 14 bana az gözüktü. Burak min 15 i hakediyor. Yanındaki defans ile arasındaki farkı kısa sürede 1 boy açabiliyor adımları uzun olduğu için. Bu da hızlanmasının iyi olmasını sağlıyor.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

cok yerinde bir profil olmus , yapanlarin ellerine saglik

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Yeni bir kariyermi acsam

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tek bir şey sormak istiyorum. Birisi bana Acc ve Pace arasındaki farkı açıklayabilir mi ? Yanlış bildiğimi düşünmeye başladım.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Tek bir şey sormak istiyorum. Birisi bana Acc ve Pace arasındaki farkı açıklayabilir mi ? Yanlış bildiğimi düşünmeye başladım.
    Acc hızlanma. Kısa mesafede alabileceği hız , pace hız uzun mesafede alabileceği hız diye biliyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Pace (hız) bir oyuncunun erişebileceği en yüksek hızı tanımlar. Acceleration (hızlanma) ise o hıza ne kadar kısa sürede erişebileceğini tanımlar. Benim bildiğim bu şekilde.

Yani benzetmeyle açıklarsak; bir arabanın maksimum sürati 200km diyelim, bu hızıdır. 0km'den 200km'ye erişme süresi 20sn. diyelim, bu ise hızlanmasıdır.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Flair - Of The Ball 1 er tık artsa olurmuş ama genel manada güzel olmuş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

E o zaman Burak'ta neden acc 14 pace 16. Pace 15 Acc ise 16 olmalı bana kalırsa. Bu adam maksimum hızına cok hızlı ulasması sayesinde + off the ball sayesinde savunma arkasına cok iyi sarkıyor. Bir golü vardı böyle mesela yanındaki defans oyuncusu ile aynı anda kosmaya başladılar bir anda acayip hızlanmıstı. Degerli farketmez de Acc her türlü pace den yüksek olmalı. O pozisyon bana bunu göstermişti. Hata yapıldıgını düşünüyorum bazı oyuncuların bu degerlendirmesi yapılırken.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Ibb maci olmasi lazim, Zayette ve Burak'in pozisyonu.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

sezme 16 topsuz alan 18 olsa daha anlamlı olurmuş burağın en önemli özelliği ne diye sorarsak çok kolay pozisyona girebilmesi deriz bunuda bu söylediğim iki özelliği yüksek tutarak sağlayabilirdiniz kanaatimce.Tabi siz düşük değil zaten diyeceksiniz ancak bence dahada fazlasını hakediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu ne diyorsunuz o özellikler öyle yapılır mı? Burak sırf şu fiziksel özelliklerle bile oyunda STSL'de her sene banko gol kralı olur. O finishing ve o topsuz alan özelliğiyle de zaten elinde tutamaz kimse o oyuncuyu.

hızlanmasıda 16 olmalıydı bence hızı gibi

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

O fizik ve mentalin yaninda teknik ozellikleri de eklenseymis dunya capinda bir forvet olucakmis. Son iki senede mental yondeki gelisim resmen Buraki ucurdu. Oyuna iyi yansitilmis bu durum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Yahu ne diyorsunuz o özellikler öyle yapılır mı? Burak sırf şu fiziksel özelliklerle bile oyunda STSL'de her sene banko gol kralı olur. O finishing ve o topsuz alan özelliğiyle de zaten elinde tutamaz kimse o oyuncuyu.
    Bende 2 yılda toplam 18 gol attı. Trabzonspor'u ben yönetmedim.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Muhtemelen oyun onu sağ açıkta oynatmıştır , o zaman.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Sow ile aynı ca ya sahip hatta bence finishing 14 olabilirdi Burak'ın çok gol atmasının sebebi finishinginin yüksek olmasından ziyade çok pozisyona girmesi.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Son 2 senedir istikrarını fazlasıyla kanıtladı Burak. 15'ten daha yüksek bir değere kimse yok demez sanırım. Diğer yandan "Önemli Maçlar" özelliği ise biraz yüksek kaçmış çünkü henüz derbiler, avrupa kupası maçları veya Milli takımın kritik maçlarında genel görüntüsünün altında kaldı diye düşünüyorum. Ayrıca;

Anticipation-Önsezi: 16
    Flair-Özel Yetenek: 10
    Teamwork-Takım Oyunu: 13
    Work Rate-Çalışkanlık: 16

değerleri daha uygun olurdu gibi sanki...

Bu bahsettiğim 1'er-2'şer puanlık farklar çokta önemli şeyler değil tabiki. Hırvatların, Belçikalıların, Güney Afrikalıların şişirme profillerini düşününce en gerçeğe yakın profillerin bizim araştırmacılardan çıktığını görüyoruz sonuçta. Onu da ayrıca belirtmek isterim, elinize sağlık.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Normalde Burak yaşındaki forvetler gerçekten gelişimini tamamlamış olur fakat Burak kendini çok geç farketti ve bence hala kendini geliştirebileceğinin sinyallerini veriyor. Ortada böyle bir gerçek varken ben PA'yı CA'dan 7-8 puan önde olmasını beklerdim. 3 puanlık fark yetersiz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri