Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 70 sonuç

Konu: Burası Webaslan ya da GSCimbom değil

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Belkide Galatasaray ve Fenerbahçe'li olmamanın en güzel yanı da bu. Bir Beşiktaş'lı olarak bazen GS-FB maçlarında karşılıklı yapılan yorumları okuyorum ve neredeyse bir çoğuna gülüyorum. Bizim derbilerde bu pek olmuyor. Diyeceksiniz ki şimdi BJK, GS-FB derbisine göre daha geri planda kalıyor. Kalır ya da kalmaz, bu kişisel görüş. Demek istediğim de bu değil zaten. Ama bence tüm sorun, ön yargılı ve kör bir biçimde sadece takımını savunmaya gelmiş kişinin orada çıkıp "öylesine" konuşması. Ben yönetimde bir suç bulmuyorum burada. Yönetim zaten her türlü anlayışı gösteriyor. Şahsen ben bu gibi bir sitede yönetici olsaydım çok daha katı kurallar koyabilirdim. Bazen adminlerdeki sabıra hayret ediyorum. Bu yüzden herkes yapamaz bu işi zaten.

Allah aşkına geçmiş yıllardaki derbilerde konuştuğunuz konulara girin bir bakın, Fenerli ve Galatasaraylı arkadaşlarım sizlere söylüyorum. Aklı başında yorum yapanlara hiç bir şekilde sözüm yok ama "ben galatasaraylıyım ve haklıda olsa haksız da olsa bu konu başlığına takımımı savunmaya geldim" anlayışıyla gelen ve bomboş yorumlar yazan o kadar çok ki. Saçma sapan didişmeler, kavgalar, gerginlikler... Yahu neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki ben anlam veremiyorum. Hepimiz arkadaş değil miyiz? Burada hepimizin yaşları farklı farklı ve buna rağmen her türlü sohbeti ediyoruz bu forumda. Neyin tartışması bu, neyin gerginliği bu kadar? Tamam, tabi ki tartışılacak, konuşulacak, edilecek ama bunun bir seviyesi var. Hakikaten dışarıdan bakan biri olarak bazen konuşulan konular çok komiğime gidiyor. Yahu bunun için mi bu gerginlik diyorum.

Galatasaray ya da Fenerbahçe ile ilgili bir taraflılık da olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Neden diğer takım taraftarları çıkıp da böyle bir şikayette bulunmuyor? Ben mesela gayette memnunum takımımın maçlarında yapılan yorumlardan ya da münakaşalardan. Çünkü gereksiz sataşmalar, laf sokmalar vs gibi şeyler olmuyor. Biraz da taraftar olarak kendinizi yorumlayın bence. Hakikaten şapkanızı çıkartın. Belki bu yazdıklarımı "heee" deyip geçeceksiniz ama yapmanız gerekenin bu olduğunu düşünüyorum.

Bu arada konu dışına çıktım biraz ama genel bir düşüncem bu forumla ilgili :]
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu sorunun tek nedeni Fenerbahçeli arkadaşlarını kendilerini överken diğer takımlara bulaşması , birilerine laf atması veya bazı şeyleri görmemeleri.

Bu forumun ana amacı Football Manager oyuncusu kişilerin bir araya geldiği, paylaşımda bulunduğu bir ortam sağlamak. Bunun bilincine varmak lazım önce.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Bu forumun ana amacı Football Manager oyuncusu kişilerin bir araya geldiği, paylaşımda bulunduğu bir ortam sağlamak. Bunun bilincine varmak lazım önce.
    Noktayı koymuşsun. Biz çok iyi bir futbol forumu olduğumuzu iddia etmiyoruz. Aslında şu an çok iyi bir fm sitesi olmaktan da uzağız. Ama futbol konusundaki sorunlar önceliklerin epey arkasında.

Forumu gslilerin veya fblilerin basması önemli değil.

Önemli olan yazmaya bile ceza verecek adamların yönetimde bulunması. Bu biraz aşırı olmuş. Bunun dışında yönetim ile alakalı şikayet edeceğiniz şeyler "destek merkezi"ni biliyorsunuz. "Gs'liler şöyle yapıyor. Fbliler şöyle falan".. bunlar boş şeyler.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Geçen de bir arkadaşımız ben "lan" dediğim için ceza aldığını zannediyordu ama gerçeğin öyle olmadığı anlatılmıştı kendisine.İnsanların yönetime olan bakış açısının zedelenmemesi için ve bahsi geçen muhabbetin söz konusu olduğu dönemde yetkili olmamdan dolayı belirtme ihtiyacı hissettim.Hiç kimse salt "" bu gülücükten dolayı ceza almadı.Arka planında gelişen bir takım olaylar söz konusuydu ve o dönem uygulanan politikanın da alakası vardı tabii.O zamanki uygulamalar doğrudur yanlıştır buna girmek istemiyorum ama insanların kafasında insafsız yönetim imajı oluşmasın diye bir kaç defa bahsi geçtiği için belirtmek istedim.
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Şemsi ben o dediğimi yazdıktan sonra foruma girdim ve yazarlığım alınmıştı. o zaman da dedim mesaj kutumun full dolu olmasından anladım diye. ve forumdan bir arkadaşa sordum bir baksın o mesajım mı silinmiş diye evet silinmiş dedi. bu mesajın öncesi olsun diyelim benim yazdığım o son mesajda ben silinecek hiçbir durum görmüyorum.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim de yazarlığımın sadece kendi tespit ettiğim bir istatistikten alındığını biliyor muydunuz ? Ne hakaret,ne tahrik varken hatta yorum bile doğru düzgün yokken.Yöneticiler hatırlar ve buraya koyabiliyorlarsa iyi olur.Bunu neden diyorum? Çünkü bende şu izlenim var nerede yöneticiler hoşuna gitmeyen bir mesaj görse daha önceki mesajları bahane gösterip,uyarı bile yokken uyarılara rağmen ibaresini kullanıp üyelerin yazarlığına el koyuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Şemsi ben o dediğimi yazdıktan sonra foruma girdim ve yazarlığım alınmıştı. o zaman da dedim mesaj kutumun full dolu olmasından anladım diye. ve forumdan bir arkadaşa sordum bir baksın o mesajım mı silinmiş diye evet silinmiş dedi. bu mesajın öncesi olsun diyelim benim yazdığım o son mesajda ben silinecek hiçbir durum görmüyorum.
    Demek istediğim o dönem ceza almanın sebebi sadece o mesaj değildi Muhammet.Evet o mesajdan sonra ceza aldın ama sırf o mesajdan dolayı almadın.O dönem uygulanan politikanın da etkisi var.Neyse geçmişte kalmış bir olay zaten.Artık yönetimde de değilim ama üyelerin her zaman yönetime karşı bir önyargısı olduğunu biliyorum.2007 dönemlerinde de benim de dahil olduğum bir grup yönetimin Fenerbahçe'lileri koruduğunu düşünüyorduk mesela.Bana göre bu konu da bu önyargının ürünüdür.Bir kaç defa bahsi geçince sadece o mesajdan dolayı ceza almışsın gibi bir durum ortaya çıktığı için belirtme ihtiyacı hissettim.Haklıydı haksızdı diye tartışmak değil amacım.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Şunu da belirteyim.Ben ayrıldıktan sonra dediğim gibi sürekli takip etmiyorum yazılanları ve bu yüzden silinen mesajlardan pek haberim yok.Yazdıklarımdan eskiden yönetimde olduğum için yönetim sanki hiç hata yapmıyormuş imajı çıkabilir.Bu yüzden yazıyorum.Elbette yöneticilerin de hata yaptıkları olmuştur,oluyor,olacaktır.Bu gayet normal.İnsanız çünkü hepimiz.Ama inanın hiç kimse bir tarafı kayırmak maksadında olmaz.Olsa zaten o mevkide kalamaz.
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

"Ceza alıyoruz, ceza alma sebebimizi bırak, ceza aldığımızdan bile haberimiz yok" şeklinde haklı eleştiriler geldi bir süre önce ve uyguladığımız sistemde, en azından bu "neden ceza aldığını bilmemek" problemini çözeceğini düşündüğümüz bir kaç değişiklik yaptık.

Bazılarınıza, her ne kadar "mesajının sonuna smiley koyduğu için", "lan dediği için", "basit ve yorumsuz bir istatistik sunduğu için" ceza almamış olsalar da, ziyadesiyle hak veriyoruz; bu hususta sağlıklı bir biçimde bilgilendirilmediniz ve elinizdeki imkanlara göre yaptığınız değerlendirme, bu sebepler yüzünden ceza aldığınızı zannetmenize yol açtı.

Bundan sonra daha farklı değerlendirilmeleri umuduyla, yukarıda geçen üç ceza alma gerekçesinin doğrusunu söyleyeyim, hangisinin hangisine ait olduğunu belli etmeden; "rakip takım taraftarlarına hakaret eden bir tezahürat paylaşmak", "bir diğer forum üyesine deli yakıştırması yapmak" ve "sürekli Kural 8 kapsamındaki tartışmaların odağında yer almak".

Yine haklı ve makul gerekçeler olmayabilirler, ama en azından doğru gerekçeler bunlar.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Şemsi ben zaten hata olarak o mesajın silinmesini söylüyorum. neyse o geçti gitti zaten. ama bu konu için üyeler arasında ayrım yapılıyor denemez, sadece mesaj silmede bir abartı olduğu gerçek. yoksa di canio ' nun Fenerbahçeliliğini vs eleştirmek bizim haddimize değil zaten. ki ben taraflı olarak birşeyin yapıldığını da saçma buluyorum. yönetim kendi arasında anlaşarak Fenerbahçelilerin mesajlarını siliyoruz, onlara tolerans yok diyecek değil ya sadece dediğim gibi çok mesaj siliniyor.

ama bazı kişilerin sonsuz kredisi olduğu da bir gerçek. admin mesajı diye silinmeyen ne mesajlar var, hiçbir yönetici dokunmamıştı. ben ilk sayfadaki yorumu yaparken bunu kıstas aldım benim o mesajım silinip ardından ceza geldi ama ondan önce silinmesi gereken ne mesajlar vardı.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2011
    Yer
    Kocaeli

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Bu sorunun tek nedeni Fenerbahçeli arkadaşlarını kendilerini överken diğer takımlara bulaşması , birilerine laf atması veya bazı şeyleri görmemeleri.
    Bence bu durum tam tersi siz gsyi çok övüyorsunuz heleki bi arkadaş var aranızda öve öve bitiremiyor isim vermek istemiyorum

Quote Originally Posted by SaLviO View Post
    Bence bu durum tam tersi siz gsyi çok övüyorsunuz heleki bi arkadaş var aranızda öve öve bitiremiyor isim vermek istemiyorum
    feneri baya öven arkadaşlarda var ama isim vermek istemiyorum

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Futbol bölümünün standartı düşük. Üyelere ceza veriyoruz, sonra da cezaları geri alıyoruz. Hoşgörülü olmaya çalışıyoruz çünkü bu forum herşey değil. Hayat değil. 1293691231 kere atılanların hâlâ bu forumda olduğunu biliyoruz. Sadece eğlenmek için girdiğimiz yer. Ve açıkçası şu an tartışılan konu bile boş geliyor bana ama olayına bile ceza veriliyorsa hakkaten sıkıntı var demektir.
    Bence öncesini, sonrasını da irdelemek gerekir. O sebeple yazarlık alacak birini görmüyorum, ki hadi oldu diyelim, itiraz etme hakkı var her üyenin destek merkezine yada bir üst yetkiliye, itiraz ettiğinde sırf sebep oysa ceza kalkar.

Ne tüm üyeler memnun olabilir, ne tüm yöneticiler. Bende bundan sonra biraz daha futbol alanını yakından takip edeceğim, karşılıklı hataları gözlemleyip düzeltilebilecek olanları düzeltmeye çalışırız.
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

öncesinden kastınız ne biliyorum ama o konu hakkındaki ilk mesajdı o zaten devamını bilmiyorum. eğer siz zaten o mesajı silinmesi gerekir şeklinde görüyorsanız, tartışmaya gerek yok. destek merkezine konu açmadım, bir değişiklik olacağını düşünmüyordum. ama o mesajı görmüş olmalı yöneticiler. itiraz etmem mi gerekiyor bilmiyorum yanlışın düzeltilmesi için.

Yukarıda Şemsi yazmış aynı şeyleri yazmama gerek yoktur sanırım. Yinede hata olduğu düşünülen her ceza gerçekten hatalıysa yöneticiler arasında görüşülür ve kalkar, tabi öncelikle itiraz edilmesi gerekir ve dolayısıyla bu cezada anormallik olduğundan haberimiz olur.
    Burak

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

internet de x kişinin yazdıgına nasıl bu kadar takılabiliyorsunuz anlamış değilim,saçma sapan muhabbet,boş eleştri

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

2-3 sene önce aynı durumdan ben muzdariptim. Sürekli yazdığım herşey yanlış anlaşılıyor, sürekli sesini çıkaran ve sivrilen bir üye olmuştum. Cezalarımda gecikmemişti tabiki. Fenerbahçeli arkadaşlar sürekli alaycı ve Galatasaray hakkında negatif yorumlar yapıyordu. Siteye yaklaşık 1 senedir girmemiştim. Çünkü eski havasını kaybettiğini düşünüyordum. Bu sene geri geldim ve artık çok acayip mesajlar görmediğim zaman kendimi frenleyebiliyorum.

En basit örnek. Belki alakasız ama; 2 sene önceki Galatasaray çok kötüydü. Rijkaard dönemindeki, herkesin mesajı yanlış anlaşılıyor, herkes birbiriyle adeta savaşıyordu(bende dahil). Fenerli arkadaşların yazdıkları (normal yada kötü) mesajları yanlış anlayıp hemen saldırıya geçiyorduk.

Bence bu birazda takımla alakalı, takımın iyi gidince herşey rahat. Ama tuttuğun takım hafif dibe vurduğu zaman, sağa sola saldırıyoruz.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Fenerliye göre burası GSCimbom, Galatasaraylı'ya göre Antu, kimine göre Forza vs...

Bu konunun ne çözümü var ne de izahı. Kendimize ancak tartışma konusu buluyoruz.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    11

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    2-3 sene önce aynı durumdan ben muzdariptim. Sürekli yazdığım herşey yanlış anlaşılıyor, sürekli sesini çıkaran ve sivrilen bir üye olmuştum. Cezalarımda gecikmemişti tabiki. Fenerbahçeli arkadaşlar sürekli alaycı ve Galatasaray hakkında negatif yorumlar yapıyordu. Siteye yaklaşık 1 senedir girmemiştim. Çünkü eski havasını kaybettiğini düşünüyordum. Bu sene geri geldim ve artık çok acayip mesajlar görmediğim zaman kendimi frenleyebiliyorum.

En basit örnek. Belki alakasız ama; 2 sene önceki Galatasaray çok kötüydü. Rijkaard dönemindeki, herkesin mesajı yanlış anlaşılıyor, herkes birbiriyle adeta savaşıyordu(bende dahil). Fenerli arkadaşların yazdıkları (normal yada kötü) mesajları yanlış anlayıp hemen saldırıya geçiyorduk.

Bence bu birazda takımla alakalı, takımın iyi gidince herşey rahat. Ama tuttuğun takım hafif dibe vurduğu zaman, sağa sola saldırıyoruz.
    O dönemde sana o kadar çok kızıyordumki tahmin edemezsin.Ama senin yaptığını yapmayıp seni veya diğer Galatasaray'lı arkadaşlarımı kızdıracak yorumlar yazmadım hiçbir zaman.Bu birazda insanın yapısıyla alakalı bir durum.Kendi adıma samimiyetin için teşekkür ederim.

Konuyla ilgili yorum yapacak olursam bence birbirimizi kırmaktan öteye gitmez bu başlık ve gereksiz olduğunu düşünüyorum.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by leave_992 View Post
    internet de x kişinin yazdıgına nasıl bu kadar takılabiliyorsunuz anlamış değilim,saçma sapan muhabbet,boş eleştri
    Bunu sen mi diyorsun ? '' '' Diyip geciyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by leave_992 View Post
    Öncelikle "de" ayrı değil.

Takılmaktan kasıt ben buraya günde 1-2 saat girip hoşça vakit geçirmek istiyorum. Sonuçta kimse bu forumda kendini mesaj yazmaya zorunlu hissetmiyor. Herkes içinden geldiği için yazıyor. Bir şeyleri tartışmak, fikir alış verişi yapmak kötü bir şey değil. Mesela Sekopej ve TR Captain Fenerbahçe maç konularına maç sonunda izlenimlerini yazıyorlar. Keyifle okuyorum bende. Ama biz Aykut Kocaman'ı tartışırken biri gelip; "Aykut Kocaman'ın uzun süre TD kalmasını istiyorlardı sanırım değişmiş bu düşünce" gibisinden saçma, alakasız, ortamı germek isteyen bir mesaj yazabiliyor. Bu mesaj silinmiyor.

Yine Necati transferi için laf söylediğimizde; "Tamam biz şike yaptık" diyor bir Galatasaray'lı arkadaş. Sonra Şemsi bir konu açıyor çifte standart diye ve Fenerbahçe'li arkadaş "Tamam Fenerasyon çalışıyor" yazıyor ve tepki geliyor. Eminim bu konu olmasa o mesaj da silinecekti.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

İkisi ayrı olaylar.Dakikalarca tartışılıp siz yine ikna olmayınca artık çıldırma noktasına gelen biri tartışmayı bitirmek için öyle bir mesaj yazabilir.Ama konunun ilk mesajına böyle yazılmasına tabi ki tepki gelir.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu konunun gidişatına bakılırsa seneler sürse de durmaz buranın aktifliği Bu sorunu nasıl çözeceğiz onu düşünmek lazım bence. Biraz insafsız olacak ama futbol forumu bence kaldırılsın. Ya da sadece belirli üyeler yazar olsun. Geri kalan okur olsun. Hayatımda eşitsizlikten nefret ettiğim kadar birşey yoktur ama resmen başka çaresi yok. Çünkü artık herkes gazdan nem kapıyor

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Konunun sonuna yazınca bişey yok ilk mesaja yazınca mı tepki oluyor ?
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Bu konu da fazlasıyla gereksizce uzayacak gibi görünüyor. Sonuç olarak yöneticiler şikayeti almıştır ve daha hassas davranılacaktır, bizlerde üyelerden biraz daha hassas davranmasını rica ediyoruz. Herkesi iyi niyetli olmaya davet ediyoruz, sırf laf sokmak için yazılan mesajlardan, alaycı tavırlardan, içeriği boş mesajlardan uzak duralım, birbirimize düşmana yazar gibi sert mesajlar yazmak yerine düzgün bir üslupla yazalım.

Ben hiç bir zaman bir yönetici arkadaşımın kasti bir eşitsizlik yaptığını düşünmüyorum, sizleri bu düşünceye sokan konuları destek merkezine konu açarak bildirin ki biz aramızda bunu konuşalım gerçekten bir haksızlık varsa bu durumun ortadan kalkmasını sağlayalım.
    Burak

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Fenerliye göre burası GSCimbom, Galatasaraylı'ya göre Antu, kimine göre Forza vs...

Bu konunun ne çözümü var ne de izahı. Kendimize ancak tartışma konusu buluyoruz.
    Murat abi haklı

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

kimse de demiyor ki arkadaş bi mesajları inceleyelim herkes ya saldırıya geçiyor ya savunmaya çarşaf çarşaf yazılıyor
    iddia sahibi iddiasını ispatlar elle tutulur şeylerle savunma sahibi de ispatlar elle tutulur şeylerle
    ama üyeler ve yöneticilelr kuru bi tartışmadan öteye geçmiyor böylelikle de çözüm olmuyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Kimse yapıcı değil ki. Başta yöneticiler, sanki savunma mekanizmaları çalışıyor. Yapıcı olsak bazı şeyleri çoktan aşmış olurdu bu site. Önceki yazdığım yorum buna en iyi ironidir. Kimse anlamıyor işte. Daha da yorum olmaz herhalde.

Arkadaslar ben savunma gormuyorum, elestirinizi algiladi dikkate alacagimizi soyledik, sirf yonetime laf soledik demek icinde soylemeyin lutfen.
    Burak

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri