Sayfa 3 / 10 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 276 sonuç

Konu: Turksportal Spor (Fitness-Vücut Geliştirme..) Sohbet Alanı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kikboks antrenmanlarında 2.5 ay müsabakaya çıkılmaz, Burnunun kırılması, kolunun çıkması gayet normal. Aldığı ilk darbede dengesini sağlayamaz yerine kapaklanır. Kötü yerlerde yapmayın antrenmanlarınızı, mümkün olduğunca torbalarla, yoksa duvarla çalışın. Mekik ve şınav kikboks için çok önemli, ağırlıklara falan bulaşmanıza kesinlikle gerek yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Öyle bir sektör ki elinize barı aldığınızda yanınızdan geçen herkes hareketi size öğretmeye çalışır, antrenman için akıl verir. Salonlarda bol bol böyle tiplerle karşılaşabilirsiniz.

Bu kadar bilgili olmalarına rağmen akıl hocalığı yapan bu kişilerin neden istenilen vücut özelliklerine sahip olmadığı ise gaybtir.

Demek ki vücut geliştirme 2 mekik 3 takladan ibaret değildir.

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Özellikle bazı salonlarda metre kareye 2 arnold 4 victor düşüyor hocanın sözünden çıkmayıp programa sağdık kalmak lazım.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Öyle bir sektör ki elinize barı aldığınızda yanınızdan geçen herkes hareketi size öğretmeye çalışır, antrenman için akıl verir. Salonlarda bol bol böyle tiplerle karşılaşabilirsiniz.

Bu kadar bilgili olmalarına rağmen akıl hocalığı yapan bu kişilerin neden istenilen vücut özelliklerine sahip olmadığı ise gaybtir.

O olay her işte her olayda var.Ülkemizde hiç birşey bilmediği halde herşey hakkında konuşan çok kişi var.
    Okulların başlamasıyla beraber Kick boks'a başlayacağım inş. kolumuzu bacağımızı elimize vermezler

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

kilo verenlerden dukan diyetini kullanan var mı?
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Bugün biraz koşu yapayım dedim, çıktım 2 km hafif tempo koşu yaptım, üstelik her 400 metrede bir 100 metre yürüyerek. Şu anda dizlerim titriyor, neredeyse ayakta duramıyorum. Yarım saat oldu hala titriyor dizlerim. Nasıl yapacağız bu işi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Artırarak yap hocam fena hamlamışsın belli

Yürüyüşle başla ya da direk koşma.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Artırarak yap hocam fena hamlamışsın belli

Yürüyüşle başla ya da direk koşma.
    Günlük yürüyüşte pek problem olmuyor zaten. Yaklaşık 5 kilometreyi çok rahat yürüyebiliyorum. Ancak kondisyon kazanmak için biraz koşayım dediğimde dizlerim hep bu hale geliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Kimse yanlış anlasın istemiyorum ama vucud geliştirme sporunu yapmadan önce vucudunuzu tanımanız gerekir .. Kulakdan dolma bilgilerle bu sporu yapmanız size yarar değil zarar getirebilir. Sonrasında ise vucud geliştirme ile ilgili hertürlü makale ve yazıları okumanız,araştırma yapmanız kendi vucud tipinize göre antreman seçmelisiniz. Kısaca hocanız kendiniz olmalısınız. Bu şekilde istediğiniz vucuda ulaşabilirsiniz. Ve son olarak eklemeliyim ki bu sporda en önemli kural sabırdır. Sabır ettiğiniz her an başarıya daha da yaklaşırsınız ..

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

1 haftadır salona gidiyorum, o kadar iyi hissediyorum ki kendimi. Tavsiye ediyorum herkes sporunu salonda yapmalı..

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Beyler,vücut yapmak istiyorsanız her fırsatta gidin yüzün.Parmak kasları bile gelişiyor
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şubat'ta idmanları bırakınca ben de 5-6 kilo aldım, kaslar filan da eridi hiç böylesine hayvan olmamıştım Ufaktan başladım ben de fitness'a. Spor insana kendini çok iyi hissettiriyor hakikaten.

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Ramazan'da kapattılar bizim burda sanki herkes oruç tutuyorumuş gibi.Biraz göbek yaptım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by IcedEarth View Post
    Günlük yürüyüşte pek problem olmuyor zaten. Yaklaşık 5 kilometreyi çok rahat yürüyebiliyorum. Ancak kondisyon kazanmak için biraz koşayım dediğimde dizlerim hep bu hale geliyor.
    Dostum o zaman bir doktora görün. Her seferinde aynısı oluyorsa fizyolojik bir sıkıntı vardır yani hamlıktan değildir o. Ben de uzun zaman aralıklarıyla maç yaptığımda belimde ağrı hissediyordum ama dediğim gibi uzun süreli aralıklarla oynadığımdandır falan diyordum, kışın doktora gittim fıtık başlangıcı çıktı

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Dostum o zaman bir doktora görün. Her seferinde aynısı oluyorsa fizyolojik bir sıkıntı vardır yani hamlıktan değildir o. Ben de uzun zaman aralıklarıyla maç yaptığımda belimde ağrı hissediyordum ama dediğim gibi uzun süreli aralıklarla oynadığımdandır falan diyordum, kışın doktora gittim fıtık başlangıcı çıktı
    Çömelirken filan da sıkıntı yaşıyorum mesela. Bayram namazına filan gittiğimde de selam verene kadar imanım gevriyor, edeceğim duaya konsantre olamıyorum ağrıdan. Gittiğim ortopedistler bugüne kadar hiç ciddi bir tetkik istemedi, elle yoklayıp yok birşey diyip yolladılar. Düzgün bir hastaneye gitmek gerek aslında.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Ağrılar genelde menisküs yırtığı belirtilerine benziyor. Ancak şişme gibi bir problemim yok.

Nisanda başladım spora 109 dan 83 kiloya kadar düştüm şu an.Her gün 10 km. yürüyüş ve hafif tempolu koşu yaptım ama şu belim hala kalın arkadaş bi türlü erimedi ne yapmam lazım önerisi olan var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Bugün 3 kilometreye çıkardım mesafemi, 30 da mekik çektim. Bacaklarım bu duruma isyan ediyor adeta. Özellikle sağ uyluk bölgemde çekme başladı, sanırım yakın bir zamanda ortopediste görünmem gerekecek.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Vay sitede böyle bölüm varmış güzel güzel

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çömelirken filan da sıkıntı yaşıyorum mesela. Bayram namazına filan gittiğimde de selam verene kadar imanım gevriyor, edeceğim duaya konsantre olamıyorum ağrıdan. Gittiğim ortopedistler bugüne kadar hiç ciddi bir tetkik istemedi, elle yoklayıp yok birşey diyip yolladılar. Düzgün bir hastaneye gitmek gerek aslında.
    Ağrılar genelde menisküs yırtığı belirtilerine benziyor. Ancak şişme gibi bir problemim yok.
    Dizinde sıvı birikmesi olabilir. Bende sezon içinde yaşanmıştı aynı belirtiler MR çektirtmişti kulüp Medical Park'ta, sıvı birikmesi çıkmıştı.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Dizinde sıvı birikmesi olabilir. Bende sezon içinde yaşanmıştı aynı belirtiler MR çektirtmişti kulüp Medical Park'ta, sıvı birikmesi çıkmıştı.
    Tedavisi nasıl oluyor bu işin?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    15 Yaşındayım 1,83 Boyum yaklaşık 80 KGyim. 2 -3 Haftaya Kick- Boks'a başlamak istiyorum.Tamamen Vücut geliştirmek , ileri hedef olarakta kariyer yapmak istiyorum.Başlayınca ordakilere göre komik duruma düşmemek için 2-3 hafta boyunca Evde çalışmak istiyorum.Önerebileceğiniz bir program varmı ? Evde 5 KGlik Dambıllar var. Birde Şınav ve mekik özellikle şınav çekerken zorlanıyorum bunun için ne yapmalıyım ?
    Belin güçsüz önce belini güçlendir. Halter kaldırırken bel kemeri kullanabilirsin mesela. böylelikle kollar ve bel güçlenecektir. Bel antrenmanı yap bol bol.
    Last edited by lexoqe : 11.Ağustos.2012 at 17:17

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Ben evde yapmak istiyorum diyenler parayı basın kendinse spor odası dizin. Böyle bir kaç dambılla olacak iş değil. Ben dambıl seti almışım onlarla çalışıyorum. Ayrıca spor salonlarına da gidiyorum. Yoksa evde olacak iş değil.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by DisCo View Post

Çok doğru, illaki karşılaşırız. Ayrıca bende yanlış gördüğüm hareketleri düzeltmeye çalışırım ama bana geldiklerinde zoruma gitmez dinlerim.

Güzel bir vücuda sahip olmak için spordan çok yemeğe dikkat etmek gerekiyor. Ben şu an baklava için uğraşıyorum. Yemeğe dikkat etmek çok zor gerçekten.

Nesil
    2011
    Yer
    Bursa

Yüzme + Koşu kardiyo olarak yapıyorum aslında kardiyoyu sadece karın bölgesi için yapıyorum kaslarımın ön plana çıkması için.

Ramazan bitsin salona tekrar başlıcam.

Bu arada yüzme kardiyo olarakda + adeleleri kuvvetlendirme olarakda çok etkili 2 si 1 arada

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Sağ diz kapağımın hemen altında bir diz kapağı daha çıktı adeta. Sağ dizimin altındaki o bölgeye dokunduğum zaman sol dizimden daha şişkin olduğunu hissedebiliyorum. Ortopediste gittik, dizimin kötü olduğunu söyledi, MR istedi, 22'sinde MR'a gireceğim. Ama net bir şey söylemedi. Sizce ne olabilir sıkıntı?

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Osgood-Schaltter olabilir, bende de var. Muhtemelen biraz sert dokununca ağrı da yapıyordur.. Ben de gitmiştim doktora eğer 1 sene idare edebileceksen dokunmayalım, 1 sene sonra ağrısı azalır ama illa beden dersine girmek istiyorum diyosan alçıya alalım demişti..

Çok büyük bi sıkıntı değildir ama 1 aya yakın dizlik taktığımı hatırlıyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Ha bu arada topçu hastalığı dediler, çok futbol oynayan herkeste oluyormuş hemen hemen...

http://www.orthopaedicsurgeon.com.sg...sease_knee.jpg

Muhtemelen dizinin görüntüsü de şu şekildedir

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

O kadar şişkin görünmüyor, ama elle hissedilir bir şişkinlik var. Doktorun test etmek için yaptığı her çevirmede de şiddetli ağrı vardı. Bakalım bizde ne çıkacak?

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Tahminim osgood-schlatter'dir aynı şikayetler çünkü

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri