Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 97 sonuç

Konu: Ben FM13'te Bunu Geliştirmek İstiyorum!

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Yanlış biliyorsunuz. Örneğin -8 demek 130-160 arası PA almak demek. Bu her oyun açtığınızda -8 alan oyunculara o aralıkta rastgele seçili bir set PA tanımlamasını sağlar. 130 da alabilir, 160 da ya da o aralık içinde herhangi bir sayı. Mesela 130 alırsa 130'u geçemezsiniz.
    Ben diyorum ki oyun rastgele seçmesin bu aralıklar kalsın ama oyun net bir sayı vermesin. -8'se oyuncu , oyunu açtığımızda o oyuncuyu 130 ila 160 arası bir sayıda geliştirme fırsatı versin oynatma ve antreman şeklimize göre. Mesela Semih Kaya diyelim az oynatırsak 140'a kadar falan gelişsin iyi antreman yaptırırsak 160'a kadar gelişsin.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

özellikle maç motorlarının geliştirlmesi lazım. 2D Classic ve 2 D dahil buna. Bir de sözleşmesi biten oyuncuların kimisi görüşmek istemiyor bunun düzenlemeleri lazım, taktiklerin gerçeğe daha uygun hale getrimeleri, özellikle genç antremnlarını bizim de yapabileceğimiz şekilde düzenleme yapmaları, özellikle küçük liglerdeki database'nin gerçekçi ve doğru olmasının sağlanması.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Ben paket transfer ve Ligin zorluk derecesinin arttırılmasından yanayım.

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Ben diyorum ki oyun rastgele seçmesin bu aralıklar kalsın ama oyun net bir sayı vermesin. -8'se oyuncu , oyunu açtığımızda o oyuncuyu 130 ila 160 arası bir sayıda geliştirme fırsatı versin oynatma ve antreman şeklimize göre. Mesela Semih Kaya diyelim az oynatırsak 140'a kadar falan gelişsin iyi antreman yaptırırsak 160'a kadar gelişsin.
    Kardeş zaten demek istediğin oyunda var Sen PAsı 190 olan bi adam buldun bu demek değil ki o adam messi olacak Olabilir de olmayabilir de her şey antrenman kalitesi, temposu, maç tecrübeleri, sakatlık vs ye bağlı adamın maximumu 190 hiç gelişmeyip olduğu yerde de kalabilir yani

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Yanlış biliyorsunuz. Örneğin -8 demek 130-160 arası PA almak demek. Bu her oyun açtığınızda -8 alan oyunculara o aralıkta rastgele seçili bir set PA tanımlamasını sağlar. 130 da alabilir, 160 da ya da o aralık içinde herhangi bir sayı. Mesela 130 alırsa 130'u geçemezsiniz.
    Evet arkadaş PA olayını yanlış anlamış ama oyuncumuz mükemmel bir sezon geçirdiğinde PA sı da artmalı bence. Yada dünya kupası, U21 dünya kupası gibi turnuvalarda parlarsa PA artmalı.

CA değil de (kalkması pek mümkün değil zaten) PA kalkmalı kesinlikle. Anlamıyorum mantığı nedir bunun? PA kalktı diye Selçuk Şahin Messi'yle eşit CA ya sahip olabilecekse oyunun antrenman sisteminin saçmalığıdır bu, PA kalkmalı ve bunun yerine oyuncuları sınırısız gelişimini engelleyebilecek (önüne set koyarak değil, gelişme işini zorlaştırarak) başka bir sistem getirilmelidir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bencede adam süper bir sezon geçiriyorsa pa sı artış göstermeli biraz üstüne çıkmalı yada düşmeli vb
    birde ne bileyim composure yeni takıma gelince yada ne bilim forvet gol atamayınca biraz düşmeli yada formunaa göre artmalı birde antremanda ball kontrolde heading artmasın abi kanat oyuncusuna ball kontrol çalıştırıorum headingi artıyor neye yaradıkı ca boşuna gitti şimdi

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

bi de şu penaltı atışı için atmadan önce sor seçeneği olsa ne kadar güzel olur.

Nesil
    2006
    Yer
    London

ilk oynadığım zamanlarda çapraz koşular yaptırabiliyorduk bir oyuncuyu şimdi yapamıyoruz ayrıca eskiden kaleciler son dakikada yeniliyorsak kaleden çıkıp kornerlerde ileri gidiyordu o özelliğide göremedim son 1-2 senedir.

Ayrıca oyuncularla tam istediğin konuşmayı yapamıyorsun mesela 3-0 önde oynuyorsun elin 3. lig takımına ama oyuncuların 5.0 oynuyor ben mesela oyuncuyu cesaretlendirmek için sen iyisini yapabilirim diyecem ama yok sadece performansınızı yüksek tutun seçeneği var bir tek agresifte performansını beğenmedim diye biliyorsun o zamanda oyuncunun morali bozuluyor normal olarak. Yani konuşmaların geliştirilmesi lazım.

Ayrıca türkiye liginden bir takım ile avrupa şampiyonu oluyorsun ama gel gör ki elin 3 yıldızlı beşiktaşından bir oyuncu alamıyorsun.

Türk oyuncular çok pahalıya gidiyor, bu sezon sadece türk oyunculara 61 milyon bütce harcadım aldığım verim %50 yabancı oyunculara 15 milyon harcıyorum %100 verim alıyorum. Türk oyuncuları bu konuda çok berbat yapmışlar.

Ayrıca hata olarak bir oyuncu türkiyede 10 sezon oynyor sonra 1 sezon kiralık başka bir ilkeye gidiyor geri geliyor tam türkiye vatandaşı olacak hop türkiye kaydı silinmiş ordan.

Dünyanın en gelişmiş alt yapısına sahip bir takımım ama çıkarttığım oyuncular asistan raporuna göre 1 yıldız. Barcelona ile aynı seviyede alt yapım olmasına rağmen barcelonada oynayan bir oyuncuyu gözlemlediğimde 2,5 3,5 yıldız arasnda oyuncular görüyorum fakat bizim alt yapımızda 100 defada 1 öyle oyuncu çıkıyor. Bence popülerliği alt yapıdan çekmeliler çünkü çok saçma oluyor. (Ki ben son avrupa şampiyonlar ligi şampiyonu olarak yaklaşık olarak sıralamada ilk 20 içersindeyim) Buda sanırım konya spor gibi her gün 3,5 4 yıldızlı oyuncu çıkaran bir alt yapıya sahip ekipten daha iyi popülerite ve alt yapıya sahip bir takımım demek oluyor.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    ilk oynadığım zamanlarda çapraz koşular yaptırabiliyorduk bir oyuncuyu şimdi yapamıyoruz ayrıca eskiden kaleciler son dakikada yeniliyorsak kaleden çıkıp kornerlerde ileri gidiyordu o özelliğide göremedim son 1-2 senedir.

Ayrıca oyuncularla tam istediğin konuşmayı yapamıyorsun mesela 3-0 önde oynuyorsun elin 3. lig takımına ama oyuncuların 5.0 oynuyor ben mesela oyuncuyu cesaretlendirmek için sen iyisini yapabilirim diyecem ama yok sadece performansınızı yüksek tutun seçeneği var bir tek agresifte performansını beğenmedim diye biliyorsun o zamanda oyuncunun morali bozuluyor normal olarak. Yani konuşmaların geliştirilmesi lazım.

Ayrıca türkiye liginden bir takım ile avrupa şampiyonu oluyorsun ama gel gör ki elin 3 yıldızlı beşiktaşından bir oyuncu alamıyorsun.

Türk oyuncular çok pahalıya gidiyor, bu sezon sadece türk oyunculara 61 milyon bütce harcadım aldığım verim %50 yabancı oyunculara 15 milyon harcıyorum %100 verim alıyorum. Türk oyuncuları bu konuda çok berbat yapmışlar.

Ayrıca hata olarak bir oyuncu türkiyede 10 sezon oynyor sonra 1 sezon kiralık başka bir ilkeye gidiyor geri geliyor tam türkiye vatandaşı olacak hop türkiye kaydı silinmiş ordan.

Dünyanın en gelişmiş alt yapısına sahip bir takımım ama çıkarttığım oyuncular asistan raporuna göre 1 yıldız. Barcelona ile aynı seviyede alt yapım olmasına rağmen barcelonada oynayan bir oyuncuyu gözlemlediğimde 2,5 3,5 yıldız arasnda oyuncular görüyorum fakat bizim alt yapımızda 100 defada 1 öyle oyuncu çıkıyor. Bence popülerliği alt yapıdan çekmeliler çünkü çok saçma oluyor. (Ki ben son avrupa şampiyonlar ligi şampiyonu olarak yaklaşık olarak sıralamada ilk 20 içersindeyim) Buda sanırım konya spor gibi her gün 3,5 4 yıldızlı oyuncu çıkaran bir alt yapıya sahip ekipten daha iyi popülerite ve alt yapıya sahip bir takımım demek oluyor.
    O kaleci işinden FM12 de çok çektim Çeyrek Fİnal maçındayız.Skor tam uzatmalara gitme skoru 2.maçtayız yenik durumdayız.Cenk Gönen Fırladı ileri sonra Lennon du sanırım Totteham'da aldı orta sahadan vurdu gol ondan sonra Cenk' i direk sattım

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    O kaleci işinden FM12 de çok çektim Çeyrek Fİnal maçındayız.Skor tam uzatmalara gitme skoru 2.maçtayız yenik durumdayız.Cenk Gönen Fırladı ileri sonra Lennon du sanırım Totteham'da aldı orta sahadan vurdu gol ondan sonra Cenk' i direk sattım
    HAhahaha şu cümleyi okudum onbeş dakikadır nedendir bilinmez gülüyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

istifa olayına da bi el atmaları lazım, 10 sene kulübün başında kalıyosun kulübün efsanesi oluyosun. Birden kafan esiyo istifa ediyosun, ardandan ne bi güle güle diyen var ne vazgeç geri dön diyen var. Alt yapıdan çıkardığın dünya yıldızı yaptığın adamlar bile en ufak bir tepki vermiyor. Maç motoru falan hikaye bu salak şeyleri geliştirsinler çok daha başka olur oyun.

Nerden başlayayım bilemedim ki... Aslına bakarsanız FM çok saçma ve gerçek dışı bir oyun. İsminde 2012 geçiyor ama CM zamanından bu yana oyunun zekası açısından pek bir şey değişmedi. Ama piyasada daha iyisi olmadığı için mecbur bunu oynuyoruz. Benim en büyük derdim sözleşme ve sakatlıklar. Örnek olarak H.Balta haftalık 20.000 pound alıyor ama sözleşmesi yenileneceği zaman 60.000 pound istiyor. Pardon? Sakatlık sorununa gelince her maç bir adam sakatlanmaz arkadaş. Her maçta 1 adam sakatlanıyor ve 2 aydan aşağı olmuyor bu sakatlıklar. Maçta olmazsa antremanda sakatlanıyor. Sezon sonunda herhangi bir final maçına yedeklerle çıkıyorum genelde. Bunların dışında transfer olayını biraz gerçekçi yapsalar iyi olacak. Benim 20 milyon pounda alabildiğim adamı başka takım 5 milyon pounda alabiliyor. Eski nesil menajerlik oyunu hastalarından olduğum için maç motoru çok önemli değil benim için. Önce mantık hataları giderilsin, oyun gerçekçi olsun sonra görselliğe ağırlık verilir. Oyun zor olsun diye saçmalamanın alemi yok.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

3D yi kapatsınlar , 2D yi güzelleştirsinler allayıp pullasınlar , arkadaşlarında dediği gibi bizim milyon dolarlar vererek aldığımız oyuncuları atarinin 3 , 5 milyona alma gibi saçmalığı bitsin. Kimse bana sözleşmesinin son senesinde alıyorlardır gibi şeylerle gelmesin size bunun aksini gösteren bir dünya kanıt koyarım ayrıca macth preparation olayı kapansın oyuna hiç bir etkisi olmadığını birçoğunuz biliyorsunuz. Birkaç şey daha var ama aklıma gelmiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Hahahahhaa kaş yaralım derken göz çıkarmak bu cümle için kurulmuş bir deyim bence

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by Stormlord View Post
    Nerden başlayayım bilemedim ki... Aslına bakarsanız FM çok saçma ve gerçek dışı bir oyun. İsminde 2012 geçiyor ama CM zamanından bu yana oyunun zekası açısından pek bir şey değişmedi. Ama piyasada daha iyisi olmadığı için mecbur bunu oynuyoruz. Benim en büyük derdim sözleşme ve sakatlıklar. Örnek olarak H.Balta haftalık 20.000 pound alıyor ama sözleşmesi yenileneceği zaman 60.000 pound istiyor. Pardon? Sakatlık sorununa gelince her maç bir adam sakatlanmaz arkadaş. Her maçta 1 adam sakatlanıyor ve 2 aydan aşağı olmuyor bu sakatlıklar. Maçta olmazsa antremanda sakatlanıyor. Sezon sonunda herhangi bir final maçına yedeklerle çıkıyorum genelde. Bunların dışında transfer olayını biraz gerçekçi yapsalar iyi olacak. Benim 20 milyon pounda alabildiğim adamı başka takım 5 milyon pounda alabiliyor. Eski nesil menajerlik oyunu hastalarından olduğum için maç motoru çok önemli değil benim için. Önce mantık hataları giderilsin, oyun gerçekçi olsun sonra görselliğe ağırlık verilir. Oyun zor olsun diye saçmalamanın alemi yok.
    Quote Originally Posted by kasım akdemir View Post
    3D yi kapatsınlar , 2D yi güzelleştirsinler allayıp pullasınlar , arkadaşlarında dediği gibi bizim milyon dolarlar vererek aldığımız oyuncuları atarinin 3 , 5 milyona alma gibi saçmalığı bitsin. Kimse bana sözleşmesinin son senesinde alıyorlardır gibi şeylerle gelmesin size bunun aksini gösteren bir dünya kanıt koyarım ayrıca macth preparation olayı kapansın oyuna hiç bir etkisi olmadığını birçoğunuz biliyorsunuz. Birkaç şey daha var ama aklıma gelmiyor.
    Evet mesela Fenerbahçe bir oyuncuya 500k veriyor ben 5m veriyorum transfer etmek için çok sinir bozucu birşey, üzerine birde başka takımlar ile görüşmesini aksatmamak için 10 katı teklifim reddediliyor, bazen ben 1m teklif ediyorum reddediliyor adamlar 300k ya alıyor oda çok sıkıcı...

Quote Originally Posted by GeanyGS View Post
    istifa olayına da bi el atmaları lazım, 10 sene kulübün başında kalıyosun kulübün efsanesi oluyosun. Birden kafan esiyo istifa ediyosun, ardandan ne bi güle güle diyen var ne vazgeç geri dön diyen var. Alt yapıdan çıkardığın dünya yıldızı yaptığın adamlar bile en ufak bir tepki vermiyor. Maç motoru falan hikaye bu salak şeyleri geliştirsinler çok daha başka olur oyun.
    Bu konu ilk benide rahatsız etmişti ama sonra takıma baktığımda menejerleri ayrıldığı için tepkililer gibi oluyor o yüzden sonradan anladım olayı.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Dooki View Post
    HAhahaha şu cümleyi okudum onbeş dakikadır nedendir bilinmez gülüyorum
    Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Hahahahhaa kaş yaralım derken göz çıkarmak bu cümle için kurulmuş bir deyim bence
    2 sezon sonra yedek kalecim yok diye geri getirmiştim

Şu kupa kutlamalarıda arttırılmalı 2ligten başlanan bir takımla Barcelona Şampiyonlar Ligini alsa aynı mesajlar aynı kutlamalar.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Emektar futbolcularına jubile teklif etme, jubile maçı ayarlama gibi şeyler eklensin.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Artık bir futbolcuyu transfer ederken kontrat önerme işini biz yapmayalım.Biz liste verelim uygun olanı başkan bulup getirsin.Hangi menajer in kontrat işlerine karıştığı görülmüş.

20. Default

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Artık bir futbolcuyu transfer ederken kontrat önerme işini biz yapmayalım.Biz liste verelim uygun olanı başkan bulup getirsin.Hangi menajer in kontrat işlerine karıştığı görülmüş.
    Güzel hatta çok güzel futboldan sorumlu adam olcak o gitcek oturcak alcak adamı gelcek

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by zalim0773 View Post
    Güzel hatta çok güzel futboldan sorumlu adam olcak o gitcek oturcak alcak adamı gelcek
    Oyun içinde yapılması mümkün olabilecek şeyler bunlar. Tabi o zaman gene menajer ne kadar karışacak bu işe onun da ayarlanması lazım.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Belki imkansiz bisey istiyorum ama, mesela ozelikle kontra ataklarda oyuncularin pas tercihleri yanlis oluyor, kanattan bi adam gidiyorken onu gormeyip baska yere pas veriyorlar.

Yandan teknik direktor komutlar yagdirirya gercek hayatta bizde bunu mikrofon ile Fm'de yapabilsek. Tabi oyle herseyi degil, sadece pas atacagi adamin ismini soylesek ona verse.

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Quote Originally Posted by Bordo61Mavi View Post
    Belki imkansiz bisey istiyorum ama, mesela ozelikle kontra ataklarda oyuncularin pas tercihleri yanlis oluyor, kanattan bi adam gidiyorken onu gormeyip baska yere pas veriyorlar.

Yandan teknik direktor komutlar yagdirirya gercek hayatta bizde bunu mikrofon ile Fm'de yapabilsek. Tabi oyle herseyi degil, sadece pas atacagi adamin ismini soylesek ona verse.
    Ya heyecandan futbolcunun adını unutursak

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Quote Originally Posted by bySperman View Post
    Ya heyecandan futbolcunun adını unutursak
    Valla o durumda unutmuyorum hic, mac sonrasi pasi dogru vermiyen futbolcuyu dovesim geliyor

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Quote Originally Posted by Bordo61Mavi View Post
    Valla o durumda unutmuyorum hic, mac sonrasi pasi dogru vermiyen futbolcuyu dovesim geliyor
    Düşünsene kontra atak yapıyorsunuz,top Gomez'de Robben sağdan çılgınlar gibi koşu yapıyor,Ribery ise defansta kalmış.Sen Robben yerine yanlışlıkla Ribery'e at diyorsun Ben yaparım şahsen

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

O mikrofonla algılama işi biraz ütopik ya, sonuç olarak bir çok uyruktan bir çok oyuncu var, her bir ismin okunuşunu ezberleteceksiniz bilgisayara, sonra onu algılaması var, sonra onu doğru okuyabilecekmisiniz, mesela Norveç'te garip garip harfler var, neye benzetirsem onu söylüyorum kafamda

Jübile işi kesinlikle olmalı bence, o çok iyi olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Menejerlerin kendi teknik ekibi olsun. Eğer takım değiştireceksem personelimi de yanımda götürme imkanım olsun. Uzun süredir beraber oldukların zaten peşinden istifa ediyor ama böyle bi düzenleme daha güzel olur. Ayrıca başka kulüplere başkanlığa adaylığını koyanlar başarılı bir menejersen senle bağlantı kurup elini güçlendirmeye çalışsa falan. Oyunda o kadar çok eksik şey var ki.. MMO oyunları alıp başını giderken sürekli tekrar halinde giden FM umarım oyunun sosyal yönünü geliştirmeye başlar bir an önce.

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Menejerlerin kendi teknik ekibi olsun. Eğer takım değiştireceksem personelimi de yanımda götürme imkanım olsun. Uzun süredir beraber oldukların zaten peşinden istifa ediyor ama böyle bi düzenleme daha güzel olur. Ayrıca başka kulüplere başkanlığa adaylığını koyanlar başarılı bir menejersen senle bağlantı kurup elini güçlendirmeye çalışsa falan. Oyunda o kadar çok eksik şey var ki.. MMO oyunları alıp başını giderken sürekli tekrar halinde giden FM umarım oyunun sosyal yönünü geliştirmeye başlar bir an önce.
    Ben gerçek hayatta da pek yanında teknik ekibi olan menajerler görmedim.En fazla yanlarında bir asistanları olur.

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Fm 11'de ajax'ı yönetirken 3. sezonumda ayılma kararı alıp galatasaraya gitmiştim.yanımda frank de boeri görünce cidden çok şaşırmıştım onun favori personeli içinde olmayı başarırsanız geliyorlar sanırım.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Zamnında Zico, Daum, Rijkaard örneklerinde olduğu gibi dediğin gibi genelde yardımcıları oluyor ama saydığım isimler konsiyonerlerini de getirmişlerdir. Genelde kullanılmıyor diye böyle bir seçeneğin olmadığı anlamına gelmiyor. Oyunda takım değişitirince fubolcudan çok antrenör sıkıntısı yaşıyorum.

@carlito94

son seride gelmiyor, peşinden istifa ediyor sadece.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri