Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
151 ile 180 arası toplam 276 sonuç

Konu: Turksportal Spor (Fitness-Vücut Geliştirme..) Sohbet Alanı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Spor için yatkın bir vücudun var. Her ne kadar iyi hissetsende hareket yaparken değilde daha sonraları çıkıyor ağrısı yinede çok fazla yüklenmemeye çalış derim. Bel fıtığı başlangıcı fitness için sıkıntılı bir durum. Bel bölgende gördüğüm kadarıyla yağda yok zaten o bölgedeki kas geliştirmek zordur ve zaten karında çalışıyorsan karnındaki kasların yeterli olacaktır bel için. Beldeki kasların geliştirilmesinin sebebide sırt ve arka omuz gibi zor gelişen kaslarnıın daha iyi geliştirmek için. Fakat profesyonel derecede fitness amaçlamıyorsan (yarışmaya katılmak gibi) zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum. Çoğumuz bu sporu hem sağlıklı olmak için hemde güzel görünmek için yaptığımızı düşünerek sağlığımız birinci planda olmalı çalışırken.

Bir arkadaşımın bu tür bir sorunu vardı, deadlift yaparken sürekli beline ağrı giriyordu doktora gittiğinde bel fıtığı başlangıcı olduğu ortaya çıktı. Yani onun ağır ve yanlış deadlift hareketini yaptığından dolayı oluşmuştu mesela. Yapılması ince detay isteyen ve temel olan hareketleri yaparken ben mümkün olduğunca hafif çalışırım, birde hareketi tam olarak kavrayamadıysam pek ağıra girmem. Fakat hareketi tam olarak kavradığımda yavaş yavaş ağırlığı arttırıyorum, youtubedeki hareketlerin yapılış videoları çok yardımcı oluyor. Çalışma programındaki hareketleri youtubeden izlemek ekstra kazanç sağlıyor.

Ocak'tan sonra sanıyorum ki 4-5 ay lık bir süre geçecek spora başlangıcınla ilgili. Zaten o süreye kadar vücudun temel hareketlere alışmış olacak ve başlangıç için Whey Protein alabilirsin, toz şeklinde satılıyor ve sporcuların başlangıç için en çok kullandığı ek takviyelerden bir tanesidir. Spordan önce ve sonra tüketiliyor 30 dakika ara ile. Hem vücudun spordan sonra basit şeker ihtiyacını hemde protein ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor.
    Ben de hareketin sırf birşeye benzesin diye ağır ama yanlış yapılmasındansa hafif ama doğru şekilde yapılmasını tercih ediyorum. O konuda doğru yoldayız

Eğer güzel bir salona yazılıp düzenli olarak gitmekten bahsediyorsak 5 ocakta tam 2 ay olmş olacak ama öncesindeki seyrek ve nispeten programsız çalışmaları katarsak (ki katmamayı tercih ediyorum ) dediğin gibi 4 ay falan oluyor.

Supplement konusunda çok yetkin arkadaşlarım var onlardan yeterli yardımı alırım ama olmazsa her türlü irtibata geçeriz zaten seninle , sağolasın yorumların için

Burayı canlı tutarsak faydalı olur diyorum arkadaşlar. İlla Mr. Olimpia olmaya çalışacağız diye bir durum yok

Arkadaşın da dediği gibi sağlıklı ve pek tabii güzel görünen bir vücudumuz olsa yeter. Şahsen ben onun peşindeyim. O yüzden de bu tarz bilgi ve tecrübe paylaşımlarını ne kadar çok yaparsak bizim için bir o kadar faydalı olur düşüncesindeyim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Kilo ile boya bakarak yağ oranını çözmek zor. 1.82 kilo olupta 85 kilo olan bir insanın, 182 kilo olupta 60 kilo olan bir insandan daha az yağ kütlesi olabilir. Bu tamamen vücudun yüzde kaçının kas, yüzde kaçının yağdan oluştuğu ile alakalı.

3 aylık bir süreçte tabii ki yağlarından arınabilirsin. Fakat sadece spor ile değil, beslenme ilede takviye yapmalısın sporuna. Özelikle yağlı,tuzlu,şekerli ve hamur işlerinden uzak durmalısın, fast foodda bunlara dahil. Vücudunda çok fazla yağlanma olduğunu sanmıyorum, o yüzden rahatça verebilirsin kilolarını. Kardiyo(bisiklet, koşu bantı, step vs) ve karın çalışarak bel bölgesindeki yağları eritebilirsin. Birazda ağırlık takviyesi yaparsan vücudun kilo verirken hem sıkılaşır hemde şekillenir.

Bakalım burada takipleşelim sağol cevabın için

Quote Originally Posted by anil luque View Post

Bu iki fotoğraf da son halim. Sağ ve sol omuz ayrı ayrı görülsün diye iki fotoğraf ekledim

Tipe Bak Çay Demle

Yav Yaşnı Başını Almışsın Ergenliği Geçmişsin Ağır Takıl Biraz Yahu

Tamam Yakışıklısın Güzelsin Ama Olmaz ki Bu Kadar Albert

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

dede burası yeri olduğu için koyduk heralde ergenlikle ne alakası var sanki resimlerdeki bize koyduk

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Dede Anıl bi tane de yukarıdan çeksene hafif gülümseyip yan yan bakmayı unutma
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Keşke kameraya baksaymışsın Anıl abi öyle daha güzel çıkarmışsın
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Dede Anıl bi tane de yukarıdan çeksene hafif gülümseyip yan yan bakmayı unutma
    tek ayağımı dizimi kırıp geriye doğru kaldırayım mı ibo

oğuzhan , abiyle dalga geçme demedim mi sana kaç defa tosunum

neyse konuyu sabote etmeyin göbekli herifler

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Aslında ben göbekli değilim göbek benli

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

seni biliyoruz tosunum sadece birazcık şişkinlik

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    neyse konuyu sabote etmeyin göbekli herifler
    Ehm...

http://u1312.hizliresim.com/1j/z/w281b.jpg
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Burası Artistler Konusu mu Uleyn

Konunun Kapatılmasını Şey Ediyorum

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Çekme içine çekme bırak

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post

Rejected by #AE

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post

Dedem göster kendini sende, elalem vücut görsün
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Evde şınav mekik ile bu hallere geldik , 1.87 boya 62 kiloyum fitness'a gitsem kilo aldırır mı acep ?

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

@Murat Budan

Şınav ve mekik ile vücudunu iyi şekillendirmişsin, tebrik ederim. Artık profesyonel bir spor salonuna yazılmanın vakti gelmiş. Soruna gelecek olursak; tabii ki kilo alabilirsin. Başlangıç olarak whey protein kullanabilirsin. Whey protein yeni başlayan ve kütlesi az olan kişilere oldukça kilo aldıran bir ek takviyedir. Spordan önce 30 DK ve spordan sonra tüketiyorsun. Zaten çalışma süren yaklaşık 1 yılı bulduğunda Amino asitlere, creatinlere yönelebilirsin.

Ek olarak amacın tamamen kilo almaksa piyasada Gainer isimli ek takviyeler var. Sporculara hacim kazandırarak gelişimine yardımcı olan sporcu besini.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Spor yapmadan kilo alabilme şansmız var mı ? Yemek ye demeyin, yiyip alamayanlardanım ben

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Geç saatte aban yağlılara yatmadan önce Gör bakiyim nasıl kilo alınır
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ye iç yat bak nası kilo alıyosunuz

19. Default

Yaş 17 boy 1.82 kilo 80 fazla göbek yok çok şükür. Tik hastalığım olduğu için risperdal adlı ilaç kullandım(hayla ilaç kullanıyorum ama farklı bir ilaç). Risperdal yüzünden rahat 15 kilo aldım. Hem aşırı iştah açıp hemde aşırı uyku getiren bir ilaçtı.

Risperdal adlı ilacın getirdiği göbeği eritmek istiyorum. Bakalım yazılıcam bi spor salonuna..
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Geç saatte aban yağlılara yatmadan önce Gör bakiyim nasıl kilo alınır
    Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    ye iç yat bak nası kilo alıyosunuz
    İşlemiyor gençler, işlemiyor

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Spor yapmadan kilo alabilme şansmız var mı ? Yemek ye demeyin, yiyip alamayanlardanım ben
    Kilonun 10 kilo üstüne çıkmadıysan vücut genişlemeye alışık olmadığı için kilo almaman normal. Ben 16 yaşında iken 20 kilo vermiştim 17 yaşında ise 1 yılda 20 kilo almıştım. Aslında herkes gibi yyemek yiyordum ama vücudum genişlemeye müsait olduğu için kilo almak kaçınılmaz olmuştu.

Sporsuz kilo alman mümkün fakat sen yağlılardan ve şekerden kilo alacaksan hiç alma daha iyi. Zayıfken sağlıklı olurken onları yedikten sonra alınan kilo seni sağlıksız yapar. Sporsuz kilo almak istiyorsan bunu doktor kontrolünde yapmalısın.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Özgür yemek yiyeceğin süre farkı fazla olsun,yiyince de çok fazla ye.Mide az yemek geldiğini düşünüp yediğin yemeğin getirdiği kalorinin çoğunu saklar vücutta.Tabi ki bir diyetisyene gitmen önemli.Gideceksin,kilo almak istiyorum diyeceksin o da dayayacak unlu mamülleri,dayayacak kebap lahmacun falan aklına gelebilecek,kilo aldıran her şeyi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Özgür yemek yiyeceğin süre farkı fazla olsun,yiyince de çok fazla ye.Mide az yemek geldiğini düşünüp yediğin yemeğin getirdiği kalorinin çoğunu saklar vücutta.
    La olm bi git bunları yapmadığımı mı düşünüyosun Bana bilmediğim şeyleri söyle.

Bi diyetisyene gitmek en iyisi sanırım, aslında pek problemim yok kiloyla ilgili de şöyle bi 5-10 kilo alsam güzel olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    İşte biz de böylelerini sevmiyoruz

Ben de 107den 74e kadar düşmüştüm ama geri 91e çıktım Verdiğin kiloyu almamanın bir yolu var mı yoksa hayatım boyunca diyet ve sporla yaşamak mı zorundayım (vücudum kilo almaya yatkın)

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

5 aydır gece çalışıyorum işe ilk başladığımda 62 kiloydum. şu anda 74 kiloyum nasıl oldu bende bilmiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Kilo almak aslinda kolaydir ama bu nasi tur kilo aldiginiza bagli. Eger kas olarak kilo almak istiyorsaniz ki bu kizlarin istedigi turden kilo, cok ugrasmaniz gerekir. Spor yapmaniz ve gunde en az 6-7 ogun protein ve karbinhidrat agirlikli beslenmeniz gerekir. Sadece zamaninizi ve ugrasinizi alacaktir ama sonucunda cok mutlu olacaksiniz. Herkese saglam vucutlu ve sporlu gunler

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by bySilver View Post
    5 aydır gece çalışıyorum işe ilk başladığımda 62 kiloydum. şu anda 74 kiloyum nasıl oldu bende bilmiyorum
    Gece yemek yiyorsan normaldir.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Burada yeni açılan harika bir spor salonuna yazıldım.

Normalde spor salonları bana çok dar ve kötü gelir ancak burayı gezince birden yazılasım geldi adamlar yapmış yani. Otel gibi bir spor salonu yapmışlar paraya kıyıp maşAllah.

3 aylık peşin verdik. Bu süreçte kas yapmak istiyorum ve hangi çalışmalara ağırlık vereyim diye tüyo almaya geldim.

Eğer faydasını görürsem devam ederim zaten.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Kaka Leite View Post
    Burada yeni açılan harika bir spor salonuna yazıldım.

Normalde spor salonları bana çok dar ve kötü gelir ancak burayı gezince birden yazılasım geldi adamlar yapmış yani. Otel gibi bir spor salonu yapmışlar paraya kıyıp maşAllah.

3 aylık peşin verdik. Bu süreçte kas yapmak istiyorum ve hangi çalışmalara ağırlık vereyim diye tüyo almaya geldim.

Eğer faydasını görürsem devam ederim zaten.
    Kaç ay devam etmeyi düşünüyorsun? Boy ve kiloyuda yazarsan ona göre bir şey söyleyebilirim. Mümkünse vücut resminide ekleyebilirsen güzel olur.

Daha önce spor salonunda vücut geliştirmeye başladın mı bilmiyorum fakat ilk ay hareketlerin doğru yapımı ve nefes alıp vermeleri öğreniyorsun. Eğer daha önce hiç yapmadıysan ilk işin hareketlerdeki nefes alıp verişinin doğru kullamını öğrenmek. Buda güç uygularken nefes verip, güç alırken nefes almaktır. Yani iki tane dambılı kaldırırken nefes verip, aşağı doğru indirdiğinde ise nefes almaktır, bunun gibi. Eğer spor salonundaki hocalar deneyimli ve bilgi sahibi ise zaten ilk olarak bunu öğretmesi gerekir.

Diğer aylarda ise hareketlerin doğru yapımını öğrenmen gerek. Spor salonunda ağır çalışan kişilere bakma. Sen ne kadar onlarda daha güçlü olursan ol yeni başladığını unutmamalısın. Ben 4 yıldır spora gidip, 95 kilo olmama rağmen benyüen çok daha zayıf ve daha az spor yapmış bir insan benden daha ağır kaldırabilir. Çünkü ben yaklaşık 7-8 aydır spora ara verdim ve formda değilim.

O yüzden hafif çalışmaya, hareketlerin doğru yapımını öğrenmeye ve nefes alışını doğru kontrol etmeyi öğrenmen lazım. Unutma, hafif çalışarakta kaslanabilirsin illa ağır çalışmana gerek yok özelikle sporun başlarındayken.

İlk gün için tavsiyem ise hoca zaten seni yönlendirecektir fakat ben yinede söyliyim, çok fazla hareketlere yüklenme hepsinden azar azar yap. Bir hareketi maksimum 10 tekrar yap bırak çünkü ertesi gün eklemlerinin kilitlenmemesi ve kaslarının ağırmaması için.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Arkadaşların vasıtasıyla bir spor salonuna yazıldım. Ama sorun şu. Biraz zayıfım. 1.75 boy ve 60 kiloyum. Ne tavsiyeniz var. İnternetten baktım GAINER kullanın diyor ama arkadaşlar da Protein tozu alalım diyor. Tavsiyeleriniz neler ?

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Mesaj Yetkileri