Sayfa 2 / 10 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 276 sonuç

Konu: Turksportal Spor (Fitness-Vücut Geliştirme..) Sohbet Alanı

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

15 Yaşındayım 1,83 Boyum yaklaşık 80 KGyim. 2 -3 Haftaya Kick- Boks'a başlamak istiyorum.Tamamen Vücut geliştirmek , ileri hedef olarakta kariyer yapmak istiyorum.Başlayınca ordakilere göre komik duruma düşmemek için 2-3 hafta boyunca Evde çalışmak istiyorum.Önerebileceğiniz bir program varmı ? Evde 5 KGlik Dambıllar var. Birde Şınav ve mekik özellikle şınav çekerken zorlanıyorum bunun için ne yapmalıyım ?

Şınavda zorlanıyorsan mekikte açığını kapat derim.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Birde okuduğum okul dolayısıyla Şınav , Mekik , Barfiks , İp Atlama ( Düz Çapraz , Ters Çapraz , Dabıl'mıdır nedir ) Bunlar çok önemli bundan 2 sene önce kuzenim gidiyordu antremanda 2 kere burnu kırılmış , 1 kere kolu çıkmış(Ondan sonra bıraktı ) Ve çoğunlukla gözü mosmor geliyormuş eve bunları göze aldım fakat hazırlık açısından ne yapmam gerekir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    15 Yaşındayım 1,83 Boyum yaklaşık 80 KGyim. 2 -3 Haftaya Kick- Boks'a başlamak istiyorum.Tamamen Vücut geliştirmek , ileri hedef olarakta kariyer yapmak istiyorum.Başlayınca ordakilere göre komik duruma düşmemek için 2-3 hafta boyunca Evde çalışmak istiyorum.Önerebileceğiniz bir program varmı ? Evde 5 KGlik Dambıllar var. Birde Şınav ve mekik özellikle şınav çekerken zorlanıyorum bunun için ne yapmalıyım ?
    Şınavı yükselterek yap. Mesela 5x3 ile başla zamanla 7x3 yap 10x3 yap böylelikle kollarını güçlendirirsin.

Kick-Boksu ne yapıcaksın yahu göze almakla olurmu ? onun burnu kırılmış sen belki felç kalacaksın Allah korusun. Deneme bence çok riskli.

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Birde okuduğum okul dolayısıyla Şınav , Mekik , Barfiks , İp Atlama ( Düz Çapraz , Ters Çapraz , Dabıl'mıdır nedir ) Bunlar çok önemli bundan 2 sene önce kuzenim gidiyordu antremanda 2 kere burnu kırılmış , 1 kere kolu çıkmış(Ondan sonra bıraktı ) Ve çoğunlukla gözü mosmor geliyormuş eve bunları göze aldım fakat hazırlık açısından ne yapmam gerekir.
    Hazırlık açısından durup duruken birine laf at sonra olanlara tepki gösterme en azından hamlığını alırsın.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Şınavı yükselterek yap. Mesela 5x3 ile başla zamanla 7x3 yap 10x3 yap böylelikle kollarını güçlendirirsin.
    Dambılla çalışırsam şınav çekerken daha rahat olurmu ?
    Quote Originally Posted by carlito94 View Post
    Hazırlık açısından durup duruken birine laf at sonra olanlara tepki gösterme en azından hamlığını alırsın.
    Sonra dayak yiyeyim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dambılla çalışırsam şınav çekerken daha rahat olurmu ?
    Sen normal sporunu yap. Günlük programın varsa işte göğüstü bacaktı koldu hepsini bitirdikten sonra set set şınav çek. Dediğim gibi başlarda 5x3 yap mesela zaten spor yoracak seni onun üstüne istesen de fazla çekemezsin. He kolların zamanla güçlenecek sen de artıracaksın sayıyı.

bir anda baya bi şınav çekemezsin anıl abinin dediği gibi arttırarak yap zamanla kolun alışacaktır ilk başta 5 çekerken 1-2 ay sonunda 30-40 falan çekebilirsin

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aynen öyle. Hiç kimse 40 ar şınavla başlamadı zaten bu işe

Ben de ilk başlarda nizami şınav olarak 20 ye zor geliyordum şimdi kollarım yorgun değilken 50-60 nizami şınav çekebiliyorum. Dert etme yani zorlanıyorum diye.

Anıl abi dert erme diyince Mustafa Keser'in reklamı geliyor aklıma

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Anıl abi dert erme diyince Mustafa Keser'in reklamı geliyor aklıma
    Bak işte

İBRETLİK RESİMLER BUNLAR NE BÖYLE YAA

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Normal şartlarda böyle olması hemen hemen imkansız.İğneyi basıyorlardır

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Jay Cutler adamım tek geçerim onu

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Ben 1.86 boyundayım 80 kiloyum yıllardır.Yalnız son 1 sene içinde kafamı çok bozan göek sorunu oluştu.Vicudumun heryeri normal ama göbek bölgesinde bir şişlik ve yağlanma var.Son zamanlarda spor yapmıyor ve düzensiz besleniyordum buna ek olarak Bira kullanmıda işin buralara gelmesine neden oldu.Şimdi bu göbeği eritmem lazım ama spor salonuna gitmeyeceğim evde kendi imkanlarımla (Şınav,mekik,Ebru Şallı fitnesı) eritmeyi planlıyorum farklı önerisi olan beri gelsin.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Evde spor yapmak istiyorsanız bir dambıl alın ağırlığı arttırılabilen bir de uzun bar alın birçok hareketi yapabilirsiniz işe de yarar.

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Aynen evde Z bar öneririm bende.Hatta paket olarak satılıyordu barlar vs.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Anlamadığım şey şu.Ben senelerce basketbol oynadım fakat Bacak kaslarım yaşıtlarıma göre çok çok iyi fakat kol kaslarım çok kötü bunun sebebi ne olabilir ?

Quote Originally Posted by Trabzonspor View Post
    Ben 1.86 boyundayım 80 kiloyum yıllardır.Yalnız son 1 sene içinde kafamı çok bozan göek sorunu oluştu.Vicudumun heryeri normal ama göbek bölgesinde bir şişlik ve yağlanma var.Son zamanlarda spor yapmıyor ve düzensiz besleniyordum buna ek olarak Bira kullanmıda işin buralara gelmesine neden oldu.Şimdi bu göbeği eritmem lazım ama spor salonuna gitmeyeceğim evde kendi imkanlarımla (Şınav,mekik,Ebru Şallı fitnesı) eritmeyi planlıyorum farklı önerisi olan beri gelsin.
    Karın için süper 3lü diye adlandırılan set var geçen sene fitness kartımda bu üçüne süper üçlü olarak yazmıştı hoca karını iyi çalıştırıyor

3*50 yana esneme
    3*maximum mekik( karnın yanana kadar)
    3*maximum yatarak ayak çekme(karnın yanana kadar)

bunu yapabilirsin karın çalışmalarında bunlar istisnasız veriliyor bunu dışında plates topuyla mekik çekmede var.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by maNga 33 View Post
    Karın için süper 3lü diye adlandırılan set var geçen sene fitness kartımda bu üçüne süper üçlü olarak yazmıştı hoca karını iyi çalıştırıyor

3*50 yana esneme
    3*maximum mekik( karnın yanana kadar)
    3*maximum yatarak ayak çekme(karnın yanana kadar)

bunu yapabilirsin karın çalışmalarında bunlar istisnasız veriliyor bunu dışında plates topuyla mekik çekmede var.
    Karnın yandıktan sonra çekeceğin her mekik sana + puan verir.Puan olarak örneklersek , İlk başladığında mekik sana 1 puan olarak geliyorsa yandıktan sonrakiler 3 Puan olur.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Anlamadığım şey şu.Ben senelerce basketbol oynadım fakat Bacak kaslarım yaşıtlarıma göre çok çok iyi fakat kol kaslarım çok kötü bunun sebebi ne olabilir ?
    Ayrıca Bacak kaslarımın iyi olması maçlarda avantaj sağlarmı ?

Nesil
    2011
    Yer
    adana

Benim de sorularım olacak öncelikle 1997 aralık doğumluyum 1.87 boyum var 72 kiloyum galiba 8 senedir düzenli olarak basketbol oynuyorum pivot olarak zaten kollarım ve omuzlarım da baya uzundur ben de zaten basketboldan dolayı biraz az da olsa kaslı vucüdüm var sıkınca six packlerim filan belirginleşiyor çok olmasa da ve adonis filan var
    ama kollarım da kas olmasına rağmen sıkmayınca baya ince aynı şekilde bileklerimden dirseğime de aynı durum geçerli şimdi bunları kalınlaştırmak için neler yapmalıyım ve omuz kası sırt kası için neler yapmalıyım
    six packlerin belirginleşmesi içinde günde farklı çeşitler de 50ye yakın mekik çekiyorum ve p90xdeki bazı antrenmanları yapıyorum büyük ihtimalle bu haftada dambıl alıp onla da çalışmaya başlayacağım
    hangi antrenmanları önerirsiiz ve boyumun daha da uzaması için basketboldan başka neler yapabilirim günde en az 2 bardak süt içiyorum balık et tavuk yoğurt peynir filan hepsini severek yerim
    son sorumda çok öğün yemek yiyorum fakat doymadan kalkıyorum bunu değiştirmeli miyim çünkü böyle kilo alamıyorum kilo almak için ne yapmalıyım ve yemekten ne kadar sonra çalışmaya başlamalıyım

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Ayrıca Bacak kaslarımın iyi olması maçlarda avantaj sağlarmı ?
    Şu sorunun cevabını merak ettim cevaba göre tekmelere çalışacağım

Hangi maçlarda basketbolmu yoksa boksmu ? Basketbolsa sağlar bokssa sağlamaz.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Hangi maçlarda basketbolmu yoksa boksmu ? Basketbolsa sağlar bokssa sağlamaz.
    Kick boks Tekmelerin sağlamlığı rakibinin savunma direcini düşürmez mi ? Kuzenim Çenesine aldığı tek Topuk darbesiyle nakavt olmuş ama vuran Türkiye 3.süymüş yani onun kadar olmasada bir direnç düşürme işime yarayamazmı ?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Resimdeki hanginiz?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Beyler şimdi ben evde vücut geliştirmek istiyorum,aslında vücut geliştirmekten çok yağları eritip sarkmayı önelemek istiyorum.Kendimce bir program yaptım.Mekik aletim de 4 farklı şekilde toplam 80 kez mekik çekiyorum ve gün geçtikçe artıracağım,ardından http://www.youtube.com/watch?v=iWxM995gDDA şu videoyu uyguluyorum ve ağırlık çalışıyorum.Tamam bunlar bel üstündeki yağları büyük ihtimalle eritir ama belimin altına bir etkisi olur mu ? Olmazsa belimin altında ki kasları evde nasıl eritebilirim ? Vücut geliştirmekle ilgili pek bir bilgim olmadığından nasıl bir etki yapacağını bilmiyorum.

Edit:Belimin altındaki kaslar ne ya Bacak kaslarından bahsediyorum.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bacağını sıkı bir hale getirmek istiyorsan direk bisiklet abicim. Bacak için en verimli hareket olduğu gibi vücudun genelinde de inanılmaz verimlilik sağlıyor.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Doğru abi haklısın.Ben düşünemedim onu Acil bir bisiklet almam lazım benim
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri