Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 68 sonuç

Konu: Avrupa Yetmedi, Yelkenlerimizi Amerika'ya Açıyoruz: Toronto Maceram #1

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Arrow Avrupa Yetmedi, Yelkenlerimizi Amerika'ya Açıyoruz: Toronto Maceram #1

Oyundan en iyi şekilde zevk almak istiyordum ve bunun için değişik bir deneyim yaşamaya karar verdim. Bu zevki Amerika'da alabileceğimi düşündüm. Takımımı seçerken çok zorlanmadım, çünkü buradaki takımların neredeyse hepsi aynı kalitede, tabi NY Red Bulls ve LA Galaxy dışında. Biraz düşündüm ve Toronto'yu seçtim. Takımımızın bütçesi fena değil ve stadyumu ileride geliştirilmek için müsait durumda. Öncelikle lig hakkında bilgi vermek istiyorum çünkü burada apayrı bir sistem işliyor. Ben de buna alışmakta zorlanabilirim.

Major League Soccer'ın normal sezonu Mart ayında başlarken Ekim ayında sona erer. Ligde yer alan 18 takım'ın 16'sı Amerika'dan, 2'si Kanada'dan katılır ve kulüplerin ABD'deki konumlarına göre doğu ve batı olmak üzere iki gruba ayrılır. Gruplardaki her takım, diğeriyle ikişer maç yapar. Sezonun ortalarında ise ligin en iyi oyuncularından oluşan karma takımla, dünyanın diğer liglerinden bir takımın karşılaştığı All-Star Maçı yapılır. Normal sezonun bitimiyle birlikte, en çok puan toplayan takım MLS Supporters' Shield adlı kupanın sahibi olur. Yani bu kupa 34 hafta sonucunda konferans ayırt etmeksizin 18 takım arasında en yüksek puanı toplayan takıma verilir.

Ayrıca bu ligde küme düşme olayı yok. Normal sezon içinde 34 maç sonunda Konferanslarını ilk 3 sırada tamamlayan takımlar play off'lara doğrudan katılıyor. Yani ilk etapta 6 takım play off'lara katılıyor. Ardından Wild Card adı altında 4 takımın katıldığı bir yarı final turnuvası düzenleniyor 4 takımdan rakiplerini eleyen 2 takımda play off'lara katılıyor ve böylece toplam takım sayısı 8e çıkıyor. Burada final maçına kadar ayrı konferansların takımları bir birleriyle eşleşmiyor 4 doğu ve 4 batı takımı konferans finalleri oynuyor. konferans finallerinde yarı final maçları 2 ayak üzerinden final maçı tek ayak üzerinden oynanıyor. kendi konferans finallerini şampiyon olarak tamamlayan iki takım büyük finalde MLS kupasında karşılaşıyor ve kazanan şampiyon oluyor.

Ligimizde Beckham Kuralı olarak da bilinen Bütçe Dışı Yıldız Oyuncu Kuralı bulunuyor. Bu kurala göre kadromuzdaki 30 futbolcunun 2'sine kulübümüzün izin verdiği ölçüde istediğimiz kadar maaş verebiliyoruz. Yani bu kontrata sahip futbolcuların maaşları limitimize etki etmiyor.

MLS'da ki transfer mantığı NBA'da ki transfer mantığı ile aynıdır. Transfer bütçemizi federasyon belirler ve 100 bin Euro civarlarındadır. Dolayısıyla iç transferde ağırlık takasa dayalıdır. Dış transferde uluslararası yıldız bir futbolcu almak ise çok zor bir olay. Bu yüzden ancak futbolu bırakmak üzere olan yaşlı kurtları veya potansiyeli yüksek genç oyuncuları kolaylıkla transfer edebiliyoruz. Ayrıca NBA'den de bilineceği üzere her yıl 150 futbolcunun katıldığı Draftlar oluyor ve her takım oyuncu seçme sırasına göre genç oyuncuları kadrolarına katabiliyor.

Biraz uzun bir açıklama oldu fakat kariyerimi takip edenler için bu bilgiler gerekli olacaktır. Şimdi ise takımımı tanıtayım.

Yıldız Oyuncularımız

- Danny Koevermans

- Julian De Guzman

- Torsten Frings

Kariyer kurallarını okudum, kabul ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Başarılar dilerim.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Kullanmayı Düşündüğümüz Diziliş:

f

Federasyon tarafından verilen transfer bütçemiz:
    € 36.000
    Kaliteli bir oyuncu transferine yetmeyecek paramız, dolayısıyla transferlerde en yaygın yöntem olan takas yolunu seçeceğiz.

Transferde öncelikli hedefimiz sol beke lig için yeterli bir oyuncu almak olacak. Ardından kanatlara takviye yapabiliriz.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Başarılar Ze Roberto'ya bak istersen serbest.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Başarılar Ze Roberto'ya bak istersen serbest.
    Teşekkürler ama oyuncu istemiyor.

---

Bu arada transfer dönemlerini de belirteyim.
    Şu anki tarih: 20 Ocak 2011

Yurtiçi Transferler: 22 Kasım 2010 - 15 Eylül 2011
    Yabancı Transferler (1): 21 Ocak 2011 - 15 Nisan 2011
    Yabancı Transferler (2): 15 Temmuz 2011 - 14 Ağustos 2011

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Chris Wingert Toronto FC'de!
    Sol bek oyuncusunu Real Salt Lake takımından transfer ettik. Transfer bedeli olarak, 2013 yılındaki iki draft seçim sırası hakkımızı verdik. (Çoğu transfer ya takas, ya da bu yoldan yapılıyor.)

Başarılar.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Takımın takma ismi biraz zorlama olmuş heralde, resmen kısaltmasını kullanmışlar :-D Başarılar dilerim, değişik bir kariyer olacak.
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Leon Kantelberg Toronto FC'de!
    Serbest durumda bulunan sol kanat oyuncusunu takımımıza kattık.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by lofthei View Post
    Takımın takma ismi biraz zorlama olmuş heralde, resmen kısaltmasını kullanmışlar :-D Başarılar dilerim, değişik bir kariyer olacak.
    Evet, kardeşim. Teşekkürler.

Quote Originally Posted by kajmeran48 View Post
    Başarılar.
    Teşekkürler.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Matteo Ferrari Toronto FC'de!
    Serbest durumda bulunan tecrübeli stoperi kadromuza kattık.

Başarılar çok ilginç bir kariyer olacak bende açacağım bu takım ile.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by alpaykartal View Post
    Başarılar çok ilginç bir kariyer olacak bende açacağım bu takım ile.
    Teşekkürler, ancak zor olabilir. İlginç bir sistem var Amerika'da, bir süre alışamayabilirim.

---

Bu arada ligimizde yılın belli zamanları çekiliş yapılıyor. Bu çekilişe bir oyuncu konuyor ve katılmak isteyen kulüplerden birisi çekiliş sonucunda oyuncuyu kazanıyor. Bu sene ortaya bu oyuncu konulmuş:

Çekilişe katıldık.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ardaskoc View Post

Teşekkürler, ancak zor olabilir. İlginç bir sistem var Amerika'da, bir süre alışamayabilirim.

---

Bu arada ligimizde yılın belli zamanları çekiliş yapılıyor. Bu çekilişe bir oyuncu konuyor ve katılmak isteyen kulüplerden birisi çekiliş sonucunda oyuncuyu kazanıyor. Bu sene ortaya bu oyuncu konulmuş:

Çekilişe katıldık.
    Çok saçma bir uygulama gibi geldi çekilişe konan oyuncu kendini mal gibi hisseder

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Çok saçma bir uygulama gibi geldi çekilişe konan oyuncu kendini mal gibi hisseder
    Güldüm buna. Zaten ilk mesajı okuduysan ne kadar saçma ve gereksiz uygulamaların olduğunu görmüşsündür.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ardaskoc View Post
    Güldüm buna. Zaten ilk mesajı okuduysan ne kadar saçma ve gereksiz uygulamaların olduğunu görmüşsündür.
    En baştan moral bozmak istemedim

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

1. Hazırlık Maçı
    América 1 - 0 Toronto FC

Kalitesini her alanda kanıtlamış çok güçlü bir rakibe karşı sadece 1 gol yedik. (Bütün hazırlık maçlarını asistanım oynatıyor.)

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Büyük İkramiye Seattle'ın!

Katıldığımız çekilişi kaybettik. Gözlemcilerim bu oyuncunun potansiyeli için 4 yıldız vermişlerdi ama neyse sağlık olsun.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

2. Hazırlık Maçı
    Toronto FC 1 - 0 New York Red Bulls

Bizim de içinde bulunduğumuz Doğu Konferansı'nın en iddialı takımını 1-0'lık sonuçla yendik.

New yok marçı harika ben zaten alırsam New yorku alırım sistem çok hoşuma gitti benim.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by alpaykartal View Post
    New yok marçı harika ben zaten alırsam New yorku alırım sistem çok hoşuma gitti benim.
    Ben de New York'u ya da Galaxy'i düşünüyordum fakat orta sıralardan bir takım alayım dedim, Toronto'nun da yıldızları fena değildi ben de Toronto'yu seçtim.

Ligin sistemini biliyordum ama hiç takip etmedim. Koevermars,Frings ve Guzman gibi isimlerin bu takımda olduğunu görünce çok şaşırdım. Başarılar.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by NikolaiBelinski View Post
    Ligin sistemini biliyordum ama hiç takip etmedim. Koevermars,Frings ve Guzman gibi isimlerin bu takımda olduğunu görünce çok şaşırdım. Başarılar.
    Teşekkürler.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Draft, konferanslar, play-off, takas olayları, bütçe sınırı. NBA gibi. Amerika herhalde her spor alanında bunu yapıyor demek ki Çok hoşuma gitti bu kariyer, takipteyim. Başarılar

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Dooki View Post
    Draft, konferanslar, play-off, takas olayları, bütçe sınırı. NBA gibi. Amerika herhalde her spor alanında bunu yapıyor demek ki Çok hoşuma gitti bu kariyer, takipteyim. Başarılar
    Teşekkürler.

Böyle kariyerler her zaman hoşuma gider foruma uzun zaman sonra geri döndüm başarılar

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by dgc15 View Post
    Böyle kariyerler her zaman hoşuma gider foruma uzun zaman sonra geri döndüm başarılar
    Sağol, hoşgeldin.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Güzel bir kariyetre benziyor başarılar

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Güzel bir kariyetre benziyor başarılar
    Sağol kardeş.

---

3. Hazırlık Maçı
    Santos Laguna 2 - 0 Toronto FC

Güclü rakibimize dayanamadık ve mağlup olduk. İki tane hazırlık maçımız kaldı, bunlardan iyi sonuçlar elde ederek lig için hazırlıklara başlamak istiyoruz.

Rakibin kalitesi ortada.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri