Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 70 sonuç

Konu: Burası Webaslan ya da GSCimbom değil

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Burası Webaslan ya da GSCimbom değil

Burası Galatasaray'ın taraftar forumu değil. Nedir bu GS sempatizanlığı çözemiyorum? Şike soruşturmasına alakasız şeyler yazarlerken sorun yok, tartışma çıkınca sorun yok, TFF'ye - hakemlere laf atınca sorun yok biz en ufak bir şey yaptığımızda ANINDA mesajımız siliniyor.

Biri çıkar TFF kendine oy vermeyen 2 kulübü 2 haftadır harcıyor der silinmez, biri çıkar bilgisi olmadığı konu hakkında ahkam keser, biri çıkar sanki mevzu kendisini ilgilendiriyormuş gibi yorum falan yapar. Biri çıkar Aykut Kocaman'ı tartışırken ortamı germek amaçlı mesaj yazar silinmez. Biz yapsak anında mesajımız siliniyor.

10 mesajımızdan 6'sı siliniyor. Özellikle Fenerbahçe'li arkadaşlar ne yazsa ANINDA siliniyor. Galatasaray'lı üyelere karşı çok değişik bir ayrımcılık var bu sitede.

Mesajları silen yönetici Fenerbahçe'li gibi bir savunma yapabilirsiniz. Şike soruşturmasını yöneten Savcı Fenerbahçe'li, eski TFF başkanı Aydınlar'da Fenerbahçe'li ve Fenerbahçe'yi ne durumlara getirdiği ortada. Yöneticinin hangi takımı tuttuğu beni ilgilendirmez. Ortada büyük bir haksızlık var ve artık yeter.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Ben bu eleştriyi başka bir konuda yaptım 15-20 gün önce . Bir şekilde sakinleştirildim sağolsun bir anlayışlı mod tarafından . Ama düşüncem hala bu yönde , tabiki kabul etmeyecekler , hatta onların kabul etmemesinin üzerine bir de Galatasaray taraftarı 2-3 kişiden laf yiyeceksin , sonuçta mesajı silinen yine sen olacaksın dostum Taraf tutmanın ve maalesef ki daha beteri bazı kişilere göz yummanın çok açık örneklerini görüyoruz inkâr edecek olsalar da , dile getirmen iyi olmuş en azından için rahatlar . Ama yine söylüyorum ki bir işe yarayacağını düşünmüyorum , araştırma konusunda bile oluşan tartışmalardan örnek vereyim takip edersin farketmişsindir hatta , biri gelir şöyledir böyledir der özellik artmasını veya düşmesini ister , hemen istatistikleri sunarlar önümüze . Sonra başka zaman istatistik onların karşı tarafının işine yaradığında istatistikle mi kıyaslıyorsunuz işte istatistik herşey değildir denir. Alıştım , 2-3 kişinin hatırına . Selametle , saygılar kardeşim.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Yazdığın bir çok konu benim 6 yıllık Turksportal geçmişimi geçtiğimiz Kasım ayında bitirmeme neden olmuştu,haklısın Berkay. (İsmini yanlış hatırlıyor olabilirim kusurumma bakma yanlışsam.)

Fenerbahçe taraftarları olarak zor bir dönemden geçiyoruz.Bu dönemde hepimiz çok hassaslaştık,ortalık iyice gerildi.Böyle bir ortamda zaman zaman aslında çok normal olan birşey bize anormal gibi gelebiliyor,(ki yaşadığımız onca şeyden sonra bu çok da normal) ortalık daha da geriliyor.

Niyetim site yönetimini eleştirmek değil fakat onlar da insan oldukları için zaman zaman Türk futbolunun içinden geçtiği bu zor dönemde onlar da tarafsızlıklarını kaybedebiliyorlar.Bir yerde yönetim anlamında bir sıkıntı yaşandı mı orada her türlü organizasyon daha da kötüye gider.

Diyeceğim o dur ki,bizler de Turksportal'ı çok seviyoruz,açıkcası benim geçirdiğim son 6 yılımın ardından biraz olsun ara vermem gerekiyordu ve bir süre taraftar forumlarına geri döndüm,buradaki kargaşadan uzaklaşabilmek için.Sana samimi olarak verebileceğim en güzel tavsiye zaman zaman kendini daha da hassas hissettiğinde mevcut taraftar forumlarımıza gitmen.(Kendi açımdan bunun oldukça sağlıklı olduğunu gördüm.)

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Bu tarz sıkıntılarda gidip mesajını silen kişi ile görüşürsen ve birşey olmadığı kaanatine vardırırsan tekrar geri gelir mesajın benimde başıma yoktan geldi bi kaç kere ama gidip görüştüm.Genel olarak böyle bir sorun var, özellikle yapılan yorumlar tuttuğun takım üzerinden okununca bu oluyor.Adam orda Galatasaray,Beşiktaş yada başka bir takım zorlanacak diyor, o takımın taraftarı bu Fenerli tabi böyle düşünecek diyor.Halbuki bu kişisel görüş takım tutmakla alakası yok.

Her neyse büyük ihtimalle mesajında silinir zaten.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Alla alla ilginç.Gidelim biz ozaman Fener forumu olsun burası.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Herkes kendine göre haklı tabi.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Beyler burda Galatasaray yada Galatasarayı tutan üyelere çarptırılmış bir laf yok, kötü bir sözde yok...Yani yanlış anlaşılıp tartışma çıkmasın.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bu dönemde çoğu Fenerbahçe taraftarı gibi hassas olduğumdan, bu tarz mesaj silme işlerine hiç girmemeye karar vermiştim. Hatta rahatsızlık duyduğum mesajlara da cevaplar veriyorum, sanıyorum bizdeki hassaslık bazı arkadaşlarda daha fazla.

Kendi üzerimden giderek yorumlayacak olursam, gerçekten terbiye sınırlarını alan bir durum olduğunda müdahale ediyorum, bu dönemde sağlıklı karar veremeyebilirim diye düşünüp, mesaj silme/uyarı verme işine karışmıyorsam, demek ki rahatsızlık duyabileceğim mesajlara bir şekilde tepki veriyorum demektir.

Böyle düşündüğümüzde, sürekli Fenerbahçe'yi tahrik ediyorlar gibi bir durum söz konusu değil çünkü öyle olsa, tepkimi zaten gösteririm, mesajı silmek yerine.

Ayrıca silinen mesajın neden silindiğiyle alakalı silen yöneticiye ulaşırsanız (ki mesajın kim tarafından silindiğinin görünmesini sağladık, bu gibi durumlar için) size mutlaka geri dönüş yapacaktır. Ama aynı konu içinde benim mesajım neden siliniyor şeklinde tepkinizi gösteren mesajlar atarsanız, o mesajlar da silinecektir, bu bizi bir çözüme ulaştırmaz.

Somut şeyler önemlidir, bunu Destek Merkezi'nde ya da ilgili yöneticiye özel mesajla iletirseniz (şu şu mesajlar dururken, benim bu mesajım neden silindi şeklinde, somut örneklerle) çözüme ulaştırma adına bir şeyler yaparız.

Kimse hatasız değildir, hata yaptıysak eğer, çıkıp hatamızı kabul edip, özrümüzü de dileriz, yeter ki bize iyi niyetinizi ve samimi olduğunuzu gösterin.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Valla inanırmısın bir GS'li olarak ne Webaslan'a ne de GSCimbom'a girmiyorum.Çünkü elimden geldiğince tarafsız olmaya çalışıyorum kimilerine göre oluyorumdur kimilerine göre olmuyorumdur.Eğer taraftar sitelerine girersem ordan gördüğüm başlıklarla,konularla gaza gelip burda çok fazla şeyler yazabilirim.Hatta çoğu kişi sadece kendi taraftar forumlarında yazanlardan yola çıkarak burda ahkam kesiyor.Ama işte ozaman tarafsız olamıyoruz.Orda yazanı buraya taşıdığımız zaman forumun ordan farkı kalmıyor.Bunu sadece GS'li arkadaşlar yapmıyor.Aynısını yapan diğer takımdan arkadaşlarımızda var.

Lütfen biraz daha sakin olalım,esprilere karşı gaza gelip bağırıp çağırmayalım,yada kendi taraftar sitelerimizden okuduklarımızı zorla birilerine dikte etmeyelim.Hepimiz aynı fikirde olmak zorunda değiliz.Ama elimizden geldiğince birbirimiz kırmamalıyız.Eğer ben birilerini kırdıysam istemeden de olsa özür dilerim herkesten.Bundan sonra daha dikkat ederim yazdıklarıma.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Burası ne Webaslan ne de Antu ne de başka bir takımın taraftar sitesi.Sadece 3 Temmuz'dan beridim aşırı hassaslaştınız.Her mesajda bir bit yeniği arıyorsunuz.Konu dönüp dolaşıp yine şike davasına geliyor.Kolay bir süreç içinde değilsiniz biraz sakın olmalısınız.Biz hatasız mıyız ? Değiliz tabi ki haddimizi aştığımız bir çok mesaj olmuştur.Ama o mesajların silindiğine eminim ben.Aslında herkesin sakinleşmeye ihtiyacı var.Spor bölümü başlı başına 3.dünya savaşı gibi.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Mesajlari Di canio siliyor ; bknz fenerbahceli.

Nesil
    2006

Eğer adaletin olmadığını düşünüyorsanız o foruma uğramazsınız böylece mülkün temeli sizi teslim almamış olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ön gördüğüm şeyler üzerine yoğunlaşmış konu. Öncelikle adım Berkay evet. Dediğin şekilde ben de 2-3 defa bıraktım geldim. Sonuçta 6 senelik bir üyeliğim mevcut. Çok insanla tanıştım buradan ve yüz yüze görüştüklerim bile oldu.

Gelelim silenin Fenerbahçe'li olmasına. Mesajımı okuyup idrak edememiş olanlar ilk mesajın son cümlesine tekrar bakabilirler.

Ayrıca burası Öneri ve Eleştiriler bölümü. Ben bir eleştiri yaptım. Gelip bana kimsenin; "Adalet olmadığına inanıyorsan bir daha girmezsin olur biter" demeye hakkı yok. Hem de daha önceden yöneticilik yapmış birinin en azından burada işlerin bu tarz yürümediğini bilmesini beklerdim.

Nesil
    2006

Şahsen bende bundan şikayetciyim ve bu yüzden uğramıyorum, kısacası orada adaleti işemler yapıldığını düşünmüyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Haklısın kardeşim bundan dolayı baya ara vermiştim bu foruma girmedim,sonra bazı adminler ve yöneticiler görevlerini bıraktı forum daha rahat oldu yazar yazmaz mesajlarımız silinmez oldu,şu aralar pek sıkıntı yok gibi geliyor bana yada spor bölümüne uğramadığım için öyle geliyor

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

önceden ben pek adaletsizlik var diye bakmazdım ama bir ara herkesin yazarlığının alındığı dönemde benimkini alma sebeplerini görünce; apaçık böyle birşeyin olduğunu farkettim. hepsi için demiyorum; Allah var Murat abi msn den gelip bana sakin ol dediği oldu, iyiniyetli yaklaştı. ama ben ünal aysal her türlü şampiyonuz dedikten sonra o mesajı alıntılayıp '' koyup bekleyip göreceğiz dedikten sonra yazarlığım alındı. o yüzden adil davranıyoruz diyemezler bana kalırsa.
    Last edited by meddah : 06.Nisan.2012 at 15:46 Reason: Silinen mesaja gönderme
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Biraz güven iyidir. Benim mesajlarım da siliniyor bazen.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    önceden ben pek adaletsizlik var diye bakmazdım ama bir ara herkesin yazarlığının alındığı dönemde benimkini alma sebeplerini görünce; apaçık böyle birşeyin olduğunu farkettim. hepsi için demiyorum; Allah var Murat abi msn den gelip bana sakin ol dediği oldu, iyiniyetli yaklaştı. ama ben ünal aysal her türlü şampiyonuz dedikten sonra o mesajı alıntılayıp '' koyup bekleyip göreceğiz dedikten sonra yazarlığım alındı. o yüzden adil davranıyoruz diyemezler bana kalırsa.
    sırf bu yüzden yazarlığın alındıysa hakkaten komik olmuş.

bi zamanlar burası için antu forumu denirdi. şimdi webaslan forumuna dönmüş deniyor. bir iki kişi düşünse bunu fanatikliğine veririm ama demek ki bir sıkıntı var.

bunu dile getirdiğiniz için teşekkür ederiz arkadaşlar. ben ilgilenmiyorum forumla ama bu kadar kişi bunu belirttikten sonra modlar elbet bi ayar tutturur.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Araştırma forumu ile ilgili yaygın bir yanlış kanaat var: O forumun amacı, üyelerden gelecek tavsiyelere göre özellik belirlemek veya değiştirmek değil, geniş bir data içerisinde yapılmış olabilecek hataların, gözden kaçmış olabilecek ayrıntıların anımsatılmasını sağlamak. Dolayısıyla, ilgili araştırmacı hata yapmadığını düşünüyorsa, yapılabilecek çok da fazla bir şey yok. Bazen boşuna kızıyorsunuz adamlara.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bu forum ne laa anti-x , gecekondu gibi bi yer olmuş
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Burada tartışılan forum görevlisi arkadaş di canio olduğuna göre onun sildiği mesajlardan yola çıkarak değerlendirelim:

di canio'nun;

Galatasaray sohbet alanında 114.sayfadan 124.sayfaya kadar sildiği mesaj sayısı 25.

Fenerbahçe sohbet alanında 88.sayfadan 98.sayfaya kadar sildiği mesaj sayısı 3 (98.sayfada üyenin kendi talebiyle silinen mesajları eklemedim). Bu 3 mesajdan 2'si silinen mesajdan alıntı sebebiyle silinmiş. Aynı sayfalarda meddah'ın sildiği mesaj sayısı ise 15.

Beşiktaş sohbet alanında 42.sayfadan 52.sayfaya kadar sildiği mesaj sayısı 2, bunlardan 1'i konu mevcut diye silinmiş.

Trabzonspor sohbet alanında sildiği mesaj yok.

Fenerbahçe-Galatasaray maçı konusunda sildiği mesaj sayısı 17. Bunlardan 8'i GS taraftarı üyelerin, 7'si ise FB taraftarı üyelerin mesajları.

Galatasaray-Trabzonspor maçı konusunda sildiği mesaj sayısı 36. Bunlardan 22'si GS taraftarı üyelerin, 13'ü ise FB taraftarı üyelerin mesajları.

Soruşturma konusunda 252.sayfadan 267.sayfaya kadar sildiği mesaj sayısı 9 (+1 kendi mesajı). 6'sı GS taraftarı üyelerin, 3'ü FB taraftarı üyelerin mesajları.

Biraz daha abartıp sildiği bazı mesajlara eklediği yorumları da katalım:

GS taraftarı üyelerin mesajını silerken eklediği yorumlardan birkaçı:

- Fazla dalgınlık iyi değil
    - Ben de seni provakatör mü ilan etsem
    - Dakika 1, gol nannar
    - Sen de harcanma

FB taraftarı üyelerin mesajını silerken eklediği yorumlardan birkaçı:

- Lütfen kullandığımız üsluba dikkat edelim
    - Lütfen kullandığımız ifadelere dikkat edelim
    - Emre tartışması yapıldı yetişemedin
    - İlgili mesaj silindi

Demek ki burada iddia edildiği gibi bir durum söz konusu değil. Hatta en çok GS taraftarı üyelerin mesajlarını sildiğine ve en çok GS ile ilgili konularda işlem yaptığına göre -üstüne eklediği yorumları da katarsak- şu seçenekler akla gelebilir;

1- Forumda en agresif, en kural tanımaz üyeler Galatasaray taraftarları.

2- di canio yeterince objektif değil.

3- Fenerbahçeli üyeler sürekli Galatasaray ile ilgili konulara yazdığından dolayı iki kulüp taraftarı üyeler arasında sürekli tartışma çıkıyor ve mesajları silmek durumunda kalıyor.

4- Sadece tesadüf.

Olay tamamen hangi pencereden baktığımızla alakalı. Herkes kendince haklıdır. Bu yazdıklarım sonra Galatasaray taraftarı üyelerde "vay be, meğer amma taraflıymış" diye düşünebilir. Kişisel görüşüm evet yorumlarında taraflılık var (ki en doğal hakkıdır) ancak yaptığı silme, uyarma vs. gibi işlemlerde gayet objektif davrandığını düşünüyorum.

Şimdi herkes tekrar düşünsün bence. 1-2 gözünüze çarpanla değil biraz daha bu gibi somut şeylere göre yorumlarsanız daha sağlıklı sonuçlara ulaşacağınıza ve bence gayet objektif işlem yapan bir arkadaşımızı bu şekilde haksız yere suçlamayacağınıza eminim, ya da en azından umuyorum

Son bir not eklemek istiyorum; benim futbol alanına yazmama sebebim o alandaki "hoşgörüsüzlük " ortamı. Gerçek hayatta en yakın, kardeşimle bir olan arkadaşım koyu Fenerbahçe'li. Arkadaş çevremin çoğu da öyle. Birbirimize yaptığımız takılmalar, gıcık vermeler, yenildiğinde kaçacak yer aramalar bunlar o kadar güzel ki... keşke burada da aynı ortam olsa ama maalesef en ufak bir takılmaya kalksak ortalık karışıyor. Kelimeleri ayıklaya ayıklaya yazmaya çalışıyor çoğumuz. Şu şapkaları önümüze koysak diyorum artık?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

mesaj silme mevzusu her zaman dile getiriliyor ama daha standart tutturulmuş değil umarım bi standarda bağlarlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

bu forumda galatasaraylı'lara ayrı bir iltimas gösterildiğini zannetmiyorum.

ancak, galatasaraylı'ların bu forumda takındıkları ayrı bir üslup var. işlerine geldiğinde çok kolay unutabilip, çok kolay hatırlayabiliyor; işlerine geldiğinde de zeytinyağı gibi çok kolay su üstüne çıkabiliyorlar.

yönetici arkadaşların zaman zaman bunları gözden kaçırmasını normal buluyorum.

kimse kusura bakmasın ama, gözlemlediğim budur.
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Hazır muhabbeti açılmışken benim de bahsetmek istediğim bir konu var.Ben de spor alanında yazan genel üye profilinden memnun değilim.Ne 2 satır analiz yapılıyor,ne de adam akıllı futbol yorumu.Varsa yoksa laf dalaşı,laf salatası.Görevli olduğum dönemde zaman zaman bütün yorumları okumaktan çok sıkıldığım oluyordu.Şu an yetkim yok ve her yazılan mesajı okumuyorum mesela.Konulara giriyorum ve okunmaya değer birkaç satır var mı diye göz gezdiriyorum.Hadi yönetimde varsa bir sıkıntı halledilir.Peki bu sorun nasıl çözülecek? Herkes önce kendisine baksın bence.Şu dönem o alanda yalnız kalmasından dolayı istemeyerek de olsa önplana çıkmak durumunda kalan Osman abiyi bu tarz olaylarla hedef tahtasına oturtmanın da bir manası yok.Tsi'de zaman geçirmeye başladığımdan beri gördüğüm,görevini en iyi yapan yöneticilerden birisi olduğunu düşünüyorum kendisinin.Ve eğer Osman abi mesaj siliyorsa,o mesaj gerçekten silinmeye değerdir bana göre.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu forumun çivisi çıkalı yeni olmuyor. Kimine Antu gibi geliyor kimine GSCimbom gibi geliyor forum. Forumun çivisinin çıkmasının sebebi yöneticiler değil, üyeler. Ben zaten böyle seviyeli taraftarların saygı çerçevesinde devamlı paylaşım yaptıkları bir forum bilmiyorum. Ya tribündergi gibi herkes tarafını sert şekilde savunacak ya da taraftar forumu olacak. Kimse kusura bakmasın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yöneticilerin art niyetli olduğunu sanmıyorum ama kendi düşündüğünü gerçekle alakası olmadığı halde kesin bir şekilde yazan,rakiple dalga geçmeyi normal gören kişi sayısı da az değil.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Ben zamanında futbol forumuna birkaç katı kural getirmiştim. Anlamsız yorumları bile siliyorduk. İçi boş olanları. Hatta ilk başlarda birkaç kişi "ne gerek var bu kadar sıkmaya" demişti. Birşeylerin standartını yüksek tutmak gerektiğini düşünmüştüm ama sonradan da bu kadar sıkmaya gerek yok dedik.

Futbol bölümünün standartı düşük. Üyelere ceza veriyoruz, sonra da cezaları geri alıyoruz. Hoşgörülü olmaya çalışıyoruz çünkü bu forum herşey değil. Hayat değil. 1293691231 kere atılanların hâlâ bu forumda olduğunu biliyoruz. Sadece eğlenmek için girdiğimiz yer. Ve açıkçası şu an tartışılan konu bile boş geliyor bana ama olayına bile ceza veriliyorsa hakkaten sıkıntı var demektir.

Sıkıntı tek taraflı değil. Sıkıntı üyelerde diyip kurtulamayız. Yönetimde de sıkıntı var, üyelerde de sıkıntı var. Ama bu sıkıntıyı gidermek imkansız gibime geliyor. O yüzden ben hiç kasmayacam bile birşeyleri düzeltmek için.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Neden bu kadar takıyorsunuz ki. Zaten sitenin eski havası da kalmadı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Belli başlı isimler var ki onlar kendilerini zaten belli ediyor, bu rahatsızlığı yaratıyor forumda. geçmişte sitede mod görevi yapmış olmaları veya klup üyesi olmaları onları ayrıcalıklı kılmamalı, arkadağın dediğine imzamı atarım.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bu forumdaki üyelerde genel olarak bulunan bir özellik var. Kimse söylediği şeyin yanlış olabileceğini düşünmüyor. Bu konudaki mesajlarda bile görebiliriz bunu.( Ayrıca bu kişiler arasında benimde olduğumu düşünenler olabilir normaldir ) Bu mentalite değişmediği sürece bu konu 2 sene sonra bir Galatasaraylı tarafından açılır , 3 sene sonra bir Beşiktaşlı tarafından açılır uzar gider.
    Football is simple,but Football Manager is not

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri