Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 52 arası toplam 52 sonuç

Konu: Joseph Yobo

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    sebep buysa haklısınız ben siz gelecek sezon da kalırsa değiştiririz deyince şüpheniz olduğunu sandım Yobo'nun Fenerbahçe'de kalmak istemesi konusunda...
    Gelecek sezon da kiralik olursa demistim.

Kiralik olmazsa zaten gerek kalmaz.

RasAnt dünkü çocuk messi maradonayla kıyaslanıyor...
    bütün yorumlarına dikkat ediyorum hep bir galatasaray düşmanlığı var forumda başka eşi benzeri yok bunun lütfen yaptığın yorumlara özen göster ve insanları kışkırtma
    not:görevli arkadaşlar sizden rica ediyorum bu yorumu lütfen silmeyin çünkü söylediklerimde haklıyım sizde tarafsız bir şekilde RasAnt adlı üyenin yaptığı yorumları okusanız haklı olduğumu göreceksiniz
    bu arada jobo profili yerinde olmuş

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by JohnConner View Post
    bütün yorumlarına dikkat ediyorum hep bir galatasaray düşmanlığı var forumda başka eşi benzeri yok bunun lütfen yaptığın yorumlara özen göster ve insanları kışkırtma
    not:görevli arkadaşlar sizden rica ediyorum bu yorumu lütfen silmeyin çünkü söylediklerimde haklıyım sizde tarafsız bir şekilde RasAnt adlı üyenin yaptığı yorumları okusanız haklı olduğumu göreceksiniz
    Konuyla alakası yok ama yazmışsın söyliyim dedim . Dünkü çocuk Messi dediğin kişi rekor üstüne rekor kırıyor
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe'nin "Jobo" diye bir futbolcusu yok.

Senin söylediklerinin aksine burdaki herkes araştırmacıların Fenerbahçe düşmanı olduğunu düşünüyor

furkan58 nickli zeki arkadaşım messide ilk çıktığında dünkü çocuktu ama bak şimdi neler yapıyor
    yazdığım yorumun içinde ince bir zeka vardı ama bu anlamana yardımcı olmuştur umarım

Bekq ya düzeltme için teşekkürler yobo yazıcaktım yanlışlık olmuş

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

furkan58 nickli zeki arkadaşım messide ilk çıktığında dünkü çocuktu ama bak şimdi neler yapıyor
    yazdığım yorumun içinde ince bir zeka vardı ama bu anlamana yardımcı olmuştur umarım
    Yazdığın yorumun içindeki ince zekalığı bi tek sen anlıyosun heralde . Kendinle çelişiyorsun ilk çıktığında dünkü çocuktu o zaman kimse Maradonayla kıyaslamıyodu şimdi neler yapıyor kıyaslanıyor .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by furkan58 View Post
    Yazdığın yorumun içindeki ince zekalığı bi tek sen anlıyosun heralde . Kendinle çelişiyorsun ilk çıktığında dünkü çocuktu o zaman kimse Maradonayla kıyaslamıyodu şimdi neler yapıyor kıyaslanıyor .
    Arkadaşın demek istediği Messi Maradona ile kıyaslanıyorken Semih neden Yobo ile kıyaslanmasın. Ben böyle anladım.

Quote Originally Posted by Bekq View Post
    Arkadaşın demek istediği Messi Maradona ile kıyaslanıyorken Semih neden Yobo ile kıyaslanmasın. Ben böyle anladım.
    tam olarak demek istediğimde buydu çok doğru anlamışsın bunu okuyan herkes böyle anlar ama söylediklerim başka yerlere çekilmeye çalışılıyor furkan58 tarafından bu arada bana kendinle çelişiyorsun demiş son yazdığı yorumu bir okuyun kimin kendisiyle çeliştiği çok açık

Eğer Yobo'nun "anticipation"u 14 ise Türkiye ligindeki hiç bir oyuncuya 11 üstü "anticipation" değeri verilmemeli.Bu adamın en önemli özelliği zaten topun nereye gideceğini önceden sezip erkenden hareketlenmesi.Galiba bunu "positioning" olarak değerlendirdi araştırmacılar sadece ama bence pozisyon alma 15 önceden sezme 16-17 olmalıydı.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

tam olarak demek istediğimde buydu çok doğru anlamışsın bunu okuyan herkes böyle anlar ama söylediklerim başka yerlere çekilmeye çalışılıyor furkan58 tarafından bu arada bana kendinle çelişiyorsun demiş son yazdığı yorumu bir okuyun kimin kendisiyle çeliştiği çok açık
    Kardeşim dünkü çocuk messi maradonayla karşılaştırılıyo demişssin bende diyorum ki ilk zamanlarında karşılaştırılmıyo şimdi rekor kırıyor o zaman karşılaştırılıyor bunun neresi çelişme ? Messi artık dünkü çocuk değil. Semih ve Yobo karşılaştırılması ise bencede yanlış bir kaç aydır A takımda oynayan biriyle ve çok genç , ingiltere tecrübesi olan yaşı itibariyle tecrübeli birinin karşılaştırılması

Neyse konumuz messi maradona değil araştırmacılar en iyisini bilirler diyip susalım

'messi maradonayla kıyaslanırken semih niye yoboyla kıyaslanmasın' demek istemiştim sadece zaten araştırmacı arkadaşlarımız gerekn değerleri vermişler neyse çok konuştum kusura bakmayın arkadaşlar

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Alakası yok John,ben 2-3 senedir ikna olamadım Galatasarayın ayrı tutulmadığına,ekonomik durum olsun altyapı olsun stad doluluğu olsun oyuncu karşılaştırmaları olsun her sene bi reel olmayan durumla karşılaştım,çok mu fark yapılıyor hayır çok fark olmuyor ellerine sağlık ama o anda o eksiği görünce o gerçeklik dışı olayı görünce tüm yaptıkları iş gözümden gidiyor biraz uslübüm sert sanırım o yüzdende ifade ederken yanlış anlaşılıyorum.

Örnek vermem gerekirse ekonomik durum her sene Gs önde oluyordu şu ekonomik sıkıntılara girdiği zaman bile bi tıklıyorsun kulüp değerlerine hop en önde ee gelde isyan etme bir sürü borcu var harcı var bizim durumlar iyi bir sürü yıldızlar geliyor para harcanmaktan korkulmuyor stad geliri olsun fenerium olsun almış başını gidiyor ama oyuna hep böle gs önde oluyordu bu sene 2-3 gün anca oynayabildim o yüzden bilmiyorum bu seneki ekonomik durumu ama geçen senelerde hep yazıyordum.Ekonomik açıdan Fenerbahçeyle TR liginde hiçbir kulüp karşılaştırılamaz bunu görmek zor değil

Altyapılardan cem sultanlar cafercanlar vs böle 10 numara adamlar çıkıyordu zaten hepimiz biliyoruz o konuya girmeyeceğim

Stad bu sene bakıyorsun her maç yarısı anca doluyor bizim kombineler satılmış 35-40 bin kişi içerdeki maçlar 45-50bin kişiye oynuyoruz bayanlar bile 40bini dolduruyor ama 2. 3. seneden sonra bakmışın Gs oyunda başarısı olmamasına rağmen arada 4-5bin fark kalmış nerede gerçeklik ? dolduramıyor işte stadı niye oyunda gerçek yansıtılmıyor.

Yani bu Semihi daha bu sene izlemeye başladık paf takım falan hiç demeyin paf takım nedir orda oynasa nolur oynamasa mühim olan as kadroya çıkmasıydı onuda başardı şimdi yarım dönem oynamış adamla ingilterede yıllarca oynamış milli takımımın kaptanı ligimizin en iyi defans oyuncusuna bakıyorsun 14 mark 15 tack veriliyor sonra Semihle kıyaslayınca vay efendim gs düşmanısın fiziksel mental olaya girmiyorum tabiki oralarda fark olacak yılların vermiş olduğu bir deneyim var ama teknik bazında o 3 önemli özelliğin hemen hemen aynı olması pek iyi bir araştırma değil.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

@Rasant

Benim hatırladığım kadarıyla sen 1-2 senedir yaptığın tüm bu itirazlarda , araştırmacı arkadaşların verdiği istatistikler ve resmi verilerden dolayı hiçbir zaman haklı durumda konuşmadan ayrılamadın. Galatsaray fakir dedin sana resmi belgeler konuldu , sayfalarca açıklandı ama neredeyse resmi belgelere yalan diyecek kadar gözün kapalı bir şekilde inanmamaya devam ettin. Düşün ki seni takmıyorlar (öyle birşey yok ama misal olarak) bu yüzden bu yanlışlar senelerdir devam ediyor. Ancak Fenerbahçe araştırmacısı ABOOO zannetmiyorum ki böyle birşeye izin versin. Görmezden gelsin. Öyle birşey olsa ilk olarak o itiraz eder ve önlemeye çalışır zannediyorum.

Öte yandan Yobo konusunda , "ben kesinlikle haklıyım" diyorsun her mesajında. Böyle düşünerek bir tartışmaya girdiğinde o tartışmadan hiçbir sonuç elde edemezsin. Biraz objektif ve kendi düşüncenin de yanlış olabileceği ihtimalini düşünerek gir tartışmaya ki o tartışmadan bir sonuç çıksın.

Yobo yıllarca EPL' de oynadı ve yüksek statlar ile değerlendirildi. Ancak nedense Everton' dan ileriye gidecek performansı bir türlü gösteremedi. Oyundaki statlarını gerçekte hakettiğini hiç göremedik. Bu stoper Türkiye' ye geldiğinde ise şişirilmiş tarafları düşürüldü ve daha mantıklı değerler verildi. Yobo tarzı bir örnek olarak şu an oyunda "KARA" diye bir stoper var. Özelliklerine baksanız Man. Utd neden almıyor bu oyuncuyu dersiniz ancak gerçekte transfer söylentilerinde çok çok nadir ve vasat takımlar ile ismi geçti belki siz bile duymamışsınızdır. Kısacası Yobo yanlış hatırlamıyorsam 31 yaşında bir futbolcu ve o Everton' da ilk 11 oynayan Yobo değil. Bu yüzden özellikleri biraz düşüyor. Öte yandan Semih yükselişe geçmiş ve ileride iyi bir stoper olacağı konusunda işaretler gösteren bir oyuncu. Soru işaretleri yok mu ? Tabiki var. Siz Semih' i 15 maç ya izlediniz ya izlemediniz fakat bu araştırmacılar Semih' i belkide 3-4 yıldır takip ediyorlar. Bir zahmet sizden daha iyi gözlem yapmış olsunlar

Benden naçizane bir öneri ; Gözlem yaparken Fenerbahçe Türkiye' nin en büyük takımı değilmiş, Yobo' da Türkiye' nin en büyük stoperi değilmiş, bu takımı ve bu oyuncuyu ilk defa izliyormuş gibi düşünüp izleyin. Bir bakın aslında kimmiş bu Yobo ?
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

@Corpus

Cevabın için saol ama birşey ifade etmedi yazdıkların gene Galatasaraylıların dediği aynı cümleler.

Ekonomi konusuna değincem belgeler sunuldu şöyle dendi Gs borsaya bildiriyor herşeyini görebiliyoruz gelir giderini ama Fb de böyle bir durum söz konusu değil bilemiyoruz tam gelir giderini bu cevapla kim tatmin olur

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Başbakanımız tatmin olabilir bu yorumla.

Resmi olmayan şeyler üzerinden araştırma yapılamaz bence.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Degerlendirme standartlari kesinlikle farkli. Birbirimize yaklasmaya calisiyoruz esasinda ama hic kolay degil bu.

Mesela Ziegler geldi Teknik 16, dripling 14, tackling 10. Biz bu degerlerin hemen hemen aynisini Andre Santos'a vermistik ama Ziegler ile Andre Santos hucum ozellikleri konusunda karsilastirilamaz bile.

Arsenal arastirmacisi da Andre Santos icin bu degerlerin yuksek oldugunu dusunuyor ama sezon sonuna kadar ellemeyi dusunmuyor.

Yobo geldi Ingiltere'den kararlar 9, konsantrasyon 10, pozisyon alma 13. Tabii hemen itiraz edildi, bu ozellikler nasil dusuk olur diye.

Esasinda kuvvetli ozelliklerin torpulenmesi, zayif ozelliklerin de yukseltilmesinin en buyuk nedeni burada yazilan yorumlar. Daha Sow geleli 10 mac olmadi, adamin teamwork'u dusuk yaziliyor. Neye dayanarak? Bunlara karsilik vermeyince de kotu adam oluyoruz.

Stoch konusunda cok sorun oldu. Bence Stoch'un konsantrasyonu 5'i, kararlari 8'i gecmez. Bitiriciligi de 17-18 olabilir. Ama oyla yapsak biliyorum ki bize denilecek sey adamin ozelliklerini kus gibi yapmissiniz, kotusunuz, rezilsiniz.

Ama bu da arastirmanin bir gercegi, bununla yasamaya calisiyoruz.

abi altını çizdiğim senin bu "kişisel" değerlendirmelerine göre emre çolak'ın decisions'u 9'u hakeder mi? veya semih kaya'nın decisions'u ?

not: galatasaraylıyım ve derdim tamamen fm araştırmasıyla alakalı.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    abi altını çizdiğim senin bu "kişisel" değerlendirmelerine göre emre çolak'ın decisions'u 9'u hakeder mi? veya semih kaya'nın decisions'u ?

not: galatasaraylıyım ve derdim tamamen fm araştırmasıyla alakalı.
    Emre'nin de kararlari pek iyi degil ve daha akillica oynamayi ogrenmesi lazim. Su anda en buyuk avantaji yere yakin olmasi sayesinde top kontrolunun de iyi olmasi. Ama bir oyun kurucu degil bence. Bu nedenle de kanatta oynuyor, merkezde oynamak yerine.

Semih'in kararlari da cok harika degil ama Emre'den cok daha hizli ogreniyor bence. Stoperler icin ne zaman, ne yapacagini bilmesi ve basit oynayabilmesi, kanat veya hucum oyuncularindan daha onemli. Bence Semih'in en buyuk artilari soguk kanliligi ve oyunu iyi okumasi.

Genc oyuncularin, cok daha tecrubeli oyuncular gibi iyi karar vermesini beklememek lazim bence. Onlerinde ogrenecek cok sey var. Mesela bugunku Selcuk Inan ile bundan 6-7 sene onceki Selcuk Inan ayni oyuncu mu? Bence degil. Oynadi, oynayarak ogrendi, ogrendikce de daha etkili oldu.

Nesil
    2006
    Yer

öyle . ama belli bir hamurun da olması lazım. emre futbol cahili bir adam bence. onun öğrenip öğreneceği nedir yani bir yere kadar.

semih de bence çok çok acemi daha. daha çok yakacak bizi. acayip önem taşıyor onun yaptığı hatalar. bence de soğukkanlılığı yaşına göre tek kelimeyle mükemmel, oyunu okuması da yeteneğinin olduğu bir husus ama karar vermesi cidden çok zayıf. ne kadar gelişir, ne zamana kadar gelişir ve o zamana kadar bizi kaç kere yakar bilemiyorum.

sence sow'un topsuz koşusunu yediği maçta o hatayı yapmasaydı şampiyonluğu erkenden ilan etmiş olamaz mıydık?

bence çok basit bir hata idi o ve çok şey kaybettirdi bize.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Emre'nin de kararlari pek iyi degil ve daha akillica oynamayi ogrenmesi lazim. Su anda en buyuk avantaji yere yakin olmasi sayesinde top kontrolunun de iyi olmasi. Ama bir oyun kurucu degil bence. Bu nedenle de kanatta oynuyor, merkezde oynamak yerine.

Semih'in kararlari da cok harika degil ama Emre'den cok daha hizli ogreniyor bence. Stoperler icin ne zaman, ne yapacagini bilmesi ve basit oynayabilmesi, kanat veya hucum oyuncularindan daha onemli. Bence Semih'in en buyuk artilari soguk kanliligi ve oyunu iyi okumasi.

Genc oyuncularin, cok daha tecrubeli oyuncular gibi iyi karar vermesini beklememek lazim bence. Onlerinde ogrenecek cok sey var. Mesela bugunku Selcuk Inan ile bundan 6-7 sene onceki Selcuk Inan ayni oyuncu mu? Bence degil. Oynadi, oynayarak ogrendi, ogrendikce de daha etkili oldu.

ama o zamanlarda dahi selçuk zekasıyla dikkat çeken bir adamdı. öyle değil mi? yani dediğim gibi üstüne koyulacak bir altyapısı(klüp altyapısından bahsetmiyorum tabi hepsininki aynı türkiyede) olması lazım futbolcunun. emre ve semih sürekli yanlış kararlar veriyorlar. bence yeterli seviyeye gelecek potansiyelleri olsa bu kadar sık zaafiyet göstermezlerdi.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Bu adam topu topu bir yıl oynadı ve çok ağır sakatlıklar geçirdi. İlk defa Süper lig'de oynuyor o kadar gaddar olmayın bence eleştirirken. Bundan bir iki sene sonra kumaşını daha iyi görme şansımız olacak.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bana kalırsa 11 teknik ve pas'ı haketmiyor. İkiside tek hanelere inebilir 9 gibi falan. Yobo yanındakine zar zor pas verebilen bir adam.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri