1 ile 15 arası toplam 15 sonuç

Konu: Oyuncu Satma

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Default Oyuncu Satma

Fmde her konuda belli bisüre sonra başarı elde ediyorum ama şu oyuncuyu elden çıkarma olayını bi türlü beceremiyorum ister kaliteli olsun ister kalitesiz
    oyuncuyu satarken püf noktaları neler nasıl satıyorsunuz satılık listesine mi koyuyorsunuz öneriyor musunuz napıyorsunuz
    evet paylaşımları bekliyorum

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Oynatılmamış oyuncu çok zor satılır. Ben bunu bilir bunu söylerim.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Oyuncuyu satmak istiyorsan oynatacaksın abi. 2 sene hiç oynatmadığın oyuncuyu kim ne yapsın? Zaten oyuncu satmanın en önemli maddesi oyuncunun performansı. Sonrasında potansiyeli falan da önemli ama iyi fiyata oyuncu satmak istiyorsan oyuncuyu devamlı oynatman şart. Tabii oyuncunun da bu şansını iyi değerlendirmesi gerekiyor.

İyi fiyata sattığım oyuncuların her biri bir önceki sene takımın en iyileri oluyor. Adamı alıyorum. 1 sene şahane oynuyor. Sene sonu bir teklif geliyor ya dab en takımlara öneriyorum. Astronomik fiyatlara satıyorum. haa 1 sene daha oynatsam belki adam daha iyi performans gösterecek ama o riski almıyorum. nasıl olsa yenisini bulabiliyorsun ya da alt yapıdan çıkarıyorsun.

Velhasıl alıp 2 senede 2-3 maça sonradan dahil ettiğin bir adamı bedavaya versen kimse almaz. Hem reeled de öyle değil midir? Bir takım bir oyuncu getirir yapılan ilk tenkid geldiği takımda oynamıyormuş aldılar getirdiler olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben satılık listesine koymuyorum. Direk tüm takımlara öneriyorum. Oyuncunun fiyatının altında gidiyor önerince fakat en azından elden çıkarıyorsun. Satılık listesine koymak oyuncuyu mutsun eder ve teklif gelmezse sorun yaşarsın.

Emenike hiç oynamadı

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by berkay123456 View Post
    Emenike hiç oynamadı
    O satılmadı zaten bildiğin kaçtı.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Bekq View Post
    Ben satılık listesine koymuyorum. Direk tüm takımlara öneriyorum. Oyuncunun fiyatının altında gidiyor önerince fakat en azından elden çıkarıyorsun. Satılık listesine koymak oyuncuyu mutsun eder ve teklif gelmezse sorun yaşarsın.
    Öyle de morali bozulur ki.
    Yaptın da satmadın diyelim oynatırsan, hemen arıza çıkarmamışsa problem olmaz, zamanla düzelir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ben de bu oyunda şunu tespit ettim, atıyorum geçen sezon 30 maçta 7.00 ortalamayla oynamış bir oyuncum var ve bu oyuncunun değeri 7m$. Ben gider de bu oyuncuyu 10m$'den önerirsem teklif gelmiyor ve sonradan çok daha fazla düşürmek zorunda kalıyorum, yani oyuncuyu en fazla 3m$'ya falan satıyorum. Ama ilk baştan kendi değeri ile (7m$) önerirsem oyuncuyu aynı fiyata teklif geliyor ve daha karlı çıkmış gibi oluyorum. Ama dediğim gibi, oyuncunun ortalama bir performans sergilemesi lazım. Eleman gider de 8.00 rating'le oynarsa paraya para demem
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Valla sadece oynatmakta çözüm olmuyor bence Mehmet Topal ı West Ham a aldım 2 sene oynattım hersene 23 24 maç forma giydi çokta iyi oynadı ama yerine çok iyi regen ler bulunca satıyım dedim değeri 7 milyon ken 5 milyona kulüplere teklif ettim ama bırak teklifi ilgilenen bile çıkmadı

Nesil
    2006

Öncelikle TSL gibi bir ligde büyük takımda teknik adamlık yapıyorsan, oyuncularını satman çok zor . Çünkü satmak istediğin oyuncular, oynatmadığın oyuncular olur. Bu oyunculer özellikle yerli ise yüksek maaş aldıkları için düşük seviyede ki takımlar para karşılayamayız düşüncesinde teklif yapmıyor ve oyuncudan senden kopup gitmek istemiyor. İlk olarak çok yüksek fiyatta sözleşmeler imzalama. Son olarak; eğer oyuncunu oynatamıyorsan reserve takımlarla maça çıkartma seçeneğini aktif et hiç olmassa orada forma şansı bulsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

arkadaşlar anca yıldızları satabiliyoruz domingezim vardı 11e almıştım arsenala 25e sattım ama herifler taksitle ödeyecekler olsun hep bizmi taksitle alıcaz

Dereyi Geçene Kadar Oynat Sattıktan (Kakaladıktan Sonra ) Hemen Genç Takıma At Boşver Gidene Kadar Yatsın

Eğer Oyuncuya İyice Cinsliğin Oluştuysa ve Kimse Almıyorsa Artık Direk Ver Tazminatı Eline Şutla

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

yoo ben işi tüccarlığa vurmak istiyorum para kazanmak daha çok para daha çok daha çok

Nesil
    2006

Benim cimriliğimden sadece bedava oyuncu aldığım sezonlar oluyor.

ben genelde ilk sene kiraya veriyorum sonra alıcısı oluyor.

Mesaj Yetkileri