1 ile 19 arası toplam 19 sonuç

Konu: "Atatürk ölmedi, öldürüldü!"

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Default "Atatürk ölmedi, öldürüldü!"

Ankaralı işadamı ve koleksiyoncu Muhammet Yüksel, otopsi yapılmadığı açıklanan Atatürk'ün naaşına, gizli otopsi yapıldığına dair elinde operasyona katılan bir doktor tarafından çekilmiş fotoğraflar bulunduğunu, büyük önderin saligran isimli civa içeren bir ilaçla yavaş yavaş zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti.

Habertürk'e konuşan Yüksel, otopsinin detaylı fotoğraflarını hiç kimseye vermeyeceğini, Atatürk'ün bu fotoğraflarla hatırlanmasını istemediğini ifade etti. Yüksel, otopsiyi doktorlar Akil Muhtar, Mehmet Kamil, Süreyya Hidayet, Nuri Ulusu ve Abravaya Marmaralı'dan oluşan heyetin yaptığını ileri sürerken şu iddialarda bulundu:

OTOPSİ 12 KASIM'DA YAPILDI

Otopsi ve tahnit işlemi 12 Kasım'da yapılmış. Ancak ortada açıklanan bir rapor yok. Otopsi raporunun da devletin arşivinde olabileceğini düşünüyorum ve açıklanmasını istiyorum. Neden halka aydınlatıcı bir bilgi verilmediğini soruyorum. Bu ülkenin kurucusu ölüyor ve 'nasılsa karaciğer sirozu' diye sorgulanmıyor. Atatürkle ilgili gerçekleri bütün Türk vatandaşlarının bilmesini istiyorum.

Otopsi Dolmabahçe'deki yatağında folyo üstünde yapılmış. Çok net değil ama karın bölümünün açıldığı görülüyor. Fotoğrafları otopsiyi yapan doktorlardan birisi çekmiş. Orjinal Atatürk fotoğrafları koleksiyoncusuyum. Elime açıklayamayacağım bir yerden geldi. 1938'de bütün dünyada otopsi yapılıyor ve ölüm nedeni açıklanıyordu. 'Kan almaya cesaret bile edemedik' diyor doktorlar. Fakat fotoğrafları çeken doktorun yazısında bir otopsi olduğu ve bu otopsinin gizli olarak yapıldığı da yazıyor. Çok küçük bir örnek alınarak ölüm nedeni belli olabilir.

ZEHİR GİBİ İLAÇLA ÖLDÜRDÜLER

Atatürk'ün tedavisinde kullanılan ve zehirli civa içeren Saligran isimli idrar söktürücü ilaçla yavaş yavaş bilinçli bir şekilde öldürüldüğünü iddia ediyorum. Elimdeki fotoğraflardan bu iddiamın doğru olabileceği sonucuna varıyorum.

DEVLET ORTAYA ÇIKARMALI

Bir dönem Fransız doktor geliyor ve Atatürk iyileşme sürecine giriyor. Ancak tedavi eski ekibe tekrar devredilince hastalığı artıyor. İnternette de Atatürk'ün öldürüldüğü yönünde iddialar var. Doğrudur veya yanlıştır bunu devletin ortaya çıkarması lazım.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Rezalet , büyük bir rezalet.Ki bu civa olayı ile öldürülmese bile , bilinçsizce öldürülmüştür bence Atam.Doktorlarının hatası , karınca palavrası gibi.

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale-17

Bu haber tipik gündem değiştirme olaylara.Temiz toplum ayağıyla. Zaten haberin çıktığı TV kanalı ve program her şeyii anlatıyor.
    Bir Dost

Hellbells

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Katılıyorum, kanal Melih Gökçek'e ait.

Sabah bende okudum bu haberi, hiç okumasaydım böyle bir şey hiç gündeme gelmeseydi bile benim oldum olası böyle olduğunu düşündüğüm bir olaydı.

Bakalım bu konuyu ortaya çıkarmakla neleri gölgeleyecekler.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Böylesi önemli bir liderin ölümünden bende hep şüphelenmişimdir.Ama umarım eceliyle ölmüştür.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Yıllardır söylenen birşey şu civa ile öldürülme olayı. Ne kadar gerçektir bilinmez ama elimizden Ata'mızın alındığı bir gerçek. Böylesi gelmez. Biz de bu günlerdeki gibi liderlere kalır batar gideriz...
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Burada ana hikaye Habertürk'ün kime yakın olduğu değildir. Mevzu olaya betimsel yaklaşabilmektir.

Atatürk'ün olmaması neler kaybettirdi, şayet İsmet İnönü gibi Süleyman Demirel gibi uzun yaşaydı neler kazandırırdı. Şu şunun adamı öteki bunun yanlısı diye diye varsayımsal düşünme yetimizi kaybediyoruz. Çünkü hangi konu açılsa olaydan ziyade "ha şunlar mı zaten onların ne mal olduğu belli" durumundayız. Belki de bilmem kimin yanlılarının istediği budur. Düşünemeyen toplum...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Evet ölümü ekren olmasaydı ülke olarak çok daha iyi bir durumda olabilirdik.İlk sanayi planından sonra dünyada en çok gelişen 3. ülke konumundaydık. 2. sanayi planıylada daha da büyümeyi amaçlıyorduk ama ömrü yetmedi Ata'nın.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Elime açıklayamayacağım bir yerden gelen fotoğraflar var benim de otopsi ile ilgili. Ama Atatürk'ün bu fotoğraflarla hatırlanmasını istemediğimden bunları kimseye göstermeyeceğim. Kayıtları mutlaka vardır bunları devlet açıklasın.

Yani ağzı olanın uydurabileceği şeyler bunlar. Bu gibi işlere kanmamak gerekir. Ya da gerçekten var ise böyle fotoğraflar elinde git paylaş paylaşman gereken yerlerle demeçler vermeye ne hacet?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bence paylaşmaması daha hayırlı. Devlet ile paylaşsın veya daha yetkili güvenilir birileri böyle resimlerin olduğunu onaylasın yeterli. Bende atamı o halde hatırlamak istemiyorum. Nasıl bir yakınınızı kaybettiğinizde en güzel haliyle hatırlamak istiyorsanız işte benimki de o hesap.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Doğruluk payı var diye düsünüyorum ben.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Atatürk ne normal sebeplerle ölmüştür ne de sirozdan. Ölümü de basit doktor hataları değildir. Bambaşka işler var arka planda. Zamanım olsa tek tek bazı yazıları, bilgileri bulup paylaşabilirim sınavlardan sonra inşallah. Ama herkesin araştırması lazım.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Bu Konuda video ve 2-3 resim eklemisler tabi gerçek ne bilmiyorum cogumuz sirozdan oldu diye biliyoruz

http://gundem.milliyet.com.tr/turkiy...17/default.htm

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

http://gundem.milliyet.com.tr/atatur...06/default.htm

tahnit Ar. ta§n³µ
    a. (tahni:ti) esk. Bozulmaması için ölüyü ilaçlama.
    Güncel Türkçe Sözlük

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Gündemi değiştirmeye yönelik hareket diye düşünüyorum.

"Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." sözünün bir anlamı, bir sebebi olmalı.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

"Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." sözünün sebebi bildiğim kadarıyla ; Atatürk siroz olduğunda bazı yakınları ( kurmayları ) yurtdışından doktor getirmeyi istiyorlardı.Fakat Atatürk , bunu geri çevirip "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." demiştir.Nitekim , 1 ay sonra durumu çok daha kötüye gitmiştir ve yurtdışından doktor getirilmiştir.

Bu doğru ölümünü hızlandırdılar.Özal gibi onun da ölümünü sağladılar. Ne vahşet düşmanlarımız var ya

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

ata'nın ölmeden önce ismet inönü'yü ölü bildiğini de söylemek lazım. daha sonra ismet inönü geçiyor celal bayar'ın yerine. bu ülkede olan biteni kontrol edenler var. "bağımsızlık benim karakterimdir." diyen bir adamı yaşatmak istememeleri normal.

Mesaj Yetkileri