1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: Topa Sahip Olursan Galip Gelirsin // Uçan Karınca

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Default Topa Sahip Olursan Galip Gelirsin // Uçan Karınca

FM 12 serisine çok geç başladım o yüzden bir çok hazır taktik mevcut olduğundan onları kullandım genelde. Yalnız oyunun bi nevi açıklarını kullanarak yapılan %40 topla oynama ile 3-4 gol atılan taktiklerden sıkılınca kendi taktiğimi yaratmak istedim. Bu taktik üzerinde gerçekten uzun zaman harcadım, 4.sezonunda olduğum Southampton kariyerimde her sene taktik üzerinde değişiklikler yapıp bir çok maçı "tam maç" modunda izleyerek geliştirebildiğim kadar geliştirdim.

Amacım DMC olmayan bir sistemde takım halinde savunma yapıp, takım halinde hücüm yapmak ve topa elimizden geldiğince hakim olmak. Southampton ile ilk senemde Premier'e rekor puan ile çıkıp böyle zor bir ligde ilk senemi 6.bitirdim (forvette ısrarla gelişmesi için Sanogo'yu oynattığımdan dolayı akla almayacak gol pozisyonlarını harcadığımız bir sezondu) 3.sezonumda rahat bir şampiyonluk alırken League Cup ile süsledik FA Cup'ta City'e şanssız bir şekilde mağlup olduk , 4.sezonumun 20.haftasında sezon başından beri liderliği kaptırmadım, ŞL'de 6 maçta 5 galibiyet 1 beraberlik ile lider çıktık ve şu an çeyrek final maçlarını bekliyoruz.

Lafı fazla uzatmadan taktiğimi SS'ler ile birlikte sizlerle paylaşmak istiyorum.

Takım Dizilimi;

Pas Felsefemiz;

Amacımız sahanın her alanında çok risk almadan pas yaparak pozisyon ve pozisyonlar üretmek.

Maçlar;

Turnuvalar;

Ve tüm bunları yapan mütevazi sayılabilecek kadrom;

Gördüğünüz üzere taktiğin belki de bel kemiği olan savunma bölgesinde isimsiz ve yeni yetişmekte olan isimler oynuyor, çoğunu çok cüzzi rakamlara aldım ama gelişmelerini izlemekten keyif alıyorum. Tevez, Sissoko ve Savic gibi isimler bu sene katıldı kadroya şampiyon olduğum sezonda Tevez yerine Sanogo oynuyordu.

Oyuncu Gereksinimleri;

Kaleci: Kaleci için her taktikte olduğu gibi biraz dikkatli olmanızı tavsiye ederim. One and ones, Rushing Out, Handling ve Postioning özellikleri yüksek bir kaleci tavsiye ederim.

Savunma: Önde kurulan ve alan savunması yapan bir anlayışımız olacağından dolayı Anticipation, Acceleration ve Tackling olması gereken özellikler içinde başı çekiyor. Kornerlerde DCR (sağ DC) ayarlıdır, hava hakimiyeti olan bir oyuncunuza bol gol attırmanız olasıdır.

Orta Saha: Orta saha oyuncularının görevleri kaptıkları topu hücüm oyuncuları ile buluşturmak olduğu için Strength, Passing ve Tackling özellikleri önem kazanıyor. Bu bölgede ofansif oyuncuları önermiyorum defansif yönü kuvvetli takım oyuncuları çok işinize yarayacaktır.

Kanat: Bu bölgede ki oyuncularınız daha çok verkaç ile ceza sahasına girip son vuruşu veya asist yapacağı için Dribbling, Passing, Acceleration, Finishing (çok kötü olmasın yeter) ve Crossing gibi özellikleri ön plana çıkmakta.

Ofansif Orta Saha: Taktiğimizde en önemli rolü üstlenecek kişi, takımımızın maestrosu. Creativity, Passing, Decisions, Dribbling, Technique, birde Teamwork'u yüksek olursa çok katkısını görürsünüz.

Forvet: Bu oyuncumuz tam bir Poacher olmalı, hem kontralarda hem de boşluklara atılacak paslarda takımınızın gol yükünün büyük bir bölümünü çekicektir. Acceleration, Anticipation, Finishing özellikleri ön planda olmalıdır.

Bu tavsiyeler tabi ki maksimum verim için gerekli, çok vasat bir takımla da başarılı olduğum bir taktik sonuçta.

Takım Gereksinimleri;

Saha: Standart

Additional Focus Area: Teamwork (taktik oturana kadar Very High sonra Medium daha sonra isteğe bağlı Low olarak kullanılabilir)

Taktiğimiz pas yapmaya ve takım oyununa dayalı olduğu için 1-2 maç içinde oturacak bir taktik değil ama oturduktan sonra da rakipleriniz tarafından oldukça zor çözülen bir taktik. Oyuncuların kulüp içinde birbirlerine alışması ve bir uyum yakalanması şart.

Önemli Not: Her pozisyonda ekrana bakmaktan zevk alacağınız bir taktik olduğunun garantisini verebilirim. Özellikle ben genç oyuncuları geliştirmekten keyif aldığım için umut vaadeden gençleri 17-18 yaşına geldiğinde 11'de oynatmaktan çekinmem, kaybettiğim veya berabere kaldığım maçların çoğunda da onların hataları olmadı değil. Bu taktik ile hiç bir futbolcuya 100 gol attıramazsınız ama 100 golü takımın geneline yayabilirsiniz, bu da oyun içi gerçekliğe bir adım daha atmanızı sağlar. Bug olarak tabir edilen taktiklerle alamadığım sonuçları bu taktik ile alabildim diyebilirim.

Link; http://www.2shared.com/file/1aQTEPCx...on_bt_201.html
    Last edited by GeanyGS : 24.Haziran.2012 at 21:24

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Teşekkürler.

Taktiği indirip deniyen arkadaşlar olumlu veya olumsuz fikir belirtirse çok memnun olurum.

Görülüşe bakılırsa güzel bir taktik gibi görünüyor.Benimde hazır taktikleri kullanma gibi bir alışkanlığım yoktur fakat senin için 3-4 maçı deneyip buraya sonuçları bildiririm.Bu aralar biraz yoğun olduğum için 1-2 güne koyarım sonuçları.Bu arada emeğine sağlık.

Bu diziliş ile savunma yapmak güzel oluyor bende deneyeceğim. Orta sahaları geriye dönük oynattığın için kontrada fazla yemezsin güzele benziyor dediğim gibi deneyeceğim emeğine sağlık.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Umarım siz de güzel sonuçlar alırsınız, açıkçası benim öncelikli amacım bir takımı 5-0 yenmek değil pozisyon gelişimini izlemekten keyif almaktı.

Dün taktikle Udinese kariyerine başladım, ŞL ön elemelerinde Bayern ile eleşleştik. Sonrasında öyle bir gruba düştük ve öyle bir fikstürümüz vardı ki evlere şenlik. Buna rağmen çok güzel sonuçlar aldım ve şu an gelişmesi için oynattığım 18-21 yaş arası 3 oyuncum da ilk 11de oynuyor.

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Ne biçim kadro kurmuşsun O kadro ile başarısız olmak imkansız zaten

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Stegen, Tevez, Savic, Sissoko, Pepe şampiyon olduktan sonra bu sene geldiler Sissoko haricinde geri kalanına doğru düzgün para bile vermedim. Geri kalan oyunculardan ben dünya çapında bir oyuncu göremedim? Çoğu 18li yaşlarında alındı.

Ayrıca haklsın, taktiğin bir önemi yok, 2 transfer yaptın mı şampiyon oluyosun zaten. Yorumun için teşekkürler.

Taktiği denemekten korkuyorum hocam ben şimdi 3.yüm Huesca takımında La Liga'dayım yenilirsem
    4.lüğe düşücez ne yapayım ?

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

hızlı stoperlerin varsa denemekten çekinme derim.
    Last edited by GeanyGS : 24.Haziran.2012 at 21:42

Oyun stilini tam olarak anlatırmısın bir daha ?

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Deneyen arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum. Southampton ile ilk kez katıldığımız ŞL'de kupayı kaldırıcaz gibi duruyor.

Default deneme

taktiği denemeye başladım. arena'da interi maçı çevirerek 2-1 yendim. şimdi napoli'yle maçım var. taktiği tm sezon denemeyi düşünüyorum.
    edit: napoli'ye karşı ilk yarı 2-0 bitti. 2. yarı tamamen kapandım ve maçı 2-1 tamamladım. taktik hoşuma gitti. manchester united, zenit, veya sevilla ile maç yapmayı planlıyorum. ligden önce son maçta ise düşündüğüm takım kayserispor.
    Last edited by cbdy : 08.Eylül.2012 at 00:29 Reason: maç ekleme

Taktiği indirdim denedikten sonra yorum atarım

Mesaj Yetkileri